Komisijos išvados ir rekomendacijos dėl incidento Pradinėje mokykloje

Širvintų pradinė

Širvintų pradinė

Kovo 15 d. „Širvintų krašte“ rašydami apie problemas, susijusias su Pradinėje mokykloje kilusiu incidentu tarp vaikų, pažadėjome skaitytojams, kad komisijos išvados bus pateiktos artimiausiu metu. Kreipėmės į Savivaldybę klausdami, ar jau yra išvados ir galbūt jau galima su jomis supažindinti mūsų skaitytojus.

Gavome Savivaldybės atsakymą:

„Primename, kad Tarybą sudaryti komisiją Pradinės mokyklos administracijos veiksmams/neveikimui ištirti įpareigojo Vaiko teisių apsaugos kontrolierė E. Žiobienė.

Komisiją sudarė: pirmininkė Irena Vasiliauskienė, narės: Giedrė Vaičiūnienė, Širvintų rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir vaiko teisių apsaugos skyriaus Vaiko teisių apsaugos poskyrio vedėja; Rasa Kralikevičienė, Širvintų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus vyriausioji specialistė.

Komisijos darbą stebėjo Širvintų rajono savivaldybės administracijos Centralizuoto vidaus audito skyriaus vyriausioji specialistė Asta Vita Maslinskienė.

Komisijos darbe atsisakė dalyvauti visi Tarybos mažumos nariai.

Komisija, išnagrinėjusi Pradinės mokyklos pateiktus dokumentus, atsižvelgdama į skundo tyrimo eigoje paaiškėjusias aplinkybes, nustatė:

1. Įvykio, dėl kurio gautas skundas, mokyklos administracija neįvertino kaip patyčių tarp mokinių apraiškos.

2. Mokyklos administracija neužtikrino tinkamo budėjimo prieš pirmą pamoką ir po jos pirmų klasių aukšte pagal Vidaus darbo tvarkos taisyklių 6.2.16 punktą, kadangi patvirtinto budėjimo grafiko ir pamokų laikas nesutampa.

3. Mokyklos vidaus darbo tvarkos taisyklėse, mokymo sutartyje, mokytojo, socialinio pedagogo pareigybės aprašymuose nėra reglamentuota tvarka, kaip elgtis smurto ar patyčių atveju mokykloje, kaip informuoti tėvus.

4. Įvykus incidentui, mokyklos administracija nesiėmė priemonių, kad būtų nedelsiant organizuota psichologo pagalba vaikams.

5. Mokykloje nėra priemonių plano, kuriame būtų aiškiai išdėstyta veiksmų, pastebėjus smurto ar/ir patyčių atvejus, seka.

Atsižvelgusi į nustatytas aplinkybes, komisija Pradinei mokyklai pateikė rekomendacijas:

1. Mokyklos bendruomenei organizuoti mokymus smurto atpažinimo klausimais, kadangi mokyklos bendruomenei trūksta gebėjimų atpažinti smurtą, o jo pasireiškimas vertinamas kaip žaidimas.

2. Papildyti mokytojų, socialinio pedagogo pareigybių aprašymus, vidaus darbo tvarkos taisykles nuostata apie tėvų informavimą smurto ir/ar patyčių atveju.

3. Direktoriaus pavaduotojo ugdymui pareigybių aprašymą papildyti nuostata apie patyčių ir smurto programų koordinavimą.

4. Papildyti ir patvirtinti vaikų priėmimo į mokyklą sutartį ir numatyti mokyklos administracijos elgesį smurto atveju.

5. Lokaliu teisės aktu aiškiai reglamentuoti mokyklos administracijos veiksmus, nustačius smurto ir /ar patyčių atvejus, numatyti konkrečius žingsnius, kurie privalo būti atlikti.

6. Papildyti Patyčių prevencijos ir intervencijos vykdymo Širvintų pradinėje mokykloje tvarkos aprašą, kuriame būtų numatytas operatyvus tėvų informavimas.

7. Sistemiškai vykdyti smurto ir patyčių prevenciją.

Pagal šios komisijos išvadas sudaryta dar viena komisija, kuri turi pateikti išvadas dėl nuobaudos skyrimo Pradinės mokyklos administracijos direktorei. Kadangi šiuo metu vyksta ikiteisminis tyrimas dėl minėto incidento, galutinė išvada bus priimta, tyrimui pasibaigus.“

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

76 Atsakymai į “Komisijos išvados ir rekomendacijos dėl incidento Pradinėje mokykloje”

 1. x parašė:

  Skaiciau, kad jau kaip kam soc busto neuztenka, nori net pas mere pusryciauti. Iki kokio lygio prieinama. Siaubas.

 2. isvada parašė:

  Blogiausia , kad dabar visi tik teisiu reikalauja, o apie pareigas pamirsta .

 3. laima parašė:

  Aš labai džiaugiuosi pilietiškais pradinės mokyklos mokinių tėvais, kurie, matydami melą ir menkinamą mokyklą, neliko nuošaly, o parodė savo požiūrį pasirašydami peticiją ir taip parodydami, kad nesutinka su tikrovę iškraipančiais faktais.

 4. N parašė:

  Merei stiprybes ir sekmes

 5. To laima parašė:

  Pritariu ,padare śou ir patys apsijuokĕ

 6. Nuomone parašė:

  Apie pradines mokyklos darbą girdźiu tik gerus atsilepimus. O opozicijos tarybos nariai negražiai pasielge „nusiplove“ nuo darbo komisijoje

 7. to nuomone parašė:

  jau nejuokinga, bet pikta, kad sitaip zeminamas dirbantis meras. Juk ankstesni per tiek metu net trecdalio nepadare, kiek jinai per 2 metus. Tiesiog vykdoma kenkimo merei politika. Bet zmones nera durni, jie mato, kas yra kas ir moka atsirinkti.

 8. Nuomone parašė:

  Juokingiausia,kad kur kas benutinka Śirvintose kaltina mere.Taip būti negali…

 9. / parašė:

  Bet opozicija irgi galėjo dalyvauti svarstyme, pasielgti pilietiškai, užtarti direktorę ir mokyklos reputaciją, o dabar nuėjo lengviausiu keliu – nusiplovė.

 10. tai parašė:

  ŠK yra geras meres straipsnis apie si ivyki seime. Pasibaisejau, kaip seimas sureagavo ir surenge pigu politini spektaklį.

 11. o parašė:

  O ka veike anksciau taip isgirtosios vaikų teises? Kur ziurejo, kodel nieko nedare?

 12. reikia patikrinti parašė:

  reiketu, kad tarnybos ir ta heroju patikrinti, girdejau, kad net nelegalu versla turi

 13. tevams parašė:

  tevams ne pyragai sios mokyklos, isivaizduokite, juk jis dalyvauja susirinkimuose……teko girdeti, kad po sio vaiku apsistumdymo vazinejo pas vaikus, dalyvavusius, maciusius ir baugino, grasino, psichologiskai smurtavo pries juos……tai ka, cia ne smurtas? suauges zmogus grasina vaikams ir baugina….

 14. ne tik parašė:

  ne tik vaikams saldainius pagal valandas duoda, zmona isvis uzdaryta , uzguota be zodzio ir nuomones, kaimynai gyvena baimeje, nes anas ginkla troboj turi, pasimosikuoja, neduokdiev praeis pro sali, kai ne tas menulis

 15. siaubas parašė:

  kaip gaila, kad apsmeizusio tevo deka buvo vienu mostu nubrauktas idirbis, reputacija, mokykla zinojo kaip pavyzdinga visoje Lietuvoje… visa laime, kad mere gina… tevu vardu dekoju uz palaikyma…

 16. Anonimas parašė:

  patinka skaityti si laikrasti, nes jau nusipodo negatyvas, skleidziamas kituose rajono leidiniuose, visur rasoma, kad viskas blogai, siame daugiau pozityvumo, daugiau geru naujiennu ir graziu istoriju, apie nusipelniusius, sirvintas garsinancius zmones, kojie jie saunuoliai, kokius gerus darbus daro, apie jaunima, nes jau tikrai nusibodo skaityti vien blogas naujienas,

 17. agata parašė:

  Baisu, kas laukia mokyklų.

 18. Opa parašė:

  Koks turi buti zmogus jei vaikams saldainius duoda pagal valandas.darzeli irgi ne pyragai buvo.dar reiks 2 mokyklas pereit.bus ir ten linksma.susipazinsim visi su tvarkos palaikytoku

 19. paskutiniam parašė:

  ka jus? juk sensacijomis minta „zurnaliste“. Kaip atimsite toki „malonuma“?

 20. kaimynas parašė:

  tikekimes neprireiks kokios nelaimes rajone, apie kurias skaitome kasdien, kad ta nestabilios bukles musu kaimyna i istaiga, kur nestabilius gydo, uzdarytu, reikia uzbegti ivykiams ir nelaimemes uz akiu ir veiksmu imtis dabar

 21. birute parašė:

  taip skaniai prisijuokiau is varnalesu istoriju

 22. hana d. parašė:

  Gerai , kad cia viska surasote ir viska zinome. Manau, kad turime teise zinoti tiesa, nes opozicijos aprasinetojos kai suraso, tai nezinai nuo kurio galo skaityti.Viskas susukta taip, kad visur tik mere kalta, Juau net koktu nuo to puolimo.

 23. aaa parašė:

  kur ten susidorojimas? su tokia ir susidorosi,,,,, nu nu

 24. pastebejimas parašė:

  Kazkodel vakar į posedį neatejo žvaigzdunai?

 25. vale parašė:

  Matau akivaizdu susidorojima su mere. Tikiu, kad ji yra tvirta ir atlaikys purvo laviną. Mes palaikome merę.

 26. Juozas parašė:

  pipiec,bobu turgus,kaip jau tas bobincius igryso,nu ner zodziu

 27. to valuk teisybes 2017-03-31 16:53 parašė:

  O kam ta teisybė reikalinga? Kam tie pasiaiškinimai? Visi spektaklio režisieriai žino situaciją, bet norėjo pavaidinti dirbančius, todel iškvietė merę parodyti, kad jiems kažkas rūpi.

 28. Anonimas parašė:

  Smeizikai pas mus visada galejo pasisakyti. Purvo pilstytojai taip pat. O tiesos pripazinti buvusieji irgi nenori.

 29. aaa parašė:

  vaaaalio…. o as dziaugiuos kad iskvete… tegu zino kaip jauciasi zmones kuriems ir ji pati neleidzia pasisakyti…. senai reikejo…..

 30. o parašė:

  o as manau, kad suinteresuoti intrigantai ta burbula ispute, kad tik galetu mere apsmeižti.

 31. v parašė:

  mere , jums sekmes visada palaikau.

 32. valuk teisybes parašė:

  as vietoj meres buciau visai isejusi is to posedzio kam kviesti jeigu neleidzia nei pasiaiskinti apie realia padeti. koks ispustas burbulas kas gi nezino dirzinausko , fui.

 33. virgutis parašė:

  Nieko ten nebuvo, tik ispustas burbulas .

 34. Anonimas parašė:

  is nieko padaryta tragedija visi buvom vaikai gal neturim ka veikti tik gaila kad mere turi viska susrebti . tegul visur buna tokia tvarka kaip toje mokykloje ir musu raj. , tai bus labai dar gerai.

 35. jemelia parašė:

  Jau net tie, kurie Pinskuvienes nepalaike, supranta, kad ji i seima buvo iskviesta susidorojimui. Surengtas respublikinio masto šou del neesminiu dalyku. Kodel kitu rajonu merai nekvieciami? A/ aR DEL to, kad ten neskundzia? Susidorojimas akivaizdus. Zmones tai mato is supranta. Lyg dabar visos tos problemos atsirado? Jos buvo anksciau, bet visa kalte vercia merei. Taip neteisinga.

 36. laima parašė:

  skundikams vietinio demesio nepakanka, raunasi i platesnius vandenis, verziasi i valstybes lygmeni kaip „sirvintu gynejai“. geraai, kad normaliai apsijuoke per paskutini surengta sou

 37. tooo Saulius parašė:

  Bet ar sitaip galima elgtis? Tikrai nepateisinama.

 38. .. parašė:

  Tevai prenumeruoja Širvintų kraštą. Visada savaitgaliais su malonumu perskaitau visą informaciją. Ačiū, kad rasote tiesa ir neformuojate skaitytojams išankstinės nuostatos vienu ar kitu klausimu. Skaitytojas pats nusprendzia, ka reikia myleti ir ko nemyleti.

 39. Saulius parašė:

  Tai skundikai nere i krumus.O tokius teisingus vaidina.

 40. ? parašė:

  Tai vis dėlto ne žaidimas, o smurtas buvo?

Comments are closed.

scroll to top
+