Širvintų pradinė mokykla

Kalėdinė gerumo akcija

Angelas

Gerumo angelas

Visą gruodžio mėnesį Širvintų pradinės mokyklos bendruomenė šurmuliavo ruošdamasi gražiausioms metų šventėms. Mokiniai, jų tėveliai ir mokytojai dalyvavo įvairiuose renginiuose, taip pat ir kasmetinėje Kalėdinėje gerumo akcijoje. Padedami mokytojų, vaikai gamino angelus, ruošė sveikinimus, mokėsi eilėraščius, repetavo kalėdines dainas. 3b klasės mokiniai gamino atvirukus seneliams. Jiems talkino mokytoja Lena Vaitkūnienė ir 3b klasės mokinio Jorio mama Inga Vaickienė.

Švenčių laukia ir joms ruošiasi ne tik vaikai. Gruodžio 21 dieną mokyklos chorą lankantys mokiniai, jų vadovė Rasa Gudeikienė ir mokyklos socialinė pedagogė lankėsi Širvintų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centre. Artėjančių švenčių proga mokiniai koncertavo centro gyventojams ir darbuotojams. Seneliai drauge su vaikais deklamavo kalėdinius eilėraščius bei pritarė nuotaikingoms dainelėms. Skaityti daugiau »

Stovyklaudami pasitikome vasarą

Stovyklaudami pasitikome vasarą
Nors gegužės 31 dieną paskelbėme mokslo metų pabaigą, tačiau mokykla ir birželio mėnesį neištuštėjo. Birželio pradžioje Širvintų pradinėje mokykloje veikė mokinių vasaros stovykla „Sportuoju ir augu sveikas“, kuriai finansavimas skirtas iš Širvintų rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos.
Vasaros užimtumas buvo organizuotas mokiniams iš socialiai remtinų, daugiavaikių bei sunkumų turinčių šeimų ir pirmų klasių mokiniams, kurie yra mažiausi ir dar nelabai savarankiški. Mūsų mokykloje gera ir smagu, todėl norinčių stovyklauti buvo daug – net 48 mokiniai. Buvo sudarytos trys stovyklautojų grupės. Joms vadovavo socialinė pedagogė, 1c klasės mokytoja Ramunė Savickienė ir 1b klasės mokytoja Rūta Tamašauskienė. Mums geranoriškai talkino visas būrys mokytojų, specialistų ir darbuotojų. Labai gražiai bendradarbiavome su Širvintų sporto mokykla. Su krepšinio bei žolės riedulio pasauliu stovyklautojus supažindino, taip pat smagias treniruotes ir varžybas pravedė treneriai Arūnas Majeras ir Aušra Janutaitė. Visiems tariame nuoširdų AČIŪ!
Stovyklautojai vykdė įvairias sportines, sveikatingumo bei edukacines veiklas. Rytais smagiai mankštinomės ir sočiai pusryčiaudavome mokyklos valgykloje. Pirmąją dieną vyko stovyklos atidarymas, vaikų susipažinimas, šūkio, taisyklių ir šokio kūrimas, komandų pavadinimų rinkimas, įvairūs užsiėmimai grupėse su mokyklos sveikatos priežiūros ir pagalbos mokiniui specialistais.
Visi vykome į Širvintų ŽŪB „Žirgynas“. Mokiniams patiko klausytis žirgyno direktorės Gedvilės Vinslauskaitės pasakojimų apie žirgų kilmę, pasiekimus, bet įdomiausia buvo pamatyti žirgus ir juos paglostyti.
Stovyklos metu lankėmės Kernavėje. H. Orakausko studijoje-galerijoje „Šulinys“ dalyvavome  edukacinėje programoje „Sporto ir žaidimų pasaulyje“. Mokiniams buvo smagu važiuoti senoviniu vežimaičiu, kurį patys galėjo traukti, vėliau stovyklautojai turėjo galimybę išbandyti judrias ir smagias veiklas, pamatyti galerijos eksponatus, padiskutuoti. Grožėjomės Kernavės piliakalniais, neogotikinės Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčia, keliavome „Sveikuolių taku“, sportavome ir ilsėjomės ant Baltojo kalno.
Olimpinė diena „Olimpinis tiltas“ vyko „Atžalyno“ progimnazijoje. Pradinukus pasitiko ir pasveikino progimnazijos direktorė Daiva Klimienė ir stovyklautojai su vadove Renata Gasparavičiene. Čia išbandėme savo jėgas sportinėse rungtyse. Visi dalyviai buvo apdovanoti olimpiniais medaliais.
Miesto paplūdimyje vyko „Sveikuolių diena“. Stovyklautojai bėgo 500 metrų, žaidė tinklinį, kvadratą, judriuosius žaidimus. Keliavo po Širvintas, sužinojo apie miesto įkūrimą, vardo atsiradimą, aplankė svarbiausias vietas. Mokiniai smagiai praleido laiką poilsio ir pramogų skvere „Vaikystės stotelė“.
Stovyklautojai šoko lietuvių liaudies šokius ir ratavo ratelius, pynė vainikus. Bibliotekoje mokiniai dalyvavo knygų apie sportą ir sveiką gyvenseną pristatyme, vėliau linksminosi balionų šventėje, piešė savo įspūdžius ant asfalto. Už aktyvų dalyvavimą stovyklos veikloje visi vaikai buvo apdovanoti prizais ir padėkomis.
Smagiai ir turiningai praleidę laiką stovykloje mokiniai išsakė savo mintis:
„Man labai patiko stovykloje. Juokinga buvo su šluota mėtyti kamuolį. Buvo geros mokytojos.“ (Jūnė Martyna)
„Man patiko žaisti krepšinį ir kvadratą. Džiaugiausi gavęs medalį.“ (Jaunius)
„Labiausiai patiko žaisti kvadratą ir lankytis „Atžalyno“ progimnazijoje. Dar labai labai patiko Kernavėje, kur mes šaudėme iš patrankų ir žaidėme boulingą.“ (Dominykas)
„Man labai patiko būti žirgyne. Smagu buvo važiuoti į Kernavę. Širvintų paplūdimyje buvo įdomu bėgti pusę kilometro ir žaisti įvairius žaidimus. Linksma buvo Kernavėje pas skulptorių Henriką Orakauską.“ (Konstancija)
„Linksma buvo „Vaikystės stotelėje“ ir su balionais.“ (Kajus)
„Smagu buvo piešti ant asfalto kreidelėmis ir kai mokytoja man klijavo suplyšusį batą.“ (Mija)
„Man patiko žirgyne. Ten pamačiau daug gražių arklių. Buvome prie rašytojo Igno Šeiniaus skulptūros. Gera buvo Kernavėje. Puikios dienos!“ (Ema)
Jolanta Vilkienė
Širvintų pradinės mokyklos vyresnioji socialinė pedagogė
Stovyklos akimirka

Stovyklos akimirka

Nors gegužės 31 dieną paskelbėme mokslo metų pabaigą, tačiau mokykla ir birželio mėnesį neištuštėjo. Birželio pradžioje Širvintų pradinėje mokykloje veikė mokinių vasaros stovykla „Sportuoju ir augu sveikas“, kuriai finansavimas skirtas iš Širvintų rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos. Skaityti daugiau »

Komisijos išvados ir rekomendacijos dėl incidento Pradinėje mokykloje

Širvintų pradinė

Širvintų pradinė

Kovo 15 d. „Širvintų krašte“ rašydami apie problemas, susijusias su Pradinėje mokykloje kilusiu incidentu tarp vaikų, pažadėjome skaitytojams, kad komisijos išvados bus pateiktos artimiausiu metu. Kreipėmės į Savivaldybę klausdami, ar jau yra išvados ir galbūt jau galima su jomis supažindinti mūsų skaitytojus. Skaityti daugiau »

Abejinga dėl Pradinės mokyklos ateities opozicija slepiasi „krūmuose“?

Širvintų pradinė mokykla (Foto: panoramio.com)

Širvintų pradinė mokykla (Foto: panoramio.com)

Pastarosiomis savaitėmis visuomenės ir žiniasklaidos dėmesio centre atsidūrė Širvintų pradinė mokykla. Skambios antraštės populiariuose interneto portaluose skatino susidomėjimą ir diskusijas apie smurtą tarp vaikų. Temą nusigriebė ir pora naujojo Lietuvos Respublikos Seimo naujokų. Ir kaip jau tampa įprasta, pagrindinė kaltinamoji – Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė. Įdomu, kad panašiu metu toje pačioje žiniasklaidoje buvo aptariamos ir didelės nelaimės – sumuštas neišgyveno 7 mėn. vaikutis Šiaulių r., smurto prieš vaikus atvejai kitose Lietuvos vietose, tačiau nagrinėjant tas situacijas merų niekas net nepamini. Kodėl taip yra?

„Širvintų krašto“ redakcija nusprendė pasiteirauti, kokia šiuo klausimu yra Savivaldybės pozicija, kokie veiksmai atlikti, kas dar bus padaryta, kada sulauksime sprendimų. Į klausimus sutiko atsakyti Savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė. Skaityti daugiau »

Tarp sportiškiausių mokyklų – ir Širvintų pradinė

Švietimo ir mokslo ministerijoje tryliktą kartą buvo apdovanoti Lietuvos sportiškiausių mokyklų konkurso, šeštą kartą – geriausių Lietuvos kūno kultūros mokytojų konkurso nugalėtojai. Įvertinimo sulaukė po penkias atskirų kategorijų mokyklas, taip pat 5 geriausi mokytojai. Skaityti daugiau »

Sveikatingumo diena pas trečiokus

Mokiniai susidomėję skaitė apie sveikus produktus.

Mokiniai susidomėję skaitė apie sveikus produktus.

Pradinėje mokykloje integruotos pamokos nėra naujiena ir vyksta jau ne pirmus metus. Penktadienį, paspaudus rudeniškam šaltukui, trečių klasių mokytojos ir mokiniai skyrė sveikatingumo temai, šią netradicinę dieną mokykloje pavadinusios „Sveikas aš, sveikas tu, mes visi sveiki kartu“. Mokiniai atsinešė iš namų arba patys klasėje gamino sveiką maistą, kuriuo vėliau vaišinosi, kalbėjo apie sveiką gyvenseną.

Trečiokų klasės per pirmąsias tris pamokas virto sveikos gyvensenos puoselėjimo centrais. Sveiko, namuose gaminto maisto stalai skirtingose klasėse buvo labai įvairūs: vienose dominavo konditerijos gaminiai, kitose daugiau daržovių ar vaisių.

Mokytojos Daivos Sakalauskienės klasėje per pirmąją pamoką mokiniai skaitė tekstą ir sprendė kryžiažodį sveikos gyvensenos tema, vėliau ruošė stalą ir vaišinosi atsineštu maistu. Skaityti daugiau »

Poezijos šventė

Kokias deklamuoti eiles, vaikai rinkosi patys su tėveliais.

Kokias deklamuoti eiles, vaikai rinkosi patys su tėveliais.

Graži pavasario diena, graži, lyriška šventė Vaikų literatūros skyriuje kovo 21-ąją – Pasaulinė poezijos diena. Jos dalyviai – Širvintų pradinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo klasės vaikai (mokytoja Dalia Katinienė). Eilėraščiai sielos kalba, kuri pasako tiek daug. Pasaulyje ši diena minima jau keturiolika metų. Susidarė įspūdis, kad renginio vedėjos Giedrė Katinaitė ir Augustė Jarmalavičiūtė (dar net ne pirmokės) jau sugebėtų vesti ir didesnius renginius.

Kokias deklamuoti eiles, vaikai rinkosi patys su tėveliais. Luknė, Aira, Izabelė, Gabrielė, Augustė, Aistė, Saulė, Deimantė, Danielius, Paulius, Titas, Elzė, Vytautas, Demianas, Andrėja ir Reigardas, Robertas deklamavo R. Skučaitės, M. Vainilaičio, K. Kubilinsko, A. Matučio, J. Degutytės, J. Minelgos ir kitų lietuvių poetų eilėraščius. Ne tik deklamavo… Padainavo Z. Gaižauskaitės ir A. Genio dainelę „Ta dainelė“. Galbūt kuris nors iš šių vaikų taip pat garsins mūsų kraštą, kurs eiles. Kiekvienam dalyviui pirmiems kūrybos bandymams įteiktas bibliotekos sąsiuvinukas. Giedrė Katinaitė, tapusi Metų skaitytoja priešmokyklinio amžiaus grupėje, apdovanota Padėkos raštu. Skaityti daugiau »

Pirmą kartą – aukso medaliai!

Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijoje vyko 2013-2014 mokslo metų Lietuvos mokinių olimpinio festivalio mišriosios (mergaičių ir berniukų) pradinių klasių kvadrato finalinės varžybos.  Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos