Komisijos išvados ir rekomendacijos dėl incidento Pradinėje mokykloje

Širvintų pradinė

Širvintų pradinė

Kovo 15 d. „Širvintų krašte“ rašydami apie problemas, susijusias su Pradinėje mokykloje kilusiu incidentu tarp vaikų, pažadėjome skaitytojams, kad komisijos išvados bus pateiktos artimiausiu metu. Kreipėmės į Savivaldybę klausdami, ar jau yra išvados ir galbūt jau galima su jomis supažindinti mūsų skaitytojus.

Gavome Savivaldybės atsakymą:

„Primename, kad Tarybą sudaryti komisiją Pradinės mokyklos administracijos veiksmams/neveikimui ištirti įpareigojo Vaiko teisių apsaugos kontrolierė E. Žiobienė.

Komisiją sudarė: pirmininkė Irena Vasiliauskienė, narės: Giedrė Vaičiūnienė, Širvintų rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir vaiko teisių apsaugos skyriaus Vaiko teisių apsaugos poskyrio vedėja; Rasa Kralikevičienė, Širvintų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus vyriausioji specialistė.

Komisijos darbą stebėjo Širvintų rajono savivaldybės administracijos Centralizuoto vidaus audito skyriaus vyriausioji specialistė Asta Vita Maslinskienė.

Komisijos darbe atsisakė dalyvauti visi Tarybos mažumos nariai.

Komisija, išnagrinėjusi Pradinės mokyklos pateiktus dokumentus, atsižvelgdama į skundo tyrimo eigoje paaiškėjusias aplinkybes, nustatė:

1. Įvykio, dėl kurio gautas skundas, mokyklos administracija neįvertino kaip patyčių tarp mokinių apraiškos.

2. Mokyklos administracija neužtikrino tinkamo budėjimo prieš pirmą pamoką ir po jos pirmų klasių aukšte pagal Vidaus darbo tvarkos taisyklių 6.2.16 punktą, kadangi patvirtinto budėjimo grafiko ir pamokų laikas nesutampa.

3. Mokyklos vidaus darbo tvarkos taisyklėse, mokymo sutartyje, mokytojo, socialinio pedagogo pareigybės aprašymuose nėra reglamentuota tvarka, kaip elgtis smurto ar patyčių atveju mokykloje, kaip informuoti tėvus.

4. Įvykus incidentui, mokyklos administracija nesiėmė priemonių, kad būtų nedelsiant organizuota psichologo pagalba vaikams.

5. Mokykloje nėra priemonių plano, kuriame būtų aiškiai išdėstyta veiksmų, pastebėjus smurto ar/ir patyčių atvejus, seka.

Atsižvelgusi į nustatytas aplinkybes, komisija Pradinei mokyklai pateikė rekomendacijas:

1. Mokyklos bendruomenei organizuoti mokymus smurto atpažinimo klausimais, kadangi mokyklos bendruomenei trūksta gebėjimų atpažinti smurtą, o jo pasireiškimas vertinamas kaip žaidimas.

2. Papildyti mokytojų, socialinio pedagogo pareigybių aprašymus, vidaus darbo tvarkos taisykles nuostata apie tėvų informavimą smurto ir/ar patyčių atveju.

3. Direktoriaus pavaduotojo ugdymui pareigybių aprašymą papildyti nuostata apie patyčių ir smurto programų koordinavimą.

4. Papildyti ir patvirtinti vaikų priėmimo į mokyklą sutartį ir numatyti mokyklos administracijos elgesį smurto atveju.

5. Lokaliu teisės aktu aiškiai reglamentuoti mokyklos administracijos veiksmus, nustačius smurto ir /ar patyčių atvejus, numatyti konkrečius žingsnius, kurie privalo būti atlikti.

6. Papildyti Patyčių prevencijos ir intervencijos vykdymo Širvintų pradinėje mokykloje tvarkos aprašą, kuriame būtų numatytas operatyvus tėvų informavimas.

7. Sistemiškai vykdyti smurto ir patyčių prevenciją.

Pagal šios komisijos išvadas sudaryta dar viena komisija, kuri turi pateikti išvadas dėl nuobaudos skyrimo Pradinės mokyklos administracijos direktorei. Kadangi šiuo metu vyksta ikiteisminis tyrimas dėl minėto incidento, galutinė išvada bus priimta, tyrimui pasibaigus.“

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

76 Atsakymai į “Komisijos išvados ir rekomendacijos dėl incidento Pradinėje mokykloje”

 1. agata parašė:

  Labai gerai, kad viešinate tokią informaciją, zmones turi zinoti, kaip ir kas yra daroma, kad nesivadovautų oponentu skleidžiamais pletkais .

 2. širvintiškė,neprikl.jokiai partijai parašė:

  ačiū Gerb.Merei už ryžtą,pastangas ir norą dirbti Širvintų miesto labui!!! Darbai akivaizdūs matosi,o buvusi valdžia kažkodėl negali su tuo susitaikyti …

 3. tadas parašė:

  ispūstas būrbulas

 4. neringa parašė:

  Labai dziaugiuosi, kad turime tokią šaunią merę.

 5. tai va parašė:

  Piktos oponentu kalbos greitai pasimirš, o geri merės darbai liks ilgam.

 6. jonaviečiui parašė:

  ją skriaudžia nuo mokyklos laikų. Gal ir jūs?

 7. Anonimas parašė:

  jo

 8. amore parašė:

  ar griaudžia?
  *

 9. Danguole parašė:

  Uz musu garbingos pradines mokyklos paniekinima opozicijos nariams tariam NE.Jums tik politika svarbu,o kad suzeidet mokytoju,mokiniu ir tevu sirdis jums nesvarbu.Gailekites.

 10. jonavieciui parašė:

  jai negali atleisti uz pergale ir zmonių palaikymą. Juk isrinko ja, o kitus atstume.

 11. jonavietis parašė:

  Paskaitau šį leidinį bei komentarus ir supratau, kad Jūsų merę jau du metus skriaudžias kas tik netingi.

 12. gaga parašė:

  geda

 13. Rasa parašė:

  Kokia geda Simoneliui Pakalniui Mateikai Siukstienei apie Jozonius tyliu o kokie draugeliai su Slizausku buvo vajej vajej … o Slizauskiene paliko skesti Vasiliauskienes rankose kodel atsisskete dirbti komisijoje bailiai atsakomybes bijot geda

 14. to wanda parašė:

  todel, kad patys nesugebejo nieko gero rajonui padaryti, nenori parodyti, kad visgi imanoma, norint galima daug padaryti, tai ir trukdo, pavydas, ambicijos, labai tikisi vel i valdzia patekti

 15. Vanda parašė:

  Pasislykstejau Pakalnis melagiu melagis isputes akis Skaitau krasto naujienose strsipsni kaip jis nori dalyvauti komisijose apginti mokykla ir mokytojus bet vel kalta Pinskuviene jo ir opozicijos nekviecia nu kaip visada vargsas nuskriaustas Pakalnis.Nepatingejsu atsidariau savivaldybes tinklapi ir perziurejau tarybos irasa. Nu negaliu afrristas tas Pokalnis mere posedi sako valdancioji atsissko dalyvauti komisijoje siulau opozicijai vardina ir kviecia visus is eiled o ten skystalai vienas po kito atsisako issigande bega i krumus. Pakalnis 2017 metu melagiu melagis isrinktas vienbalsiai…..

 16. wanda parašė:

  As niekaip nesuprantu, kodel opozicija taip nenori stadiono, tilto ir kitu taip reikalingu dalyku rajonui? Kodel viskam trukdo?

 17. idomu parašė:

  labai butu idomu isgirsti psicho kaimynu nuomone apie si pilieti, kalbama, kad bijo labai, kodel?

 18. auuu parašė:

  – Kaip reikia sakyti: vėjas pučia iš užpakalio ar vėjas pučia į užpakalį?
  – Jeigu vėjas šaltas, reikia sakyti „į užpakalį“, o jei vėjas šiltas, reikia sakyti „iš užpakalio“. Nusišypsokite, mokytojai… (B.Burgis)

 19. Anonimas parašė:

  tai taip

 20. to pirmokės mama parašė:

  Iš savo vaikų mes visada gauname tokius pastebėjimus, kokių mums patiems reikia. Ypač, kai reikia sutirštinti spalvas.

 21. aaa parašė:

  bet uztad kaip paliukeno statybos pajudejo….

 22. adolfina parašė:

  Pagarba merei uz ryžta.

 23. ? parašė:

  Cia gal koks isankstinis susitarimas merei apsmeizti? Ka cia supaisysi, kai jie taip pyksta, kad rajone sitaip viskas keiciasi ir darbai vyksta. Aisku, dabar kai senoji gvardija grizo tai viskas stos, nes merei bus kaisomi pagaliai i ratus.

 24. .... parašė:

  Ne tai kad nepalaike direktorrs bet dar ir atsisake dalyvauti tyrimo komisijoj….nusiplove svariai graziai. Gi galejo daltvaut ir paskui nuobaudas siulyt bet be, vadinas cia ispustas burbulas

 25. ? parašė:

  As tai nesuprantu vieno, kodel opozicija nepalaike direktores? Juk ji prie ju buvo pastatyta ar as klystu? Ir isvis kaip opozicijos 2 veikejai elgesi, kai direktoriai pristate ataskaitas. Man taip cia keista.

 26. Darius parašė:

  Ne vuebas pastebejo, kad posto netekus statybos iskart sustojo, sedejo siltoj vietoj tai darbai nepertraukiamai zaibiskai vyko. Bet kad ir kaip skubejo, nespejo uzbaigti ir ikurtuviu atsvesti

 27. Anonimas parašė:

  turi ir ginkla, ir kaimynams grasina, baugina, bijo sukrutet ne laiku, bet va seime tai kaip pona priima, scena ir kameras duoda, o seimo nariai ir ju padejejai palaiko, grazu

 28. Ar nevertetu pasidometi parašė:

  Kaime zmones kalba kad tam zmogeliui su nervais negerai psichika abejotina.Ir seip kalba kad jo visi kaime bijo! Ar neatsitiks Drauciu tragedija kalba kad ir ginkla jis turi?????

 29. Neringa parašė:

  Ar verslininkui Kestukui tikrai jau taip blogai sekasi verslauti kad taip vel lenda i eteri girdejau kad labai liudna 🙂 baigus mero kadencijai i ir namo statybos sustojo kazkaip? Turbut jau visus issdure jiesko kitos aukos?

 30. Gene parašė:

  Vakar Skuode motina užkasė savo pagimdyta vaikeli siltamyje kraupu…truksta žodžiu žiūrėsim ar seimas kviesis mera?Manau nekvies DELFI straipsnyje net meras jo pavarde neįvardinta……..Ogi pasidomėjau ten meras koncervatorius….Štai kokioje Lietuvoje mes gyvenam. Yra lygus uz lygesnius

 31. dddd parašė:

  teko teko girdeti apie nestabilaus piliecio nelegalius verslus, reiktu pasidometi giliau

 32. to pirmokes mama parašė:

  visada po kokiu nors incidentu visose istaigose pasitempiama, pasitvarkoma, tai yra normalu. o del pedagogu pripazinimo, nebus pripazinta jokia kalte, labai paprasta, tyrimo komisijos pirmininke, pedagoge ir seimo komisijos pirmininkas – konservatoriai, draugu niekas neisduos, kodel seime niekas netarkavo tu, kurie tiesiogiai atsakingi, nes ta pati kompanija, kaip savas gali kaltinti savo kolega, kad kazko nepadare, viskas labai paprasta, del to ir kviete ne tuos

 33. . parašė:

  na, turim rajone sobla nepatenkintu viskuo, neturi ka veikti, tai skundus rasineja, demesio troksta, sirvintiskiai, gal ir mes pradekime skustis bloga nevisprociu kaiminyste kaiminyste, itampos kelima , jeigu jie gali, kodel mes, juk puikiai matome, ka tie isdarineja….apsaugok Dieve nuo tokiu kaimynu

 34. pirmokės mama parašė:

  Manau, kad tikrai buvo netinkamas vaikų elgesys, kadangi po to mokykloje tikrai pasidarė saugiau. Tokią išvadą dariau po savo pirmokės pastebėjimų. ji sako, kad dabar mokykloje pasidarė saugiau, kad rūbinėje rūbai ir daiktai nebemėtomi nuo kabiklų. Iki to įvyko nespėdavau skalbti mokyklinio megztinio, nes, anot mano dukros, berniukai rūbinėje specialiai numėtydavo rūbus. Rūbinėje buvo baisinė netvarka, o dabar budima ir yra tvarka. Kolidoriuose niekas dabar nelaksto, kaip galvas pametę. Mano nuomone, jeigu būtų nieko nebuvę, tai nebūtų imtasi visų priemonių ir akcijų, kas dabar paskutiniu metu vyko mokykloje. Vadinasi buvo netinkamas berniukų „žaidimas“ su mergaite, o pedagogai to pripažinti nenorėjo.

 35. oho parašė:

  Skundikai, melagiai ir intrigantai ieskos kitų būdų, kaip apsmeizti merę.

 36. VIRGIS parašė:

  GERBKIM SAVO MERE,GERESNES TIKRAI NETURESIM

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+