+

Širvintų rajono jaunųjų ugniagesių komandos kovingumas sužavėjo net tituluotus varžovus…

Kostas Barauskas

Kostas Barauskas

Kovo 22 dieną Širvintų švietimo centro neformalaus vaikų švietimo programos „Būk saugus ir išmokyki kitus“ jaunieji ugniagesiai viešėjo Vilniaus rajono Kalvelių „Aušros“ gimnazijoje, kur vyko Vilniaus rajono ugniagesių savanorių draugijos surengtos Jaunųjų ugniagesių kliūčių ruožo uždarose patalpose varžytuvės.

Širvintų krašto jaunųjų ugniagesių garbę šį kartą varžytuvėse gynė Zibalų pagrindinės mokyklos mokiniai Akvilė Petkevičiūtė, Deimantė Bukortaitė, Džiugas Stupakas, Erikas Stupakas, Lukas Bukartas, Miglė Bukortaitė, Nikolia Vaitkūnaitė ir Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos mokiniai Karolina Pučinskaitė, Kostas Barauskas, Paulius Vitkauskas ir Valentinas Bareckas.

Ne pirmą kartą pakviesti į netradicinės sporto šakos varžybas širvintiškiai rungėsi su Švenčionių, Šalčininkų, Vilniaus rajono ugniagesių savanorių draugijos Kalvelių „Aušros“ gimnazijos ir Lietuvos jaunųjų ugniagesių sąjungos Vilniaus miesto komandomis. Tarp septynių į varžybas pakviestų komandų buvo ir jaunųjų ugniagesių komanda iš Lenkijos Respublikos. Buvo varžomasi trijose amžiaus grupėse asmeninėje įskaitoje bei atskiroje merginų grupėje.

Reiktų paminėti, kad nemažai komandų turi išties geras sąlygas rengtis tokioms varžyboms: kliūčių ruože naudojamus elementus, sportines gaisrines žarnas, net specialiai pasisiūdintą sportinę aprangą. Ne vienas dalyvis turėjo ir tarptautinės patirties. Mūsiškiai rungties kliūčių ruože naudojamą „buomą“ ir „sienelę“ turėjo galimybę išbandyti tik prieš pat varžybas. Ko gero, didžiausias iššūkis buvo „sienelė“, kurią daugelis zibališkių bandė įveikti pirmą kartą. Iš pradžių tik stebėję, kaip treniruotės metu kliūtį įveikinėjo būsimi varžovai, mūsiškiai vėliau nedrąsiai atliko pirmuosius bandymus. Nieko gero nežadėjusi varžybų pradžia mūsų rajono atstovams tarsi įpūtė kovingumo. Merginos, treniruotės metu apskritai negalėjusios įveikti „sienelės“ kliūties, po starto tarsi energinių gėrimų reklamoje įgavusios sparnus demonstravo akrobatikos elementus ir tiesiog šuoliais vertėsi per kliūtį, niekuo nenusileisdamos tituluotoms varžovėms.

Varžybų akimirka

Varžybų akimirka

Netikėto širvintiškių kovingumo nustebinti organizatoriai ir teisėjai pertraukėlių metu ne kartą gyrė komandos vadovus, Širvintų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio pareigūnus Giedrę Gulbinavičienę ir Joną Jočį, o apie komandą su šypsena sakė: „Jie tikri kamikadzės…“

Norint nugalėti vien didelio noro nepakanka, pasirengimas ir patirtis yra neabejotinas privalumas. Šią tiesą dar sykį patvirtino atžalyniečių pasirodymas 2001-2002 metais gimusiųjų grupėje, kur geriausiai sekėsi antrą kartą Kalveliuose viešėjusiam Kostui Barauskui. Su sporto salės sienomis jau „susidraugavęs“ Kostas nepaliko šansų savo tituluotiems bendraamžiams ir, rungties trasoje sugaišęs 12,62 sekundės, užėmė pirmąją vietą. Artimiausias jo varžovas atsiliko beveik visa sekunde. Paulius Vitkauskas, atsilikęs nuo nugalėtojo mažiau nei 2 sekundėm, buvo aštuntas. Merginų grupėje tarp širvintiškių geriausiai sekėsi Karolinai Pučinskaitei, kuri trasoje sugaišo 16,61 sekundės. Nuo nugalėtojos atsilikusi kiek daugiau nei 2 sekundėm, ji liko septinta. 2003-2004 metais gimusių berniukų grupėje geriausiai sekėsi Džiugui Stupakui. Įveikęs kliūčių ruožą per 17,69 sekundės ir nuo nugalėtojo atsilikęs kiek daugiau nei trim sekundėm, jis liko tryliktas. Pats greičiausias kliūčių ruože buvo Kalvelių „Aušros“ gimnazijos jaunasis ugniagesys Renaldas Greiciūnas, įveikęs kliūčių ruožą per 11,91 sekundės. Beje, jis varžėsi 2000 metais gimusių ir vyresnių grupėje. Mūsiškis Kostas Barauskas absoliučioje įskaitoje buvo penktas. Organizatoriai ir teisėjai atkreipė dėmesį į Kosto gebėjimus ir aptarimo metu sakė, kad Kostas perspektyvoje galėtų būti absoliutus lyderis šioje sporto šakoje.

Po trumpų abipusių Lenkijos ir Lietuvos šalių atstovų sveikinimo kalbų taures, medalius bei padėkos raštus nugalėtojams ir visiems dalyviams įteikė Vilniaus rajono vicemerė Teresa Demeško, Vilniaus rajono ugniagesių savanorių draugijos pirmininkas Artūras Vaišnoras, Lietuvos jaunųjų ugniagesių sąjungos vadas Romualdas Kazlauskas. Ugniagesių atstovai iš Lenkijos Respublikos visoms komandoms įteikė atminimo dovanėles.

Varžybų akimirka

Varžybų akimirka

Varžybų akimirka

Varžybų akimirka

Varžybų akimirka

Varžybų akimirka

Širvintų neformalaus vaikų švietimo Jaunųjų ugniagesių būrelio vadovai dėkoja Vilniaus rajono ugniagesių savanorių draugijai už parodytą dėmesį ir šauniai organizuotą renginį.

Širvintų PGT informacija

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai

Kiti straipsniai:

Viešose rajono vietose – vis nesaugiau

Apie Baltąjį kalną – juodžiausi prisiminimai

Į Bendrąjį pagalbos centrą skambinantys fantazuotojai galėtų rašyti scenarijus kino komedijoms

Savo pareigų neatlikę policijos pareigūnai prašė „melagį“ nubausti dėl Bendrojo pagalbos centro darbo trukdymo

Nubaustas vairuotojas prašė išsiųsti policininkus į atestavimo kursus, bet teismas šio prašymo neišgirdo

Paleistas iš pataisos namų neištvėrė nenusikaltęs nė 4 dienų

Širvintų teismo rūmų naikintojams – rajono merės Živilės Pinskuvienės barikados

Degė atliekos. Ugniagesiai pavojaus neįžvelgia

Karšta naujiena: Vileikiškiuose sunkvežimis pervažiavo moteriškei galvą

Informacija iš naujausio numerio: Degė atliekos. Ugniagesiai pavojaus neįžvelgia

Karšta naujiena: Magistralėje susidūrė automobiliai

Nors tiesioginių įrodymų nėra, teismas nusprendė, kad kas nors kitas pasmaugti negalėjo

Kokia „natūra“ už savo mintis susimoka Šimonėlis, Mateika, Sarpauskas ir kiti opozicijos nariai?

Karšta naujiena: Apvirtusiame automobilyje – pistoleto dėklas be pistoleto ir policijos uniformos dalys?

Smiginis – nuėmęs stresą, nuovargį, pakėlęs nuotaiką

Kai šuo protingesnis už 29 kartus administracine tvarka baustą šeimininką…

Į vestuves – vienomis trumpikėmis ir su kirviu rankoje

Bylai pasiekus teismą, pirkėjas staiga prisiminė, kad alkoholį ne pirko, o skolinosi

Būkim patriotiški!

Kol kas kanapių auginimas vazonuose atneša pajamų ir … finansinių nuostolių

„Širvintų koldūnų vadybininkas“ būsimą autoserviso savininką maustė lyg kūdikį

Sukčius apgautus pirkėjus net nuramindavo prisipažindamas, kad juos apgavo ir dabar sėdi Lukiškėse

Širvintų policijos komisariate – naujas viršininkas

„Nacionaliniai girtavimo ypatumai“ Širvintų rajone

Ar bus pareikalauta, kad Jasiukevičius ir Davidavičienė iš savo kišenės atlygintų žalą rajono biudžetui?!

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+