Širvintų rajono jaunųjų ugniagesių komandos kovingumas sužavėjo net tituluotus varžovus…

Kostas Barauskas

Kostas Barauskas

Kovo 22 dieną Širvintų švietimo centro neformalaus vaikų švietimo programos „Būk saugus ir išmokyki kitus“ jaunieji ugniagesiai viešėjo Vilniaus rajono Kalvelių „Aušros“ gimnazijoje, kur vyko Vilniaus rajono ugniagesių savanorių draugijos surengtos Jaunųjų ugniagesių kliūčių ruožo uždarose patalpose varžytuvės.

Širvintų krašto jaunųjų ugniagesių garbę šį kartą varžytuvėse gynė Zibalų pagrindinės mokyklos mokiniai Akvilė Petkevičiūtė, Deimantė Bukortaitė, Džiugas Stupakas, Erikas Stupakas, Lukas Bukartas, Miglė Bukortaitė, Nikolia Vaitkūnaitė ir Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos mokiniai Karolina Pučinskaitė, Kostas Barauskas, Paulius Vitkauskas ir Valentinas Bareckas.

Ne pirmą kartą pakviesti į netradicinės sporto šakos varžybas širvintiškiai rungėsi su Švenčionių, Šalčininkų, Vilniaus rajono ugniagesių savanorių draugijos Kalvelių „Aušros“ gimnazijos ir Lietuvos jaunųjų ugniagesių sąjungos Vilniaus miesto komandomis. Tarp septynių į varžybas pakviestų komandų buvo ir jaunųjų ugniagesių komanda iš Lenkijos Respublikos. Buvo varžomasi trijose amžiaus grupėse asmeninėje įskaitoje bei atskiroje merginų grupėje.

Reiktų paminėti, kad nemažai komandų turi išties geras sąlygas rengtis tokioms varžyboms: kliūčių ruože naudojamus elementus, sportines gaisrines žarnas, net specialiai pasisiūdintą sportinę aprangą. Ne vienas dalyvis turėjo ir tarptautinės patirties. Mūsiškiai rungties kliūčių ruože naudojamą „buomą“ ir „sienelę“ turėjo galimybę išbandyti tik prieš pat varžybas. Ko gero, didžiausias iššūkis buvo „sienelė“, kurią daugelis zibališkių bandė įveikti pirmą kartą. Iš pradžių tik stebėję, kaip treniruotės metu kliūtį įveikinėjo būsimi varžovai, mūsiškiai vėliau nedrąsiai atliko pirmuosius bandymus. Nieko gero nežadėjusi varžybų pradžia mūsų rajono atstovams tarsi įpūtė kovingumo. Merginos, treniruotės metu apskritai negalėjusios įveikti „sienelės“ kliūties, po starto tarsi energinių gėrimų reklamoje įgavusios sparnus demonstravo akrobatikos elementus ir tiesiog šuoliais vertėsi per kliūtį, niekuo nenusileisdamos tituluotoms varžovėms.

Varžybų akimirka

Varžybų akimirka

Netikėto širvintiškių kovingumo nustebinti organizatoriai ir teisėjai pertraukėlių metu ne kartą gyrė komandos vadovus, Širvintų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio pareigūnus Giedrę Gulbinavičienę ir Joną Jočį, o apie komandą su šypsena sakė: „Jie tikri kamikadzės…“

Norint nugalėti vien didelio noro nepakanka, pasirengimas ir patirtis yra neabejotinas privalumas. Šią tiesą dar sykį patvirtino atžalyniečių pasirodymas 2001-2002 metais gimusiųjų grupėje, kur geriausiai sekėsi antrą kartą Kalveliuose viešėjusiam Kostui Barauskui. Su sporto salės sienomis jau „susidraugavęs“ Kostas nepaliko šansų savo tituluotiems bendraamžiams ir, rungties trasoje sugaišęs 12,62 sekundės, užėmė pirmąją vietą. Artimiausias jo varžovas atsiliko beveik visa sekunde. Paulius Vitkauskas, atsilikęs nuo nugalėtojo mažiau nei 2 sekundėm, buvo aštuntas. Merginų grupėje tarp širvintiškių geriausiai sekėsi Karolinai Pučinskaitei, kuri trasoje sugaišo 16,61 sekundės. Nuo nugalėtojos atsilikusi kiek daugiau nei 2 sekundėm, ji liko septinta. 2003-2004 metais gimusių berniukų grupėje geriausiai sekėsi Džiugui Stupakui. Įveikęs kliūčių ruožą per 17,69 sekundės ir nuo nugalėtojo atsilikęs kiek daugiau nei trim sekundėm, jis liko tryliktas. Pats greičiausias kliūčių ruože buvo Kalvelių „Aušros“ gimnazijos jaunasis ugniagesys Renaldas Greiciūnas, įveikęs kliūčių ruožą per 11,91 sekundės. Beje, jis varžėsi 2000 metais gimusių ir vyresnių grupėje. Mūsiškis Kostas Barauskas absoliučioje įskaitoje buvo penktas. Organizatoriai ir teisėjai atkreipė dėmesį į Kosto gebėjimus ir aptarimo metu sakė, kad Kostas perspektyvoje galėtų būti absoliutus lyderis šioje sporto šakoje.

Po trumpų abipusių Lenkijos ir Lietuvos šalių atstovų sveikinimo kalbų taures, medalius bei padėkos raštus nugalėtojams ir visiems dalyviams įteikė Vilniaus rajono vicemerė Teresa Demeško, Vilniaus rajono ugniagesių savanorių draugijos pirmininkas Artūras Vaišnoras, Lietuvos jaunųjų ugniagesių sąjungos vadas Romualdas Kazlauskas. Ugniagesių atstovai iš Lenkijos Respublikos visoms komandoms įteikė atminimo dovanėles.

Varžybų akimirka

Varžybų akimirka

Varžybų akimirka

Varžybų akimirka

Varžybų akimirka

Varžybų akimirka

Širvintų neformalaus vaikų švietimo Jaunųjų ugniagesių būrelio vadovai dėkoja Vilniaus rajono ugniagesių savanorių draugijai už parodytą dėmesį ir šauniai organizuotą renginį.

Širvintų PGT informacija

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Širvintų rajono jaunųjų ugniagesių komandos kovingumas sužavėjo net tituluotus varžovus…"

  1. Anonimas parašė:

    Gerai varot!!

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+