Jaunieji ugniagesiai

Širvintų rajono jaunųjų ugniagesių komandos kovingumas sužavėjo net tituluotus varžovus…

Kostas Barauskas

Kostas Barauskas

Kovo 22 dieną Širvintų švietimo centro neformalaus vaikų švietimo programos „Būk saugus ir išmokyki kitus“ jaunieji ugniagesiai viešėjo Vilniaus rajono Kalvelių „Aušros“ gimnazijoje, kur vyko Vilniaus rajono ugniagesių savanorių draugijos surengtos Jaunųjų ugniagesių kliūčių ruožo uždarose patalpose varžytuvės.

Širvintų krašto jaunųjų ugniagesių garbę šį kartą varžytuvėse gynė Zibalų pagrindinės mokyklos mokiniai Akvilė Petkevičiūtė, Deimantė Bukortaitė, Džiugas Stupakas, Erikas Stupakas, Lukas Bukartas, Miglė Bukortaitė, Nikolia Vaitkūnaitė ir Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos mokiniai Karolina Pučinskaitė, Kostas Barauskas, Paulius Vitkauskas ir Valentinas Bareckas.

Ne pirmą kartą pakviesti į netradicinės sporto šakos varžybas širvintiškiai rungėsi su Švenčionių, Šalčininkų, Vilniaus rajono ugniagesių savanorių draugijos Kalvelių „Aušros“ gimnazijos ir Lietuvos jaunųjų ugniagesių sąjungos Vilniaus miesto komandomis. Skaityti daugiau »

Jaunųjų ugniagesių varžytuvės Širvintose

Jaunųjų ugniagesių varžytuvės Širvintose
Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos stadione buvo surengtos II-osios Širvintų rajono „Jaunųjų ugniagesių varžytuvės“. Jose dalyvavo šešios 5-8 klasių komandos.
Širvintų „Atžalyno“ progimnazijoje ir Širvintų priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje jau ne vienerius metus veikia Jaunųjų ugniagesių būreliai, todėl varžybų organizatoriai – Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Širvintų priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba ir Širvintų „Atžalyno“ progimnazija – šiuo renginiu skatino ir kitose rajono mokyklose steigti Jaunųjų ugniagesių būrelius, vystyti ugniagesybos sportą, įtraukti moksleivius į savanoriškąją ugniagesybos veiklą.
Varžytuvių dieną dalyviai varžėsi dviejose rungtyse: komandinėje „Gaisrinės estafetės“ rungtyje ir individualioje „Jaunojo ugniagesio ištvermės“ rungtyje. Gaisrinės estafetės rungtyje jaunieji ugniagesiai privalėjo įveikti kliūčių ruožą, o pabaigoje pademonstruoti „kovinį išsidėstymą“ ir vandens čiurkšle „užgesinti“ tariamą ugnies židinį. Šioje rungtyje geriausiai sekėsi Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos „Jaunųjų ugniagesių“ būrelio I komandai. Mokytojų Nerijaus Pakalnio ir Tomo Labanausko treniruojami jaunieji ugniagesiai estafetėje sugaišo mažiau nei dvi minutes ir tapo šios rungties nugalėtojais.
Antrą vietą estafetinėje rungtyje iškovojo Širvintų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos parengta jaunųjų ugniagesių komanda, kurią sudarė Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos septintųjų klasių mokiniai.
Vytauto Skirmanto treniruojama Alionių pagrindinės mokyklos „Jaunųjų ugniagesių“ komanda, įveikusi savo varžovus iš Gelvonų vidurinės mokyklos ir Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos, užėmė trečią vietą.
„Jaunojo ugniagesio ištvermės“ rungtyje dalyviams reikėjo nutraukti nutraukti svorį ir iki nurodytos ribos ištraukti vandeniu užpildytą gaisrinę žarną. Stipresnio fizinio pasirengimo reikalaujančioje rungtyje aiškiai dominavo Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos moksleiviai: pirmą vietą šioje rungtyje užėmė Arminas Stanišauskas, antrą – Slavomiras Kaminskis, trečią – Deivydas Muleronka.
Toks jau ugniagesių gelbėtojų darbas, kad kartais į pagalba juos kviečiasi pačiu netikėčiausiu laiku. Taip įvyko ir šį kartą – varžybų organizatoriai, nespėję deramai pagerbti nugalėtojų ir atsisveikinti su jais, tiesiog iš stadiono išskubėjo gesinti gaisro. Visgi reiktų pasidžiaugti, kad antrus metus iš eilės pavyksta surengti tokį renginį, o prizai su visa derama pagarba tikrai pasieks nugalėtojus mokslo metų pabaigtuvėms skirtų renginių metu. Belieka tikėtis, kad ateityje „Jaunųjų ugniagesių“ varžytuvės taps tradiciniu renginiu, į kurį aktyviai rinksis ne tik komandos dalyvės, bet ir gausus sirgalių būrys.
Širvintų PGT informacija
Varžybų dalyvius sveikina „Atžalyno“ progimnazijos direktorė Daiva Klimienė.
Estefetės rungtis su gaisrine žarna.
„Gesinamas gaisro židinys“.
Varžybų nugalėtoja – Širvintų „Atžalynos progimnazijos komanda.
Širvintų PGT parengti septintokai – antros vietos laimėtojai.
Alioniškiai – treti.
„Gesinamas gaisro židinys“.

„Gesinamas gaisro židinys“.

Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos stadione buvo surengtos II-osios Širvintų rajono „Jaunųjų ugniagesių varžytuvės“. Jose dalyvavo šešios 5-8 klasių komandos.

Širvintų „Atžalyno“ progimnazijoje ir Širvintų priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje jau ne vienerius metus veikia Jaunųjų ugniagesių būreliai, todėl varžybų organizatoriai – Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Širvintų priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba ir Širvintų „Atžalyno“ progimnazija – šiuo renginiu skatino ir kitose rajono mokyklose steigti Jaunųjų ugniagesių būrelius, vystyti ugniagesybos sportą, įtraukti moksleivius į savanoriškąją ugniagesybos veiklą. Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos