+

Kiek tūkstančių eurų kainuos ponios pasivažinėjimai?

Praėjusią savaitę viešojoje erdvėje kilo pasipiktinimas dėl šiuo metu numatytos Seimo narės Ritos Tamašunienės komandiruotės į Australiją, kuri oficialiai turėjo prasidėti vakar. Politikė ten skrenda dalyvauti … Okeanijos dieviškojo gailestingumo kongrese, kuriame, kaip rašė DELFI, prieš publiką išstos egzotiškosios Tongo salos kardinolas, Samoa ir Tasmanijos salų arkivyskupai, o apie tikėjimą dainuos kažkoks ten Australijos talentų šou dalyvavęs vietinis atlikėjas. Kongrese nėra net Okeanijos regiono politikų, tačiau jiems visiems nosį nušluostys Lietuvos Respublikos Seimas, atstovaujamas Ritos Tamašunienės.

Į akis krinta tai, kad kongresas truks 3 dienas, o Ritos Tamašunienės viešnagė Australijoje – 11 dienų. Tikriausiai sunku būtų ir suskaičiuoti, kiek atsieis tokia kelionė – tolimas skrydis, maitinimas, viešbutis, o kur dar komandiruotės metu Seimo nariui skiriami dienpinigiai?

Prisiminus senesnius laikus, kartais kyla įtarimas, kad reikėjo nemažai pastangų, jog anuomet Seimo nare tapusi Rita Tamašunienė taptų politike be menkiausios dėmelės. Žinoma, tam prielaidas sudarė ir pati situacija. Ritos Tamašunienės atstovaujama Lietuvos lenkų rinkimų akcija nuo 2016 metų gegužės lyg kokiu figos lapeliu dangstosi Krikščioniškų šeimų sąjungos vardu (LLRA-KŠS), o pati politinė jėga, pasirinkusi bendradarbiavimo su visais taktiką, paprastai yra visiems reikalinga, todėl dažniausiai – neliečiama.

O visišką „princesės Neliečiamybės“ karūną Ritai Tamašunienei uždėjo tas faktas, kad nuo 2016-ųjų ji yra Seimo etikos ir procedūrų komisijos pirmininkė.

Žinia, kad bet kas balta ilgainiui papilkėja. Taip nutiko ir su „tomaševskininkais“, kai šįmet Lenkijos Respublikos ambasadorė Lietuvoje viešai suabejojo, ar LLRA-KŠS veikėjai skaidriai naudoja „Paramos lenkams Rytuose“ fondo lėšas. Įtariama, kad bent vienas šios politinės jėgos lyderių, Seimo narys Michal Mackevič, švaistė Lenkijos per minėtą fondą skiriamus pinigus.

Grįžtant prie kelionės į Australiją, įdomu stebėti, kad kilus skandalui, Rita Tamašunienė teisinosi ten siunčiama ne savo iniciatyva, o štai ją neva siunčianti Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė prasitarė, kad tai Pasaulio lietuvių bendruomenė paprašė Seimo į Okeaniją nusiųsti savo atstovą, ir tuo pačiu išreiškė norą, kad tai būtų Rita Tamašunienė. Ko gero, lietuvių bendruomenė nelabai susigaudė, kokiai tautinei bendruomenei Lietuvoje atstovauja ponia Rita, nors ši sako, kad be lietuvių bendruomenės Australijoje aplankys ir „žaliajame“ kontinente gyvenančius lenkus.

Nuomonės dėl šios komandiruotės tikslingumo Seime pasidalijo. Nemažai mano, kad dėl 11 dienų kelionės į balą ištėkšti tūkstančiai eurų iš valstybės biudžeto yra švaistūniškumas, nes tai neturi nieko bendro su Seimo nario darbu. „Jei parlamentaras gauna asmeninį pakvietimą, tai už savo pinigus galėtų ir važiuoti,“ – įsitikinusi krikščioniškajam Tėvynės sąjungos sparnui atstovaujanti Irena Degutienė, neseniai pareiškusi, kad savo ateities su Seimu nebesieja.

Ką gi, sumažinkime pinigus mokytojams, sumažinkime lėšas keliams, bet suteikime Seimo ponioms išskirtines tūkstantines sumas siekiančias atostogas Australijoje!

Rita Tamašunienė žada Australijoje skatinti religinį turizmą į Lietuvą, nors yra nemažai manančių, kad tai tik priedanga – politikė už mokesčių mokėtojų pinigus grožėsis egzotiška gamta ir mielais gyvūnėliais. Lietuvos lenkų rinkimų akcija (ir Krikščioniškų šeimų sąjunga tuo pačiu), nebūdama oficialia koalicijos nare, Seime dažniausiai balsuoja išvien su valdančiaisiais, taigi ši kelionė LLRA-KŠS frakcijos seniūnei galbūt yra pakiša už paslaugas.

Tai ne pirmas kartas, kai rašome apie Ritą Tamašunienę ar jos šeimą. Beveik prieš dvejus metus pasakojome kelias istorijas, vienaip ar kitaip su ja susijusias. Dar 2014 metais, vykstant Lietuvos Respublikos Prezidento ir Europos Parlamento rinkimams, Jauniūnuose tarp Ritos Tamašunienės sutuoktinio Jaroslavo Tamašuno bei Darbo partijos atstovų kilo žodinis konfliktas, buvo iškviesta policija. Jauniūnuose stebėtojai užfiksavo grupelę gyventojų, kuriuos, jų nuomone, balsuoti galimai kažkas pavėžėjo ir už balsavimą galimai atsilygino. Kaip suprantate, tas įtarimas krito ant Jaroslavo Tamašuno. Gal todėl, kad į incidento vietą skubiai atlėkė tuometinis meras Vincas Jasiukevičius ir užsipuolė pilietiškus stebėtojus, istorija baigėsi „niekuo“.

Po dvejų metų, 2016 metų vasarą, policija gavo vieno Jauniūnų seniūnijos gyventojo pareiškimą dėl kieme kilusio konflikto su nepažįstamu asmeniu. Tuomet žmogus kreipėsi ir į „Širvintų kraštą“. Jis papasakojo, kad kieme sutiko nepažįstamą vyrą … su šautuvu, kuris pareiškė medžiojąs, o šio gyventojo šunys jam trukdą. Pareikalavus palikti privačią valdą, atėjūnas atsikirto. Tik pagrasinus iškviesti policiją, nepažįstamasis išėjo. Vėliau žmogus sužinojo, kad policija nustatė atėjūną. Juo neva pasirodė esantis Seimo narės Ritos Tamašunienės sutuoktinis. Iš jos interesų deklaracijos matyti, kad sutuoktinis nuo 2008 metų priklauso Medžiotojų klubui „Alys“.

Tuometinis Širvintų rajono policijos komisariato Viešosios policijos viršininkas Vladas Butkus „Širvintų kraštui“ sakė, kad policija, gavusi Jauniūnų seniūnijos gyventojo pareiškimą, jį ištyrė ir administracinio teisės pažeidimo bylą nutraukė. Anot pareigūno, policijos apklausiamas jauniūniškis dėl šio įvykio medžiotojui pretenzijų nereiškė. Atvejo nebuvo galima traktuoti kaip chuliganizmo, kadangi jis įvyko privačioje teritorijoje, konflikto nematė pašaliniai asmenys. Pagaliau, jei patekti į teritoriją nėra kliūčių, pavyzdžiui – teritorija neaptverta, nėra vartų, svetimo žmogaus atėjimo neišeina traktuoti ir kaip įsibrovimo.

Pasidomėjus, ar policija nustatė, kad į konfliktą įsivėlė Seimo narės Ritos Tamašunienės sutuoktinis Jaroslavas Tamšunas, Viešosios policijos viršininkas tada atsakė tokios detalės neturįs teisės pasakyti, nes laikraštis nėra šios bylos dalyvis, o tyrimas buvo nutrauktas (taigi baigėsi „niekuo“) nesant administracinio teisės pažeidimo sudėties.

Gintaras Bielskis

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
 • to marta parašė:

  Prastai išauklėto žmogaus drąsa virsta šiurkštumu.

 • marta parašė:

  Užtat jūsų patarnautojų kultūra labai aukšta. Žodi prieš savo karalienę bijote pasakyti. Vergai.

 • wow parašė:

  Pagal paskutinio komentaro leksiką galima spręsti, kad čia apsireiškė „teisingo“ laikraščio „teisingas“ skaitytojas. „Kultūros“ paslėpti neįmanoma.

 • stasys parašė:

  >?
  Labai idomu, dalbajobas chuivenbininis?
  Eiks laižyk prastitutkei is Spadviliškio, išmata mažarankė.

 • ? parašė:

  stasy, kas poną taip pašėrė, kad toks sotus ir gali kitiems gali nurodineti?

 • x parašė:

  Aciu Pinskuvienei uz nors kiek ismėžtas Augėjo arklides.

 • stasys parašė:

  Pasidomėkite verčiau, ant kiek babkių praskurdino rajoną jūsų šerikė.

 • gugis parašė:

  paziurekite ankstesnes komandiruotes, rasite daug idomaus….

 • oooo parašė:

  sita ponia pasirodo megsta pasivazineti uz mokesciu moketoju pinigus….

 • Petrui-Zosė parašė:

  Tik nevarykite ant Tarybos narės Rasos Tamošiūnienės. Tai padoriausia politikė iš visos opozicijos. Labai aukštos moralinės kultūros moteris, išsilavinusi, protinga, taktiška ir turinti savo galvą, todėl parašiukų ant skundu pagal komandą nedėlioja. Šita politikė, skleisdama aukštas moralines vertybes, tikrai pelnys rinkėjų palankumą. Daugiau tokių rajono taryboje kaip gerb. Rasa, Ji dirbo adm. dir. pavaduotoja, žino, kaip kas vyksta, todėl elgiasi labai garbingai.

 • Hmm parašė:

  Kaip kiti vaziuoja i Afrika “ pasiimti patirties“ viskas geri, kaip tik ne ju partijos zmogus – blogai. Ismokit viena karta kulturos ir padorumu !!!

 • Petras parašė:

  Įdomus dalykai. Šitas laikraštis – darbo partijai ar kaip ji ten naujoviškai vadinasi – praktiškai cituoja A.Tapiną – pasaulio pabaiga! Antra, noretusi klaust savivaldybės tarybos lenkės, ar ir toliau ji pataikaus valdžiai išduodama opoziciją, kai taip išdergia jos artimą giminę? O trečia – juokiasi puodas, kad katilas juodas….

 • ? parašė:

  Neeikvok laiko žmogui, kuris netrokšta praleisti jo su tavimi.

 • stasys parašė:

  Tamsta ir.

 • ? parašė:

  ne isimtis ir tamsta

 • stasys parašė:

  Čia taip pas visus:)

 • ? parašė:

  Ant savęs ir jaučio nemato, o ant kito ir blusą pamato

 • stasys parašė:

  „visi norime zinoti, kieno batus buciuoji?“
  Sakai, nežemini?

 • stasys parašė:

  Ir aš nežeminu. Tai mano nuomonė, su kuria galima sutikti, o galima ir nesutikti. Nieko neverčiu.
  O pats turbūt skaityti nemoki. Dar kartą rašliavą, po kuria komentuoji pasisakityk.

 • ? parašė:

  As zmoniu nezeminu nei viesai, nei po anonimais.

 • stasys parašė:

  >?
  Po tavęs:) drasuoli.

 • ? parašė:

  stasy, isdrisk pasirasyti vardu ir pavade, visi norime zinoti, kieno batus buciuoji?

 • stasys parašė:

  Gintarai, o jeigu tavo šerikė varytų i Australiją, už mano be kitako piigus, ar tavo nuomonė butu tokia pati? Principingas parsidavėlis.

 • nuomone dar 1 parašė:

  Kritika politikui yra naudingas dalykas ir uz tai dar turetu padekoti. O ka kitos seimos mano apie tai ir ko linki?

 • Teresė parašė:

  o neseniai merė apdovanojimą įteikė

 • ? parašė:

  Kam reikalingos tokios kelionės? Tai tik tuščias pinigų švaistymas. Už savus važiuotų?

 • Širvintiškis parašė:

  Dėl RT įvertinimo sutinku, tik ši kelionė vargu ar buvo reikalinga, juo labiau Lietuvai.

 • VV parašė:

  Ši poniai savo erudicija, žmogiškąja ir politine kultūra bei atsakingu darbu Seime neprilygs nė tuzinas mūsų valdžios ponių, kartu sudėtų. Todėl jai labai tinka ten vykti, ir mūsų šeima jai linki prasmingos kelionės.

 • kavos puodelis parašė:

  Buvo idomu paskaityti.

Kiti straipsniai:

Liepą ilgalaikių bedarbių rajone buvo mažiausiai nuo 2010-ųjų

Kaip protingas pensininkas iš vidutinės pensijos Lietuvoje gali gyventi oriai…

Įpratusių pasėdėti būdelėje su popieriaus skiaute rankoje laukia „eurobizūnas“: pats laikas susitvarkyti tiems, kurie neskuba

Kaip Širvintos minės Baltijos kelio 30-metį?

Gelvonų gimnazija turės nuolatinį vadovą

VMI pervedė 543 tūkst. eurų GPM permokų Širvintų r. savivaldybės gyventojams

Opozicijos paistalai bliūkšta: Laisvosios rinkos instituto duomenimis, valdininkų armija Širvintose viena mažiausių šalyje

Gelvonų seniūnijoje komisijos narių akį glostė egzotiški augalai

Antrąja projekto „Globalios Širvintos“ garbės ambasadore tapo Daiva Zuehlke

Širvintų mieste stabdomas karšto vandens tiekimas

Gražiausios sodybos konkursas Jauniūnų seniūnijoje

Pasaulio širvintiškių susitikimas minint Pasaulio lietuvių metus

Gaukite „Širvintų krašto“ metų prenumeratą dovanų!

Iš Astravo atominės elektrinės pasklidus radiacijai, jodo preparatų tabletes turėtų gerti ir širvintiškiai

Širvintų miesto gyventojų sodybos kasmet suspindi gėlynų gausa

Skaičiai rodo: mažėjant šernų, Afrikinis kiaulių maras kelia koją iš Širvintų rajono

VMI kviečia į virtualaus buhalterio i.APS mokymus Širvintose

Surask gudrutį! Ar už vieno buto „liukso“ sąlygas mokėjo visi namo gyventojai?

A-P-K-L-A-U-S-A

Vyks Globalių širvintiškių susitikimas

Kituose Seimo rinkimuose gali nebelikti Molėtų-Širvintų rinkimų apygardos. Vėl svarstys, kam atiduoti Širvintų rajono rinkėjus

Rudenį į atokiausius rajono kampelius pradės važinėti mobilieji laiškanešiai. Norite, kad jie dažniau apsilankytų – prenumeruokite spaudą

Karšta naujiena: UAB „Širvintų šiluma“ vykdys daugiabučio Vilniaus g. 45 šildymo sistemos patikrinimą dėl galimų pažeidimų

In memoriam. Saulius Vadišis. 1955-2019.

Kodėl Astikui ir Šimonėliui rūpi ne rajono gyventojai, o galimai kiaura verslininko kišenė?

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+