Išeitis: nebus maudyklos, nereikės ir informacijos

Nebus maudyklos, nereikės ir vandens tyrimų...

Nebus maudyklos, nereikės ir vandens tyrimų...

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, vertindamas gautus liepos mėnesio pirmos pusės maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatus, praneša, kad kai kuriose maudyklose vandens kokybė neatitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimų, todėl maudytis juose nėra saugu.

Ir vėl informacijos apie maudyklų vandens kokybę nepateikė keli rajonai, tarp kurių – ir Širvintų (turi būti tiriamas Širvintų tvenkinio vanduo). Taigi, nors vasara jau įpusėjo, širvintiškiai, panašu, nežino, ar maudosi saugiame sveikatai vandenyje. O gal kaip ir pernai – tyrimai buvo atliekami kas mėnesį, tačiau susipažinti su jų rezultatais buvo problemiška?

Tiesa, vandens kokybės tyrimus reglamentuojančiame dokumente rašoma, kad maudyklų vandens kokybė turėtų būti tiriama du kartus per mėnesį maudymosi sezono metu ir vertinama pagal 2 mikrobiologinius parametrus: žarninius enterokokus ir žarnines lazdeles. Atsižvelgiant į higienos normos reikalavimus, žarninių enterokokų turi būti ne daugiau kaip 100 kolonijas sudarančių vienetų 100 ml vandens, o žarninių lazdelių – ne daugiau kaip 1000/100 ml vandens. Tame pačiame dokumente yra nurodoma, kad „institucija, atsakinga už paplūdimio administravimą, turi užtikrinti, kad maudymosi sezono metu informacija visuomenei paplūdimyje būtų skelbiama aktyviai ir operatyviai“.

Kita vertus, jei rezultatai operatyviai nepaskelbiami visuomenei, kokia iš jų nauda? Kas iš to, jei liepą sužinosi, kad visą birželį tvenkinio vandenyje gyveno ir dauginosi milijonai žarnyno lazdelių ir tu jų „prisigaudei“?

Panašu, kad maudyklos vandens tyrimo rūpesčiai Širvintų valdininkams dabar apskritai atpuls, mat, sako, nuo pirmadienio bus pradėtas žeminti Širvintų „marių“ vandens lygis. Taigi, vienintelės oficialiai įteisintos maudynių vietos Širvintose irgi nebeliks. Belieka tikėtis, kad nebus didelių karščių, taip viliojančių visus, ypač vaikus, į paplūdimį.

Beje, „marios“ – viena iš galimybių daliai širvintiškių reguliariai nusiprausti – juk pirties mieste nėra, baseinas vasarą neveikia, tvenkinys „sausas“ – tad daugeliui širvintiškių belieka arba bent kartkarčiais pasiturkšti dideliame dubenyje, arba… pasinaudoti lietaus „paslaugomis“.

„Širvintų krašto“ replika

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Išeitis: nebus maudyklos, nereikės ir informacijos"

  1. UPE parašė:

    Niekas cia nieko nenuleidyneja!

Comments are closed.

scroll to top
+