Už valstybinius brandos egzaminus – du šimtukai

Dviejų šintukų savininkas Martynas Andriuškevičius

Dviejų šintukų savininkas Martynas Andriuškevičius

Gegužės mėnesį brandos egzaminų tiesiąją pradėję abiturientai savo rankose jau turi atestatus, kuriuose mato jų žinias ir brandą atspindinčius balus. Rusų kalbos, informacinių technologijų, biologijos, fizikos ir geografijos egzaminus išlaikė visi juos laikiusieji Širvintų rajono abiturientai. Tačiau aukščiausias, 100 balų, įvertinimas yra tik vienas – už informacinių technologijų egzaminą. Nepaisant to, didelė dalis abiturientų už šį egzaminą gavo 16 – 35 balus, iš 13 laikiusiųjų 6 gimnazistai gavo 36 – 99 balų įvertinimą. Už rusų kalbos, biologijos, fizikos ir geografijos egzaminus didžioji dalis mokinių gavo 36 – 85 balų įvertinimą, o tai kartu yra geriausi biologijos ir geografijos egzaminų rezultatai. Du abiturientai už rusų kalbos ir vienas už fizikos egzaminą įvertinti daugiau nei 85 balais.

Gaila, tačiau gimtosios ir anglų kalbų, matematikos, istorijos ir chemijos egzaminų visiems abiturientams išlaikyti nepavyko. Daugiau nei 14 procentų rajono mokinių neturėjo pakankamai žinių, kad gautų bent minimalius matematikos ir istorijos egzaminų įvertinimus. Iš 55 laikiusiųjų 32 abiturientų matematikos žinios įvertintos 16 – 35 balais, tokius pačius rezultatus už istorijos egzaminą gavo 37 abiturientai. Abiejų egzaminų po 13 mokinių įvertinti 36 – 85 balais ir po 2 mokinius aukštesniais, 86 – 99 balais. Gimnazistams nelengvas buvo ir lietuvių kalbos egzaminas, kurį išlaikė 88 proc. laikiusiųjų. Geriausiais, 86 – 99 balais, įvertinti tik 4 abiturientai, 36 rajono mokiniai įvertinti 36 – 85 balais, 41 gavo 16 – 35 balų įvertinimą. Anglų kalbos ir chemijos egzaminų neišlaikė po vieną laikiusįjį. 5 abiturientų chemijos žinios įvertintos 16 – 35 balais, 15 likusiųjų gavo 36 – 85 balų įvertinimą. Už anglų kalbos egzaminą 22 mokiniai gavo 16 – 35 balus, 36 – 99 balais įvertinti 49 abiturientai, ir tik vieno mokinio žinios nepriekaištingos, įvertintos 100 balų.

Rajone nėra 3, 4 ar 5 egzaminus šimtukais išlaikiusių mokinių, tačiau tarp 172 Lietuvos mokyklų abiturientų, už valstybinius brandos egzaminus gavusių po du 100 balų įvertinimus, rajone yra vienas abiejų šimtukų savininkas, Širvintų Lauryno Stuokos – Gucevičiaus auklėtinis Martynas Andriuškevičius. Be anglų kalbos ir informacinių technologijų egzaminų, už kuriuos gavo 100 balų, Martynas laikė lietuvių kalbos ir matematikos brandos egzaminus.

– Martynai, gavai 2 šimtukus. Ar daug teko dirbti, kad juos gautum?

– Tiek informacinės technologijos (IT), tiek anglų kalba man patiko dar nuo tada, kai mokiausi pagrindinėje mokykloje. Dėl to šių dalykų mokymasis niekada nebuvo pernelyg sudėtingas.

– Šimtukas – sėkmės dalykas ar 12 metų sąžiningo darbo pamokose ir ruošimuisi joms rezultatas?

– Viena vertus, tai yra ir sėkmės dalykas – niekada negali būti tikras, ar užduotys bus iš tų dalykų, kuriuos kartojaisi prieš egzaminą. Vis dėlto manau, jog bendros pastangos turi didesnę įtaką nei egzamino turinys ar jo vertinimo aspektai.

– Kurių egzaminų užduotys buvo sunkiausios, ar tikėjaisi bent vieno šimtuko?

– Tikriausiai daugiausiai pastangų pareikalavo matematikos egzamino paskutinės užduotys, kurioms šiek tiek pritrūko laiko. Po egzaminų sesijos šimto balų laukiau tik iš IT egzamino, tačiau aukštesnių įvertinimų tikėjausi ir iš kitų dalykų.

– Ar turėjai laiko užsiimti kita veikla po mokyklos?

– Dar 8 klasės vasaros atostogų metu išmokau programavimo pagrindus. Nuo tada didžiąją dalį savo laisvalaikio skiriu arba šios srities žinių plėtimui, arba programų kūrimui.

– Gal tavo pomėgiai padėjo pasiekti puikių anglų ir informatikos egzaminų rezultatų?

– Manau, domėjimasis technologijomis turėjo įtaką puikiems IT egzamino rezultatams, o filmų ir serialų žiūrėjimas originalo kalba – anglų. Tačiau tai nebuvo vien mano pomėgiai, tokiems rezultatams daug įtakos turėjo ir mokytojos.

– Ką planuoji studijuoti? Ar egzaminai, už kuriuos gavai šimtukus, svarbiausi toje studijų kryptyje?

– Rinksiuosi programų sistemų studijų kryptį. Anglų kalbos ir informatikos egzaminai šioje srityje nėra svarbiausi, tačiau turi nemažą įtaką konkursiniam balui.

– Rinksies studijas Lietuvoje ar užsienyje? Koks universitetas labiausiai žavi? Dėl kokios priežasties?

– Rinksiuosi studijas Lietuvoje. Sąrašo viršuje kol kas esu nurodęs KTU ir VU. Jie, mano manymu, yra geriausi pasirinkimai šioje studijų kryptyje.

– Kaip neprarasti motyvacijos iki brandos egzaminų? Kokia „sėkmės formulė“?

– Nemanau, kad egzistuoja „sėkmės formulė“. Manau svarbiausia yra rasti sau įdomią sritį ir ja nuolat domėtis. Toks procesas yra savaiminis ir jis ne tik plečia žinias be papildomų pastangų, bet ir išlaiko motyvaciją.

Šarūnė Baronaitė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+