Išbraukė iš kandidatų sąrašo

Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų įstatymas numato, kad Savivaldybės tarybos nariu gali būti renkamas nuolatinis šios savivaldybės gyventojas, kuriam rinkimų dieną yra sukakę 18 metų, o savivaldybės tarybos nariu – meru, – Lietuvos Respublikos pilietis, kuris gali būti renkamas šios savivaldybės tarybos nariu. Savivaldybės tarybos nariu gali būti renkamas asmuo, kuris savo gyvenamąją vietą pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus deklaravo šios savivaldybės teritorijoje likus ne mažiau kaip 90 dienų iki rinkimų dienos.

Kadangi Savivaldybių tarybų rinkimai vyks kovo 3-iąją, paskutinė diena, kai kandidatai privalėjo deklaruoti savo gyvenamąją vietą toje savivaldybėje, į kurios tarybą jie kandidatuoja, jei to nebuvo padarę, buvo 2018 metų gruodžio 3-ioji.

Pažymėtina, kad pastaroji nuostata atsirado tik 2015 metais. 1994 metais priimto Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo redakcijoje buvo numatyta, kad Tarybos nariu gali būti renkamas Lietuvos Respublikos pilietis, kuris rinkimų dieną yra ne jaunesnis kaip 21 metų, o Tarybos nariais negali būti renkami asmenys, rinkimų dieną atliekantys tikrąją karo arba alternatyviąją tarnybą, taip pat iki rinkimų paskyrimo dienos neišėję į atsargą krašto apsaugos sistemos, policijos ir vidaus tarnybos karininkai, puskarininkiai ir liktiniai, kitų sukarintų ir saugumo tarnybų apmokami pareigūnai. Tačiau, kaip tvirtinama, dėl to, jog nebuvo griežto apibrėžtumo dėl gyvenamosios vietos, neretai buvo piktnaudžiaujama. Siekiant to išvengti, 2015 metų spalį buvo nustatytas minėtas 90 dienų terminas, o 2018 metų birželį šis reikalavimas dėl gyvenamosios vietos – patikslintas.

Sausio 24 dieną Vyriausioji rinkimų komisija savo posėdyje svarstė klausimą dėl neregistravimo kandidatais į savivaldybių tarybų narius dėl neatitikimo savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo 2 straipsnio 2 dalies reikalavimams dėl gyvenamosios vietos deklaravimo.

Kaip buvo pristatyta, tai dienai buvo nustatyti 95 tokie atvejai: 50 kandidatų 2018 metų gruodžio 3 dieną nebuvo kandidatuojamos savivaldybės gyventojai, 4 – buvo deklaravę išvykimą į užsienį, 41 – gyvenamąją vietą kandidatuojamoje savivaldybėje deklaravo vėliau, t. y. po gruodžio 3-iosios.

Tik vienu atveju Vyriausioji rinkimų komisija pripažino, kad vėliau gyvenamąją vietą deklaravusi kandidatė nepažeidė įstatymo nuostatos, kadangi deklaravimo procedūrą pradėjo laiku, t. y. 2018 metų gruodžio 3 dieną, o ji buvo baigta kitą dieną, t. y. po įstatyme apibrėžto termino, dėl nuo kandidatės nepriklausančių aplinkybių. Kiti 93 asmenys bendru Vyriausiosios rinkimų komisijos sutarimu, o vienas – balsų dauguma neįregistruoti kaip kandidatai kovo 3-iąją įvyksiančiuose savivaldybių tarybų rinkimuose.

Tarp kandidatų, kurių registracija panaikinta, į Širvintų rajono savivaldybės tarybą Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąraše kandidatavusi Daiva Drazdauskienė, kuri 2018 metų gruodžio 3 dieną savo gyvenamąją vietą buvo nurodžiusi Vilniaus rajono savivaldybėje.

ŠK

     
Naujausi komentarai
  • As    2019-02-01 12:10         

    Juokiasi puodas kad katilas juodas. Savo kiemą apsikopkite o paskui į kitą žiūrėkite. Pasirodo ne šventieji puodus lipdo. Gėda mieres komandai

  • Anonimas    2019-02-01 10:48         

    Apie kitus isbraukimus rase “teisingas” laikrastis.

  • Skaitytojas    2019-02-01 10:19         

    Kodėl nerašot apie išbrauktus ir sutrumpėjusį merės naujosios partijos sąrašą? Skurdokas atrodė, o be Jotaučio bus dar skurdesnis. O kito kandidato pasiaiškinimą dėl teistumo per VRK posėdį reikėjo matyt :) Kam įdomu pažiūrėkut įrašą.

Tavo komentaras
Jūsų vardas:

Jūsų komentaras:
neburnok.lt
Svetainės administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite administracija apie netinkamus komentarus info@sirvinta.net. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Savivaldybės naujienos

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar Širvintose reikėtų vietos, kur veiktų visiems atviras nemokamas internetas?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Farming simulator 19 mods
Apskaitos paslaugos
Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 10 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.