Išbraukė iš kandidatų sąrašo

Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų įstatymas numato, kad Savivaldybės tarybos nariu gali būti renkamas nuolatinis šios savivaldybės gyventojas, kuriam rinkimų dieną yra sukakę 18 metų, o savivaldybės tarybos nariu – meru, – Lietuvos Respublikos pilietis, kuris gali būti renkamas šios savivaldybės tarybos nariu. Savivaldybės tarybos nariu gali būti renkamas asmuo, kuris savo gyvenamąją vietą pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus deklaravo šios savivaldybės teritorijoje likus ne mažiau kaip 90 dienų iki rinkimų dienos.

Kadangi Savivaldybių tarybų rinkimai vyks kovo 3-iąją, paskutinė diena, kai kandidatai privalėjo deklaruoti savo gyvenamąją vietą toje savivaldybėje, į kurios tarybą jie kandidatuoja, jei to nebuvo padarę, buvo 2018 metų gruodžio 3-ioji.

Pažymėtina, kad pastaroji nuostata atsirado tik 2015 metais. 1994 metais priimto Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo redakcijoje buvo numatyta, kad Tarybos nariu gali būti renkamas Lietuvos Respublikos pilietis, kuris rinkimų dieną yra ne jaunesnis kaip 21 metų, o Tarybos nariais negali būti renkami asmenys, rinkimų dieną atliekantys tikrąją karo arba alternatyviąją tarnybą, taip pat iki rinkimų paskyrimo dienos neišėję į atsargą krašto apsaugos sistemos, policijos ir vidaus tarnybos karininkai, puskarininkiai ir liktiniai, kitų sukarintų ir saugumo tarnybų apmokami pareigūnai. Tačiau, kaip tvirtinama, dėl to, jog nebuvo griežto apibrėžtumo dėl gyvenamosios vietos, neretai buvo piktnaudžiaujama. Siekiant to išvengti, 2015 metų spalį buvo nustatytas minėtas 90 dienų terminas, o 2018 metų birželį šis reikalavimas dėl gyvenamosios vietos – patikslintas.

Sausio 24 dieną Vyriausioji rinkimų komisija savo posėdyje svarstė klausimą dėl neregistravimo kandidatais į savivaldybių tarybų narius dėl neatitikimo savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo 2 straipsnio 2 dalies reikalavimams dėl gyvenamosios vietos deklaravimo.

Kaip buvo pristatyta, tai dienai buvo nustatyti 95 tokie atvejai: 50 kandidatų 2018 metų gruodžio 3 dieną nebuvo kandidatuojamos savivaldybės gyventojai, 4 – buvo deklaravę išvykimą į užsienį, 41 – gyvenamąją vietą kandidatuojamoje savivaldybėje deklaravo vėliau, t. y. po gruodžio 3-iosios.

Tik vienu atveju Vyriausioji rinkimų komisija pripažino, kad vėliau gyvenamąją vietą deklaravusi kandidatė nepažeidė įstatymo nuostatos, kadangi deklaravimo procedūrą pradėjo laiku, t. y. 2018 metų gruodžio 3 dieną, o ji buvo baigta kitą dieną, t. y. po įstatyme apibrėžto termino, dėl nuo kandidatės nepriklausančių aplinkybių. Kiti 93 asmenys bendru Vyriausiosios rinkimų komisijos sutarimu, o vienas – balsų dauguma neįregistruoti kaip kandidatai kovo 3-iąją įvyksiančiuose savivaldybių tarybų rinkimuose.

Tarp kandidatų, kurių registracija panaikinta, į Širvintų rajono savivaldybės tarybą Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąraše kandidatavusi Daiva Drazdauskienė, kuri 2018 metų gruodžio 3 dieną savo gyvenamąją vietą buvo nurodžiusi Vilniaus rajono savivaldybėje.

ŠK

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
  • As parašė:

    Juokiasi puodas kad katilas juodas. Savo kiemą apsikopkite o paskui į kitą žiūrėkite. Pasirodo ne šventieji puodus lipdo. Gėda mieres komandai

  • Anonimas parašė:

    Apie kitus isbraukimus rase „teisingas“ laikrastis.

  • Skaitytojas parašė:

    Kodėl nerašot apie išbrauktus ir sutrumpėjusį merės naujosios partijos sąrašą? Skurdokas atrodė, o be Jotaučio bus dar skurdesnis. O kito kandidato pasiaiškinimą dėl teistumo per VRK posėdį reikėjo matyt 🙂 Kam įdomu pažiūrėkut įrašą.

Kiti straipsniai:

VMI gyventojams pradeda grąžinti pajamų mokesčio permokas

Saulius Skvernelis: „Stiprios Lietuvos be stiprių Širvintų nesukursi“

Ar bus pareikalauta, kad Jasiukevičius ir Davidavičienė iš savo kišenės atlygintų žalą rajono biudžetui?!

Vilniaus regiono gyventojai uždirba daugiausiai šalyje, taigi gali sumokėti už tai, kas kitiems – nemokamai

Širvintos – gerasis pavyzdys

Į Šniponis – dar gerų baldų savo namams

„Šimtmečio Širvintos“ – jau prekyboje

Kam reikėjo nukirsti sveikus medžius?

Reikia, kad tokių žmonių būtų daugiau ir Vyriausybėje, ir visur kitur

Informacija iš naujausio numerio: Apie „negerus“ skaičius, „negeras“ gėles ir „negerą“ knygą

Aiškėja naujos valdžios kontūrai

Informacija iš naujausio numerio: Širvintose lankėsi kandidatas į Prezidentus Saulius Skvernelis

Šiluma atpigo

Norite priduoti senas padangas kito žmogaus vardu? Pasirūpinkite įgaliojimu

Privačių miškų aktualijos

Afrikinio kiaulių maro aukų – dešimtys tūkstančių: kol nėra vakcinos, ligą sustabdyti privalome ir galime patys

Informacija iš naujausio numerio: Apie kokią pergalę sapalioja kariuomenei vadovaujantis eilinis?

„Visą laiką viduje jausdavau, kad noriu padėti žmonėms“

Lidso lietuvių bendruomenėje pirmu smuiku griežia širvintiškiai

Dyzeliniai automobiliai vis dar dominuoja rajono keliuose

Pranešimas spaudai: VMI skelbia pajamų deklaravimo startą

Širvintų įkrovimo stotelė nematoma elektromobilių vartotojams

Informacija skaitytojams!

KONKURSAS!

Apklausa

Kurio Širvintų rajono savivaldybės tarybos nario mažiausiai pasigesite (galite pažymėti iki 5 pavardžių).

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Nuorodos