Informacija iš naujausio numerio: Širvintose lankėsi kandidatas į Prezidentus Saulius Skvernelis

Širvintose lankėsi kandidatas į Prezidentus, Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Pirmadienį Širvintų kultūros centro parodų salėje su Širvintų miesto ir rajono gyventojais susitiko kandidatas į Lietuvos Respublikos prezidentus, Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis. Salė buvo pilna pilnutėlė žmonių, visi atsistoję audringais plojimais pasitiko kandidatą į prezidentus. Kandidatas į prezidentus paragino atėjusius į susitikimą gyventojus kalbėtis apie „viską“ ir pažadėjo atsakyti į visus juos dominančius klausimus.

Merė Živilė Pinskuvienė pažymėjo, kad visi šiuo metų Širvintų rajone vykdomi projektai įgyvendinti su Premjero ir Vyriausybės pagalba. Premjeras pasveikino visus širvintiškius, per savivaldos rinkimus padariusius svarbų sprendimą dėl savo miesto ir rajono ateities, palinkėjo jaustis savo valstybėje šeimininkais, patiems spręsti savo likimą, ateinant į rinkimus. „Svarbu, kad pasirinkimas būtų jūsų pačių, pasiremiant objektyviais kriterijais, o ne suformuotas vienos ar kitos viešųjų ryšių kompanijos“, – kalbėjo premjeras ir pabrėžė, jog jam asmeniškai labai svarbu nesulaužyti duoto pažado žmogui ar žmonių grupei, tarnauti savo valstybei ir žmonėms.

Premjeras sakė, kad neskirsto savivaldybių merų pagal jų priklausymą tai ar kitai partijai, o padeda tiems merams, kurie dirba savo rajono žmonių labui, kurių teikiami sprendimo projektai nekelia abejonių dėl jų skaidrumo.

Pasak premjero, svarbiausias iššūkis naujam šalies vadovui – kova su korupcija. Paskutiniai įvykiai, kurie supurtė teisingumo sistemą, parodė, jog ne viskas šioje sistemoje gerai, įtariama, jog teisingumą galima buvo nusipirkti, jog jis galėjo būti selektyvus. „Teisėsauga yra tiesioginė prezidento atsakomybė, nes jis dalyvauja tiesiogiai skiriant teismų pirmininkus, vertinant teisėjų atsakomybę, ir jų rotaciją. Svarbiausia užduotis būtų įsteigti antikorupcinius teismus, tik stiprūs ir apsaugoti teisėjai, specializuojantys korupcijos bylose galės vykdyti teisingumą. Norint pakirsti korupcijos reiškinį, reikia kirsti per ekonominį pagrindą, siūlomas naujas civilinio turto konfiskavimo institutas. Anksčiau valstybė turėjo įrodinėti, kokiu būdų pilietis yra praturtėjęs, turto konfiskavimo kelias buvo ilgas ir kol kas neveikiantis. Dabar tas įtariamas asmuo turės pats įrodyti valstybei, iš kur atsirado jo turtas“, – kalbėjo kandidatas į Prezidentus Saulius Skvernelis. Pasak Premjero, jis palaiko idėją įvesti specializuotus teismus bei mažinti bylų sprendimo procedūras, nes šiuo metu korupcinės bylos užsitęsia ir nepasiekia reikiamo rezultato.

Dėl emigracijos. Grįžtant šeimoms į Lietuvą, svarbu tinkamai integruoti vaikus į švietimo sistemą, kad nereikėtų grįžus į tėvynę mokytis žemesnėje klasėje. Sprendžiant imigracijos klausimus, labai svarbus dalykas – naujų darbo vietų kūrimas. Pasak kandidato į Prezidentus, reikia išnaudoti faktą, jog pritraukus investicijas, pastaraisiais metais atsirado 6700 aukštą darbo užmokestį generuojančios darbo vietos. Verslas, matydamas stabilią ir prognozuojamą verslo aplinką šalyje, mokestines lengvatas, kuriasi Lietuvoje. Emigraciją skatina ne tik ekonominiai motyvai. Labai aiškūs emigraciją skatinantys veiksniai glūdi teisingumo stokoje bei šeimai nepalankioje aplinkoje. Pasak Vyriausybės vadovo spręsti šią problemą gali padėti kryptingi darbai gimstamumo skatinimo, socialinės apsaugos ir pagalbos, švietimo srityse.

Į susitikimą su kandidatu į Prezidentus susirinko pilnutėlė salė rajono gyventojų
Nors ir saugomas Vadovybės apsaugos departamento pareigūnų, net ir po susitikimo Premjeras Saulius Skvernelis betarpiškai bendravo su širvintiškiais

Savo labai aiškios ir motyvuotos kalbos pabaigoje kandidatas į Prezidentus Saulius Skvernelis atsakė į klausimus apie lietuviško valstybinio banko steigimo galimybes, apie praėjusių metų mokestinę reformą bei naujus mokestinius tarifus, apie valstybės pagalbą jaunoms šeimoms, santykius su kaimyninėmis šalimis, apie Baltarusijoje baigiamą statyti Astravo atominę elektrinę, apie Lietuvos valstybės interesus santykiuose su Rusija, apie brolybę su Latvija ir konkurenciją su jais ekonominėje srityje, apie pensijas, vaiko pinigus ir t.t.

Suprasdamas Lietuvos Prezidento institucijos svarbą, kandidatas į prezidentus Saulius Skvernelis pabrėžė, jog tik Prezidentas gali sutelkti vieningam darbui ir Seimą, ir Vyriausybę, ir palaikyti juos ne žodžiais, o darbais.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

13 Atsakymų į “Informacija iš naujausio numerio: Širvintose lankėsi kandidatas į Prezidentus Saulius Skvernelis”

 1. to gaila parašė:

  Nereikia nusisneketi, koks jis senis, tai jaunas vyras. Negi piemenis iki 30 rinkti turi?

 2. gaila parašė:

  kad jis mentas, tai jam ir sutrukdys tapti prezidentu, o taip tai nieko senis

 3. jonas parašė:

  anas pilnam prote,kaip dar lukosenkai zvakiu nepasiule,alternativas tikras….

 4. vale parašė:

  Neblogas kandidatas, pensijas ir pasalpas padidino.

 5. Anonimas parašė:

  Opozicija visai nesivaldo.

 6. paskutiniam parašė:

  nekalbėkite uz visus

 7. ner is ko rinktis parašė:

  zmones neis balsuot uz prezidenta,

 8. albertina parašė:

  Geras premjeras – geras Prezidentas!

 9. gerai parašė:

  gerai, kad premjeras tiek padeda sirvintoms

 10. ? parašė:

  O kur cia ta korupcija?????

 11. Ponui Skverneliui parašė:

  O aš galvojau, kad premjeras į Širvintas su korupcija kovoti atvyko…

 12. faktas, parašė:

  kad Skvernelis yra toks prezidentas, kokio dabar reikia Lietuvai. Bet tauta rinksis arba gleivėtą Nausėdą, arba beformę Šimonytę. Ir Grybauskaitės era tęsis.

 13. neringa parašė:

  Va koks dėmesys Širvintoms!

Comments are closed.

scroll to top
+