Gal parduoti butą Širvintose, nusipirkti Akmenėje ir plaukti aplink pasaulį?

Įvairiuose miestuose esantys didžiuliai butų kainų skirtumai leistų įgyvendinti drąsiausią svajonę.

Įvairiuose miestuose esantys didžiuliai butų kainų skirtumai leistų įgyvendinti drąsiausią svajonę.

Kaip informuoja Registrų centras, negalutiniais duomenimis, antrąjį šių metų ketvirtį mūsų šalies gyventojai būstui įsigyti skyrė beveik pusę milijardo, o jei tiksliau – 422,7 mln. eurų. Tai 11,6 proc. daugiau nei per pirmuosius tris metų mėnesius ir 5,3 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai. Teigiama, kad prie to prisidėjo išaugęs susidomėjimas individualiais namais, kuriems pirkti išleista suma sudarė beveik ketvirtadalį visos būsto rinkos apyvartos.

Vis dėlto didžioji rinkos dalis (57 proc.) atiteko senos statybos butams įsigyti. Vidutinė senos statybos butų kaina Lietuvoje per ketvirtį augo 0,7 proc. ir tik vieno euro pritrūko iki 800 Eur už kvadratinį metrą. Palyginti su bendru praėjusių metų kainų vidurkiu, ji yra 7,1 proc. didesnė, tvirtina Registrų centro analitikai.

Kaip minėta, 799 Eur už kvadratinį metrą – tai vidutinė kaina šalyje. Senesnės statybos butai šiek tiek labiau brango didmiesčiuose. Štai Vilniuje už kvadratinį metrą senos statybos bute pirkėjai mokėjo vidutiniškai 1386 Eur. Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje antrąjį šių metų ketvirtį buvo fiksuota vidutinė 803 Eur už kvadratinį metrą kaina.

„Tuo metu likusioje šalies dalyje šio tipo būsto kainos augo nežymiai. Rajonų centruose vidutinė senesnės statybos buto kaina buvo 376 Eur už kvadratinį metrą, mažesniuose miestuose ir kaimo vietovėse – 375 Eur už kvadratinį metrą,“ – informuoja Registrų centras.

Deja, konkretesnei butų rinkos rajonuose analizei trūksta duomenų, tad šiuo metu, sakykime, Širvintose vyraujančią tendenciją galima įsivaizduotio tik peržvelgus būstų pardavimui skirtus interneto tinklalapius. Jų duomenimis, Širvintose šiuo metu butų pasiūla yra labai menka – stambiausiuose tinklalapiuose aruodas.lt ir domoplius.lt šiomis dienomis buvo galima aptikti tik aštuonis skelbimus apie Širvintų mieste parduodamus butus. Kadangi siūlomi butai yra labai įvairūs tiek pagal pastatymo metus, tiek pagal plotą ir įrengimą, labai sunku būtų nustatyti tikrąją vidutinę kvadratinio metro kainą mūsų rajono centre. Bet vis dėlto pabandykime.

Pigiausiai, už 8200 Eur galima nusipirkti apie 16 kv. m ploto apleistą kambarį bendrabutyje Vilniaus gatvėje, tačiau vieno kvadratinio metro kaina čia yra viena didžiausių tarp visų siūlomų butų – net 523 Eur už kv. m, arba – 1,4 karto daugiau nei vidutiniškai šalies rajonų centruose. Mediniame Vilniaus gatvės name ant vieno iš tvenkinukų kranto siūloma įsigyti remontuotiną trijų kambarių (~70 kv. m) butą už 13 900 Eur. Tiesa, turėsite tik dalį patogumų, mat teks pasirūpinti malkomis, kad pasikūrenti krosnį. Tuo pačiu tapsite ir sandėliuko kieme savininku. Kiek trikdo, kad šio buto kaina (199 Eur/kv. m) gerokai atsilieka net nuo kaimo vietovių vidurkio, kur nemažai panašių butų.

Turintys daugiau santaupų nors šiandien už 21 500 Eur nusipirktų 2 kambarių 39,6 kv. m ploto suremontuotą butą su dujiniu šildymu tame pat Vilniaus gatvės name (543 Eur/kv m). Gausite ne tik sandėliuką su malkine, bet ir aptvertą sklypelį daržui. Kiek pridėję, už 22 000 Eur galėtų įsikelti į 2 kambarių maždaug 44 kv. m ploto butą J. Janonio gatvėje (498 Eur/kv. m). O štai Mindaugo gatvėje 2 kambarių 51 kv. m ploto butas jau parduodamas už 24 999 Eur (490 Eur/kv. m). Norintys daugiau erdvės, už 3 kambarių 72 kv. m ploto butą Vilniaus gatvėje prašomi pakloti 39 900 Eur (554 Eur/kv. m), o kol kas daugiausiai (44 000 Eur) prašoma už 4 kambarių 77 kv. m ploto butą Upelio gatvėje (571 Eur/kv. m).

Iš to, kas siūloma, galima suskaičiuoti, kad šiuo metu vidutinė parduodamo buto kaina Širvintose siekia 487 Eur/kv. m – 111 Eur daugiau nei vidutiniškai šalies rajonų centruose.

Vlasta Maslinskienė sako, kad už realią kainą butas Širvintose turėtų būti parduotas per 2-3 mėnesius.

Vlasta Maslinskienė sako, kad už realią kainą butas Širvintose turėtų būti parduotas per 2-3 mėnesius.

Nekilnojamojo turto agentūros „Capital“ brokerė Vlasta Maslinskienė sutinka, kad tokia vidutinė kaina Širvintose atitinka situaciją. Palyginti su kitais šalies rajonais, Širvintose kainas didina Vilniaus kaimynystė. Tačiau 487 Eur/kv. m, brokerės manymu, šiuo metu yra maksimali kaina. Mūsų mieste, priklausomai nuo buto vietos ir būklės, ji šiuo metu turėtų svyruoti tarp 420-480 Eur/kv. m, daugiau nei 500 Eur/kv. m galėtų tikėtis labai gerų butų savininkai.

Pasak Vlastos Maslinskienės, nors gali susidaryti priešingas įspūdis, prekyba butais mūsų mieste vis dėlto vyksta, tiesiog dalis sandorių vyksta be tarpininkų, be reklamos, pagal principą „iš lūpų į lūpas“. Neseniai Širvintose atstovybę atidariusi „Capital“ per mėnesį mūsų mieste kol kas parduoda vidutiniškai po vieną butą.

- Jei kaina atitinka rinkos realijas, tai butas Širvintose savo pirkėją turėtų surasti per 2-3 mėnesius. Kita vertus, jei butas parduodamas per savaitę ar net greičiau, reiškia ne ką kita, o tik tai, kad už jį buvo prašoma per mažai. Tačiau tokie atvejai Širvintose – negirdėtas dalykas. Matau iš skelbimų, kad yra savarankiškų bandymų parduoti butus, tie skelbimai sukasi jau ilgą laiką. Paaiškinimas gali būti vienas – prašoma buto kaina neatitinka realybės. Norėdami greitesnio rezultato pardavėjai turėtų ją sumažinti. Iš savo patirties galiu pasakyti, kad retai butas parduodamas už pirminę kainą, jo vertė vidutiniškai pakinta maždaug dešimtadaliu, – sakė Vlasta Maslinkienė.

Vienas akcentas, kuris pastebimas jau seniai, – Širvintose faktiškai nėra parduodama standartinių 1 kambario butų. Galima pajuokauti, kad pas mus tai tapo tokia retenybė, kaip juodasis gandras gamtoje. O vieno kambario butų ir Širvintose, ir rajone tikrai yra. To paties Registrų centro duomenimis, šių metų sausį jų buvo įregistruota net 444 (bendras jų plotas siekė 13,6 tūkst. kv. m, arba – vidutiniškai po 30,6 kv. m). Tiesa, nemaža dalis tų butų – bendrabučiuose.

Vlasta Maslinskienė taip pat atkreipė dėmesį, kad rinkoje labai trūksta vieno kambario butų. Pasak brokerės, jai dažnai skambina klientai ir teiraujasi būtent tokio buto Širvintose. Tik pasiūlyti nėra ko.

- Ką tik mano pažįstami Kalnalaukio gatvėje patys surado parduodamą 1 kambario butą, kuo skubiau sumokėjo užstatą. Retas atvejis, pasisekė, – sako „Capital“ brokerė ir pridūrė, kad sulaukia daug skambučių iš žmonių, kurie norėtų išsinuomoti parduodamus butus. Tačiau juos parduoti nutarę savininkai tokiais pasiūlymais nesusigundo.

Kitos nekilnojamojo turto agentūros, „Renatos namai“, savininkė Renata Boguševičienė „Širvintų kraštui“ sakė, kad mūsų rajono rinkoje darbuojasi tik kelis mėnesius, todėl dar anksti apibendrinti šią patirtį. Vis dėlto įžvelgiama, kad mūsų rajonas yra patrauklus vilniečiams, kadangi patogus susisiekimas su sostine, nedidelis atstumas.

Šiuo metu rajone daugiausia (net 1358) – dviejų kambario butų. Taip pat yra 721 trijų kambarių butai, 169 keturių kambarių butai ir 9 butai, kuriuos sudaro 5 ar daugiau kambarių. Taigi iš viso mūsų savivaldybėje įregistruoti 2703 butai, kurių vidutinis plotas sudaro 51,11 kv. m.

Per dešimt metų rajone sumažėjo šešiais butais.

Seniai šalyje juokaujama, kaip dėl bendraamžių aukštesnės gyvenimo kokybės Vakarų Europoje išgyvenantys mūsų senjorai gali lengvai ją pasigerinti. Tereikia parduoti savo butus didmiesčiuose ar šiaip „brangesniuose“ miestuose ir keltis į Naująją Akmenę, kur galima įsigyti daug pigesnį butą ir dar atsidėti pinigų pasaulio pažinimo kelionėms. Ir šis juokas turi pagrindo – senos statybos dviejų kambarių 42 kv. m ploto butą blokiniame name Akmenėje galima rasti iki dešimt kartų pigiau nei Širvintose, vos už 2-3 tūkst. eurų. Šiuo metu vidutinė kvadratinio metro kaina Latvijos pasienyje prasideda nuo 33 Eur, o daugeliu atvejų sukasi apie 50-70 Eur. Nemažai parduodamų butų – su baldais, įrengti, eik ir gyvenk, o jei nori gyventi gražiau – pasiremontuok, įsidėk šarvines duris, plastikinius langus. Beje, gal net brangesnius nei pats butas.

- O koks skirtumas, kur gyventi? – išgirdęs tai, sušuko vienas laikraščio skaitytojas. – Ir čia, ir ten ta pati „Camelia“, ta pati „Maxima“, ta pati „Sodra“ ir tie patys pinigai, jei tik jų yra…

Gintaras Bielskis

Naujausi komentarai
 • wanda    2017-08-16 20:34         

  grazu pas mus dabar .

 • henrieta    2017-08-15 11:01         

  super musu miestelis!

 • p    2017-08-15 06:09         

  Po gražinimų ir naujų statinių nekilnojamasis turtas Širvintose tik brangsta. Dėkokime merei, kad išlindome iš duobės.

 • Anonimas    2017-08-14 22:22         

  Man tai baisūs tie kenkėjai.

 • Ana    2017-08-14 21:27         

  Tikrai, kad atgijo. Taip atsigavo. Kad pavydi ir Ukmerge, ir Moletai. O gyvenimas mielesnis tapo Sirvintose. Neziurint i tai, kad nersia ivairus gyviai, kenkia, skundzia ir t.t. , o miestelis grazeja. Ir ne tik miestelis, o ir rajonas tvarkomas kiek imanoma. Pas mere tiek energijos, turetu vyrai pavydet. O jie pavydi, nes tik is pavydo skundus naktim kuria.

 • tai    2017-08-14 06:24         

  Prie Pinskuvenes rajonas akivaizdziai atgijo.

 • Sandrai    2017-08-13 22:26         

  jo, kai taip grazu, tai net sveciai is uzsienio atvyksta pasigrozeti ir pafilmuoti.

 • Sandra    2017-08-13 22:25         

  Db kai Širvintos atsigavo ne su lazeriais nerasi nusipirkt busto.

 • tamara    2017-08-13 17:35         

  ir gyventi is Vilniaus keliasi irgi faktas.
  Bet opozicijos klapciukams noretusi kitaip :)

 • gintaras    2017-08-13 12:47         

  su butais gal klaustukas, bet kad sklypus perka ir namu statosi, tai faktas

 • toks    2017-08-13 12:38         

  Nejuokinkit su vilniečių neva Širvintose perkamais butais

 • koks    2017-08-12 09:35         

  cia vis meres nuopelnas, kad butus vilnieciai Sirvintose perka. Miestas grazeja, norinciu gyventi daugeja.

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Kas, Jūsų manymu, geriausiai reklamuotų Širvintų kraštą?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 15 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.