Už stambiagabaričių atliekų palikimą prie konteinerių gresia baudos ir viešinimas

Prie konteinerių išmesti baldai ir santechnikos įranga Kalnalaukio gatvėje.

Prie konteinerių išmesti baldai ir santechnikos įranga Kalnalaukio gatvėje.

Liepą Širvintas užklupusi liūtis apsėmė ne vieno daugiabučio rūsius, garažus. Tvarkydamiesi gyventojai neretai sušlapusių daiktų atsikrato tiesiog juos palikdami konteinerių aikštelėse.

Svarbu pažymėti, kad atliekų metimas ar palikimas konteinerių aikštelėse šalia daugiabučių, o taip pat ir esančiose šalia kapinių, kitose viešose vietose yra neleistinas atliekų atsikratymo būdas.

Prie konteinerių J. Janonio gatvėje yra įspėjimas apie atsakomybę, bet...

Prie konteinerių J. Janonio gatvėje yra įspėjimas apie atsakomybę, bet...

Atkreipiame dėmesį, kad antrinių atliekų rūšiavimo aikštelės yra įrengtos mūsų visų patogumui: žmogus, rūšiuojantis atliekas, jomis naudotis gali nemokamai. Į jose stovinčius konteinerius galima sumesti buityje panaudotus ir išrūšiuotus: stiklą, popierių, plastmasę. Tačiau turint stambiagabaričių atliekų (statybinių atliekų, baldų, padangų ir pan.), jas reikėtų nuvežti į Širvintų rajone, Šniponių kaime, esančią stambiagabaričių atliekų surinkimo aikštelę. Joje atliekos, atsižvelgiant į normas vienam gyventojui, irgi priimamos nemokamai. Tad kiekvienas sąmoningas Širvintų savivaldybėje reziduojantis (turintis būstą) pilietis gali tvarkingai atsikratyti atliekų.

Pažymime, kad pavykus nustatyti teršėją, iš jo išreikalaujama padengti visas netinkamai išmestų atliekų šalinimo išlaidas. Pažeidėjas yra baudžiamas ir pagal LR administracinių nusižengimų kodeksą. Baudos dydis priklauso nuo atliekų kiekio ir pavojingumo. Mažiausia skiriama bauda yra 28 Eurai, o didesnės gali siekti ir porą tūkstančių eurų.

Nenustačius pažeidėjo, atliekų sutvarkymo išlaidas tenka apmokėti Savivaldybei. Tai reiškia, kad už tai sumokama kiekvieno mūsų, mokesčių mokėtojų, pinigais. Todėl bus dedamos visos pastangos, kad aikštelėse šiukšlės nesikauptų, kad teršėjai būtų nustatyti. Juos nustačius, nuotraukos bus viešinamos.

... bet vaizdas J. Janonio gatvėje - štai toks.

... bet vaizdas J. Janonio gatvėje - štai toks.

I. Šeiniaus gatvėje kažkas išmetė ne tik spintą, bet ir šaldytuvą.

I. Šeiniaus gatvėje kažkas išmetė ne tik spintą, bet ir šaldytuvą.

Žinoma, teršėjus pagal paliktus įrodymus nustatyti nėra lengva, todėl kviečiame rajono gyventojus būti pilietiškus ir pranešti apie pažeidėjus, nufotografuoti jų automobilius arba bent jau užsirašyti ir perduoti automobilio valstybinius numerius. Tai padaryti galima ir anonimiškai, pranešant Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriui tel. 8 616 11920, elektroniniu paštu ricardas.putrimas@sirvintos.lt.

Jei norime gyventi švariai, būkime sąmoningi. Tvarkingai rūšiuodami ir atsikratę „stručio sindromo”, galime prisidėti prie gražesnės aplinkos kūrimo.

Užs. Nr. 71

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+