Dyzeliniai automobiliai vis dar dominuoja rajono keliuose

Dyzelis (foto: europeandatajournalism.eu)

Dyzelis (foto: europeandatajournalism.eu)

VĮ „Regitra“ duomenimis, per du pirmuosius šių metų mėnesius Širvintų rajone padaugėjo įregistruotų kelių transporto priemonių. Lyginant su metų pradžia, jų parkas pasipildė 1111 įvairių klasių transporto priemonėmis ir kovo 1-ąją pasiekė 9739 įregistruotas transporto priemones. Sausio 1-ąją jų bendras skaičius šiek tiek viršijo 8,6 tūkstančio automobilių, motociklų, sunkvežimių, priekabų. Nors Pasaulyje vis labiau kalbama apie dyzelinių automobilių eros pabaigą, o kai kurios valstybės jau dabar imasi įvairių priemonių riboti tokių transporto priemonių eismą ir skatina ekologiško transporto plėtrą, Lietuvoje tai dar tolima ateitis. Ne išimtis ir Širvintų rajonas, kuriame kovo 1 dieną buvo įregistruota 5620 dyzelinių keleivinių automobilių, kitaip dar vadinamų lengvaisiais. Per du mėnesius jų padaugėjo 89.

Taip pat buvo įregistruotos dar 5 kitų klasių dyzelinės transporto priemonės. Apskritai šio mėnesio pradžioje Širvintų rajone buvo eksploatuojamos 6094 dyzelinės transporto priemonės, kurios sudarė 62,5 proc. viso transporto parko.

Kovo 1 dieną rajono keliais važinėjo 1779 benzininės transporto priemonės, kurių parkas per du mėnesius pasipildė 24 įvairių klasių automobiliais ir motociklais. Absoliučią daugumą, net 82,5 proc. benzininių transporto priemonių sudarė keleiviniai M1 klasės (lengvieji) automobiliai. Vien tik benzinu rajone buvo varoma maždaug kas šešta (18,3 proc.) transporto priemonė.

O štai benzinu/dujomis varomų transporto priemonių nuo metų pradžios sumažėjo viena. Kovo 1-ąją turėjome 762 tokius automobilius (7,8 proc. viso transporto parko), iš kurių 745 buvo lengvieji.

Suprantama, kad į baką degalų pilama ne vien tik automobiliams ar dviratėms transporto priemonėms. Rajono keliais važinėja ir traktoriai, savaeigiai ir žemės ūkio mašinos, tampomos jų priekabos, kurių apskaita į viešą VĮ „Regitra“ statistiką nepatenka. Tačiau tokios informacijos suteikia Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras. Remiantis jo teikiama statistika, kovo 1 dieną Širvintų rajone buvo 3179 tokios transporto priemonės. Per du mėnesius jų padaugėjo 18 vienetų.

Mėnesio pradžioje didžiausią tokios technikos dalį Širvintų rajone sudarė ratiniai traktoriai, kurių buvo įregistruota beveik du tūkstančiai – 1966. Per du mėnesius prisidėjo 3 ratiniai traktoriai.

Kadangi ratiniai traktoriai sudarė beveik 62 proc. tokios technikos parko, neturėtų stebinti, kad antroje vietoje pagal gausumą yra traktoriaus priekabos, kurių rajone turėta 542. Nuo metų pradžios jų padaugėjo penkiomis. Prie tokio tipo žemės ūkio technikos dar reikėtų pridėti ir 248 traktoriaus puspriekabes. Jų irgi padaugėjo penkiomis.

Paskutinė kategorija technikos, kurios rajone yra daugiau nei šimtas, – javų kombainai, kurių suskaičiuota 111. Nuo metų pradžios šis skaičius padidėjo trimis vienetais.

Tarp dažnesnių transporto priemonių galima paminėti ratinį ekskavatorių (54), krautuvą (50) ir vikšrinį traktorių (52), bet jų skaičius nuo metų pradžios nepasikeitė. Į tokios technikos apskaitą patenka ir sunkieji keturračiai motociklai – nuo sausio 1-osios prisidėjo vienas ir kovo 1-ąją jų rajone buvo 31.

Mažiausiai, tik po vieną, žemės ūkio technikos parke įregistruota gatvių priežiūros mašina, mėšlo kratytuvas, savaeigis kranas, savaeigis daržovių kombainas ir savaeigis smulkintuvas.

Turint omenyje, kad didžioji dalis žemės ūkio technikos ir savaeigių mašinų yra varomos dyzelinių variklių, galima be išlygų konstatuoti, kad dyzelinio kuro paklausa Širvintų rajone artimiausiu metu tikrai nesumažės. Gaila tik, kad mūsų degalinės, siūlydamos gerokai brangesnį dyzeliną, nei, sakykime, kaimyniniame Ukmergės rajone, dar dažnai skatina vairuotojus tokio kuro dairytis kitur. Faktas, kad Ukmergėje įsipylus bent jau pusę bako dyzelino, dažnai atsiperka pati kelionė į kaimyninį rajoną tvarkyti reikalų.

Gintaras Bielskis

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
  • Juodas dūmas parašė:

    O kur paskaičiavimai, kiek tonų dyzelino bus sudeginta? Kiek kubų kietųjų dalelių bus išmesta į orą? Koks % jų teks vienam rajono gyventojui? Koks tikėtinas susirgimų vėžiu ar apsigimimų atvejų kiekis? Kas yra daroma, kad to nebūtų? Ir aplamai, kas čia per raginimas pirkti dyzeliną?

    A-ū! Sveikuoliai, kur Jūs? Sveiką gyvenimo būdą išpažįstanti visuomene, kodėl Jūs tylite? Gal jau laikas pabusti pagaliau? Štai straipsnis su informacija apie tai, kuom kvėpuosite ateinančius metus…

Kiti straipsniai:

Būtų galima vėl drausti „kriokeriams“ važinėti po miestą. Bet gal geriau kontroliuoti?

Per metus rajone sumažėjo tik vikšrinių buldozerių ir miško kirtimo mašinų

Dar kartą apie Beržės upelį…

Vienam būstui prijungti prie kanalizacijos tinklų – beveik tūkstantis eurų

Norint susitarti reikia kalbėtis

Informacija iš naujausio numerio: Prezidentu tapęs Gitanas Nausėda Širvintų rajone be vargo susirinko iš kovos iškritusių oponentų balsus

Lietuvos pieno tiekėjams mokama dvigubai mažiau, nei miniatiūrinėje Maltoje

Pradėję rūšiuoti, čiobiškiečiai nebeturi ko dėti į buitinių atliekų konteinerius?

Informacija iš naujausio numerio: Koks buvo tikrasis Gitano Nausėdos žmonos ir Živilės Pinskuvienės susitikimo tikslas?

Spręsime, kas atstovaus Lietuvos vienuolikei

Informacija iš naujausio numerio: Širvintiškių pasirinkimas nieko nereiškė. Antrame ture – už tinginystę Seime pasisakantys dešinieji

Monikai Ališauskienei – Prezidentės ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis

Vyriausybėje vyko šalies savivaldybių vadovų pasitarimas

Širvintose – vandens batutai

Šeštadienį šalyje prabils atliekų tvarkymo „sąžinė“ – akcija „Darom“

VMI gyventojams pradeda grąžinti pajamų mokesčio permokas

Saulius Skvernelis: „Stiprios Lietuvos be stiprių Širvintų nesukursi“

Ar bus pareikalauta, kad Jasiukevičius ir Davidavičienė iš savo kišenės atlygintų žalą rajono biudžetui?!

Vilniaus regiono gyventojai uždirba daugiausiai šalyje, taigi gali sumokėti už tai, kas kitiems – nemokamai

Širvintos – gerasis pavyzdys

Į Šniponis – dar gerų baldų savo namams

„Šimtmečio Širvintos“ – jau prekyboje

Kam reikėjo nukirsti sveikus medžius?

Reikia, kad tokių žmonių būtų daugiau ir Vyriausybėje, ir visur kitur

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos