renovacija

Renovacija – geresnės gyvenimo sąlygos ir garantuota šiluma už mažesnę kainą!

Artėja Vilniaus g. 45 namo renovacijos pabaiga…

Darbas darbą veja. Širvintose vieno daugiabučio renovacijai einant į pabaigą, jau pradedami kito namo – Kalnalaukio g. 37 modernizavimo darbai. Kadangi sulaukiama vis daugiau renovacija besidominčių Širvintų miesto gyventojų paklausimų, tai UAB „Širvintų šiluma“ imasi iniciatyvos atsakyti į visų klausimus ir išgirsti žmonių nuomonę, kurie šiuo metu gyvena renovacijos darbų įkarštyje, ir kurie dalijasi patirtimi jau kelerius metus gyvendami renovuotame daugiabutyje.

Skaityti daugiau »

Širvintose renovacija išlaidas už šildymą sumažina mažiausiai du kartus

Širvintose renovacija išlaidas už šildymą sumažina mažiausiai du kartus
Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) duomenimis, nuo 2005 iki 2013 metų Lietuvoje buvo atnaujinta 520 daugiabučių, o vien tik 2015 metais baigti modernizuoti 574 pastatai – daugiau nei prieš tai per aštuonerius metus. Daugėja ir norinčiųjų atnaujinti savo pastatus. Šių metų pradžioje vyko 883 daugiabučių namų atnaujinimo darbai.
Širvintų rajonas kol kas negali pasigirti dideliu įdirbiu šioje srityje. Matyt, tai ankstesnės valdžios ilgamečio apsnūdimo rezultatas. Vėlai įsitraukę į šį procesą, širvintiškiai kol kas gali pasigirti tik vieno daugiabučio baigta renovacija. Dar dviejų namų gyventojai jau gali pajusti renovacijos ekonominę naudą – pagrindiniai atnaujinimo darbai baigti, o paskutinius pataisymus, anot daugiabučius administruojančios UAB Širvintų komunalinis ūkis direktoriaus Jono Rinkevičiaus, planuojama atlikti artimiausiu metu.
Nereikia nė abejoti, kad trys atnaujinti daugiabučiai Širvintoms yra per mažai. Tiesa, jei lygintume su Ukmerge, situacija iš pirmo žvilgsnio neatrodytų tragiška, mat gerokai didesniame mieste gyvenantys kaimynai jau renovavo 9 namus. Vis dėlto, kiti skaičiai kalba ne mūsų naudai. Metų pradžioje Ukmergės rajone atnaujinimui su BETA buvo suderinti net 73 investiciniai planai, iš kurių 38 jau pritarė gyventojai, tuo tarpu Širvintose buvo suderinta 10, iš jų pritarta tik minėtiems trims. Kalbant apie pinigus, Ukmergės rajone net 31 investiciniam planui jau buvo gautas finansavimas – iš viso 6,4 mln. eurų (22 mln. 97 tūkst. litų), tuo tarpu širvintiškiai gali pasigirti tik tais pačiais 3 investiciniais planais. Pas mus būstų atnaujinimui skirta apie 310 tūkst. eurų (apie 1 mln. 70 tūkst. litų).
Pagaliau atnaujinimo naudą Ukmergėje jau pajuto 835 butų gyventojai, Širvintose – vos 40.
Prie Ukmergės renovacijos ištakų stovėjęs, o šiuo metu Širvintų komunalininkams vadovaujantis Jonas Rinkevičius iš patirties sako, kad pagrindinė kliūtis įsibėgėti namų nenovacijai yra įvairūs baubai – pradedant baime įsipareigoti bankui, baigiant įvairiais rūpesčiais, kuriuos sutirština šalies žiniasklaida.
– Žinoma, problemų pasitaikė, bet jų nėra daug. Žiniasklaida ieško negerovių, jas viešina, ir tai galima suprasti – tokia jos „duona“. Bet daug didesnių kliūčių renovacijai sukuria žmonių nežinojimas, – įsitikinęs Jonas Rinkevičius.
Jonas Rinkevičius mano, kad visus galimus minusus turėtų nubraukti pats didžiausias šio proceso pliusas – atpigusios išlaidos už būstų šildymą. Širvintų pavyzdžiai jau parodė, kad renovuotuose namuose esančių butų šildymas jau dabar kainuoja mažiausiai 2 kartus pigiau nei prieš dvejus metus ir mažiausiai 2 kartus pigiau, nei analogiškų butų šildymas tokios pat konstrukcijos ir dydžio kaimyniniuose namuose.
Savo žodžiams pagrįsti komunalininkų vadovas pateikė išsamią lentelę. Jūsų dėmesiui – keli skaičiai apie išlaidas už šildymą 2014 metų sausį ir 2016 metų sausį. Ko gero, šiuo atveju tai būtų labiausiai lygintini skaičiai, kadangi vidutinė minėtų mėnesių temperatūra syrėsi vos puse laipsnio: -6,4oC – 2014-ųjų sausį, -6,9oC – 2016-ųjų sausį.
Jonas Rinkevičius mano, kad 2016-ieji Širvintose gali tapti lūžio metais, mat iki 2017-ųjų pabaigos valstybė yra įsipareigojusi padengti 35 proc. renovavimo sąnaudų. Nuo 2018-ųjų tokios paramos dalis sumažės iki 30 proc.. Pagal šią programą nuo 2020-ųjų būstų atnaujinimo remti nebeketinama. Kas bus toliau, šiuo metu niekas negali pasakyti.
Jonas Rinkevičius pabrėžė, kad pati namo renovacijos pradžia – investicinio projekto parengimas – dar nėra prievolė gyventojams pradėti atnaujinimo procesą. Taigi šie neturėtų baimintis, jog iš pajudėjusio traukinio išlipti nebegalės ir paskui jiems bus primesta suprojektuota labai brangi renovacija. Be to, parengtą investicinį projektą galima koreguoti ir atsisakyti darbų, kurie, gyventojų manymu, būtų pertekliniai ar neaktualūs. Juo labiau kad kai kurių projektuose siūlomų darbų, pavyzdžiui, – elektros instaliacijos, nuotekų tinklų, laiptinių atnaujinimo ir pan., valstybė neremia. Bet kuriuo atveju paskutinis postūmis renovacijai yra gyventojų pritarimas parengtam investiciniam projektui, ir tik tada projektas teikiamas finansuoti.
Jonas Rinkevičius sakė, kad rajono merė Živilė Pinskuvienė ir Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė pažadėjo visokeriopą vietos valdžios paramą, jog realus renovacijos procesas mūsų rajone pagaliau įgautų pagreitį. Štai minėtame Ukmergės rajone vietos valdžia yra įsteigusi lėšų fondą, iš kurio apmoka investicinių projektų rengimą. Galima sakyti, vietos biudžetui investicinio projekto parengimas nieko nekainuoja – pritarus jam, BETA padengia parengimo išlaidas. Rajono vadovės patikino, kad pas mus aktyviai ieškoma būdų, kaip padėti renovacijos siekiantiems rajono gyventojams.
– Per artimiausius kelis mėnesius susitiksime su visų administruojamų namų gyventojais, aptarsime daugelį rūpimų klausimų, tarp jų – ir renovacijos galimybę, – sakė Jonas Rinkevičius. – Jei jau dabar daugiabučių namų gyventojai rimtai svarsto apie tokią galimybę, siūlyčiau nieko nelaukti ir iš karto kreiptis į mus. Tai padėtų prognozuoti lėšų, reikalingų parengti investicinius planus, poreikį, labai paspartintų pasirengimo darbus.
Anot komunalininkų vadovo, renovacijos traukiniui pajudėti iš vietos tereikia kelių sąlygų: name turi būti ne daugiau kaip dešimtadalis butų, kurių įsiskolinimai už šildymą ir karštą vandenį viršija 173 eurus (600 Lt), o parengtam investiciniam planui turi pritarti ne mažiau kaip 60 proc. butų gyventojai. Valstybei priklausančių butų likimą sprendžia Savivaldybės administracija, jų renovaciją apmoka BETA. Valstybės lėšomis dengiama ir socialines kompensacijas už šildymą, karštą vandenį gaunančių gyventojų būstų renovacija.
Gintaras Bielskis
Baigiamame renovuoti Vilniaus gatvės 17 name (kairėje) išlaidos už šildymą 2,3 karto mažesnės nei analogiškame Vilniaus gatvės 15 name (dešinėje).
Jonas Rinkevičius ragina žmones pareikšti nuomonę dėl namų nenovacijos.

Baigiamame renovuoti Vilniaus gatvės 17 name (kairėje) išlaidos už šildymą 2,3 karto mažesnės nei analogiškame Vilniaus gatvės 15 name (dešinėje).

Baigiamame renovuoti Vilniaus gatvės 17 name (kairėje) išlaidos už šildymą 2,3 karto mažesnės nei analogiškame Vilniaus gatvės 15 name (dešinėje).

Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) duomenimis, nuo 2005 iki 2013 metų Lietuvoje buvo atnaujinta 520 daugiabučių, o vien tik 2015 metais baigti modernizuoti 574 pastatai – daugiau nei prieš tai per aštuonerius metus. Daugėja ir norinčiųjų atnaujinti savo pastatus. Šių metų pradžioje vyko 883 daugiabučių namų atnaujinimo darbai.

Širvintų rajonas kol kas negali pasigirti dideliu įdirbiu šioje srityje. Matyt, tai ankstesnės valdžios ilgamečio apsnūdimo rezultatas. Vėlai įsitraukę į šį procesą, širvintiškiai kol kas gali pasigirti tik vieno daugiabučio baigta renovacija. Dar dviejų namų gyventojai jau gali pajusti renovacijos ekonominę naudą – pagrindiniai atnaujinimo darbai baigti, o paskutinius pataisymus, anot daugiabučius administruojančios UAB Širvintų komunalinis ūkis direktoriaus Jono Rinkevičiaus, planuojama atlikti artimiausiu metu. Skaityti daugiau »

Renovacijos kokybę patikrino vėjas

Renovacijos kokybę patikrino vėjas
Į redakciją paskambinusi Kalnalaukio gatvės gyventoja Aušra L. piktinosi, kad nuo jų renovuojamo namo (Nr.33) stogo vėjas nuplėšė didelį skardos lakštą: „Sekmadienį vėjo gūsiai nebuvo itin stiprūs, tik smarkiai lijo. Kas bus, kai pakils didžiulė audra? Tuo labiau, kad stogas jau lyg ir suremontuotas…“
Nuvykus prie minėto namo, darbininkai tvarkė nuplėštą skardą. Pasak darbų vadovo R. Ligaičio, darbininkai netvirtai prisuko kamino stogą, kuris, papūtus vėjui, nukrito ant žemės. „Dievas mūsų pasigailėjo… Šis įvykis bus gera pamoka,“ – pripažino darbininkai.
O juk iš tikrųjų galėjo atsitikti ir didesnė nelaimė – sunkus skardos lakštas galėjo sužeisti žmones arba apgadinti kieme stovinčias mašinas. Darbų vadovas patikino, kad šį kartą kamino dangtis bus tinkamai ir saugiai pritvirtintas. Namo gyventojai viliasi, kad bus patikrinta ir kitų detalių tvirtinimo kokybė.
„Širvintų krašto“ replika
DSC02377  Vėjas nuplėšė kamino „kepurę“.
DSC2957 Darbininkai pripažino, kad šis įvykis bus pamoka dirbti atsakingiau.
DSC02371  Tik per plauką nenukentėjo kieme stovintis automobilis.
Sauliaus Lipeikio ir Remigijaus Bonikato nuotraukos

Tik per plauką nenukentėjo kieme stovintis automobilis.

Tik per plauką nenukentėjo kieme stovintis automobilis.

Į redakciją paskambinusi Kalnalaukio gatvės gyventoja Aušra L. piktinosi, kad nuo jų renovuojamo namo (Nr.33) stogo vėjas nuplėšė didelį skardos lakštą: „Sekmadienį vėjo gūsiai nebuvo itin stiprūs, tik smarkiai lijo. Kas bus, kai pakils didžiulė audra? Tuo labiau, kad stogas jau lyg ir suremontuotas…“ Skaityti daugiau »

Renovacijos buldozeris stumiamas pirmyn

Vilniaus gatvės 45 namo gyventojai, nepritariantys namo atnaujinimui (modernizavimui), pateikė pareiškimą rajono Savivaldybės merui, administracijos direktorei ir UAB Širvintų komunalinis ūkis direktoriui, prašydami sustabdyti namo atnaujinimo projekto tolesnį vykdymą.

Vilniaus gatvės 45 namo gyventojai, nepritariantys namo atnaujinimui (modernizavimui), pateikė pareiškimą rajono Savivaldybės merui, administracijos direktorei ir UAB Širvintų komunalinis ūkis direktoriui, prašydami sustabdyti namo atnaujinimo projekto tolesnį vykdymą.

Rugsėjo mėnesį Širvintų miesto Vilniaus gatvės 45 namo gyventojai, nepritariantys namo atnaujinimui (modernizavimui), pateikė pareiškimą rajono Savivaldybės merui, administracijos direktorei ir UAB Širvintų komunalinis ūkis direktoriui, prašydami sustabdyti namo atnaujinimo projekto tolesnį vykdymą dėl šių priežasčių:

1. Daugiau kaip pusė namo gyventojų namo atnaujinimui nepritaria (pridėtas butų savininkų sąrašas su parašais).

2. Padaryti procedūriniai pažeidimai, vykdant LR aplinkos ministro įsakymą „Dėl butų ir kitų patalpų savininkų susirinkimų šaukimo, darbotvarkės ir priimtų sprendimų skelbimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, 2012 m.lapkričio 22 d. Nr.Dl- 961 ir LR aplinkos ministerijos įsakymas 2013 07 05 Dl-495.

Pareiškime prašėme pateikti susirinkimo, vykusio š. m. kovo mėnesį prie Vilniaus g. 45 namo, protokolo kopiją apie daugumos gyventojų pritarimą dėl namo atnaujinimo, be kurio negalėjo būti vykdomi tolesni renovacijos žingsniai. Savivaldybės atsakyme pridėtas tik susirinkime (jei dar tokį „parėkavimą“ gatvėje galima pavadinti susirinkimu) dalyvavusių gyventojų sąrašas. Protokolo kopijos apie susirinkime priimtą sprendimą dėl namo atnaujinimo, negavome. Pagal LR aplinkos ministro įsakymą nr. Dl- 961(111 sk9.2,9.3p) visų protokolų kopijos turi būti paskelbtos daugiabučio namo laiptinėse skelbimų lentose arba įmestos į pašto dėžutes kiekvienam buto savininkui. Taigi, nebuvo balsavimo, nėra ir protokolų? Skaityti daugiau »

Projektas įgyvendintas: Pedagoginė psichologinė tarnyba įsikūrė naujose patalpose

kuriame_ateiti

Po remonto pastatas pasikeitė neatpažįstamai.

Po remonto pastatas pasikeitė neatpažįstamai.

Praėjusią savaitę Širvintų švietimo centre įvyko Pedagoginės psichologinės tarnybos patalpų atidarymo šventė. Tuo pačiu paminėta ir Švietimo centro dvylikos metų sukaktis. Pasveikinti Švietimo centro ir Pedagoginės psichologinės tarnybos skubėjo gausus svečių būrys. Po sveikinimų visi buvo pakviesti apžiūrėti, kaip po remonto atrodo buvusi Kino teatro operatorinė, kurioje dabar įsikūrė Pedagoginė psichologinė tarnyba.

Suremontuotos patalpos – šviesios ir jaukios

Buvusio Kino teatro operatorinės paskirtis buvo pakeista į Švietimo centro Pedagoginės psichologinės tarnybos patalpas. Bendras remontuotų patalpų plotas maždaug pusantro šimto kvadratinių metrų.

Įėjus pro tarnybos duris kiekvieną pasitinka informacinė lenta, kurioje parašyta pagrindinė informacija apie dirbančius specialistus, planuojamus renginius. Lentoje skelbiamos darbuotojų funkcijos, todėl atėjusiam gyventojui nesunku susigaudyti, į kurį specialistą kreiptis. Skaityti daugiau »

Po renovavimo skalpeliu – ir „skylėti“, ir taupūs namai

Tarp Širvintose atrinktų daugiabučių - ir keli namai Mindaugo gatvėje...

Tarp Širvintose atrinktų daugiabučių - ir keli namai Mindaugo gatvėje...

Būsto energijos taupymo agentūros duomenimis, apie 96 proc. iki 1993 metų pastatytų arba gavusių statybos leidimus gyvenamųjų pastatų savininkų gali gauti valstybės paramą pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą. Paskelbus renovacijos pagal naująjį modelį etapą, Širvintų rajono savivaldybė atrinko 5 Širvintų miesto daugiabučius – I. Šeiniaus g. 11, Kalnalaukio g. 33, Vilniaus g. 17, P. Cvirkos g. 8 ir Vilniaus g. 45 namus.

Aplinkos ministerijos duomenimis, buvo parengti visų jų investicijų planai, o iki rugsėjo pabaigos įvyko 3 susirinkimai, kuriuose pritarta 2 investicijų planams.

Jau paskelbta, kad II renovavimo pagal naująjį modelį etapui šalyje pateikta 6 kartus daugiau namų, nei I etape. Praėjusiame etape pateikusi mažiausiai namų, Širvintų rajono savivaldybė šįsyk pateikė 6 daugiabučius: 47 butų Kalnalaukio gatvės 9-ąjį namą, kuriame, Aplinkos ministerijos ir Būsto energijos taupymo agentūros duomenimis, kompensacijas už šildymą gauna 9 gyventojai; 8 butų Kalnalaukio gatvės 25-ąjį namą, kuriame kompensacijas už šildymą gauna 4 gyventojai; Skaityti daugiau »

Renovacija – kas? Visapusiškai aptartas pasirinkimas ar prievarta?

Po „Širvintų krašto“ rugsėjo 11 d. straipsnio „Garsiai prabilta apie pirmojo renovavimo projekto startą Širvintose“ daugumą Vilniaus g. 45 namo butų savininkų ištiko šokas. Kokiu pagrindu startuojama? Skaityti daugiau »

Renovacijos klystkeliai: dalį gyventojų piktina valstybinis šantažas

ar Vilniuje, ar Širvintose, darbų ir medžiagų kainos iš esmės tos pačios, o štai butų kainų skirtumai šiuose miestuose - milžiniški.

ar Vilniuje, ar Širvintose, darbų ir medžiagų kainos iš esmės tos pačios, o štai butų kainų skirtumai šiuose miestuose - milžiniški.

Prieš savaitę pasakojome, kad į renovacijos startą stojo Širvintų miesto Vilniaus g. 45-ojo daugiabučio namo gyventojai („Garsiai prabilta apie pirmojo renovavimo projekto startą Širvintose“). Po publikacijos renovavimo darbų iniciatoriai paskubėjo atsiriboti nuo mūsų samprotavimų apie galimas maksimalias renovavimo sąnaudas, nors publikacijoje remtasi šio namo investiciniame projekte nustatytais įkainiais, o situacija, kurioje gali atsidurti šio namo gyventojai, vis dėlto yra įmanoma.

Kaip musės ant medaus supuolę renovacijos buldozeriai gyventojams leido suprasti, jog prognozuoja tik optimistinį variantą, tačiau abejojančių gyventojų šia nuotaika jie taip lengvai neužkrėtė. Štai minėtame name gyvenanti Jurga Sarpauskienė „Širvintų kraštui“ sakė, kad dalis renovavimui nepritariančių gyventojų tarsi susibūrė į iniciatyvinę grupę, kuri siekia, jog procesas vyktų ne tik skaidriai, bet ir pagal įstatymus. Anot moters, procesą kontroliuoti panorę gyventojai susidūrė su organizaciniu aplaidumu ir nenoru teikti informaciją. Skaityti daugiau »

Garsiai prabilta apie pirmojo renovavimo projekto startą Širvintose

Petras Opanovičius ir Vitas Vaitkūnas sakė, kad, pasirinkus namo atnaujinimo priemonių variantą, bus galima pasirašyti rangos darbų sutartį.

Petras Opanovičius ir Vitas Vaitkūnas sakė, kad, pasirinkus namo atnaujinimo priemonių variantą, bus galima pasirašyti rangos darbų sutartį.

Aplinkos ministerijos teigimu, daugiabučių namų renovacija šalyje įgauna vis didesnį pagreitį. Iki praėjusios savaitės vidurio jau pasirašytos rangos sutartys dėl 90 daugiabučių namų atnaujinimo, šių sutarčių vertė – 60,2 mln. litų.

Taip pat teigiama, kad Lietuvoje jau per pusantro šimto daugiabučių namų gyventojai pritarė investicinių projektų įgyvendinimui, tad ruošiamasi pasirašyti rangos darbų sutartis.

Anot aplinkos ministro Valentino Mazuronio, per rugsėjo mėnesį bus patvirtintos beveik visos savivaldybių energinio efektyvumo didinimo programos.

Siūloma rinktis iš dviejų paketų

Širvintų miesto Vilniaus g. 45-asis namas – pirmasis mieste ir rajone, kurį buvo nutarta renovuoti. Tiesa, šis procesas pradėtas ne pastaruoju metu, o dar tada, kai renovacija Lietuvoje žengė tik pirmuosius žingsnius. Skaityti daugiau »

Susimąstykite, kol nevėlu

Prieš kelerius metus žlugus daugiabučių namų renovacijai, kurios reklamai buvo skirta 35 mln. litų, vyriausybė dar įnirtingiau pradėjo tą pačią renovaciją nauju pavadinimu – „Daugiabučių namų atnaujinimas (modernizavimas) “ . Tik dabar viešai neskelbiama, kiek milijonų skirta naujos programos agitacijai. Už tokias sumas galima būtų atnaujinti daug daugiabučių Lietuvoje. Jeigu namų modernizavimas būtų toks geras dalykas, valdžiai nereikėtų skirti tiek daug lėšų agitacijai ir reklamai. Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos