„Noriu ne tik greitai bėgti, bet kartu ir ugdyti savo dvasią…“

Ruslanas Seitkalijevas

Iki Širvintų miesto šventės ir tuo pačiu iki Širvintų maratono beliko trys dienos. Liepos 20 dieną vyksiančiame maratone žada dalyvauti žymūs Lietuvos ilgų nuotolių bėgikai. „Širvintų krašto“ skaitytojai jau spėjo susipažinti su Lina Abromaityte, Mindaugu Garmu, Piotru Silkinu. Šiandien pristatome 32 metų ultra maratonininką Ruslaną Seitkalijevą.

-Jūsų pavardė nelietuviška. Iš kur esate kilęs? Kada pajautėte, kad galite bėgti ilgus nuotolius?

-Taip mano pavardė ne lietuviška, kadangi tėvas buvo kazachų tautybės. Jis buvo karininkas, buvo atsiųstas tarnauti Lietuvoje, čia ir susipažino su mano mama. Gimė sesuo, o po 4 metų ir aš. Esu kilęs iš labai gražaus miestelio tarp Šilutės ir Klaipėdos, Vilkyčių, na o šiuo metu gyvenu 25 km nuo tėviškės – Klaipėdoje. Daug kas jį laiko gražiausiu Lietuvos miestu. Kad galiu bėgti ilgus nuotolius pajutau labai vėlai, aštuntoje klasėje, būdamas jau 15 metų. Tai buvo visai netikėtai ir neplanuotai. Tiesiog mečiau krepšinį ir miestelio lengvosios atletikos trenerio paragintas atsiliepiau į jo pasiūlymą ir pasirinkti stajerio treniruotes.

-Jūs esate kunigas? Vadinasi turite du pašaukimus – tarnauti Dievui ir bėgioti… Ar tai galima suderinti?

Na tikrai nesu kunigas. Tik 6,5 metų ėjau šiuo keliu Telšių kunigų seminarijoje. Panašu, kad kunigo „šešėlis“ manęs nepaleidžia ir iki šiol, nors seminariją palikau jau beveik prieš dešimtmetį. Aišku, prie to prisidėjo ir tai, kad mokydamasis seminarijoje pasiekiau didelių pergalių, o straipsniai „Google“ išlieka amžinai… O iš kunigų seminarijos laikų išlikę tikrai puikūs atsiminimai, su kai kuriais buvusiais kolegomis ir dabar palaikome ryšį. Supratau, kad bėgimo ir kunigo pašaukimo nesuderinsi, todėl po ilgų ir net skausmingų svarstymų nusprendžiau palikti kunigų seminariją.

-Tradicinis ilgų nuotolių bėgikams klausimas – apie ką galvojate bėgdamas, juk bėgant be sustojimo apie 8 valandas yra apie ką pamąstyti? Esate sakęs, jog jūs norite būti ne tik kūno, bet ir dvasios atletu. Ką tai reiškia?

-Iš tikrųjų tiek laiko bėgant galvoju apie daugelį dalykų, apie praeitį ir ateities planus, apie dabarties problemas ir džiaugsmus, bet žinoma daugiausiai minčių sukasi apie pačias varžybas. Taip, esu taip sakęs, ir šis pasakymas reiškia, kad noriu ne tik greitai ir ilgai bėgti, bet kartu ir ugdyti savo dvasią, būti dvasingu žmogumi.

Kokia jūsų mėgstamiausia distancija ir kodėl? Ar ruošiatės konkrečiam bėgimui? Kiek nubėgate treniruotėse? Negi bėgiojate kasdien?

-Mano mėgstamiausia bėgimo rungtis neabejotinai yra 100 kilometrų bėgimas. Taip yra todėl, kad jame man geriausiai sekasi, visus savo pačius didžiausius laimėjimus esu iškovojęs būtent šioje distancijoje. Šioje rungtyje net pasaulio čempionatuose kovoju su geriausiais ir nebūnu tik turistas. Specialiai ruošiuosi tik svarbiausiems metų startams, kaip kad Lietuvos ar Pasaulio čempionatai, o visos kitos varžybos yra pagalbinės, jose siekiu įgyti gerą fizinę formą. Taip, bėgioju kasdien, dažniausiai net po du kartus per dieną, įveikdamas nuo 10 iki 50 kilometrų ar net daugiau.

Širvintų maratonas vyks liepos 20 dieną, o, kiek žinau, jūs jau 21 dieną planuojate bėgti tarptautiniame Vilniaus 100 km bėgime. Kaip tai įmanoma? Gal dar sieksite ir Lietuvos rekordo?

-Su skaudančia širdimi priėmiau sprendimą nebėgti šių metų Lietuvos 100 kilometrų čempionate, nes rugsėjo 1 dieną dalyvausiu Pasaulio 50 kilometrų čempionate, Rumunijoje. Po 100 km varžybų krenta greitis, o laiko tarpas per mažas organizmo atsistatymui. Pernai, minint Lietuvos valstybės šimtmetį, dalyvavau Lietuvos 100 km čempionate, o po 7 savaičių jau bėgau 100 kilometrų pasaulio čempionate Kroatijoje. Bėgau dar iki galo neatgavęs jėgų ir tai atsiliepė rezultate, todėl šiemet padariau atitinkamą išvadą.

Lietuvos 100 kilometrų rekordas priklauso ne man, tačiau turiu trečią laiką Lietuvos istorijoje. Keliomis sekundėmis atsilieku nuo antrojo. Laiko klausimas kada sieksiu ir rekordo. Apskritai mano tikslai sporte yra didžiausi, nes vieną dieną svajoju tapti sportiškiausiu žmogumi pasaulyje.

Nepaprastai smagu bus sudalyvauti Širvintų maratone. Šitame mieste net nesu buvęs, todėl bus įdomu čia atvykti, pažinti šio krašto žmones. Širvintose tikslas bus vėlgi pasidaryti gerą treniruotę tarp vienminčių, bet tai nereiškia, kad nepakovosiu dėl aukščiausių apdovanojimų.

-Jūs esate jaunas žmogus ir bėgiojate, ko gero, laikui… O gal ir savo malonumui? Nors, siekiant rekordo, ko gero malonumo būna mažai?

-Taip, kol esu jaunas noriu dar siekti rezultato. Savo malonumui bėgu retai, todėl labai vertinu tokius bėgimus.

Ar prieš varžybas naudojate kokius nors specialius medikamentus ar papildus?

-Papildus vartoju retai, nors paskutines tris savaites pradėjau juos naudoti, kadangi krūviai tapo kartais sunkiai suprantami sveiku protu, tad be papildų organizmas gali neatlaikyti. Be to esu kraujo donoras – 28 kartus neatlygintinai daviau kraujo, tad reikia jį kažkaip atstatyti. Šiaip pirmenybę teikiu elektrolitų gėrimams, sumaišytiems su šiek tiek baltymų miltelių.

-Jūsų 100 km geriausias laikas 7 val. 8 min. 23 sek? Kur ir kada tai buvo?

-Ne, tai antras mano geriausias karjeros laikas. Asmeninis rekordas šioje rungtyje yra 7:07:35, pasiektas Ispanijoje, pasaulio čempionate, 2016 metais.

-Feisbuke rašoma: „Birželio 30 dieną vykusį Klaipėdos maratoną laimėjo Karo policijos Klaipėdos įgulos karys eil. Ruslanas Seitkalijevas. Ruslanas bėgioja 18 metų, yra daugkartinis Lietuvos čempionas, o šį maratoną įveikė per 2val. 57min.“ Ką tai reiškia? Jūs tarnaujate kariuomenėje?

-Taip, nuo praėjusių metų spalio esu Lietuvos kariuomenės karys, tarnauju karo policijoje ir nepaprastai tuo didžiuojuosi.

-Kiek iš viso nubėgote maratonų?

-Iš viso esu nubėgęs 14 maratonų. Paskutiniai trys maratonai įveikti Lietuvoje, du – namie, Klaipėdoje, ir vienas pernai Kaune. Visuose šiuose maratonuose buvau geriausiųjų penketuke, o paskutiniame maratone Klaipėdoje tapau čempionu. Taigi, Širvintose bus 15-tas, jubiliejinis mano įveiktas maratonas.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+