Tarnyba Seime – už kebabą ar suktinę

Neriuk, nori kebabo? „Širvintų krašto“ fotomontažas

Kaskart per rinkimus į Seimą kandidatuoja ne vienas Širvintų rajono gyventojas, nors per visą istoriją laimėti šią politinę loteriją yra pavykę vienam kitam su mūsų rajonu artimiau susijusiam politikui. 2020-aisiais per Seimo rinkimus tarp kelių vietinių pretendentų nenusisekė ir Laisvės partijos sąraše kandidatavusiam Nerijui Vitkauskui. Mokęsis Širvintų „Atžalyno“ progimnazijoje, o 2013-aisis Širvintų L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje vidurinį išsilavinimą įgijęs Nerijus buvo netoli to, kad išsipildytų jo siekis: likęs dvyliktas ir antras už brūkšnio, jis vos 216 pirmumo balsų atsiliko nuo Seiman patekusios laisvapartietės Ievos Pakarklytės. Galbūt Ieva rinkėjui pasirodė patrauklesnė dėl jos įgyto aukštojo išsilavinimo, galbūt dėl auginamo pudelio, kuris paminėtas Vyriausiajai rinkimų komisijai pateiktoje biografijoje, bet faktas kaip blynas: šiandien ji, o ne Nerijus skanauja iš biudžeto dosniai atseikėjamus raguolius.

Kad valgymas yra labai svarbus dalykas, o svarbiausia, kad žmogus yra ne karvė, kuri tenkinasi žolyte, parodė praėjusią savaitę nuskambėjusi istorija, kai turtuolių rojumi vadinamoje Nidoje atostogaujantis Nerijus Vitkauskas paprašė žmonių, jog kas nors jam nupirktų … kebabą. Laisvės partijos narys neslėpė, kad šiuo metu sunkų gyvenimo tarpsnį išgyvenantis, tačiau tris savaites atostogaujantis pajūryje neturi už ką pavalgyti.

„Please. Pavaišinkite kas galite mane su bičiuliu skaniausiu kebabu, koki esu valgęs“, – su gramatinėmis klaidomis parašytą Nerijaus Vitkausko pagalbos šauksmą citavo internetinė žiniasklaida.

Žurnalistų pakalbintas Nerijus Vitkauskas prisipažino, kad gavo pavalgyti, mat už kebabą sumokėjo viena mergina. Galbūt taip ji investavo į savo ateitį, juk ką reiškia keli eurai prieš galimybę turėti įtakingą skolininką. Nors Nerijus Vitkauskas dar ne Seimo narys (panašu, kad šioje Seimo kadencijoje nelabai juo ir taps), jis nėra koks eilinis laisvapartietis, jis – Laisvės partijos valdybos narys. Vadinasi, jis sukasi tarp tų, kurie maišo Laisvės partijos katilą ir sprendžia, koks bus patiekalas. Tad kebabą nupirkusi mergina bent jau po kitų rinkimų, jei Nerijui pagaliau pasiseks, galės koja atidaryti Seimo duris ir paprašyti grąžinti skolą. Gal prastumiant kokį įstatymo projektą dėl PVM panaikinimo kebabams, gal dėl valstybinių pensijų prostitutėms…

Savo biografijoje, kurią Nerijus Vitkauskas pateikė Vyriausiajai rinkimų komisijai, jis save įvardijo kaip kanapių įteisinimo aktyvistą. „Savamokslis kompiuterių specialistas“ skelbiasi nuo 2016 metų esantis Žaliojo žiedo draugijos narys ir Kanapių kultūros dienos organizatorius. Gal tai reiškia, kad kiauromis kišenėmis Nidoje prabudęs politikas kanapėms pinigų pakako, jei prašinėjo pavaišinti tik kebabu?

O gal tai tik pradžia. Prabėgs dar kiek laiko, ir duoneliavimo patirties turintis Laisvės partijos narys socialiniuose tinkluose galbūt paprašys, kad kas nupirktų ir suktinę su hašišu. Tas, kas nupirks, sėkmingai susiklosčius Nerijaus politinei karjerai galės priminti, kad skola – ne žaizda, atėjo laikas ją grąžinti kad ir Seimo nario patarėjo vieta.

Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (4 įvert.)
scroll to top