Susitikime su Ministru Pirmininku aptarti svarbūs klausimai

Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė susitikime su ministru pirmininku.

Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė susitikime su ministru pirmininku.

Vasario 9 dieną Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė kartu su kitais šalies savivaldybių merais susitiko su Ministru Pirmininku Sauliumi Skverneliu.

Susitikimo metu buvo kalbėta apie Vyriausybės ketinimus stiprinti savivaldybių savarankiškumą, mažinti centralizaciją ir suteikti joms daugiau įrankių kokybiškai teikti viešąsias paslaugas gyventojams.

„Šalies savivaldybes ši Vyriausybė vertina kaip atsakingus partnerius ir yra pasirengusi tartis įvairiais klausimais, dirbti kartu, kad regionuose mažėtų socialinė atskirtis, būtų pritraukiama daugiau investicijų, kuriama naujų darbo vietų“, – sakė S.Skvernelis.

Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) prezidentas Ričardas Malinauskas ir daugelio savivaldybių merai kalbėjo apie tai, kad savivaldybės dažnai yra tiesiog įstatymų vykdytojos ir perskirsto valstybės skirtas lėšas, o realios įtakos formuojant regionų plėtrą ir ekonominį jų saugumą turi labai nedaug.

Merai buvo informuoti, kad Vyriausybė numato keisti teisės aktus ir perduoti savivaldybėms teisę plačiau disponuoti valstybine žeme. Taip gerokai sutrumpėtų įvairios procedūros ir savivaldybės galėtų pritraukti daugiau privačių investuotojų.

Susitikime aptartos aktualios socialinės temos – vaiko teisių apsaugos ir vaikų globos namų. Pasak merų, savivaldybės yra pasirengusios vykdyti teigiamas pertvarkas šiose srityse, tačiau ragina daryti tai nuosekliai pasirengus, pritaikius teisės aktus dabartinei situacijai ir atsižvelgus į gerąsias savivaldybėse jau susiformavusias praktikas.

Premjeras informavo ir apie Vyriausybės ketinimus perduoti savivaldybėms darbo biržas. Jis taip pat pabrėžė, kad savivaldybės turi aktyviai dalyvauti aukštojo mokslo pertvarkoje, atsižvelgiant į regionų poreikius, siekti pokyčių profesiniame rengime.

Susitikime merai išreiškė susirūpinimą dėl nepakankamo savivaldos savarankiškumo, pateikdami konkrečius pavyzdžius, kai remiantis Konkurencijos tarybos reikalavimais ribojamos savivaldybių galimybės savarankiškai rinktis viešųjų paslaugų tiekėjus bei pasinaudoti ES investicijomis.

„Susitikimas su premjeru buvo labai naudingas. Aptarta daugybė svarbių klausimų. Sulaukėme ir pažadų suteikti savivaldybėms daugiau savarankiškumo. Ar tie pažadai bus tesimi, matysime. O tam, kad Ministras pirmininkas labiau suprastų mūsų problemas ir iš arčiau pažintų mūsų krašto ypatumus, pakvietėme jį vizito į Širvintas. Labai tikiuosi, kad greitu laiku pasimatysime čia, kur šiais metais planuojama įgyvendinti daug didelių projektų ir kitų darbų,“ – po susitikimo sakė Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė.

Naujausi komentarai
 • siguldos baldai    2017-02-22 18:13         

  Siais laikais skundimas yra didele vertybe. :( Issigime vertybes, issigime zmones :(

 • nuomone    2017-02-22 16:45         

  Papratusieji skusti laiko nelaukia. Jiems bet koks laikas yra laikas. Net mero rinkimus apskunde.

 • tai    2017-02-22 15:12         

  Brangieji viskam savas laikas….

 • f    2017-02-22 14:56         

  del to reikia parasyti skundą. Ko skundikai snaudzia?

 • tai    2017-02-21 21:57         

  Juk ne savivaldybei priklauso tos bakuzes… individualiai zmones tvarkosi… arba mere galejo ne ingridai prieda duoti o zmonems kad bakuzes pasitvarkytu

 • aliejui    2017-02-21 17:08         

  o tai ka veike taip jusu isgarbintieji? ko veltui uzpakalius tiek metu tryne ir dabar vien tik skundus raso, trukdo merei dirbti??

 • Aliejus    2017-02-21 15:33         

  Daržovių ir lūšnų dar sočiai. Apart marių, nėra į ką žiūrėt. Pilkuma. Pravažiuokit visa Vilniaus gatve nuo Kabaldos iki Zibalų g. Nuo 6-to dešimtmečio mažai kas pasikeitė. Yra tokių bakūžių, kad net gėda kam sakyti, kad esu iš Širvintų.

 • tiesa    2017-02-19 18:43         

  Malonu, kad miestas iš bulvinio ir burokinio lygio verčiamas gražiu miesteliu su dailiomis poilsio zonomis, patraukliomis erdvėmis jaunimui ir senjorams.

 • u    2017-02-18 21:16         

  Saunuole mūsų merė.

 • laima    2017-02-17 16:32         

  Linkiu dar daug geru darbu.

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Kaip turi būti pasielgta su posėdžių nelankančiais tarybos nariais?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 14 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.