Socialdemokratai arčiau valdžios – toliau nuo gamtos?

Nuo šiandien, vasario 28-osios, įsigaliojo Aplinkos apsaugos departamento direktoriaus įsakymas, kuriuo medžiotojų klubui „Antanava“ panaikintas leidimas naudoti medžiojamųjų gyvūnų išteklius medžioklės plotų vienete „Antanava“. Šį sprendimą medžioklės plotų naudotojas dar turi teisę skųsti.

„Antanava“ liko be medžioklės plotų

Antradienį „Širvintų kraštas“ rašė, kad Seimo nario socialdemokrato Broniaus Bradausko vadovaujamas klubas užsitraukė nemalonumų 2014–2016 metais daugiau nei šešis mėnesius nemokėjęs mokesčių už medžiojamųjų gyvūnų išteklių naudojimą. Teigiama, kad klubas nesumokėjęs beveik 77 tūkst eurų.

Medžiotojų klubas „Antanava“ mūsų rajone valdo plotus, kurie nuo rajono ribos pietuose abipus magistralės Vilnius-Panevėžys tęsiasi iki Širvintų miesto. Vakaruose jie siekia Gudulinę, Bartkuškį, Viršuliškius, Svietiškius, Mantagališkius, Taučiulius ir Vileikiškius, o rytuose riba eina keliu Maišiagala-Širvintos. Tiesa, ties Griciūnais ir Meiliakalniu medžioklės plotai persikelia kitapus magistralės į Vilniaus rajoną, siekia Maišiagalą, Kiemelius, Pajuodžius.

Aplinkos apsaugos departamentas informuoja, kad medžiotojų klubas „Antanava“ 2014 ir 2018 metais nesumokėjo mokesčio, o 2015 ir 2016 ilgiau kaip 6 mėnesius nemokėjo mokesčio už medžiojamųjų gyvūnų išteklių naudojimą. Už 2014, 2015, 2016, 2017 ir 2018 metais nedeklaruotus mokesčius, medžioklės plotų naudotojui buvo paskaičiuotas mokestis didesniu tarifu – 77 358 eurų.

„Sprendimas dėl mokesčio didesniu tarifu buvo apskųstas teismui. Vilniaus apygardos administracinis teismas vasario 24 d. pirmąjį posėdį nukėlė kovo 30 dienai“, – teigiama Departamento interneto svetainėje.

Panaikinus leidimą, AAD organizuos viešąjį elektroninį aukcioną dėl teisės naudoti medžiojamųjų gyvūnų išteklius medžioklės plotų vienete „Antanava“.

Nupjovė liepas

Šis atvejis – ne vienintelis, kai į aplinkosaugininkų dėmesį Širvintų rajone pateko aukštesnio ar žemesnio rango socialdemokratai. kaip savo Facebook’o paskyroje išplatino Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė, aplinkosaugininkams aiškintis teks ir vienam rajono socialdemokratui.

„Ką gali sau leisti socialdemokratų partijos narys, buvęs kandidatas į Tarybos narius? Žmogus, su savo bendrapartiečiais mėgstantis pasipuikuoti visuomeninėmis miško sodinimo akcijomis?

Pasirodo, leidžia sau daug. Netgi pažeisti įstatymus. Pavyzdžiui, imti ir savavališkai, BE LEIDIMO vieną po kitos nupjauti augančias liepas! VIEŠOJE TERITORIJOJE, VALSTYBINĖJE ŽEMĖJE!

O gal kas nors pastebėjo, ar Kernavėje prie nupjautų liepų buvo deginamos gedulo žvakutės? O gal dainuojamos dainos? Ne. Ne šį kartą. „Pilietiški gyventojai“, matyt, užmigo prie rajono biudžeto…

Suprantu, kad žmogus, apsuptas įtakingų partiečių, tokių kaip A. Sysas, jaučiasi galintis daugiau nei kiti. Visgi ir šiuo, ir kitais tokiais atvejais įstatymai galioja visiems.

O politikui už medžių iškirtimą be leidimo teks atsakyti. Jau šiandien Širvintų r. savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyrius su Aplinkos apsaugos agentūra pradėjo atitinkamas procedūras“, – teigė Živilė Pinskuvienė, savo įrašą iliustravusi nuotrauka, klausimu ir iškalbingu socialdemokratų šūkiu.

Socialdemokratai girdi, mato ir daro.
Širvintų socialdemokratai be leidimo pjauna liepas?
Pasirūpino malkų?

Kaip galima rasti VRK svetainėje, per 2019 metais vykusius Savivaldybių tarybų rinkimus į Širvintų rajono tarybą Socialdemokratų partijos sąraše kandidatavo ne vieną dešimtmetį Kernavės girininkijai vadovavęs Rimas Kazlauskas. Mūsų žiniomis, dėl liepų išpjovimo įtarimas krenta būtent ant jo. Tai jis dažnai būdavo minimas kaip vienas minimų miško sodinimo akcijų organizatorius, net buvo įvardytas kaip šios idėjos autorius. Miško sodinimuose tradiciškai dalyvaudavo Algirdas Sysas. Jo padėjėja dirba Širvintų rajono tarybos narė Anna Kuznecovienė, taip pat buvęs rajono tarybos narys Giedrius Jozonis.

Socialdemokratai turės susitaikyti: jų bendrapartietis pripažįsta kaltę

„Širvintų kraštas“ vakar bandė kelis kartus susisiekti su Rimu Kazlausku, ilgai to nepavyko padaryti. Paskui su mumis susisiekė pats Rimas Kazlauskas. Pasiūlius išdėstyti savo versiją, jis atsisakė. Tačiau pripažino, kad toks faktas buvo. Sakė, kaltę prisiimąs, baudą sumokėjęs, žalą atlyginęs. Kaip sužinojome, tos liepos augo ne jo žemėje, greta sklypo ribos.

Šiaip Rimas Kazlauskas vietos politikoje dalyvauja nuo 1995 metų, kai trejus rinkimus paeiliui dėl tarybos nario mandato varžėsi Lietuvos demokratinės darbo partijos sąraše. Šiai partijai „prarijus“ socialdemokratus ir prisidengus jų pavadinimu, Kernavės girininkas 2002 metais padarė pertrauką, o nuo 2007-ųjų rinkimuose varžėsi jau Lietuvos socialdemokratų partijos sąraše. Tąkart likęs dešimtas, jis vėlesniuose dvejuose rinkimuose finišavo šeštas. Na o pernai pavasarį vykusiuose rinkimuose Rimas Kazlauskas socialdemokratų sąraše pakilo net į antrą vietą, bet į Tarybą ir vėl nepateko, kadangi Gintauto Palucko vadovaujama partija rajone tegavo tik vieną mandatą. Antroji vieta porinkiminiame sąraše – aukščiausias Rimo Kazlausko pasiekimas. Negi kuo arčiau valdžios – tuo toliau nuo gamtos?

Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
1 (1 įvert.)

1 Atsakymas į "Socialdemokratai arčiau valdžios – toliau nuo gamtos?"

  1. Anonimas parašė:

    Kokio dydzio bauda buvo sumoketa? Kodel neskelbiama?Ar niekas nemate,kai jos buvo pjaunamos?Juk nupjauta ne viena liepa ir turbut ne naktinis tai darbas buvo.Klausimas kur buvo seniune,muziejaus administracija,nes veiksmas vyko paciame centre,kodel nebuvo stabdomi darbai?

Comments are closed.

scroll to top
+