Opozicijos laivas skęsta? Pirmas jį paliko „valstietis“ Vytas Šimonėlis

V. Šimonėlis (pirmas iš kairės).
V. Šimonėlis dabar galės su ironija žvelgti į bergždžias opozicijos pastangas.

Nuo pavasarį vykusių Savivaldybių tarybų rinkimų prabėgo kiek daugiau nei pusmetis, o kai kam atstovauti savo rinkėjams Širvintų rajono savivaldybės taryboje jau atsibodo. Septintą kartą į Širvintų rajono tarybą išrinktas, didžiausiu kadencijų skaičiumi galėjęs pasigirti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos rajono skyriaus senbuvis, iš eilės tris kadencijas rajonui vadovavęs „valstietis“ Vytas Šimonėlis nutarė padėti mandatą ant stalo.

Tai darydamas, Vyriausiajai rinkimų komisijai Vytas Šimonėlis teigė, kad tokį prašymą pateikė dėl asmeninių priežasčių. Nejučia į galvą peršasi kitos priežastys: opozicijos užsispyrimu situacijai dėl Etikos komisijos pirmininko posto pasiekus kritinį tašką, vienu tos opozicijos lyderiu ilgai laikytas politikas tiesiog nebeatlaikė, nesugebėjo rasti išeities, tad paprasčiausiai paknopstomis pabėgo iš tarybos ir savo rinkėjus paliko ant ledo…

Pirmą pakeis trečia

Kovo 3-iąją vykusiuose rinkimuose „valstietis“ Vytas Šimonėlis partijos sąraše buvo pirmas, suskaičiavus pirmumo balsus (285) šios vietos niekam neužleido. Nuo antroje vietoje likusios ir taip pat į tarybą patekusios „bendrapartietės“ A. Skeberienės jis atsiplėšė 56 balsais. Po Seimo rinkimų ant bangos esantys „valstiečiai“ per šiuos rinkimus rajone pelnė tik du mandatus, ir tai buvo prasčiausias šios partijos sąrašo pasirodymas Širvintų rajone per visą istoriją.

Ir štai: šiandien, spalio 8 dieną vykusiame Vyriausiosios rinkimų komisijos posėdyje pirmuoju klausimu buvo svarstoma dėl Širvintų rajono savivaldybės tarybos nario įgaliojimų nutrūkimo prieš terminą ir šios savivaldybės tarybos nario mandato naujam savivaldybės tarybos nariui pripažinimo. Kaip jau supratote, posėdyje svarstytas Vyto Šimonėlio prašymas nebelaikyti jo Širvintų rajono tarybos nariu.

Posėdyje šis prašymas buvo patenkintas.

Per rinkimus trečia sąraše išliko Inga Matukaitė, surinkusi 178 pirmumo balsus. Jai ir pripažintas savivaldybės tarybos nario mandatas.

Buvo galima to tikėtis

Vyto Šimonėlio atsisakymas toliau dirbti Širvintų rajono taryboje stebina, bet – nedaug. Jau per praėjusią kadenciją kartais atrodė, kad šiam žmogui, patyrusiam smūgį per 2007 metų rinkimus, kai buvo nutraukta jo tris kadencijas trukusi veikla mero pareigose, sunku susitaikyti su antraeiliu vaidmeniu vietos politikoje. Kurį laiką jis dar dirbo valdančiojoje koalicijoje, tačiau po rinkimų 2015-aisiais, teko pereiti į opoziciją. Iš tarybos nario veiklos, iš ne vieno parašyto skundo įvairioms tarnyboms, svarbiausia – iš aštrių, kategoriškų, bet tuo pačiu nervingų pasisakymų atrodė, kad artėja ta valanda, kai tarybos narys nutars pasitraukti iš politikos. Tai ypač buvo matyti per praėjusius rinkimus, kai „valstiečio“ Vyto Šimonėlio pozicija kartais nesiderino su partijos vadovybės pozicija Širvintų atžvilgiu.

Galimas dalykas, šie skirtumai kažkiek ir lėmė dabar jau buvusio tarybos nario apsisprendimą.

Taigi nemažai kas nusistebėjo prieš šiuos savivaldos rinkimus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąraše vėl pamatęs šio asmens pavardę. Turbūt mažiau būtų nustebę, jei dar prieš rinkimus „valstietis“ Vytas Šimonėlis būtų atsisakęs pretenduoti į rajono tarybą. Kaip būtų galima pasakyti, savo resursą šis politikas jau išeikvojo.

Gaila tik, kad eidamas į rinkimus, o dabar – atsisakęs sąžiningai pelnyto mandato, jis skaudžiai nuvylė tuos rinkėjus, kurie jo galbūt ir neišskyrė sąraše, tačiau, balsuodami už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą, prisiminė, su ja tapatino. Tikrai teko bendrauti su žmonėmis, kurie po rinkimų prisipažino „balsavę už Šimonėlį“ ir pastebėjo, kad dabartinėje opozicijoje jis ne tik daugiausiai patyręs, bet ir yra atsvara galimai „šustauskinės pakraipos“ atstovams rajone – A. Astikui, V. Mateikai, V. Sarpauskui, A. Skeberienei. Net kažkuria prasme jį laikė opozicijos laivo kapitonu. Kokia tai bus netektis opozicijai, parodys laikas. Šiaip ar taip, bet Vytas Šimonėlis opozicijos laivą jau paliko. Pirmas. Švelniai tariant, kaip netikęs kapitonas…

ŠK informacija

Sending
Skaitytojų įvertinimas
3.33 (3 įvert.)

37 Atsakymai į “Opozicijos laivas skęsta? Pirmas jį paliko „valstietis“ Vytas Šimonėlis”

 1. Ponui oi oi parašė:

  O kodėl jūs neturite teisės kalbėti faktais? Kas čia per naujiena?

 2. Oi oi vėl parašė:

  Faktų atskleisti neturiu teisės, bet juokingi jūsų svaičiojimai ir išvedžiojimai, kai pats žinau tiesą.
  O paskutiniam- ponas, apdovanojimas skirtas už saugaus KANALO pranešimams apie korupciją ORAGANIZAVIMĄ, ne antikorupciją. Ar skirtumo jokio nematot?:D ar žodžio šaknis ta pati, tai reiškia tą patį?:D

 3. tadas parašė:

  Oponentams kaip slapiu skuduru turetu buti , sirvintu savivaldybei skirtas garbingas auksines krivules apdovanojimas uz antikorupcine veikla, ir ka jie i tai?

 4. Bezdulis Konservatorius parašė:

  Psskutiniam: faktus, ponuli, prašom faktus, kas ten blogai ir neatitinka.

 5. Oi oi vėl parašė:

  Nu jūs tik.neverkit po to, kai dar iš savos kišenės reiks sumokėt už viską arba kai miestas virs statybų aikštele. Beje, brangieji, gaila, kad šis laikraštis nerašo visų faktų. Ne opozicija kalta, kad baseinas nepriduotas, čia yra tik jūsų sukurtas faktas, kalti galybė neatitikimų ir klaidų statyboje. Ir jūs tik džiaukitės, kad jis nepriduotas, nes su tiek padarytų klaidų būtų tik žingsnis iki nelaimės. Kaip kad buvo su marių terasa prie skulptūros Šorvinta, kai ši sugriuvo.

 6. to To oi oi 2019-10-10 12:04 parašė:

  Labai teisingai pastebejote. sITIE tai zodziu nerenka, isvadina visaip, sitiems ponuliams viskas leidziama, nors vaidina kulturingus, bet iki kulturos toli.Jiems mere ir jos komandos zmones tai kaip raudonas skuduras, kuri puola nesrinkdami zodiu, bet tik po anonimu kauke, kaip jie isvadina, tai tu zodziu net suva neestu, kokie jie buna nekorektiski. Na bet jie jauciasi pasaulio valdovai ir nori, kad butu jie isnuciuoti. Na nebus, ponai, taip nebus, saulele jau vakarop pakrypo.

 7. To oi oi parašė:

  Va ir oi oi. Žinoma, kad dėl užsitęsusio termino tik opozicija kalta ir niekas kitas. Ir dar, leiskite pastebėti, kad jūs tokia pati padlaižė, tik „kitos rankos“. Nes, matai, pagal tamstą jeigu palaikai opoziciją, tai tu niekam šiknos nebučiuoji, o jeigu jau valdančiuosius, tai kuo tik jūs neišvadinate. Fui.

 8. paskutiniam parašė:

  Jeigu ne skundai, tai viskas galejo būti seniai pabaigta. Na bet kai kam dabar bus dar daugiau džiaugsmo. Bent tik širvintiskiams blogai.

 9. Oi oi parašė:

  Jo, dabar matai opozicija liks kalta, kad baseino nepastatys:D ir tikriausiai tai, kad stebuklingai visus projektus savivaldybėje laimęjo IRDAIVA nekelia jokių klausimų nė vienam? oi jūs apgailėtini padlaidžiai…

 10. Siūlymas parašė:

  Siūlau Vytui varyt baseiną užbaigti! Jeigu ne jų skundai, tai darbai iki bankroto užbaigti būtų buvę! Tai kaip,Vytuk?

 11. Rim parašė:

  Tai dabar gal bankrutavus irdaivai demontuos ir baseina?

 12. Anonimas parašė:

  Komentarai 👍

 13. Kelmas parašė:

  Apgailėtina.

 14. Opa parašė:

  Opa, „IRDAIVA” BANKRUTAVOOOOO!!!! Tai kaip dabar baseinas naujas baigs statybas? Kas dabar atsakys už nebaigtus darbus? O trūkūmus kas šalins? A?

 15. dagilis parašė:

  saululė nusileido dar nė nespėjus pakilti

 16. rinkejas parašė:

  tai gal ramiau bus, vienu rekianciu maziau

 17. Anonimas parašė:

  paskutiniam

  Opozicija turi itikinti argumentuotai, kad reikia kitaip daryti, o ne oziuotis ir begioti is sales.

 18. Anonimas parašė:

  Koks tikslas būti opozicijoje, jei dauguma rankas kilnoja kaip liepta… nemastant. Ką gali padaryti mažuma, ogi nieko. Geriau išeiti ir gyventi oriai.

 19. PATRIKAS parašė:

  ATE ATE

 20. jeckau parašė:

  tai ka, ziponelis varnalesose darys? konsultantass bus opozicijos? 🙂

 21. ura parašė:

  uraaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 22. rokas parašė:

  tai ko jau cia slides tepe?

 23. sunerimes parašė:

  o tai kaip daba aliute be ziponelio taryboje bus, kaip ji be jo?

 24. tirlim pampam parašė:

  ploju katuciu, idomu, kas eis paskui, galetu iszygiuot taip, kaip per paskutini posedi, visi padret

 25. kavos puodelis parašė:

  Niekas neverks.

 26. to Vytas parašė:

  TAAAI GAAL DAAR NE PO SEXXXO?

 27. Vytas Teisuolis parašė:

  O kodėl ant stalo neteisingas mineralinis vanduo???

 28. rinkejas parašė:

  kas ta sene?

 29. Kapitonas parašė:

  Ne kapitonas pirmas palieka laivą, o žiurkės, ek jūs rašytojai 🙂

 30. 12 parašė:

  kaip sakė romenai: „sic transit gloria mundi„ amen

 31. Klausimas parašė:

  Siaubas!!!! Žiūrėjau vakar tarybos posedį. Nesuprantu kaip Fredis baigė tiek mokslų, kai rišlaus sakinio nesurezga. Reikia įsibegėti ir trenkti galvą į sieną, kad jį suprastum. Mekena kaip ožys 😮

 32. Skaitytojas parašė:

  Paskutinis opozicijos mohikanas pasitraukė… Pagarba. Tikiu kad antra išeis Anna K. Ir liks opozicijoje tik rėkaujantys durneliai. Ai tiesa – ateis Matiukaitė. Nors kžn kasper žmogus?

 33. ? parašė:

  o gal cesiukas moteriai i pora ateis?

 34. ... parašė:

  saule nusileido vakaras atejo tyyyyliiiaiiiiiii

 35. manau parašė:

  galejo anksciau

 36. va parašė:

  Va tai tau, kas begs sekantis? nuojauta turiu

 37. Vytas Teisuolis parašė:

  Vau, opozicijai pi zdauskis.

Comments are closed.

scroll to top
+