Mero postas – ne palinkęs karklas

Mero postas – ne palinkęs karklas
Kovą rinkimus pralaimėję, tačiau pripaišę skundų apie pasivaidenusius ar pasigirdusius pažeidimus, o paskui ne be aukštų šalies politikų lobizmo pasiekę, kad tų rinkimų rezultatai būtų panaikinti, buvę rajono vadovai paprasčiausiai pataikė Dievui į langus. Birželio 7-ąją vykę pakartotiniai Širvintų rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimai parodė, kad rajono gyventojai susireikšminusiems vakarykščiams švelniai tariant palinkėjo gero vėjo. Tokių rinkimų rezultaltatų atsižegnotų ne viena politinė jėga – dar prieš kelis mėnesius karaliavę ir garsiai svaigę apie pretenzijas toliau valdyti rajoną, pretendentai atsisėsti į rajono vadovo kėdę liko it musę kandę.
Rimtesnio iššūkio Živilei Pinskuvienei nesugebėjo mesti net tariamo populiarumo bangose krykštaujantys socialdemokratai. Nors buvęs mero pavaduotojas vienintelis iš likusių peržengė kiek padoresnę 10 proc. ribą, per 67 proc. balsų surinkusios Živilės Pinskuvienės pergalę prieš Andrių Jozonį futbolo terminologija jau galima vadinti sutriuškinimu.
Andriui Jozoniui šiuose rinkimuose, matyt, labiausiai koją pakišo politinės išminties stoka. Ketverius metus tik stebėjęs, kaip be tikro vairininko dreifuoja valdžios laivas, šiaip gyvenime jaunatviško maksimalizmo nestokojantis Andrius paprasčiausiai taip ir nepasinaudojo likimo suteikta proga tame laive sukelti maištą ir atsiriboti nuo kairėn-dešinėn vairą pešiojusių koalicijos partnerių ir jų neveiklumo. Kur dar surasi geresnę progą tėkšti, kad per visą kadenciją rajonas taip ir nepajuto „kišeninio mero“ Vinco Jasiukevičiaus rankos tvirtumo, o bandymas valdyti rajoną iš Administracijos direktoriaus kėdės apčiuopiamų rezultatų nedavė. Tačiau ketverius ilgus metus už kitų nugarų kaip būsimasis politikas sirpęs Andrius Jozonis praleido šansą laimėti rinkėjų simpatijų, staiga išsigando vilko ir į mišką patraukė ne vienas, o susikibęs už rankyčių su tais pačiais koalicijos partneriais.
Žengus tokį žingsnį buvo didelė tikimybė, kad ir kitas žingsnis bus į balą. Taip ir nutiko. Pasibaigus pirmajam turui, buvo pasiųstas aiškus signalas dėl galimos „darbiečių“ ir „socdemų“ valdančiosios koalicijos. Net įvyko žvalgytuvės, tačiau viską nubraukė senosios gvardijos Andriui Jozoniui priminta kraujo priesaika: politinės tragedijos akivaizdoje it kokiems keturiems komunarams stovėti tvirtai susikabinus už rankų. Toks įsipareigojimas vos nesukūrė stebuklo, tačiau „vos“ – nesiskaito. Politikos jaunuolis galutinai susimovė, kai rinkėjai jam neatleido parašo ant skundo dėl tariamų pažeidimų. Mat privertė ne tik svetimus, bet ir savus rinkėjus dar kartą stebėti pabodusį politinį cirką bei pėdinti prie balsadėžių.
Jeigu mikrodvikovą tarp Živilės Pinskuvienės ir Andriaus Jozonio dar galima pavadinti žaidimu į vienus vartus ir prilyginti futbolo rezultatui 6:1, jos akistatų su kitais oponentais net nesinori vadinti sutriuškinimais. Tokio žodžio futbole paprasčiausiai nėra, nebent pabandytume pasinaudoti pastaruoju metu internetinėje erdvėje labai išpopuliarėjusiu apibūdinimu „pažeminimas“. Per pastaruosius keliolika metų prie trijų partijų („prunskininkų“, „paulauskininkų“ ir „zuokininkų“) bandęs prisišlieti Jonas Purvaneckas pakartotiniuose rinkimuose vos perkopė 6 proc. ribą ir Živilės Pinskuvienės buvo aplenktas net vienuolika kartų. Įdomiausia, kad šis kandidatas tesurinko mažiau kaip pusę tų balsų, kuriuos buvo gavęs pavasarį.
Šis rezultatas Jono Purvanecko, kaip ypatingų karjeros aukštumų politikoje dar nepasiekusio žmogaus, neturėtų labai nuliūdinti. Juolab kad lenkų frakcijos Seime veidas Rita Tamašunienė nesurinko nė 4,5 proc. balsų ir nuo mero rinkimus laimėjusios Živilės Pinskuvienės atsiliko dar labiau – 15 kartų. Akivaizdu, kad jai nepadėjo nė Seimo narės pareigos, nė dažnas šmėžčiojimas televizijos ekranuose, nė daug ką nustebinusi pavasarinė „migracija“ iš Maišiagalos į Jauniūnus.
Kita vertus, peršasi mintis, kad Rita Tamašunienė puikiai suprato savo galimybes ir į šiuos rinkimus ėjo dėl vieno – priminti apie save, sujudinti elektoratą prieš kitąmet vyksiančius Seimo rinkimus. Tam tikra prasme Seimo narei tai pavyko, ypač žinant, kad jai pasisekė aplenkti buvusią Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktorę Eleną Davidavičienę, negavusią nė 4 proc. balsų. Didesnio savo politinio nuosmukio Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatė turbūt neregėjo net baisiausiame košmare. Per kovą vykusius rinkimus „krašto dukros“ titulą susiteikusi Elena Davidavičienė teoriškai privalėjo aplenkti Ritą Tamašunienę, kadangi pastaroji dėl atstovaujamos politinės jėgos specifikos didesnio palaikymo galėjo tikėtis tik lenkiškai kalbančių rinkėjų apgyvendintoje rajono dalyje. O štai Eleną Davidavičienę, kaip ji manė pati, teoriškai turėjo palaikyti visame krašte. Tačiau nuo seno žinomas kalbininkų kalambūras, kad „teoriškai arklys – praktiškai neatsikelia“. Žmonės „kompetentingos“, „įstatymuose nusimanančios“, „projektus lyg riešutus glaiudančios“ buvusios valdininkės matyti prie rajono vairo praktiškai nenorėjo. Ar ne visišku ponios Elenos fiasko reikėtų vadinti rezultatą lietuviškuose Motiejūnuose, kur iš atėjusių balsuoti 165 rinkėjų neatsirado nė vieno (!), kuris būtų balsavęs už buvusią administracijos direktorę? Greičiausiai tai buvo ne kas kita, o motiejūniškių grąža už tai, kad Elenos Davidavičienės vadovaujama Administracija jos gimtiesiems Kiaukliams sugebėjo prastumti net du per milijoną litų vertus europinius projektus, tačiau taip ir nesurado nė sudilusio skatiko, kad būtų pataisytas pastato, kuriame glaudžiasi Motiejūnų kaimo bendruomenė, stogas. Šiuo protestu, galimas dalykas, rinkėjai buvusiai vadovei priminė ir Motiejūnus rajone išgarsinusį vandentiekio projektą, kuris tariamo taupumo sumetimais buvo prastumtas be … kanalizacijos?
Atskiro dėmesio vertas dviejų rinkimų naujokų rezultatas. Viena, gali kilti mintis, kad kiek daugiau nei 3 proc. surinkęs konservatoriams atstovavęs Audrius Skaistys ir 2 proc. „neįkandęs“ liberalsąjūdietis Darius Valkauskas išvengė likimo skaudžiai užlipti ant to paties grėblio, nes prisijungė tik pakartotiniuose rinkimuose ir paprasčiausiai pasitikrino savo galimybes. Tačiau taip būtų galima sakyti, jei rinkimų rezultatai šiems politikams būtų daugiau ar mažiau pakenčiami. Šiuo atveju, abiejų kandidatų pasiekimai – apgailėtini. Ir tai daugiau ne jų asmenybių, o pasirinktos taktikos klaida.
Nuvertinę vietos politikus ir pasirinkę iš Vilniaus eksportuotą-importuotą Audrių Skaistį, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai pražiopsojo puikią progą suvienyti prieš ketverius metus Vinco Jasiukevičiaus išsišokimo išblaškytą partijos elektoratą. O gal ir pasekti Ritos Tamašunienės pavyzdžiu, kad sustiprintų partijos populiarumą prieš kitąmečius rinkimus į Seimą. Net jei buvo ne taip, tikėtina, kad konservatoriai vylėsi į Audriaus Skaisčio saują surinkti pavasarį savarankiškai kandidatavusio pono Vinco ir šios partijos deleguotos Irenos Vasiliauskienės rinkėjų balsus. Toks, matyt, buvo optimistinis šios partijos planas. Jam išdegus, Audrius Skaistys būtų pretendavęs net į trečią, o gal – ir į antrą poziciją. Tačiau rezultatas nuvylė – žmonės „tapkiniu“ kandidatu nepatikėjo, Vyriausybės atstovas apskrityje surinko mažiau balsų, nei tą pavasarį pavyko padaryti eilinei vietos mokytojai Irenai Vasiliauskienei. Ar tai ne pats geriausias įrodymas, kad mero postas – ne palinkęs karklas, ant kurio gali kartis visos ožkos? Teisės filosofui Audriui Skaisčiui derėjo suprasti, kad nepakanka prieš rinkimus apsiskelbti esant širvintiškiu, reikia čia išgyventi ne vienerius metus, pelnyti žmonių pagarbą ir pasitikėjimą, pažinti gyvenimą, o ne prašyti, kad patys rinkėjai parodytų, ką pas mus būtina keisti. Štai tada, sakykime, – po ketverių metų, kituose rinkimuose, galima tikėtis kokio nors rezultato, pavyzdžiui, – tapti tarybos nariu.
Na o po ilgesnės pertraukos į rajono politiką sugrįžusių liberalsąjūdiečių atstovo Dariaus Valkausko pavyzdys tik parodė, kad ant svetimos kupros į rojų nenujosi. Tai, kad Remigijaus Šimašiaus vedamas Liberalų sąjūdis pateikė netikėtumą iš sostinės valdovo kėdės išspyręs, atrodo, nepakeičiamąjį Artūrą Zuoką, dar nesuteikia politinio pasitikėjimo kredito visoje šalyje. Patinka važinėtis? Tada ir rogutes į savo kalnelį pats užsitempk.
Petras Darbelis

Kovą rinkimus pralaimėję, tačiau pripaišę skundų apie pasivaidenusius ar pasigirdusius pažeidimus, o paskui ne be aukštų šalies politikų lobizmo pasiekę, kad tų rinkimų rezultatai būtų panaikinti, buvę rajono vadovai paprasčiausiai pataikė Dievui į langus. Birželio 7-ąją vykę pakartotiniai Širvintų rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimai parodė, kad rajono gyventojai susireikšminusiems vakarykščiams, švelniai tariant, palinkėjo gero vėjo. Tokių rinkimų rezultatų atsižegnotų ne viena politinė jėga – dar prieš kelis mėnesius karaliavę ir garsiai svaigę apie pretenzijas toliau valdyti rajoną, pretendentai atsisėsti į rajono vadovo kėdę liko it musę kandę.

Rimtesnio iššūkio Živilei Pinskuvienei nesugebėjo mesti net tariamo populiarumo bangose krykštaujantys socialdemokratai. Nors buvęs mero pavaduotojas vienintelis iš likusių peržengė kiek padoresnę 10 proc. ribą, per 67 proc. balsų surinkusios Živilės Pinskuvienės pergalę prieš Andrių Jozonį futbolo terminologija jau galima vadinti sutriuškinimu.

Andriui Jozoniui šiuose rinkimuose, matyt, labiausiai koją pakišo politinės išminties stoka. Ketverius metus tik stebėjęs, kaip be tikro vairininko dreifuoja valdžios laivas, šiaip gyvenime jaunatviško maksimalizmo nestokojantis Andrius paprasčiausiai taip ir nepasinaudojo likimo suteikta proga tame laive sukelti maištą ir atsiriboti nuo kairėn-dešinėn vairą pešiojusių koalicijos partnerių ir jų neveiklumo. Kur dar surasi geresnę progą tėkšti, kad per visą kadenciją rajonas taip ir nepajuto „kišeninio mero“ Vinco Jasiukevičiaus rankos tvirtumo, o bandymas valdyti rajoną iš Administracijos direktoriaus kėdės apčiuopiamų rezultatų nedavė. Tačiau ketverius ilgus metus už kitų nugarų kaip būsimasis politikas sirpęs Andrius Jozonis praleido šansą laimėti rinkėjų simpatijų, staiga išsigando vilko ir į mišką patraukė ne vienas, o susikibęs už rankyčių su tais pačiais koalicijos partneriais.

Žengus tokį žingsnį buvo didelė tikimybė, kad ir kitas žingsnis bus į balą. Taip ir nutiko. Pasibaigus pirmajam turui, buvo pasiųstas aiškus signalas dėl galimos „darbiečių“ ir „socdemų“ valdančiosios koalicijos. Net įvyko žvalgytuvės, tačiau viską nubraukė senosios gvardijos Andriui Jozoniui priminta kraujo priesaika: politinės tragedijos akivaizdoje it kokiems keturiems komunarams stovėti tvirtai susikabinus už rankų. Toks įsipareigojimas vos nesukūrė stebuklo, tačiau „vos“ – nesiskaito. Politikos jaunuolis galutinai susimovė, kai rinkėjai jam neatleido parašo ant skundo dėl tariamų pažeidimų. Mat privertė ne tik svetimus, bet ir savus rinkėjus dar kartą stebėti pabodusį politinį cirką bei pėdinti prie balsadėžių.

Jeigu mikrodvikovą tarp Živilės Pinskuvienės ir Andriaus Jozonio dar galima pavadinti žaidimu į vienus vartus ir prilyginti futbolo rezultatui 6:1, jos akistatų su kitais oponentais net nesinori vadinti sutriuškinimais. Tokio žodžio futbole paprasčiausiai nėra, nebent pabandytume pasinaudoti pastaruoju metu internetinėje erdvėje labai išpopuliarėjusiu apibūdinimu „pažeminimas“. Per pastaruosius keliolika metų prie trijų partijų („prunskininkų“, „paulauskininkų“ ir „zuokininkų“) bandęs prisišlieti Jonas Purvaneckas pakartotiniuose rinkimuose vos perkopė 6 proc. ribą ir Živilės Pinskuvienės buvo aplenktas net vienuolika kartų. Įdomiausia, kad šis kandidatas tesurinko mažiau kaip pusę tų balsų, kuriuos buvo gavęs pavasarį.

Šis rezultatas Jono Purvanecko, kaip ypatingų karjeros aukštumų politikoje dar nepasiekusio žmogaus, neturėtų labai nuliūdinti. Juolab kad lenkų frakcijos Seime veidas Rita Tamašunienė nesurinko nė 4,5 proc. balsų ir nuo mero rinkimus laimėjusios Živilės Pinskuvienės atsiliko dar labiau – 15 kartų. Akivaizdu, kad jai nepadėjo nė Seimo narės pareigos, nė dažnas šmėžčiojimas televizijos ekranuose, nė daug ką nustebinusi pavasarinė „migracija“ iš Maišiagalos į Jauniūnus.

Kita vertus, peršasi mintis, kad Rita Tamašunienė puikiai suprato savo galimybes ir į šiuos rinkimus ėjo dėl vieno – priminti apie save, sujudinti elektoratą prieš kitąmet vyksiančius Seimo rinkimus. Tam tikra prasme Seimo narei tai pavyko, ypač žinant, kad jai pasisekė aplenkti buvusią Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktorę Eleną Davidavičienę, negavusią nė 4 proc. balsų. Didesnio savo politinio nuosmukio Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatė turbūt neregėjo net baisiausiame košmare. Per kovą vykusius rinkimus „krašto dukros“ titulą susiteikusi Elena Davidavičienė teoriškai privalėjo aplenkti Ritą Tamašunienę, kadangi pastaroji dėl atstovaujamos politinės jėgos specifikos didesnio palaikymo galėjo tikėtis tik lenkiškai kalbančių rinkėjų apgyvendintoje rajono dalyje. O štai Eleną Davidavičienę, kaip ji manė pati, teoriškai turėjo palaikyti visame krašte. Tačiau nuo seno žinomas kalbininkų kalambūras, kad „teoriškai arklys – praktiškai neatsikelia“. Žmonės „kompetentingos“, „įstatymuose nusimanančios“, „projektus lyg riešutus gliaudančios“ buvusios valdininkės matyti prie rajono vairo praktiškai nenorėjo. Ar ne visišku ponios Elenos fiasko reikėtų vadinti rezultatą lietuviškuose Motiejūnuose, kur iš atėjusių balsuoti 165 rinkėjų neatsirado nė vieno (!), kuris būtų balsavęs už buvusią administracijos direktorę? Greičiausiai tai buvo ne kas kita, o motiejūniškių grąža už tai, kad Elenos Davidavičienės vadovaujama Administracija jos gimtiesiems Kiaukliams sugebėjo prastumti net du per milijoną litų vertus europinius projektus, tačiau taip ir nesurado nė sudilusio skatiko, kad būtų pataisytas pastato, kuriame glaudžiasi Motiejūnų kaimo bendruomenė, stogas. Šiuo protestu, galimas dalykas, rinkėjai buvusiai vadovei priminė ir Motiejūnus rajone išgarsinusį vandentiekio projektą, kuris tariamo taupumo sumetimais buvo prastumtas be … kanalizacijos?

Atskiro dėmesio vertas dviejų rinkimų naujokų rezultatas. Viena, gali kilti mintis, kad kiek daugiau nei 3 proc. surinkęs konservatoriams atstovavęs Audrius Skaistys ir 2 proc. „neįkandęs“ liberalsąjūdietis Darius Valkauskas išvengė likimo skaudžiai užlipti ant to paties grėblio, nes prisijungė tik pakartotiniuose rinkimuose ir paprasčiausiai pasitikrino savo galimybes. Tačiau taip būtų galima sakyti, jei rinkimų rezultatai šiems politikams būtų daugiau ar mažiau pakenčiami. Šiuo atveju, abiejų kandidatų pasiekimai – apgailėtini. Ir tai daugiau ne jų asmenybių, o pasirinktos taktikos klaida.

Nuvertinę vietos politikus ir pasirinkę iš Vilniaus eksportuotą-importuotą Audrių Skaistį, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai pražiopsojo puikią progą suvienyti prieš ketverius metus Vinco Jasiukevičiaus išsišokimo išblaškytą partijos elektoratą. O gal ir pasekti Ritos Tamašunienės pavyzdžiu, kad sustiprintų partijos populiarumą prieš kitąmečius rinkimus į Seimą. Net jei buvo ne taip, tikėtina, kad konservatoriai vylėsi į Audriaus Skaisčio saują surinkti pavasarį savarankiškai kandidatavusio pono Vinco ir šios partijos deleguotos Irenos Vasiliauskienės rinkėjų balsus. Toks, matyt, buvo optimistinis šios partijos planas. Jam išdegus, Audrius Skaistys būtų pretendavęs net į trečią, o gal – ir į antrą poziciją. Tačiau rezultatas nuvylė – žmonės „tapkiniu“ kandidatu nepatikėjo, Vyriausybės atstovas apskrityje surinko mažiau balsų, nei tą pavasarį pavyko padaryti eilinei vietos mokytojai Irenai Vasiliauskienei. Ar tai ne pats geriausias įrodymas, kad mero postas – ne palinkęs karklas, ant kurio gali kartis visos ožkos? Teisės filosofui Audriui Skaisčiui derėjo suprasti, kad nepakanka prieš rinkimus apsiskelbti esant širvintiškiu, reikia čia išgyventi ne vienerius metus, pelnyti žmonių pagarbą ir pasitikėjimą, pažinti gyvenimą, o ne prašyti, kad patys rinkėjai parodytų, ką pas mus būtina keisti. Štai tada, sakykime, – po ketverių metų, kituose rinkimuose, galima tikėtis kokio nors rezultato, pavyzdžiui, – tapti tarybos nariu.

Na o po ilgesnės pertraukos į rajono politiką sugrįžusių liberalsąjūdiečių atstovo Dariaus Valkausko pavyzdys tik parodė, kad ant svetimos kupros į rojų nenujosi. Tai, kad Remigijaus Šimašiaus vedamas Liberalų sąjūdis pateikė netikėtumą iš sostinės valdovo kėdės išspyręs, atrodo, nepakeičiamąjį Artūrą Zuoką, dar nesuteikia politinio pasitikėjimo kredito visoje šalyje. Patinka važinėtis? Tada ir rogutes į savo kalnelį reikia pačiam užsitempti.

Petras Darbelis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

31 Atsakymas į "Mero postas – ne palinkęs karklas"

  1. cece parašė:

    Tikimes, kad bus daug gerų darbų.

  2. vidmantas parašė:

    jozonis ir dar dabar tiki ,kad cia uz ji balsuoja:) busimas ministras :)))

  3. sąžinė parašė:

    Valstiečių partija dar 2005 metais, neatsižvelgusi į liaudies prašymą ir ašaras, pasirašė kontraktą dėl savo išnykimo.

  4. del jozonio parašė:

    didžiausia Jozonio klaida ta ,kad atsitiktinai patekes i valdzia jis po 4 metu itikejo, jog zmones balsuoja uz ji, o ne uz soceldemokratus.

  5. to h2o parašė:

    Taip labai geras straipsnis.
    – “Melas turi būti didelis, kad juo patikėtų”, – sakė Gebelsas.

  6. h2o parašė:

    Labai geras straipsnis. Tiesiai į 10-uką.

  7. INA parašė:

    kvailas straipsnis , nėra ką skaityti.Geriau parašytu kaip pradėti vykdyti jau naujos merės PAŽADAI RINKĖJAMS.

  8. sirvintiskis parašė:

    skaitau kad be rezultatu klastojimo neapseita. negali buti kad zmones taip silpnai balsavo uz savo gerbiamus rajono zmones. gal nesuprato sudetingu balsavimo bjuleteniu?

  9. amen parašė:

    valstiečių partijai galite užsakyti laidotuvių vainikus ir gražiai palaidoti, kaip tik ir naujaus laidotuvių biuras atsidaro

  10. gražu parašė:

    > netiesos skleidėjai,
    kurie neatėjo balsuoti, jiems vienodai. Ir nesiguoskite savęs, kad jie palaiko krašto dukrą, jūs labai klystate. Lėkėte visi, kurie už ją norėjote atiduoti balsą, bet jūsų yra tiesiog mažuma, visi tai suprantame, kaip ir jūs patys, tik rašote, kad rašyti. Verčiau pagalvokite, ką daryti, kad prisikeltų valstiečiai, nes jau taip žemai nusiritote, jau ir kaimo rinkėjai jūsų nebepalaiko.

  11. grožis parašė:

    yra toks pasakymas, jog grožis daro pasaulį geresniu. Dabar rajonui vadovauja dvi žavios, jaunos damos. O kas buvo prieš tai? susmukę, apsiblausę, ištisai dejuojantys, kokie jie vargšai, kaip nieko negali padaryti, kaip visi aplinkui priešai juos dusina ir puola. Tegul ilsisi buvusieji ir pasimoko, kaip turi atrodyti rajono vadovai.

  12. gerbėjams parašė:

    Pyro pergalę švenčia visi tie, kuriems pasisekė prastumti pakartotinius rinkimus, išsityčioti iš Pinskuvienės, visaip ją šmeižti. Tegul dabar maudosi pergalės pursluose ir braukia pavydo ašaras.

  13. Tiesos skleidėja parašė:

    Straipsnis yra baisus issityčiojimas iš nekaltų žmonių. Ar jie kalti, kad rinkėjai balsavo už Pinskuvienę? Tokie rezultatai gavosi, nes pusė rinkėjų neatėjo į rinkimus. Tai ne Pinskuvienės rinkėjai, jie protestavo prieš Pinskuvienės lindimą į valdžią. Pridėkime tuos 50 proc ir pamatisime, kad gerbiama Elena Davidavičienė surinko tikrai labai daug balsų. Tai kompetetigas žmogus, o jūs ją pilate purvais. Nebutu kompetetingas – nebutu tiek laiko dirbęs visur, savivaldybėje ypač. Ar jūsų Pinskuvienė gali pasigirti tokia patirtim? Tai va, ištrinkit šį melagingą reportažą!!!!!

  14. maklajus parašė:

    su Darbo partijos Pyro pergale, draugai

  15. MONCE parašė:

    Tiesiog pakomentuoti rezultatai ir tiek. Nesuprantu, kokia čia sarmata. Jeigu „neklystančiųjų“ žmonės nerinko, tai nerinko, ko čia piktintis.

  16. to Jurgis be kepurės parašė:

    valstiečių partija su jūsų vadinamaisiais šokėjais jau seniai nieko bendra nebeturi. O čia jau ne partijos krachas – katastrofa. Kai Šimonėlis paleido partijos vadžias, ši negrįžtamai ėmė smukti žemyn. Tai paskutinė kadencija taryboje. Kitoje – valstiečių nebebus. Jų vietoje bus jaunieji socdemai, liberalai, darbiečiai, o gal ir lenkai?

  17. to sarmata parašė:

    Man čia tas straipsnis – taiklus pastebėjimas kaip yra iš tikrųju. Žmonės tai mato.

  18. Tokie jie parašė:

    Mylėti tėvynę – jokia problema. Mylėti valdžią – gali būti sudėtinga. Vieni nori pastatyti valdžią į vietą ir priversti tarnauti žmonėms, o kiti – laižo valdininkams užpakalius iki žagsėjimo

  19. sarmata parašė:

    Tiek neapykantos dar neteko skaityt. Tačiau žinant, kad žmogus apie kitus sprendžia pagal save, viskas stoja į savo vietas. Veidrodėli, veidrodėli, kas Širvintose gudriausias?

  20. to be žodžių parašė:

    Pasiskaitykite savo apgailėtinus straipsnius, kuriuos nuolat giriate, kitame laikraštuke. Ten tai tikrai apgailėtina.

  21. Aleksas parašė:

    Kad rajone vestų valstiečius? O kur tie valstiečiai? Nukvailėjot visai. O teisingos mintys akis bado, tada neskaitykit ir nelokit, o patys dirbkit

  22. be žodžių parašė:

    Šio straipsnio autoriui turėtų būti gėda. Tuštybių tuštybė, kai kur net pagalvojau – ar tai gali rašyti savo protu mąstantis asmuo? Kuo mažiau tokių apgailėtinų straipsnių!

  23. kraštietis parašė:

    Mūsų rajonas mažas, kaimiškas, turime daug darbščių, protingų ir dorų žmonių, gerų ūkininkų. Reikia naujo lyderio, kas vestų protingu keliu žemdirbius, tikruosius valstiečius. Dėl tokių rezultatų gėda, ir nieko daugiau.

  24. Jurgis be kepurės parašė:

    Visiems žinoma, kad tos aukštosios mokyklos „didžiojoje tėvynėje“ pirmiausia buvo KGB kadrų kalvės. Keistas sutapimas, kad ir „Raudonoji Dalia“ mokėsi Leningrade.

  25. taip parašė:

    Geriau neaukštasis, bet dieninis. O aukštieji neakivaizdiniai – tai tas pats, kas aukštosios koridoriumi pereiti. Tokia mano nuomonė.

  26. klausimas? parašė:

    O Leniningrade aukstuosius z. u. mokslus kramtes Purveneckas savo laiku nepriklause dar trim partijom: TSKP -> LKP -> LDDP?

  27. ffff2 parašė:

    jo – prisisoko.

  28. Jurgis be kepurės parašė:

    Šie rinkimai parodė visišką Valstiečių partijos krachą. Šokėjų pagrindu sukurtam partijos skyriui anksčiau ar vėliau taip ir turėjo nutikti.

  29. d parašė:

    o kitu kanalu ka nepilstomas purvas???
    10X daugiau.
    Istorijos nesuklastosi. Jeigu prakiso, tai ir parase,
    Nors daug kam tai labai nepatinka.

  30. goga parašė:

    gana cia analizuoti pagal ziviles scenariju.Gana vaidinti ir pilstyti purva.Dirbkit pagaliau,o ne vaidinkit labai jau protingus.Laikas parodys

  31. mychalych parašė:

    Jo neblogai sulyginta politikoj kaip futbole aplamai kaip sporte jie visi pradedant nuo prezidento baigiant iki svyvaldybiu nariu kovoje dziaugiasi pergalem liudi kaip pralaimi svencia pegales visa kadencija o paprasti zmones kaip avinu banda stebi sias kovas IR Dar moka nemazus pynygus uz sias ju kovas tik po sou ziurovai grysta I kasdienini varga o sportinynkai (politikai) megaujasi gerai kontraktais psyrasytais po Siu kovu .Taip kad nelyginkyte tikrojo grozio Sporto Su politika .as suprantu kad politikam tai zaidymas tai slykstu.ps kada tauta IR tie patys politikai supras kad potitikas tai kaip kunigas kuris pasisvencia save religyjai turi paaukot save tautai dirbt jai atiduot visa save jai paaukot savo gyvenyma jai o ne megautis ja.ps taip kad kada mes nustosim lygint sporta Su politika Tada gal ……Dekojame

Comments are closed.

scroll to top