Kokių staigmenų sulauksime pirmame naujos kadencijos savivaldybės tarybos posėdyje?

Živilė Pinskuvienė

„Širvintų kraštas“ jau informavo gyventojus apie balandžio 15 d. įvyksiantį pirmąjį naujai išrinktos 2019-2023 m. kadencijos Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdį. Tik priminsime, kad posėdis vyks Širvintų rajono savivaldybės kultūros centro parodų salėje, jo metu priesaiką duos visi 20 Tarybos narių ir antrajai kadencijai išrinkta merė Živilė Pinskuvienė, kuriai jau antrąjį kartą širvintiškių pasitikėjimo dėka bus įteiktos ir mero regalijos.

Po skelbimo pasirodymo redakcija sulaukė skaitytojų klausimų, rajone sklando įvairios kalbos, mat daugeliui įdomu, kaip bus formuojama komanda – ar Administracijos direktoriaus pareigos ir toliau bus patikėtos Ingridai Baltušytei-Četrauskienei, kas taps vicemeru, Administracijos direktoriaus pavaduotoju.

Taigi, tai kas rūpi mūsų skaitytojams, rūpi ir mums, todėl paprašėme į kelis klausimus atsakyti Savivaldybės merę Živilę Pinskuvienę.
 

Gerb. mere, pirmiausiai sveikiname Jus išrinktą antrajai kadencijai. Kaip jaučiatės sulaukusi tokio gyventojų palaikymo, tokio aktyvumo rinkimuose?
 

Kaip gali jaustis žmogus, kai juo tiki ir pasitiki tiek žmonių? Tai nepaprastas jausmas, susidedantis iš daugelio: įpareigojimo, įkvėpimo, didžiulio stimulo, pasitikėjimo, atsakomybės. Jei atvirai, tikėjau pergale. Galėjau tikėtis, kad surinksiu daugiau nei 50 proc. balsų. Bet kad bus pasiekta tokia persvara, tikrai negalvojau.

Prieš rinkimus Širvintų krašto žmonėms buvo kalama į galvas, kaip viskas blogai, kasdieninis purvas, išgalvoti dalykai, apkalbos, straipsniai ir pasisakymai prieš mane. Netgi grasinimų, kad, va, suims, išveš, nuteis esu girdėjusi. Tačiau matome, kad nei manęs, nei Širvintų rajono žmonių tai nepaveikė. Nuolat sakiau, kad mūsų žmonės nėra kvaili, jie viską mato ir supranta.

Sutinku, kad kai kurie praėjusios kadencijos darbai užsitęsė, ne viską spėjome užbaigti, ką buvome suplanavę, tačiau žmonės suprato, kad tai yra procesas, o biurokratinis mechanizmas yra didžiulis, ir patikėjo manimi, mano suburta komanda ir mano pristatyta konkrečia rinkimų programa. Ačiū visiems ir kiekvienam asmeniškai už išreikštą tokį pasitikėjimą manimi ir mūsų komanda.

Balandžio 15 d. kartu su 20 išrinktų Tarybos narių duosite priesaiką ir įgysite teisę dar ketverius metus būti Širvintų rajono savivaldybės mere. Ko gali tikėtis širvintiškiai? Darbų tąsos, naujų pokyčių, galbūt ir netikėtų sprendimų?

Pažadu, kad bus visko: tikrai tęsime pradėtus darbus, tikrai bus ir pokyčių. Man visiškai nesvarbu, kad formaliai dabar viena kadencija baigiasi, prasidės nauja. Tai nestabdo, o priešingai – stumia į priekį. Nesustosime nė vienai dienai. Išlaikysiu tą tempą, prie kurio daugelis per ketverius metus jau įprato. Tikrai bus ir netikėtų sprendimų, nes darbų eigoje tai normalu. Žinau tik viena, kad atsiradus bet kokiai naujai galimybei, kuri gali tapti nauju projektu, skirtu Širvintų rajono gerovei, ja tikrai bus pasinaudota. Kalbu ir apie Europos Sąjungos, ir apie valstybės paramą, įvairias programas, finansavimą iš rezervo.
 

Prieš 4 metus į rinkimus ėjusi su šūkiu „Už pokyčius“, labai greitai ėmėtės reorganizacijų, keitėte įstaigų vadovus. Kaip bus dabar? Ar reikia tikėtis naujų reorganizacijų?

Neslėpsiu, yra tokių minčių. Tik prieš priimant bet kokį sprendimą, pirmiausiai bus atsakingai išanalizuota kiekviena konkreti situacija. Manau, jei žmonės manimi patikėjo, tai privalau tęsti pradėtus pokyčius. Suprantu, kad tokie sprendimai būna skausmingi, bet laikui bėgant visgi paaiškėja, kad jie pasiteisina. Kad ir Širvintų komunalinio ūkio ir Širvintų šilumos įmonių sujungimo pavyzdys. Šis mūsų priimtas ir įgyvendintas sprendimas, kaip buvo suvaldyta situacija, išspręstos problemos, jau pristatomas kaip gerasis pavyzdys kitoms Lietuvos savivaldybėms. Nors pradėjus procesą, sulaukėme daug kritikos ir prieštaravimų.

Kodėl pirmasis posėdis vyks ne Savivaldybės posėdžių salėje, kaip įprasta, bet Kultūros centre?

Dar kartą noriu akcentuoti ir visiems Širvintų rajono gyventojams pabrėžti- VISI Savivaldybės tarybos posėdžiai yra atviri. Juose gali dalyvauti visi, kuriems ne tas pats, kas vyksta rajone. O tiems, kurie negali dalyvauti, jau nuo 2015 m. suteikiama galimybė stebėti tiek tiesioginę transliaciją internete, tiek vaizdo įrašus.

Tačiau dėl to, kad tenka iš žmonių išgirsti abejonių, ar dalyvauti, nusiskundimų, kad nepatogu, ar netgi nedrąsu eiti į Savivaldybę, kad maža vietos, pirmąjį šios kadencijos Tarybos posėdį nutarta surengti Kultūros centro parodų salėje. Todėl kviečiu visus ateiti ir pamatyti, kaip prisiekia naujosios Tarybos nariai.

Sutikite, žinome ne vieną atvejį, kai žmogus padėjęs ranką ant Konstitucijos, prašydamas Dievo pagalbos, labai greitai savo priesaiką pamiršta ir vos nusisukęs ima daryti bet ką. Todėl ateiti, pamatyti, kaip duodama priesaika, tikrai verta, kad paskui žiūrėdamas į akis nė vienas Tarybos narys nedrįstų meluoti ar išsisukinėti nuo duotų pažadų.
 

Visoje Lietuvoje merų inauguracijos vyksta ypač iškilmingai. Daugelis širvintiškių prisimena ir Jūsų pirmosios kadencijos iškilmingą inauguracijos ceremoniją, vykusią Kernavėje. Kodėl šį kartą buvo atsisakyta didelių iškilmių?
 

Kaip jau esu sakiusi, į mero pareigas aš žiūriu kaip į atsakingą darbą, o ne į kažkokį patogų postą. Todėl manau, kad priesaika ir regalijų įteikimas yra labiau privaloma, formali procedūra. O tiek širvintiškių, tiek mūsų krašto svečių šiemet laukia tikrai įspūdinga miesto šventė, daugybė gražių renginių, puikių progų pabūti kartu ir paminėti svarbius įvykius.
 

O kaip dėl kadrų politikos? Kalbų sklando įvairių. Ar tiesa, kad planuojate balandžio 15 d. vicemero pareigas pasiūlyti vienam iš Tarybos mažumos atstovų?

Noriu atkreipti dėmesį, kad mero pavaduotojo pareigybė yra politinio pasitikėjimo. Tai labai rimta pozicija, nes pagal atsakomybę yra antroji po mero. Vicemeras gali būti renkamas tik iš Tarybos narių. Priimant sprendimą dėl galimų kandidatūrų svarbu ir tai, kas kandidatų į rajono tarybos narius buvo deklaruojama viešojoje erdvėje ar per debatus. Juk daugelis dabar jau išrinktų tarybos narių aiškiai įvardijo, su kuo galėtų dirbti, su kuo – niekada. Tad kam į pavaduotojus siūlyti tarybos narius, kurie iš anksto paskelbė niekuomet nedirbsiantys su Živile Pinskuviene. Pavaduotoju bus pasiūlytas tarybos narys, kuris yra pasiruošęs sąžiningai ir atsakingai drauge įgyvendinti mūsų komandos programoje užsibrėžtus tikslus. Be to, žmonių palaikymas bei pasitikėjimas vicemeru taip pat yra labai svarbus.

O kaip dėl Administracijos direktoriaus?

Teikti Administracijos direktoriaus, kaip politinio pasitikėjimo pareigūno, kandidatūrą įstatymu yra pavesta merui. Ir aš abejoju, ar Širvintose kas nors į šią be galo atsakingą poziciją galėtų pasiūlyti geresnę nei Ingridos Baltušytės-Četrauskienės kandidatūrą. Nors laimėto Tarybos nario mandato ji neatsisakė ir 15 d. duos priesaiką kaip Tarybos narė.

O ar aišku, kas bus Administracijos direktoriaus pavaduotojas?

Taip, žmogus, kuris šias pareigas atsakingai galėtų užimti, yra.

Ar jo kandidatūra bus aiški 15 d. posėdžio metu?

Ne.

Taryboje su visuomeninio rinkimų komiteto „Živilės Pinskuvienės komanda – už sėkmingą Širvintų kraštą” turėsite absoliučią daugumą – net 15 mandatų. Ar tikitės, kad 6 kitai pusei atstovaujantys Tarybos nariai bent jau palaikys Jūsų sprendimus?

Rinkimuose Širvintų rajono žmonės aiškiai parodė, kuo jie tiki ir ko nori, kieno programai pritaria. Tad mažumos Tarybos nariams galiu tik palinkėti atsakingai dirbti ir pateisinti jais pasitikėjusių rinkėjų lūkesčius.  

Ko, būdama Savivaldybės vadovė, palinkėtumėte naujajai Tarybai?

Tikrai turiu ką pasakyti ir ko palinkėti. Tai padarysiu balandžio 15 d. 

Dėkojame už atsakymus.

Redakcijos pastaba: Tarybos posėdis, kuriame kviečiami dalyvauti VISI ŠIRVINTIŠKIAI IR ŠIRVINTŲ RAJONO GYVENTOJAI, Širvintų rajono kultūros centro salėje įvyks 2019 m. balandžio 15 d. 14.00 val. Tuos, kurie negalės dalyvauti, Savivaldybė kviečia stebėti tiesioginę transliaciją arba vaizdo įrašą internete, pasiekiamą per youtube.com esančią Širvintų rajono savivaldybės paskyrą. 

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

5 Atsakymai į “Kokių staigmenų sulauksime pirmame naujos kadencijos savivaldybės tarybos posėdyje?”

 1. tutis parašė:

  respect Merei…..sekmes darbuose

 2. Kleopatra 5 parašė:

  Kažkam labai rūpi baseinas tuoj galėsi mariose puskentis

 3. stase parašė:

  Gerai, kad tokią gerą merę isrinkome.

 4. Klausimas parašė:

  Ar baseinas jau veikia?🤗

 5. Zenonas parašė:

  Bravo!

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+