Kas, kiek ir kam skolino ir ką praskolino?

„Taškus ant i“ sudėliojo Finansų, investicijų ir ūkio reikalų komiteto pirmininkas Alfonsas Romas Maršalka.

„Karščiausias“ praėjusio Savivaldybės tarybos posėdžio klausimas – leisti ar neleisti Savivaldybės administracijai paimti ilgalaikę 347 000 Eur paskolą.

Prie sprendimo pridėtas konkretus projektų, prisidėti prie kurių skolinamasi, sąrašas. Taip pat ir Kontrolieriaus išvada, reikalinga bet kuriai paskolai paimti.

Žinoma, atsirado aršių sprendimo priešų – juk puiki proga parodyti savo „principingumą“. Ankstesnėse kadencijose valdžioje buvę Tarybos nariai „valstietis“ Vytas Šimonėlis, „darbietis“ Alfredas Astikas bei Lietuvos laisvės sąjungos atstovas Vidmantas Mateika, itin priešiškai pasisakę prieš skolinimąsi numatytiems projektams. Žinoma, kad jie puikiai supranta, kad prisidėjimas prie projektų privalomas, žinoma, kad puikiai žino ir apie tai, apie ką merė Ž. Pinskuvienė prakalbo vėliau ir su kokia medžiaga pakvietė susipažinti visus Tarybos narius: kiek buvo skolinamasi šių buvusių rajono vadovų ir jų kompanijos valdymo laikotarpiu, kokio dydžio skolas jie paliko Širvintų rajono gyventojams.

Merės Živilės Pinskuvienės teigimu, Europos Sąjunga bei valstybės programos vykdomiems projektams finansavimą skiria. Tačiau prie jo Savivaldybė turi prisidėti ir savo lėšomis. Be to, priminė Ž. Pinskuvienė, Širvintų rajono savivaldybės projektai nuolat skundžiami, todėl nuolat vyksta įvairūs patikrinimai. Dar daugiau – 2016 m. įsigaliojo savivaldybių skolinimosi limitus nustatantis įstatymas, pagal kurį skolintis galima tik tiek, kiek praeitais metais buvo grąžinta paskolų ir nė cento daugiau. Merė aštriai pastebėjo, kad jau antrą kadenciją yra atidavinėjamos ir dar iki 2025 m. bus grąžinamos 2005–2015 m. paimtos paskolos.

„Vietoj to, kad šiuo ES finansavimo laikotarpiu įgyvendintume daugiau svarbių mūsų kraštui projektų, turime mokėti už Jūsų paimtas paskolas,“ – sakė merė.

„Taškus ant i“ sudėliojo Finansų, investicijų ir ūkio reikalų komiteto pirmininkas Alfonsas Romas Maršalka, ramiai paaiškinęs, kad prisidėti prie jau į pabaigą einančių projektų, būtina. Kad kasmet kylant kainoms, pabrangsta tiek medžiagos, tiek darbai. O užbaigti šie projektai atneš džiaugsmo širvintiškiams.

Ž. Pinskuvienė šią diskusiją pakomentavo taip:

-Širvintų r. savivaldybės mero pareigas pradėjau eiti 2015 m. balandžio mėn. Perėmėme Savivaldybę su daugiau nei 2,7 milijono skola! Rankose turiu net 15 punktų sąrašą 2005–2015 metais paimtų paskolų. Kai kurių jų sąlygos nesuvokiamos. Įsivaizduokite, kaip buvo patogu – skolinosi kiek norėjo, didžiulėmis palūkanomis (3,928-4,113 proc.), paskolų grąžinimo terminus atidėjo net iki 2016 m. Ir tai ne vienas pavyzdys. Tad kam jau kam, o ponui V. Šimonėliui, A. Astikui ir jų bendražygiams kalbėti apie praskolintą Savivaldybę turėtų būti gėda. Jie valdė tuo principu – „po mūsų – nors ir tvanas“. Tik taip galiu paaiškinti tokius sprendimus ir tokiomis sąlygomis sudarytas paskolų sutartis. Deja, turint omeny paliktas milijonines skolas, to laikotarpio darbų nematyti. Nebent galima paminėti „auksinį“ dumblo iš tvenkinio vežimą… Ir kas galėtų suabejoti, kad skolinimosi limitus nustatantis įstatymas buvo priimtas matant, kaip su paskolomis elgėsi tokie kaip V. Šimonėlis, A. Astikas ir jų komanda būdama valdžioje.

Kadangi merė Ž. Pinskuvienė Tarybos posėdžio metu pakvietė Tarybos narius susipažinti su turima medžiaga apie Savivaldybės paskolas, paprašėme ją pateikti ir „Širvintų krašto“ skaitytojams. Tad štai faktai, kurie aiškiai parodo, kokiais mastais buvo skolintasi anksčiau. Ir kas vis dėlto gali kalbėti apie praskolintą Savivaldybę?

 • 2005-2015 m. tuometiniai Savivaldybės vadovai V. Šimonėlis, K. Pakalnis, E. Davidavičienė, A. Astikas, V. Jasiukevičius su valdančiąja komanda priešaky įklampino Širvintų rajono savivaldybę į skolas, kurias Savivaldybė grąžinti privalės dar daugelį metų. Kai kurios paskolos siekia per 600 000 Eur, o jų atidavimo terminai – 2025 m!
 • Kiekvienas iš mūsų, mokesčių mokėtojų, dar iki 2024 m. atidavinėsime paskolas tiek už garsųjį Širvintų tvenkinio valymą, už Lapelių bendruomenės namus, iki 2023 m. – už Viešosios bibliotekos ir Kultūros centro renovaciją, iki 2025 – už I. Šeiniaus gatvės rekonstrukciją, Beržės upelio būklės gerinimą, iki 2022 m. bene pusę milijono atiduosime ir už miesto bendrąjį planą, ir už miesto ir rajono detaliuosius planus… ir t.t. – paskolų sąraše bent 15 punktų!
  O 2019 liepos 30 d. Tarybos sprendimu vis dėlto buvo suteiktas leidimas paimti 347 000 Eur paskolą prisidėti ir užbaigti šiuos svarbius projektus: „Sporto komplekso Širvintų mieste įkūrimas“, „Kraštovaizdžio sutvarkymas Širvintų mieste“, „Kompleksinis teritorijos prie Širvintų tvenkinio sutvarkymas“, „Širvintų miesto centrinės aikštės įrengimas“.
Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

22 Atsakymai į “Kas, kiek ir kam skolino ir ką praskolino?”

 1. Anonimas parašė:

  Stagnacija jau negrįžtama

 2. cha parašė:

  vargu ar bus kada geresnis meras uz Zivile, rinks ir rinks zmones uz gerus darbus, taip kad skolu nebijokit

 3. trinka parašė:

  Rajonas sparciai vaduojasi is stagnacijos liūno.

 4. pries tai rasiusiam parašė:

  Paskui Živile joks meras neseks ir nesekios, nebent su skundais, ji bus renkama dar ne vienai kadencijai.

 5. Nebijokit parašė:

  Šimonėlis paliko skolas Živilei, o Živilė dabar paliks sekančiam merui:D

 6. Gitana parašė:

  skaiciau „teisingame“ laikrastyje kazkoki paskelbtos informacijos paneigima, atsiet buvo melaginga, bet ten didzioji dalis informacijos melaginga su tikslu ka nors paipurvinti. Matyt padai svyla, kad pradejo paneigimus rasineti

 7. paskutiniam parašė:

  naivuoliai, niekada nerasys to kas nepatogu gi po posedziu dar ilgai su kai kuriais opozicionierias reikaliukus derina kazkokius

 8. kodel parašė:

  kodel „teisingoji“ ziniasklaida neviesina siu faktu???? nes neparanku???? dedes supyks???? va tau ir objektyvumas……

 9. DEDE ADOLIS parašė:

  VALIO!

 10. paskutiniam parašė:

  kam buvo dzin, mes gerai matėme, o kam nėra dzin, mes matome dar geriau.

 11. Rimas parašė:

  O merei dzin kas po jos bus. Svarbu surinkti lešas per balta ubagu baliu ir vėl galimai kažka demontuoti

 12. TAIP parašė:

  DAROMI DARBAI IKI 2020 METU UŽ EUROPOS SAJUNGOS LĖŠAS. DĖL TO TIEK DABAR MEDŽIAI KERTAMI IR DEDAMOS TRINKELĖS,STATOMI BASEINAI,TILTAI.O NUO 2020PASIBAIGS PINIGU GAVIMAS.

 13. Jurga parašė:

  na va, kaip ant delno aisku kas praskolino savivaldybe, idomu, kad jie skolinosi jei rajonas nuvarytas buvo ir nieko nebuvo daroma

 14. pritariu parašė:

  dabar rajonas gyvas, veiksmo daug, keliai daromi, parkai atnaujinami, viskas tvarkoma, daroma, galu gale apie mus zino visa Lietuva, cia gera gyventi, kai tokie pokyciai vyksta, musu mere su komanda nuostabus, reikejo valdziai pasikeisti kad taip nutiktu, aciu sirvintiskiams kurie pries 5 metus nubalsavo taip, kad dabar visa tai turime

 15. grecka parašė:

  tikrai negrįš, neliko to raugo rinkeju, jaunimas masto.

 16. Anile parašė:

  Klausykit, juk viskas kaip ant delno is dokumento matyti. Paliktos skolos Zivilei. O posedzio metu tokia sumaisti kelia. Zinoma, pikta, kai teisybe akis bado. Nu kaip sitaip galima, ir skolos paliktos, ir stagnacija, ir dar nerimsta. Sugadino, oi sugadino juos tie 20 nieko neveikimo metai. Na, bet svarbu jie niekad nebegris prie valdzios.

 17. rokas parašė:

  gerai, kad viskas parodoma faktais ir dokumentais, tada viskas aisku ir klausimu niekam nekyla

 18. liudvikas parašė:

  ukmergiskiai mums labai pavydi

 19. Klemensas parašė:

  Tai jie ne tik slolas paliko, o ir sustabarejusi, merdinti rajona,o dabar paziurekite kai p klesti, praejau nauja batutu parka, vaiku net tirsta, visi dziugauja ir dziaugiasi, kada taip pas mus buvo? NIEKADA!!!

 20. cioce parašė:

  Merei sekmes sprendziant senas skolas

 21. cioce parašė:

  Prisieme visokiu paskolu ir dar akis pleso.

 22. .... parašė:

  Beržès telkinio valymas beprasmybė buvo, kaipmat ir vėl apdumblėjo. Ilgiem terminam skolos, kažkaip įdomiai , jei šeimoje biudžetą tvarkytų, tai vaikam skolų gal nepaliktų, o čia dar moteriai . Na taip jau, moterys išsprendžia visas problemas . Sėkmės darbuose!

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+