Karštas interviu: Prieš partijos steigimą apsišarvavusi tyla, Živilė Pinskuvienė prabilo

Gediminas Kirkilas ir Živilė Pinskuvienė

Gediminas Kirkilas ir Živilė Pinskuvienė

Praėjusiame „Širvintų krašto“ numeryje rašėme apie naujos Lietuvos socialdemokratų darbo partijos steigiamąjį suvažiavimą. Naujai įkurtos centro kairės politinės jėgos pirmininko Gedimino Kirkilo pavaduotojomis išrinktos Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė ir Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė. Ne vienas žinomas širvintiškis. Dar prieš partijos įkūrimą paprašėme Ž. Pinskuvienės atsakyti į kelis klausimus apie partiją ir pokyčius, kuriuos ji atneš šalies politiniame gyvenime. Tuomet sulaukėme atsakymo, kad komentarų galime tikėtis po kovo 24 d. Tad šiandien jau galime savo skaitytojams pateikti mūsų rajono merės nuomonę. 

– Praėjusį savaitgalį įkurta nauja Lietuvos socialdemokratų darbo partija. Matome Jus šalia jos lyderio G. Kirkilo. Kaip pakomentuotumėt savo vaidmenį šioje partijoje?

– Aš ir daugelis mūsų Širvintų rajono žmonių esame šios partijos steigėjai ir kūrėjai.

– Nuo ko viskas prasidėjo?

– 14 metų priklausiau Darbo partijai. Per tuos metus atiduota daug jėgų, daug darbų padaryta. Įgijau nemažai politinės patirties, o svarbiausia – susibūrė puiki komanda. Skatinama partijos narių, kandidatavau ir buvau išrinkta Darbo partijos pirmininke. Kartu su kolegomis tikėjome, kad partija eis demokratiniu keliu. Tačiau visi iškelti tikslai buvo sužlugdyti į partiją sugrįžus jos steigėjui V. Uspaskichui, sukėlusiam tikrą suirutę. Esminis dalykas, kad aš noriu būti su žmonėmis, o V. Uspaskich mato tik „dažnius“. Nepagarba, vergvaldiškas požiūris, visiškai priešingas deklaruojamai filosofijai, nulėmė sprendimą, kad traukiamės.

Tiek man, tiek mūsų komandai nereikia vaidybos, spektaklio. Mes gyvename tikrovėje ir norim realiais darbais padėti Lietuvos žmonėms. Mūsų daug ir mes norime veikti, o ne aklai vykdyti kažkieno nurodymus.

– Jau tuomet viešojoje erdvėje sklandė spėliojimai apie galimą naują partija Lietuvoje. Tačiau Jūs įkūrėte visuomeninį judėjimą?

– Kurį laiką buvau pasinėrusi į apmąstymus, nebuvau jokios partijos narė. Tačiau reikėjo judėti į priekį. Tiek man pačiai, tiek žmonėms, tikintiems manimi. Tuomet kilo mintis įkurti visuomeninį judėjimą „Drauge kurkime Širvintų krašto ateitį“. Judėjimas yra nepartinė visuomeninė organizacija, jungianti nemažai ir nepartinių žmonių. Kaip ir bet kuri bendruomenė ar asociacija, ji gali dalyvauti įvairiuose projektuose. Būtent taip ir veikia judėjimas. Lietuvoje yra pavyzdžių ir politiniais tikslais susibūrusių judėjimų. Tačiau yra daug atsakomybės ribų ir veiklos aiškumo trūkumų. O tai kai kuriais atvejais nulemia neigiamus procesus, kokius dabar matome Anykščiuose ar Šiauliuose.

– O kaip vertinate viešus V. Uspaskicho pasisakymus Jūsų atžvilgiu?

– Jie visiškai nieko nereiškia. Taip ir vertinu. V. Uspaskicho „mokslas“ ir aukštos materijos, apie kurias šneka, yra labai toli nuo jo veiksmų. Savo ilgamečius partijos kolegas išvadinti „pirdylomis“? Žmones, daug pasiekusius savo darbu (turiu omeny ir Vydą Gedvilą, buvusį Seimo pirmininką, Lietuvos moterų krepšinio rinktinės trenerį, ir Kęstutį Daukšį – ne tik Seimo narį, ūkio ministrą, bet ir daugybę darbo vietų sukūrusį verslininką, profesorę, habilituotą mokslų daktarę Žanetą Simanavičienę ir daug kitų). Todėl vis daugiau žmonių ir nusisuka nuo V. Uspaskicho.

– Visgi sugrįžkime prie Lietuvos socialdemokratų darbo partijos. Kodėl būtent ją pasirinkote?

– Matome, kokia įtempta ir iškreipta darosi politinė situacija Lietuvoje. Save laikančios klasikinės partijos daro viską, kad išbalansuotų politinę sistemą. Vyksta beprasmė kova už partijų ir jų lyderių įtaką ir tampa labai panašu, kad taip siekiama iškreipti pagrindinius demokratijos principus. Vietoj to, kad susitelktų darbui, visos pastangos nukreipiamos į tai, kaip vienas ant kito sukurti kokią komisiją, patikrinimą, ką išsiaiškinti, apie ką pasiaiškinti.

Atrodo, kad žmonės neegzistuoja. Ir tai yra baisu. Lietuvai reikalingas stabilumas. Būtent todėl sulaukusi pasiūlymo iš patyrusių, valstybiškai mąstančių politikų (turiu omeny Gediminą Kirkilą, daug mūsų rajonui padėjusi buvusį Susisiekimo ministrą Rimantą Sinkevičių, Rimantę Šalaševičiūtę ir kt.), pasitarusi su Širvintų žmonėmis, savo komanda, bendrai nusprendėme, kad prisidedame kartu kuriant naują centro kairės pažiūrų partiją.

– Tad koks yra partijos tikslas?

– Mes esame tvirtos nuomonės, kad partija yra politinė jėga, kuri turi dirbti žmonėms, atstovauti jų interesus. Tai nėra ta platforma, skirta asmeniniams tikslams, kovoms už lyderystę. Kaip ir buvo kalbama steigiamajame suvažiavime, kova ir konkurencija gali būti tik už Lietuvą, už žmogų.

– Ar nebijojote, kad dėl to Jums prilipdys perbėgėlės etiketę?

– Pradėti reikėtų nuo to, kad gyvename laisvoje Lietuvoje ir kiekvienas turime teisę rinktis: eiti į politiką ar neiti, dalyvauti pažiūras atitinkančios partijos veikloje ar ne. Tačiau norėčiau pabrėžti, kad perbėgimu ar partijos keitimu mūsų apkaltinti niekas negali. Tiek aš, tiek mano komandos žmonės pasirinkome kelią KURTI naują partiją.

– Tačiau naujajai partijai yra prikišamas postų vaikymasis, o buvęs Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas socialdarbiečius netgi pavadino „sąvartynu“. Kaip vertinate tokius pasisakymus?

– Lietuva ir jos žmonės iš šių politikų jau girdėjome, kad esame „runkeliai“, o dabar jau ir „sąvartynas“. Tačiau, sutikite, kad iškalbinga, jog į steigiamąjį naujosios partijos suvažiavimą iš visos šalies atvyko 678 delegatai, atstovaujantys 4497 šios partijos steigėjus. Taigi, naudodami tokius žeminančius epitetus, šie veikėjai tiesiog žemina daugelį Lietuvos žmonių.

Nėra akli ar trumparegiai Lietuvos žmonės. Gerai prisimename, kad ir dabartinę kandidatę į prezidentus Viliją Blinkevičiūtę pažadėję socialinės apsaugos ir darbo ministrės postą, socialdemokratai kažkada atsiviliojo iš Naujosios Sąjungos…

Žmonės tikrai dar puikiai prisimena, kaip pats J. Olekas, keisdamas Sveikatos apsaugos ministro kėdę į Krašto apsaugos ministro postą, savo auksiniais šaukštais kabino visuomenei makaronus. Mus kritikuojantis ponas su peteliške kariuomenei šakutes pirko po 184, kiaurasamčius – po 70, duonriekius peilius – po 142, sietelį – už 161, samtelius – po 243-258 eur! Mums to nereikia. Geriau jau būsime “runkeliai”, kurie duoną raiko su kelis eurus kainuojančiais peiliais, bet nesemsime auksiniais samčiais makaronų kartu su Oleku.

Suprantu, kad ilgus metus sėdėdamas rūmuose, jis negali nusileisti iš tų „aukštumų“. Dar kartą noriu pabrėžti – Lietuvos socialdemokratinės darbo partija buvo įkurta tam, kad atstovautų Lietuvos žmonėms. Ne „elitui“ su auksiniais šaukštais, bet gyvenančiam, dirbančiam, besistengiančiam žmogui.

– Jūsų nuomone, kokiai partijai reikia priklausyti, kad išvengtumėt nuolatinio puolimo, kokį Jūs patiriant, atrodo, iš visų pusių?

– Jau įprasta, kad pas mus Lietuvoje galioja dvigubi standartai. Socialdemokratų pirmininkas Gintautas Paluckas, panoręs nuversti dabartinę Vyriausybę, Aukščiausiojo teismo buvo pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir pirmosios instancijos teismas jam buvo skyręs 2 metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant metams. Štai tokie žmonės Lietuvoje išrenkami partijų lyderiais. Tačiau apie juos niekas nerašo, šios temos niekas neeskaluoja. Viskas lyg ir normalu. Mano manymu, tiesiog atstovauja kažkokiam klanui ir priklauso „teisingai“ partijai. Mano atveju jokių teistumų ir jokios baudžiamosios atsakomybės niekada nėra buvę. Tačiau viešojoje erdvėje nuolat klijuojamos išgalvotos etiketės. Tai ir yra dvigubi standartai. Yra tinkami ir netinkami žmonės. Niekada nepriklausiau jokiems klanams, niekas man už nugaros niekada nestovėjo ir už „vadžių“ manęs niekas netampys. Aš su komanda pasiekiau tokį žmonių pasitikėjimą, kad galime dirbti nepriklausomai.

– Ar nemanote, kad dabartinė politinė šalies situacija kalba apie tai, kad tradiciškai laikomi didžiausiais priešais socdemai ir konservatoriai iš tikrųjų eina išvien?

– Tai akivaizdžiai matosi nuo pat pirmos dienos, kai G. Paluckas atėjo vadovauti socdemams. Sunkiai suvokiama, kaip galima taip radikaliai pakeisti pažiūras – juk jis buvo aktyvus konservatoriško jaunimo atstovas, o tapo „nuoširdžiu“ socialdemokratu!

Niekas nenori prisiminti kaip Lietuvą valdė Kubiliaus konservatoriai. Į tokią Lietuvą vėl mus nori atvesti senelio pastatytas Gabrielius Landsbergis, einantis išvien su socdemu G. Palucku.

Manau, kad Lietuvai jau užtenka „besišypsančių berniukų“ politikos. Pažiūrėkite, kas dabar vyksta Seime. Buvo kalbama – reikia užleisti kelią ir valdžią jauniems. Nepraėjo nė dveji metai ir matome, ką tie jauni ir patys sau gražūs jaunuoliai mums duoda. Visa Lietuva ūžia dėl konservatoriaus Mykolo Majausko galimai nučiupinėtų mokinukių, Laurynas Kasčiūnas – šventoji dvasia – vaikšto po STT, purvinų rankų po „baltosiomis pirštinėmis“ neatsiplauna Tadas Langaitis ir t.t.

Aš esu už tai, kad jaunystė turi eiti kartu su patirtimi. Būtent tokį tandemą formavome naujojoje Lietuvos socialdemokratų darbo partijoje. Gedimino Kirkilo komandos politinė patirtis ir mūsų jaunystė bei energija Lietuvos žmonėms yra puiki alternatyva, kuri daugeliui priimtina. Nepaisant to, kad žiniasklaida išvien su politologais visiems aiškino, kokia naujoji partija yra nereikalinga, žmonės savo nuomonę išreiškė. Ir ją puikiai įrodo tai, kas įvyko praeitą savaitgalį. Į steigiamąjį Lietuvos socialdemokratų darbo partijos suvažiavimą atvyko virš 600 steigėjų, tarp kurių ir daugelis širvintiškių.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

53 Atsakymai į “Karštas interviu: Prieš partijos steigimą apsišarvavusi tyla, Živilė Pinskuvienė prabilo”

 1. oo parašė:

  Laimingas rajonas turedamas tokią mere.

 2. jurgis parašė:

  na jei pinskuviene dar pabus mere, tai gal dar keliu paasvaltuos, o tai vel nieko nebus daroma.

 3. nijole parašė:

  Jokios nuostabos čia nera… esu is eilinių, o ne iš kokiu verslinikų.

 4. Nijolei parašė:

  Tiesiog priblosket, neitiketina… Apie tokius gebejimus eilinis zmogus galetu tik pasvajoti…

 5. nijole parašė:

  Mūsų mere labai maloni, visada pasidomi, kaip sekasi.

 6. To ji oi parašė:

  Taip, apie issilavinima tikrai ne jums sprest 🙂

 7. ui oi parašė:

  TV laidos dar ne viskas. O isijausti i amziną darbo vieta tai jau liga. Normalu, kai kartos keiciasi ir vienos valdzios sustatytus klanus keicia kiti. O apie issilavinima ne mums sprest. Agrariniai diplomai nera amzini ir jie inovatyvaus mastymo neparodo.

 8. To to reginai parašė:

  Tai kad biurokatinis aparatas po mazinimu dar isaugo, i atleistuju vietas mikliai buvo priimti kt. zmones ir dalis ju be reikiamo issilavinimo, ta ir TV laidose pasakojo.

 9. nuomone parašė:

  oi tu Roze Rozyte, tau gal irgi Viktoras moka uz komentarus, nes kazkokie neadekvatus labai, su realybe nesutampantys, o gal balke dirba???

 10. Rozei parašė:

  aha, rasykite supuvusioms obelims, kurios uzgoze grozi, o uz supuvusiu obuoliu nukritusiu surinkima mokejo visi gyventojai, nes kazkam tvarkyt reikejo ir tai kainuodavo mums, odes ir eiles ir dekite i socialinius tinklus, o kai kelsite odes, nepamirskite uzdeti nostalgiska muzikini fona, dar galite foto kelti, prisirakinusi prie kokio supuvuio medzio, bus lygis 😀

 11. to Reginai parašė:

  Labai gerai, kad ji ėmesi biurokratinio aparato mažinimo.

 12. to Rožytė 2018-03-31 15:29 parašė:

  Kiaukliuose prie kultuurnamio iskirto 20 ažuolų ir liepų , skaiciau, kad zmones net verke ir nieko viskas gerai.

 13. to to Rožyte parašė:

  „na vistiek uz Zivile nebuvo, nera ir nebebus geresniu meru“… nu kažkur girdėta – atėjo Leninas visiems laikams:)

 14. To Rozyte parašė:

  Kazkaip sakete, kad atvaziavote pas gimines, jau nebegyvenate Sirvintose. Bet pagal jusu komentaru kieki matosi, kad visdelto ilgites grazejancio miestelio. Ir nors tu ka, na vistiek uz Zivile nebuvo, nera ir nebebus geresniu meru

 15. Miestelėnas parašė:

  Ačiū gerbiama mere Živile už jūsų pasiaukojantį darbą. Linkiu Jums sveikatos ir išlaikyti savo nepaprastą grožį visomis prasmėmis. Myliu Jus ir mūsų miestą iš didžiosios raidės.

 16. Rožytė parašė:

  Niekada nepamiršiu tų iškirstų liepų prie darželio Buratinas, niekada nepamiršiu tų išpjautų obelų palei Plento gatvę, šitie veiksmai man sukėlė šoką, ir net nežinau ar kada nors pavyks už tai atleisti tiems, kurių valia tai buvo padaryta

 17. Reginai parašė:

  Darbai puikus – neteisetai atleista mase zmoniu, pralaimeta mase teismu, planuojama atlieku perdirbimo gamykla atidaryti – zp lygiu tikrai nera.

 18. regina parašė:

  tik uz sia mere, nera jai konkurentu, darbais irode , kad yra verta antros kadencijos

 19. To - grozio specialistams parašė:

  Pagal jusu komentara matosi, kad jusu inteligencija, erudicija ir izvalgos yra isskirtines, atitinkate klasikini zp gerbejo portreta :).

 20. Pelenes pasakai parašė:

  Jus rasot teisybe – stai komentatoriai pasivadine „dur domas uzvalde“ ar „tikrai“ uz mere balsuos tik todel, kad ji grazi, jokiu kitu argumentu.

 21. grozio specialistams parašė:

  toks itarimas kad nematet 60 metu moters. tai ir malkit toliau suda jeigu galvos jo prigrustos.

 22. Šv. Juozapas parašė:

  Koks skirtumas – ta ar kita partija? Svarbu kaip dirbama. Nei pas valstiečius, nei pas TS, nei pas socdemus nerasite, kad jie prieš žmogų, jo gerovę. Tik kad darbai nuo žodžių skiriasi. Arba visai nieko nedaroma. Pažiūrėsim, kaip čia bus.

 23. Pelenės pasaka parašė:

  Kai nėra argumentų, belieka kalbėti tik apie ponios grožį… veidrodėli, veidrodėli, kas pasaulyje gražiausia?

 24. To paskutinei parašė:

  Pasak jusu, Simonelis, Pakalnis ir kt. atrodo kaip modeliai :)) – jusu puikus skonis :)))). Yra tukstanciai moteru, dirbanciu sunkius ir atsakingus darbus, bet labai retai kuri is ju budama 42 atrodo kaip 55-60m. Zodziu, priezastis cia tikrai ne darbas savivaldybeje :)))

 25. lione parašė:

  As tai tik uz pinskuvene balsosiu

 26. ? parašė:

  Rožyte, o kaip suknytė?

 27. Rožytė parašė:

  Citata:“14 metų priklausiau Darbo partijai…“ na ką gi tai tikrai ilgas laiko tarpas, bet tai kaip čia dabar staiga tik dabar pastebėjo, kad “ V. Uspaskich mato tik „dažnius“. Nepagarba, vergvaldiškas požiūris, visiškai priešingas deklaruojamai filosofijai, nulėmė sprendimą, kad traukiamės.“ Kur Jūs traukiatės, nuo savo 14 metų uolaus darbo Darbo partijoje? Tai galvojate, čia kaip su tais „dažniais“? Pakeisite per vieną dieną dažnius- ir viskas kas buvo prieš tai dings?

 28. paskutinei parašė:

  Kai pries tai buve tik sedejo, tai jaunai ir atrodo. Dirbti reikia, o ne vien tik alga imti ir modeliais buti.

 29. ? parašė:

  Bet kodel ji atrodo bent 10 metu vyresne, jai ir 60m gallima duoti?

 30. paskutinei parašė:

  galvojai, kad uz tavo maitintojus????? :)))))
  🙂

 31. Dur domas užvaldė parašė:

  Labai grazi musu mere, butinai balsuosiu:)

 32. neringa parašė:

  Pagaliau Širvintos pabudo is letargo. Ne tik darbai vyksta, bet ir labai dziugina sventiniai akcentai. Gal pagaliau isbridome is privincialaus pigumo.

 33. gita parašė:

  supeer, sekmes naujoje komandoje, daug ideju ir geru darbu Lietuvai, o ypac sirvintoms

 34. tikrai parašė:

  Labai grazi musu mere, butinai balsuosiu.

 35. kalnu roze parašė:

  oho koks pastabumas

 36. Juzonis parašė:

  Žiūrau: ant stalo bonka vandenio AKVILĖ. Kada bus vanduo ŽIVILĖ???

 37. sirvintiete parašė:

  Labai maloniai nuteike meres ataskaita. Jau gavome.

 38. žmogus parašė:

  Jeigu Širvintų rajonui iš to bus nauda, tai nors ir su pačiu nelabuoju tegu susideda. Tegu tik dirba, nustokit loti ir kiršinti, paklausykit, ką šneka paprasti žmonės kai mato dirbamus darbus, kaip jie džiaugiasi pasikeitimais… Betgi tie lojikai turbūt ir kurti ir akli.

 39. Šv. Juozapas parašė:

  O kokia nauda iš krapštančių rūras „tyruolių“?

 40. Taigi, taigi parašė:

  „Nepagarba, vergiškas požiūris, visiškai priešingas deklaruojamai filosofijai“…„Man nereikia vaidybos, spektaklių“…„tai nėra platforma asmeniniams tikslams“… Iškalbingi šie Pinskuvienės žodžiai, pateikti interviu. Ar ne jai pačiai jie ir būdingi? Išverstakskūrė? Šlykštu.

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+