Žongliravimas įvertinimais: ekspertai nebesuskaičiuoja skirtų balų?

Mobili ekspertų komisija, sudaryta iš Sveikatos apsaugos ministerijos ir Valstybinės maisto veterinarijos tarnybos specialistų, baigė pirmąjį vizitų etapą, kurio metu tikrino dalyje gydymo įstaigų pacientams patiekiamo maisto kokybę. Teigiama, kad šie ekspertų vizitai atskleidė pagrindines maitinimo problemas mūsų šalies gydymo įstaigose, o pagal jų pateiktas rekomendacijas jau rengiamos mitybos organizavimo taisyklės, kurios bus privalomos, o ne rekomendacinės, kaip iki šiol.

Priminsime, kad tarp patikrintų ligoninių pateko ir Širvintų ligoninė. Vasario pabaigoje apsilankiusi Širvintose, mobili ekspertų komisija išskyrė, kad maistas mūsų ligoniams patiekiamas estetinės išvaizdos nekeliančiuose induose.

„Per parą Širvintų ligoninėje pamaitinama apie 60 pacientų. Maistas gaminamas vietoje, dalį produktų įstaiga gauna tiesiai iš vietinių ūkininkų. Valgiaraštį Širvintų ligoninėje sudarinėja dietistė, kuri dirba tik dalį etato. Jos atlyginimas – 173 Eur išskaičiavus mokesčius. Virėjai dirba už minimalią algą. Vienam pacientui pamaitinti per dieną skiriama 3,09 Eur, tačiau į tai įeina ir darbuotojų, patalpų išlaikymas. Vien tik maistui Širvintose skiriama apie 1,39 Eur.,“ – tada skelbė internetinės žiniasklaidos priemonės ir citavo komisijos vadovą Almantą Kraniauską, kuris pripažino, kad patiekalai, kuriais maitinami ligoniai, yra pigūs, tradicinės virtuvės stiliaus, bet pacientams patinka.

Nepaisant palyginti gerų atsiliepimų apie virtuvės darbuotojų sugebėjimus ir maisto įvairovę (Almantas Kraniauskas, išanalizavęs valgiaraštį, pasakojo, kad per savaitę patiekalai, patiekiami pacientams, beveik nesikartoja), Širvintose patiekiamo maisto kokybę, maistingumą ir išvaizdą komisija įvertino 6 balais iš 10.

Praėjusį savaitgalį komisija paviešino 11-os tikrintų ligoninių rezultatus. Suskubta apibendrinti, kad skirtingose gydymo įstaigose ligonių maitinimas skiriasi kaip diena ir naktis, dviejose pacientai buvo maitinami skurdžiai, dviejose – labai gerai. Tos geriausios – tai privati „Kardiolitos“ gydymo įstaiga ir Onuškio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė, sulaukusios 10 balų įvertinimo. Na o skurdžiausiai įvertintos – Utenos ir Širvintų ligoninės.

Tuo galbūt ir būtų galima baigti išvadą apie tikrinimo rezultatus, jei ne viena smulkmena, badanti akis. Galimas dalykas, kad per pastaruosius trejus metus įvairių priešiškai nusiteikusių jėgų formuojama opinija, kad Širvintose dedasi tik negeri dalykai, turėjo įtakos ir pateikiant tikrinimo rezultatus. Ekspertai, pateikę didesnės dalies aplankytų ligoninių įvertinimą, patys nepamatė, kad šis nuo bendro rezultato šiek tiek skiriasi.

Taip, tikrinimų metu Utenos ligoninėje patiekiamo maisto kokybė buvo įvertinta prasčiausiai – 5 balais, o Širvintų ligoninėje – 6 balais. Tačiau tais pačiais 6 balais, anot ekspertų komisijos išvados, buvo įvertintas ir maistas, patiekiamas Kauno klinikinėje ligoninėje, tais pačiais 6 balais – ir Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Vaikų ligoninėje. Taigi bet kuriuo atveju jau derėtų kalbėti ne apie dvi, o apie keturias ligonines, kur pacientai maitinami skurdžiausiai. Kodėl tokį pat įvertinimą sulaukusių Vilniaus ir Kauno gydymo įstaigų maistas nepasirodė skurdus, taip ir lieka neaišku. Kaip neaišku ir tai, kokia buvo vienuoliktoji patikrinta įstaiga ir kaip ji buvo įvertinta, kadangi pateikiami tik dešimties ligoninių įvertinimai.

Yra sakoma, kad pusė tiesos blogiau nei melas. Šiuo atveju taip ir nutiko. Nors Širvintose nustatyto fakto tai neiškraipė, kažkokį kartėlį paliko.

ŠK

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+