Ir širdžiai miela, ir akiai gražu

Širvintiškė Rasa Gadliauskienė susidomėjo „Tapyba pagal skaičius“.

Širvintiškė Rasa Gadliauskienė susidomėjo „Tapyba pagal skaičius“.

Širvintiškė Rasa Gadliauskienė – originalaus siuvinėjimo meno puoselėtoja, laisvalaikiu daugiau nei dešimt metų siuvinėjanti kryželiu.

Talentingos moters siuvinėtuose paveiksluose – gėlės, paukščiai, žvėrys, peizažai. Kruopštumu ir nuoširdumu dvelkiantys paveikslai kuria jaukumo jausmą, skleidžia šilumą, šviesias erdves išmargina pasteliniais tonais, gyvina buitį ir būtį, ne itin ryškios spalvos sukuria ramią aplinką, kelia estetinį pasigėrėjimą.

Siuvinėjimo meistrės kruopštumo, skoningo spalvų ir atspalvių suderinimo dėka išsiuvinėti motyvai įgauna tapybiškumo. Pasak siuvinėtojos, toks darbas reikalauja ypatingo kruopštumo, bet gautas rezultatas visuomet džiugina: ir širdis džiaugiasi, ir akiai malonu, ir aplinkiniai komplimentų negaili.

Rasos Gadliauskienės darbai šiuolaikiški, įdomūs, neįkainojami. Tai tautos tradicijų saugojimas ir šiluma, kuria darbų autorė pradžiugina šeimos narius ir labai geras drauges.

Prieš metus Rasa Gadliauskienė susidomėjo „Tapyba pagal skaičius“. Moterį imtis tokios veiklos paskatino dukra Rugilė, anksčiau už mamą išbandžiusi tokį netradicinį meną.

Pasirodo, prieš pusę amžiaus JAV buvo išrasti ir dabar sėkmingai naudojami visame pasaulyje rinkiniai „Tapyba pagal skaičius“. Jie skirti kūrybai lavinti. Kūrybai skirtą rinkinį „Tapyba pagal skaičius“ sudaro 3 pagrindinės dalys: drobė, specialių dažų rinkinys ir teptukai. Drobė tapybai užtempta ant medinio porėmio ir visiškai paruošta darbui. Drobė yra pagaminta iš gruntuoto aukštos kokybės natūralaus lininės faktūros audeklo, atrodo, kaip patyrusių dailininkų rankiniu būdu atlikta grafinė schema su kontūrais, pakoreguota fabrikinės gamybos būdu taip, kad piešti norintis žmogus, paėmęs tokį ruošinį, gali patirti visą tapybos proceso malonumą.

Viskas, ko piešėjui reikia – tiesiog tapyti ant kiekvieno paveikslo segmento reikiamo numerio dažais. Rasa Gadliauskienė sakosi, kad toks darbas – piešimas akriliniais dažais – tiesiog užbūrė. Paveikslus pagal skaičius piešianti širvintiškė džiaugiasi, kad jos piešiniuose dominuoja gėlės ir gamtos vaizdai.

Rasos Gadliauskienės kryželiu siuvinėti paveikslas

Rasos Gadliauskienės kryželiu siuvinėtas paveikslas

Rasos Gadliauskienės kryželiu siuvinėti paveikslas

Rasos Gadliauskienės kryželiu siuvinėtas paveikslas

Rasos Gadliauskienės kryželiu siuvinėti paveikslas

Rasos Gadliauskienės kryželiu siuvinėtas paveikslas

Pasidomėjus, iš kur atsirado noras panirti į meno pasaulį, Rasa Gadliauskienė sakė:

– Piešti specialiai niekur nesimokiau, tiesiog piešimo džiaugsmą įkvėpė vaikai. Mano darbas niekaip nesusijęs su menu, dirbu fabrike, kuriame auginami grybai, todėl piešimas po sunkios darbo dienos labai ramina. Piešiu ir dideliais, ir mažais teptukais, netgi reikalingas padidinamasis stiklas, kad matytųsi mažesni skaičiukai. Piešiant reikalingas kruopštumas ir darbštumas, o tai teikia ramybę ir dvasinę palaimą. Mano piešiniuose dominuoja gelsvos, melsvos, rausvos spalvos.

Piešiant reikalingas kruopštumas ir darbštumas.

Piešiant reikalingas kruopštumas ir darbštumas.

„Tapyba pagal skaičius“ iškovojo pripažinimą visame pasaulyje ir suteikia malonumą įvairaus amžiaus žmonėms. Rasa Gadliauskienė sakosi esanti laiminga, kai paima teptuką, dažus ir leidžia rankai judėti ant drobės. Moters nutapyti paveikslai
ir širdžiai mieli, ir akiai gražūs.

Romas Zibalas
Rugilės Gadliauskaitės nuotraukos

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

2 Atsakymai į “Ir širdžiai miela, ir akiai gražu”

  1. Anonimas parašė:

    Saunuole Rasa. Labai grazus darbai.

  2. rinkejas parašė:

    kodel nera karštos naujienos

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+