+

Ir širdžiai miela, ir akiai gražu

Širvintiškė Rasa Gadliauskienė susidomėjo „Tapyba pagal skaičius“.

Širvintiškė Rasa Gadliauskienė susidomėjo „Tapyba pagal skaičius“.

Širvintiškė Rasa Gadliauskienė – originalaus siuvinėjimo meno puoselėtoja, laisvalaikiu daugiau nei dešimt metų siuvinėjanti kryželiu.

Talentingos moters siuvinėtuose paveiksluose – gėlės, paukščiai, žvėrys, peizažai. Kruopštumu ir nuoširdumu dvelkiantys paveikslai kuria jaukumo jausmą, skleidžia šilumą, šviesias erdves išmargina pasteliniais tonais, gyvina buitį ir būtį, ne itin ryškios spalvos sukuria ramią aplinką, kelia estetinį pasigėrėjimą.

Siuvinėjimo meistrės kruopštumo, skoningo spalvų ir atspalvių suderinimo dėka išsiuvinėti motyvai įgauna tapybiškumo. Pasak siuvinėtojos, toks darbas reikalauja ypatingo kruopštumo, bet gautas rezultatas visuomet džiugina: ir širdis džiaugiasi, ir akiai malonu, ir aplinkiniai komplimentų negaili.

Rasos Gadliauskienės darbai šiuolaikiški, įdomūs, neįkainojami. Tai tautos tradicijų saugojimas ir šiluma, kuria darbų autorė pradžiugina šeimos narius ir labai geras drauges.

Prieš metus Rasa Gadliauskienė susidomėjo „Tapyba pagal skaičius“. Moterį imtis tokios veiklos paskatino dukra Rugilė, anksčiau už mamą išbandžiusi tokį netradicinį meną.

Pasirodo, prieš pusę amžiaus JAV buvo išrasti ir dabar sėkmingai naudojami visame pasaulyje rinkiniai „Tapyba pagal skaičius“. Jie skirti kūrybai lavinti. Kūrybai skirtą rinkinį „Tapyba pagal skaičius“ sudaro 3 pagrindinės dalys: drobė, specialių dažų rinkinys ir teptukai. Drobė tapybai užtempta ant medinio porėmio ir visiškai paruošta darbui. Drobė yra pagaminta iš gruntuoto aukštos kokybės natūralaus lininės faktūros audeklo, atrodo, kaip patyrusių dailininkų rankiniu būdu atlikta grafinė schema su kontūrais, pakoreguota fabrikinės gamybos būdu taip, kad piešti norintis žmogus, paėmęs tokį ruošinį, gali patirti visą tapybos proceso malonumą.

Viskas, ko piešėjui reikia – tiesiog tapyti ant kiekvieno paveikslo segmento reikiamo numerio dažais. Rasa Gadliauskienė sakosi, kad toks darbas – piešimas akriliniais dažais – tiesiog užbūrė. Paveikslus pagal skaičius piešianti širvintiškė džiaugiasi, kad jos piešiniuose dominuoja gėlės ir gamtos vaizdai.

Rasos Gadliauskienės kryželiu siuvinėti paveikslas

Rasos Gadliauskienės kryželiu siuvinėtas paveikslas

Rasos Gadliauskienės kryželiu siuvinėti paveikslas

Rasos Gadliauskienės kryželiu siuvinėtas paveikslas

Rasos Gadliauskienės kryželiu siuvinėti paveikslas

Rasos Gadliauskienės kryželiu siuvinėtas paveikslas

Pasidomėjus, iš kur atsirado noras panirti į meno pasaulį, Rasa Gadliauskienė sakė:

– Piešti specialiai niekur nesimokiau, tiesiog piešimo džiaugsmą įkvėpė vaikai. Mano darbas niekaip nesusijęs su menu, dirbu fabrike, kuriame auginami grybai, todėl piešimas po sunkios darbo dienos labai ramina. Piešiu ir dideliais, ir mažais teptukais, netgi reikalingas padidinamasis stiklas, kad matytųsi mažesni skaičiukai. Piešiant reikalingas kruopštumas ir darbštumas, o tai teikia ramybę ir dvasinę palaimą. Mano piešiniuose dominuoja gelsvos, melsvos, rausvos spalvos.

Piešiant reikalingas kruopštumas ir darbštumas.

Piešiant reikalingas kruopštumas ir darbštumas.

„Tapyba pagal skaičius“ iškovojo pripažinimą visame pasaulyje ir suteikia malonumą įvairaus amžiaus žmonėms. Rasa Gadliauskienė sakosi esanti laiminga, kai paima teptuką, dažus ir leidžia rankai judėti ant drobės. Moters nutapyti paveikslai
ir širdžiai mieli, ir akiai gražūs.

Romas Zibalas
Rugilės Gadliauskaitės nuotraukos

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai

Kiti straipsniai:

Pirmieji būsimi socialiniai lyderiai jau susipažino

„O pomidorai tada atrodo tokie gražūs…“

Brandos atestatai jau Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazistų rankose

Naujojoje aikštėje – įspūdinga miesto šventė

Vasara vaikams bus dar turiningesnė kartu su „Virtualiu manekenu“

Iniciatyva „Atverk duris vasarai“

Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje

Balsuokime už Sapnus!

Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje – dvidešimt metų drauge

Vaikų vasaros stovykla „Draugystės taku“

Čiobiškiečiai ieškojo lobio

Vijos Tarabildienės akvarelių paroda Širvintų kultūros centre veiks iki liepos 20 d.!

Gėlas vanduo – gyvybės planetoje pagrindas

Širvintiškiai atšventė Europos dieną

Gegužės 18 d. Kernavėje – Muziejų naktis

Violončelės muzika pakerėjo…

Darželinukų džiaugsmai

Septintą kartą Širvintas aplankė „Sėkmės paukštė“

Stebuklinga Mamos skarelė…

Auginame Lietuvos piliečius

Susitikimas su žurnaliste Rūta Janutiene ir naujausios jos knygos „Ir saugok mus nuo piktojo…“ pristatymas

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+