Centrinėje valdžioje sėdintis konservatorius žada parodyti „valdžiukei“

Ar įskaudinti „runkeliai“ ateinančiuose Seimo rinkimuose neišraus Manto Adomėno ir jo bendražygių iš užsėstų valdžios sostų kaip tos pasakos ropės? „Širvintų krašto“ fotomontažas

Apie tai, kad būtina didinti savivaldos savarankiškumą, akcentuota prieš metus šalies vadovo inicijuoto Regionų forumo memorandume, kurį pasirašė parlamentinių partijų vadovai. Šių metų rugsėjį Regionų forumas sutelkė dėmesį į svarbiausią memorandumo dalį – savivaldos finansinį savarankiškumą investuojant, ypač suteikiant galimybę savivaldybėms atlikti investicijas, finansuojamas bendrai su Europos Sąjunga.

Suprantama, kad daug atsakomybės dėl paminėtų problemų sprendimo guls ant savivaldos reikalus kuruojančios Vidaus reikalų ministerijos pečių. Nuo to, koks bus požiūris ministerijoje daug priklausys sėkmė vietose.

Tik ar ministerija, tiksliau jos galvos suvokia, kad regionai nėra ant kažkieno pečių užkrauta našta, o tokia pat kaip sostinė ir didieji miestai Lietuvos dalis, kurioje gyvena šalies piliečiai, prisidedantys prie bendro valstybės gerbūvio. Nederėtų, kad Lietuva primintų carinę Rusiją, kur auksiniais cerkvių kupolais dangų remiančioje sostinėje gyvenantis caras regionuose susisodina sau ištikimus generalgubernatorius ir nesuka galvos dėl tenykščių gyventojų.

Panašu, kad kai kas iš dabartinės valdžios ir dabar norėtų tokio pat valstybės modelio. Kyla įtarimų, kad iš valdančiųjų tvirtovės atklystančios kalbos apie Savivaldos rinkimų pertvarką reiškia ne ką kitą, o metodą, kaip regionuose susisodinti sau ištikimus „generalgubernatorius“.

Ko gero, panašiai mąsto ir Vidaus reikalų viceministras konservatorius Mantas Adomėnas, didelę savo biografijos dalį išrašinėjęs faktais apie užimtas pareigas įvairiausiose demokratijos įtvirtinimo institucijose, pavyzdžiui – Demokratinės politikos institute, kurio prezidentu yra buvęs. Gal todėl jo pasisakymas asmeninėje „Facebook“ paskyroje ypač nustebino. Vidaus reikalų viceministras paskelbė arogancija ir susireikšminimu persmelktą kreipimąsi į Ukmergės valdžią dėl mieste iki šiol stovinčio partizano Juozo Krikštaponio, kaip tvirtinama, dalyvavusio Holokausto žudynėse, paminklo. Esmė ne tai, koks ministrės Agnės Bilotaitės pavaduotojo požiūris į problemą. Šiuo atveju svarbu, koks jo požiūris į konkrečią savivaldybę, kurios vienu tiesioginių vadovų yra.

„Aš noriu tikėti, kad bendrai mes galime parodyti Ukmergės valdžiukei – ir parodyti be specialių įstatymų priiminėjimo, be sunkiosios valstybės galios artilerijos – kad jie klysta,“ – rėžė kelias kadencijas Seime dirbęs Mantas Adomėnas. Tas pats, kuris kažkada Konstitucinį teismą išvadino „teisine chunta“, Migracijos departamentą – „blogiu“, Seimo narę Birutę Vėsaitę – „višta“, Lietuvos totorių bendrijos vadovą profesorių Adą Jakubauską – „pretendentu į homo sovieticus eksponatus“. Ko gero, būtent to moko prestižiniame Kembridžo universitete, kuriame filosofijos doktorantūrą šis konservatorius yra baigęs.

Sunku patikėti, kad demokratiškoje (graikiškai – liaudies valdžia) visuomenėje aukštesnes pareigas turintis valdžios pareigūnas taip žemintų ir niekintų savivaldos valdžią, ją pašiepdamas valdžiuke. Ko gero, panašiai jaustųsi seniūnai, jei juos koks meras pasišaipydamas išvadintų valdžiuke. Kokio dialogo, kokio bendro darbo būtų galima tikėtis?

Negalima tvirtinti, kad aukštai į padebesius pakilusių valdžios žmonių arogancija, pasipūtimas, kitų žeminimas, susireikšminimas yra labai dažnas reiškinys, tačiau ne vienas pastebės, kad konservatoriai ir su jais ranka rankon dirbantieji turi tokią ydą. Valdžiukė – ne vienintelis šedevras, išsprūdęs iš jų lūpų. Pavyzdžiui, žmonės kai kurių konservatorių buvo išvadinti „runkeliais“, „šunauja“, „kirmėlynu“, „moliūgais“. „Nepatinka – po ketverių metų galėsit išsirinkti kitus,“ – kartą įsižeidusi dėl kritikos rėžė premjerė Ingrida Šimonytė. Taip duodama suprasti, kad jai visiškai nesvarbus yra šios valdžios darbas dėl žmonių. Galėjo dar pridurti: „Po manęs – nors ir tvanas“.

Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)

1 Atsakymas į "Centrinėje valdžioje sėdintis konservatorius žada parodyti „valdžiukei“"

  1. Dainius Graužinis parašė:

    Oi, Jūs čia labai jau drąsiai apibendrinote. Vietoj ****** įsirašykite bet kurią partiją, ir pamatysite, kad visoms tiks:
    „[…] aukštai į padebesius pakilusių valdžios žmonių arogancija, pasipūtimas, kitų žeminimas, susireikšminimas yra labai dažnas reiškinys, tačiau ne vienas pastebės, kad ****** ir su jais ranka rankon dirbantieji turi tokią ydą“

    Konservatorių partiją šiuo metu valdo mudžachedai fundamentalistai. Bet tai netruks visą laiką. Ten yra labai normalių žmonių.

Comments are closed.

scroll to top