Širvintose bus ir chemijos valstybinio egzamino centras

Lietuvos mokyklų abiturientai brandos egzaminus, kuriuos ruošiasi laikyti, tradiciškai rinkdavosi kalendorinių metų pradžioje. Šįmet ir vėl apsisprendimai paankstinti. Nacionalinė švietimo agentūra įsitikinusi, jog anksčiau pasirinkę egzaminus abiturientai ir ankstesnių laidų absolventai galės iš anksto atsakingiau jiems ruoštis, o Savivaldybėms ir mokykloms liks daugiau laiko susiplanuoti ugdymo procesą. Juolab metai ypatingi: ugdymas vyksta ir kontaktiniu, ir nuotoliniu, ir hibridiniu būdu. Širvintų rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Rasa Kralikevičienė patvirtino, jog visos trys rajono gimnazijos jau pateikė duomenis apie abiturientų pasirinktus egzaminus, ir sutiko atsakyti į klausimus.

Kiek Širvintų rajono mokyklose yra abiturientų, 2022-ųjų pavasarį laikysiančių brandos egzaminus. Kaip šis skaičius keitėsi, jeigu lyginsime su 2021 metais?

2022 metais brandos egzaminus laikys 148 abiturientai, praeitais metais laikančiųjų buvo mažiau – 130.

Kiek ir kokių dalykų egzaminus pasirinko abiturientai? Kas rikiuojasi populiariausių valstybinių brandos egzaminų eilutėje?

-Valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą laikys 76 abiturientai, mokyklinį – 72 abiturientai, anglų kalbos valstybinį brandos egzaminą laikys 69 dvyliktokai. Anglų ir rusų kalbos valstybiniai brandos egzaminai jau šešti metai dalinami į dvi dalis: anglų kalbos kalbėjimo dalis vyks balandžio 20, 21 dienomis, o birželio 6 dieną mokiniai laikys klausymo, skaitymo ir rašymo dalis. Daug abiturientų ateis ir į matematikos valstybinį brandos egzaminą – net 69, mažiau mokinių rinkosi biologijos valstybinį brandos egzaminą – 24, istorijos valstybinį brandos egzaminą – 18. Šiemet daugiau mokinių pasirinko geografijos valstybinį brandos egzaminą – 32, praėjusiais metais šį egzaminą laikė 16 kandidatų; mažai mokinių rinkosi fiziką – 6 (praėjusiais metais buvo 4 mokiniai, norintys laikyti šį egzaminą), daugiau mokinių rinkosi informacinių technologijų egzaminą – šiemet net 15 abiturientų birželio 15 dieną sės prie kompiuterių (praėjusiais metais tik 6 abiturientai laikė IT valstybinį brandos egzaminą), šiemet daugiau abiturientų rinkosi ir rusų kalbos valstybinį brandos egzaminą – 14 (praeitais metais – 9 mokiniai).

-Galbūt yra žinoma, kur bus egzaminų centrai Širvintų rajone, kur laikyti egzaminų teks išvykti mūsų rajono abiturientams?

-Valstybinių brandos egzaminų centras – Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija. Joje abiturientai laikys lietuvių kalbos ir literatūros, anglų kalbos, istorijos, matematikos, biologijos, geografijos valstybinius brandos egzaminus. Savivaldybės teritorijoje egzamino centras gali būti skiriamas tik tada, jei to dalyko egzaminą laiko ne mažiau nei 15 kandidatų. Chemijos valstybinį brandos egzaminą šiais metais rinkosi 8 abiturientai, bet egzaminą mokiniai laikys Širvintose. Išimties tvarka Nacionalinė švietimo agentūra leido chemijos valstybinio egzamino centrą steigti Širvintose, jeigu „priimsime“ Švenčionių rajono savivaldybės dvyliktokus, nes jų Savivaldybėje taip pat nėra pakankamo skaičiaus mokinių, norinčių laikyti chemijos egzaminą. Fizikos ir rusų kalbos valstybinius brandos egzaminus pasirinko mažesnis skaičius mokinių, todėl juos teks laikyti kituose rajonuose: fizikos valstybinį brandos egzaminą abiturientai laikys Ukmergėje, rusų kalbos – Švenčionyse.

Ačiū už pokalbį.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite gruodžio 10 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (3 įvert.)
scroll to top