Puošmena ar šiukšlė?

walnuts.lt nuotr.: Gal kam ir gražu, bet taip pažeidžiama nustatyta senų padangų utilizavimo tvarka.

walnuts.lt nuotr.: Gal kam ir gražu, bet taip pažeidžiama nustatyta senų padangų utilizavimo tvarka.

Artėja pavasaris – vėl pulsime kuoptis, tvarkyti aplinką. Žmonės dabar išradingi, o ir internete visokių idėjų pilna. Pavyzdžiui, kaip panaudoti senas padangas, ką iš jų padaryti, kur pritaikyti. Prieš keletą metų lyg kokia kičo epidemija išplito mada iš senų padangų išpjaustinėti ir sumontuoti vazonus gėlėms, įvairiausias „gulbes“. Dar ir dabar turbūt yra vaikų žaidimo aikštelių, kuriose sūpynės ar kokie kiti žaidimų elementai dar sovietmečiu padaryti iš senų padangų. Net ir ugdymo įstaigose. O ūkininkai padangas dar ne taip seniai naudojo (gal kai kurie ir dabar naudoja) šienainiui suslėgti. Kiti padangomis, pripildytomis smėlio, takus kiemuose iškloja. Fantazijai ir išradingumui ribų nėra. Bet…, pasirodo, su tokiomis „fantazijomis“ reikia būti atsargiems – jas nusiteikę pažaboti aplinkosaugininkai.

Neseniai atkreipiau dėmesį į Aplinkos ministerijos Atliekų departamento Atliekų projektų valdymo skyriaus vyr. specialisto Audriaus Naktinio komentarą tinklalapyje valstietis.lt. Skaitytojas klausė, ar nebus nubaustas, jei išgrįs taką prie tvarto senomis padangomis. Specialistas paaiškino, kad padangos dūla, išsiskiria sveikatai pavojingų toksinių ir cheminių medžiagų, kurios gali sukelti vėžį ir kitas ligas. Be to, pasak specialisto, Atliekų tvarkymą reglamentuojančiuose dokumentuose nenumatyta, kad padangų atliekos gali būti naudojamos takams įrengti ar keliui tvirtinti, taigi už netinkamai tvarkomas atliekas gali būti skiriama bauda… Tačiau, reikia pridurti, kad įstatyme nenumatytas ir atliekų panaudojimas aplinkai puošti ar kitaip jas panaudoti?

Šiaip jau – padangos, atrodo, nėra priskiriamos prie pavojingų atliekų, tačiau teko skaityti, kad jų irimo procesas – 140-150 metų.

Už ne vietoje išmestą vieną padangą pagal nustatytą minimalų tokios žalos atlyginimo dydį gali tekti sumokėti mažiausiai 140 eurų. Tačiau aš suprantu, kad įstatyme kalbama apie kažkur pakelėse, pagrioviuose, pamiškėse išmestas padangas. Minėti atvejai, kai padangos panaudojamos sodybų aplinkoje, mano manymu, prie tokių nepriskirtini – tiesiog apie tokius atvejus, matyt, nepagalvota. Tad ar Aplinkos ministerijos specialisto užuominos apie galimas baudas už aplinkai puošti ar takeliams išgrįsti panaudotas padangas ar jų elementus turi realaus pagrindo?

Žinoma, yra kita medalio pusė. Kai vis labiau vertinamas natūralumas, ekologija, manau, praverstų pamąstyti, ar toks padangų panaudojimas sodybose pats tinkamiausias? Juk mados ateina ir praeina, o šiukšlė lieka šiukšle…

Algis Valkūnas

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

10 Atsakymų į “Puošmena ar šiukšlė?”

 1. daivai parašė:

  Ponia daiva, o kaip jus elgtumetes jai tai butu jusu vaikas?

 2. daiva parašė:

  Intrigantai visai pasiuto. Kokį smeižtą paskelbė apie pradine mokyklą. Jeigu taip baisu, tai patys gali imtis tyrimo, bet ne. Zino tik skusti ir smeizti. Kaip slykstu. Negi ten ta valdzia tokia skani, kad negali susitaikyti su pralaimejimu ir per vaikus imasi.

 3. to to to kaimietis parašė:

  Smeiztas ir melavimas laimes nenesa…

 4. to to kaimietis parašė:

  kito pasakymo neturi? ar nezinai ka daugiau prikist?

 5. to to to kaimietis parašė:

  su socbustu?

 6. to to kaimietis parašė:

  Ka butent turit omeny? Nes ir sis laikrastis turi ale zurnaliste be diplomo ir ka? Juokiasi puodas kad katilas juodas

 7. copy paste parašė:

  „Pensijos dabar Lietuvoje yra gana skirtingos, vos ne dešimt kartų skiriasi didžiausia ir mažiausia pensija. Bet vidutinė pensija Lietuvoje – 266 eurai“, – sakė Lietuvos gyvybės draudimo įmonių asociacijos (LGDĮĄ) prezidentas Artūras Bakšinskas. Ateities pensijų prognozės dabartiniams dirbantiesiems irgi nieko gero nežada: remiantis dabartine sistema, „Sodra“ skaičiuoja, kad po 30 metų į pensiją išėjęs lietuvis, visą gyvenimą išdirbęs už vidutinę 600 eurų algą ir sukaupęs 30 metų būtinąjį stažą, gautų maždaug 246 eurų pensiją. Ekspertų teigimu, tai sudarytų apie 40 proc. dabartinės jų algos. Ir tai tik optimistiškiausias scenarijus. „Ateitis nėra labai džiuginanti. Tiesa, šie skaičiavimai yra tik teoriniai, o realiai gali būti dar blogiau“, – druskos dar užpylė A.Bakšinskas. Jau 2040 metais vieną pensininką Lietuvoje išlaikys tik 1,3, o ne 2,5 dirbančio žmogaus, kaip yra dabar.

 8. to Kaimetis parašė:

  Paklausk ale zurnalistes, ji tikrai zinos

 9. Kaimetis parašė:

  Idomu nuo kokios technikos nuotraukoje padanga???

 10. da j parašė:

  Tikra puosmena.

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+