300 litų – už „lauko šildymą“?

Kai sausį gavau šildymo sąskaitą už gruodžio mėnesį, beliko pasigailėti, kad būdamas jaunesnis ir stipresnis nepasirūpinau nuosavo namo statyba. Dabar, be penkių minučių pensininkui, tokius dalykus planuoti jau per vėlu…

Gruodį visi džiaugėmės neįprasta šiluma – tai kažkur grybai išdygo, tai gėlytės darželiuose ar pašlaitėse pražydo… Tačiau visus labiausiai džiugino net ne gamtos keistenybės, o viltis, kad už neįprastai šiltą gruodį teks mažiau mokėti už šildymą. Bet…

Už 62 kvadratinių metrų buto šildymą gruodžio mėnesį man teks sumokėti beveik 300 litų. Manau, kad daug. Radiatoriai, nors už lango termometras dažniausiai rodė 6-8 laipsnius šilumos, buvo gana karšti. Kadangi remontuodamas butą apsišiltinau vidines sienas, pasikeičiau visus langus plastikiniais, balkonai irgi įstiklinti, tai norom nenorom perteklinę šilumą (termometras kambaryje visą gruodį rodė net iki 26 laipsnių šilumos) leidau pro atvirus langus. Ištisas dienas laikiau atidarytas balkono duris. Mačiau, kad ir daugelis kaimynų panašiai daro. Tačiau už patiektą šilumą, kad ir mūsų išleistą „laukui šildyti“ (juokauju, kad gal užtai gruodis ir buvo toks šiltas?), vis dėlto teks sumokėti, nes šilumos skaitiklis juk sukosi kaip patrakęs. O štai giminaičiai, gyvenantys nuosavuose namuose, džiaugiasi: įmesdavo glėbelį malkų į savo „protingus“ katilus, kad tik šiek tiek šilumą palaikytų, ir gyveno normaliai – kai kambaryje 18 laipsnių, ir miegoti sveikiau, ir gerklė neuždžiūva nuo išsausėjusio oro.

Tiesa, girdėjau, kad ir kai kuriuose daugiabučiuose namuose buvo vos 16 laipsnių šilumos: gal jie taip susireguliavo, gal langai nesandarūs ar sienos kiauros – kas ten supaisys. Aš pasakoju apie savo situaciją, kuri akivaizdžiai rodo, kad kol butuose nebus individualių šilumos apskaitos ir reguliavimo prietaisų, tol ypatingo išlaidų šildymui sumažėjimo mes nepajusime. Juk jei bute turėčiau šilumos reguliavimo prietaisą ir skaitiklį, tikrai tvarkyčiausi taip, kaip man patogu, kad nereikėtų šilumos leisti pro duris ir langus. Tik renovacijos programoje šilumos apskaitos ir reguliavimo prietaisų įrengimo kompensavimas nenumatytas – esą gyventojai teįsirengia, jei nori, patys, už savo pinigus. Bet ne pavieniui, o visi iš karto, nes neva kitaip išbalansuos sistemą. O gal taip kalbama dėl to, kad tai nenaudinga šilumininkams, nes patyrę inžinieriai turi ir kitų versijų? Greičiausiai baiminamasi, kad visi pradės iki beprotybės taupyti ir sumažės šilumininkų pelnas? Juk, žiūrėkit, kaip dabar yra taupančių vandenį – tai „lašina“ iš čiaupo kiaurom parom, tai dar kažką sumąsto…

Tačiau rimtai svarstant, kaip čia sumažinti mokesčių naštą gyventojams, manau, to būgštauti nevertėtų. Na kad ir pataupytų žmonės, bet juk gautų mažesnes sąskaitas, ir, tikėtina, jas įstengtų apmokėti, neįsiskolintų tūkstančių, kuriuos paskui šilumininkams taip nelengva išsireikalauti. O ir kompensacijų už šildymą mažiau kreiptųsi… Valstybei našta nukristų. Tik kas dabar mąsto valstybiniu lygiu?

Širvintiškis Č. B.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

10 Atsakymų į “300 litų – už „lauko šildymą“?”

  1. 012369 parašė:

    GAl darbuotojams ir neišmoketi, bet vadovams …………………??

  2. www parašė:

    O ar Jus rasytojai zinote,kad per Jusu skolas silumos darbuotojams dar neismoketi atlyginimai uz lapkriti-gruodi.

  3. LIETUVIS parašė:

    Kokie mes visi protingi ……

  4. mm parašė:

    O gal kas žinot už ką šilumininkų specialistai gauna algą, nes jau nuo spalio mėnesio nesugeba paskelbti vartotojams kainų už kvadratinio metro šildymą kiekvienam namui lentelių, nors tai daryti privalo kiekvieną mėnesį.

  5. va taip parašė:

    Svarbiausia,kad šiluma Širvintose yra pigiausia Europoje 🙂 🙂

  6. vl parašė:

    Esmė paprasta – kiekvieno namo šilumos mazge esančiame kompiuteryje galima nustatyti, kokią kambarių temperatūrą vidutiniškai užtikrina mazge esanti įranga. Politika tokia, kad prižiūrintiems mazgus santechnikams įsakyta žemiau 19 laipsnių jos nemažinti. O pernai būdavo nustatomas skaičius 18, arba dar mažiau, pagal namo gyventojų pageidavimą. Šiemet į tokius gyventojų prašymus santechnikai nekreipia dėmesio, nes esą jiems įsakyta nemažinti ir už tokį darbą grąsinama atleisti iš darbo, žinoma neoficialiai. Kiekvienas bijo. Pagaliau, tų punktų prižiūrįtojų labai mažai liko, jie neturi laiko dažnai po punktus bįgioti ir juos prižiūrįti. O kažkodėl etatas buvusiam direktoriui G. Urbonavyčiui Šilumos ūkyje vįl atsirado. Tai matyt ir yra jo politika taip elgtis.

  7. zz-ui parašė:

    Mūsų skambučiai šilumos tinklų darbuotojams – DZIN. kĄ JIEMS BESAKYTUMĖM, JIE DARO SAVO IR MŪSŲ NEGIRDI. Tai liūdnas faktas.
    Be to, esant šiltam rudeniui, atrastas šilumininkų naujas būdas – nakti užkaitinti ūkiškai. Aišku, jauni, dirbantys, kietai miega, o kas naktinėja, tai juto atogrąžų šilumą naktimis. Gėda šitaip apgaudinėti. Visą gruodį buvo lauke pliusinė temperatūra, o sąskaitų dydžiai???? Bet kam tai rūpi…

  8. zz parašė:

    Rašyt laikraščiu sugebam, o paskambint namo administratoriui – ne? Jei name per šilta, tai nesunkiai sutvarkoma.

  9. Anonimas parašė:

    jo

  10. nz parašė:

    Kuo laukia silciau tuo mes daugiau mokam uz siluma,tiek ziniu.

Comments are closed.

scroll to top