Vėjo elektrinę mato pro langą: sako, nei garso, nei kitokio neigiamo poveikio nejaučianti

Vydmantai

2,2 kilometrų spindulio teritorijoje nuo Kretingos rajone esančio Vydmantų miestelio yra 11 veikiančių vėjo elektrinių. Vėjo elektrinės ten veikti pradėjo prieš maždaug 10 emtų metų ir per visą šį laiką gyventojai sakosi nepastebėję jokio neigiamo poveikio nei gamtai, nei sau. Viena Vydmantų gyventojų, Neringa, gyvenanti 900 metrų atstumu nuo elektrinės, sako, kad gyvenimas prieš atsirandant vėjo elektrinėms ir joms pradėjus veikti nepasikeitė.

„Gyvename dviejų aukštų name su šeima, vaikais ir augintiniais, vėjo elektrinę matome pro langą. Čia gyvename jau dvidešimt metų, tad galime drąsiai palyginti, kaip atrodė gyvenimas prieš atsirandant vėjo elektrinei ir jai pradėjus veikti. Atsakymas paprastas: jokio pokyčio nepajautėme“, – pasakoja Vydmantų gyventoja Neringa.

Paklausta apie elektrinės skleidžiamą garsą, moteris sako, kad garso nėra jokio: „Nei esant dideliam vėjui, nei naktį, nei dieną – joks garsas mūsų namų ir kiemo nepasiekia. Kartais su vyru net juokaujame, kad gal va šis tolumoje esantis garselis sklinda nuo elektrinės? Bet ne. Natūralu, kad prie elektrinės nebuvę, nesilankę ir negyvenę žmonės turi baimių dėl garso: atrodo, didelis įrenginys, kaip jis gali būti tylus? Bet čia svarbu suprasti, kad tai nėra kažkoks varikliu varomas malūnas, tai – elektrinė, kuri sukasi nuo vėjo, todėl tikrai, nuoširdžiai sakau, jokio garso neskleidžia. Nerimaujantiems žmonėms rekomenduočiau nuvykti prie elektrinės ir pasiklausyti tam, kad įsitikintų mano žodžių teisingumu“.

Vydmantai. 2,2 km.

Neringa pasakoja, kad per visus metus gyvenimo prie vėjo elektrinės ji nepastebėjo jokio neigiamo poveikio gamtai. Pasak moters, elektrinių planavimo metu buvo gyventojų, turėjusių baimių dėl poveikio paukščiams, tačiau jos nepasitvirtino: „Žinoma, bendruomenėje būta visokių nuomonių, ir neutralių, ir už, ir prieš elektrinių statymą, buvo baiminamasi, kad elektrinės išbaidys visus paukščius, kenks jiems. Šitie nerimavimai visiškai nepasitvirtino: pavasarį keliamės ir gulamės su paukščių giesmėmis, stebime skraidančius paukščius, o tie, kas prieš statant elektrines turėjo baimių, suprato, kad jos nebuvo pagrįstos“.

Vydmantų gyventoja taip pat užsimena ir apie lemputes, esančias ant vėjo elektrinių: „Taip, lemputė tolumoje matosi, tačiau visiškai nedirgina. Mano vyras yra jautrus šviesai, negali miegoti, jei kambaryje mirksi koks nors prietaisas, tačiau ši lemputė nedirgina net jo, nes ji yra tolumoje, maža ir neskleidžia šviesos į namo vidų ar kiemą“.

Neringos močiutė, kuri yra vyresnio amžiaus moteris, taip pat gyvena netoli vėjo elektrinės, net arčiau nei pati Neringa: „Nuo močiutės namų elektrinė yra nutolusi 700 metrų. Visiems žinoma, kad vyresnio amžiaus žmonėms prie naujovių prisitaikyti kartais būna sunkiau, jie reaguoja jautriau, tačiau močiutė niekada nesiskundė: nei garsu, nei vaizdu, nei savo sveikata“.

Moters teigimu, gyvenimas atsiradus vėjo elektrinėms nepasikeitė: kaip gyveno iki jų, taip pat gyvena ir dabar, nejausdami jokio neigiamo poveikio.

Užs. Nr. 83.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top