Top 6 visų laikų perkamiausios knygos

Populiariausios knygos, kurias įtraukėme į šį sąrašą, tebėra labai paklausios ir aktualios. Į šį straipsnį įtraukti kūriniai, nuo klasikinių romanų iki įtemptų detektyvų, atrinkti pagal pasaulinio pardavimo skaičius.Taigi, jei ieškote naujo skaitinio, siūlome jums 6 visų laikų geriausiai parduodamų knygų sąrašą.

  1. Miguel de Cervantes – „Don Kichotas”

Parduota 500 mln. egzempliorių

„Don Kichotas“ yra ispanų rašytojo Miguelio de Cervanteso romanas, išleistas dviem dalimis (1 dalis 1605 m., 2 dalis 1615 m.). Tai – viena skaitomiausių Vakarų literatūros klasikų.

Knyga iš pradžių buvo sumanyta kaip ilgą laiką literatūroje buvusių madingų riteriškų romanų parodija. Kūrinys realistiškai pasakoja tai, kas ištinka senstantį bajorą, kuris, susigalvojęs skaityti tokio pobūdžio romanus, kartu su pragmatiškuginklanešiuSančuPansa pasikinko seną žirgą ir leidžiasi ieškoti nuotykių. Plačiai ir iš karto išverstas (pirmasis vertimas į anglų kalbą 1612 m.), romanas sulaukė didelės bei nuolatinės sėkmės ir yra laikomas šiuolaikinio romano prototipu.

2. Charles Dickens – „Pasakojimas apie du miestus“

Parduota 200 mln. egzempliorių

Charlesas Dickensas (1812-1870) – bene garsiausias anglų romano kūrėjas, pramintas romanistų Shakespeare‘u. Jis – itin produktyvus ir lakios vaizduotės rašytojas, dovanojęs tokius kūrinius kaip „Oliveris Tvistas“, „Kalėdų giesmė“, „Deividas Koperfildas“.

Kūrinio „Pasakojimas apie du miestus“ veiksmas vyksta Didžiosios Prancūzijos revoliucijos metu. Paryžiaus gatves siaubia įnirtusi minia, aplinkui tyko pavojai. Tuo tarpu pusiau prancūzė, pusiau anglė LiusėManet su šeima ramiai gyvena Londone. Tačiau įtūžusios minios kruvina ranka pasiekia ir jos artimuosius… Šioje dramatiškoje istorijoje atskleidžiamos ištikimybės, meilės, draugystės ir grėsmės gyvybei temos.

3. J. R. R. Tolkien – „Žiedų valdovas“

Parduota 150 mln. egzempliorių

John Ronald Reuel Tolkien – Oksfordo universiteto profesorius, fantastinių knygų autorius. Jis parašė „Žiedų valdovą“, maginės fantastikos trilogiją, tapusią populiaria visame pasaulyje. Tai – autoriaus kūrinio „Hobitas“ tęsinys. Visos šios knygos buvo išverstos į daugiau nei 50 kalbų.

Ši knyga nukelia į Viduržemio pasaulį, kuriame gyvena hobitai, orkai, elfai, nykštukai ir kitos magiškos būtybės. Pasakojama, jog kadaise čia gyvenę elfai nukaldino stebuklinguosius Žiedus, kurių patį galingiausią Žiedų Valdovą prieš daugybę metų sukūrė Juodasis Mordoro Lordas Sauronas. Pastarasis buvo įveiktas, tačiau Žiedas liko. Norint, kad blogis nebesugrįžtų, Žiedą būtina sunaikinti. Tačiau tai padaryti galima tik ten, kur Žiedas buvo kuriamas – tokiai kelionei pasiryžta Frodas ir jo bičiuliai.

4. Antoine de Saint-Exupery – „Mažasis princas”

Parduota 142 mln. egzempliorių

„Mažasis princas“ – turbūt daugiausiai pripažinimo sulaukęs grožinės literatūros kūrinys, skirtas ir vaikams, ir paaugliams, ir suaugusiems, visuomet įtraukiamas į perkamiausių  knygų TOP. Šią knygą netgi patariama gyvenime perskaityti kelis kartus, nes kaskart atrasite vis kitą kūrinio prasmę.

Knygoje pasakojama apie berniuką, keliaujantį tarp planetų. Jis susiduria su įvairiomis patirtimis, skatinančiomis giliau suprasti draugystę, vienatvę, gyvenimą ir suaugusiųjų iššūkius. „Mažasis princas“ moko skaitytojus supratimo, išminties, meilės ir įsiklausymo.

Remiantis šiuo pasakojimu, viso pasaulio režisieriai kuria ekranizacijas bei draminius kūrinius. Lietuvoje legendinis kino režisierius Arūnas Žebriūnas taip pat yra sukūręs filmą pagal šiąistoriją, o Lietuvos nacionaliniame dramos teatre rodomas Sauliaus Mykolaičio spektaklis „Mažasis princas“.

5. J. K. Rowling – „Haris Poteris ir Išminties akmuo“

Parduota 107 mln. egzempliorių

Šiandien J. K. Rowling yra viena turtingiausių Didžiosios Britanijos moterų ir rašytojų visame pasaulyje, tačiau iš pradžių jos knygos rankraštis buvo atmestas net 12 kartų. Kai kūrinys galiausiai buvo išleistas 1997 m., jis 79 savaites išsilaikė „New York Times Book Review“ paklausiausių knygų sąrašo pirmose vietose, sumušdamas visus įmanomus rekordus. Prieš daugiau nei 20 metų „Haris Poteris ir Išminties akmuo“ pasirodė ir Lietuvoje.

Ši istorija atskleidžia našlaičio berniuko, vardu Haris, nuotykius. 11 metų jis praleido mažame kambarėlyje po laiptais, engiamas dėdės, tetos ir pusbrolio. Vieną dieną Haris netikėtai sulaukia laiško, kuriame yra kviečiamas mokytis į burtų ir kerėjimo mokyklą Hogvartsą. Taip berniukas, nė neįtaręs, jog yra burtininkas, pasineria į magišką pasaulį.

6. Agatha Christie – „Ir tada nebeliko nei vieno: dešimt indėniukų“

Parduota 100 mln. egzempliorių

Nepažįstamųjų būrys, kurį sudaro 10 asmenų, buvo pakviestas atostogoms į nedidelę privačią salą prie Devono krantų. Šeimininkas – ekscentriškas milijonierius, o svečius sieja tik nedora praeitis, kurios niekas nenori atskleisti.

Kiekviename dvaro kambaryje įrėmintas ir pakabintas vaikų darželio eilėraštukas, pasakojantis, kokia mirtis ištiko kiekvieną iš 10 vaikų. Svečius apima siaubas, kai jie suvokia, kad eilėraštyje aprašytos žmogžudystės išsipildo. Vienas po kito jie tampa aukomis. Iki kol baigsis atostogos, jų turėtų nelikti nei vieno. Kas parengė šį klastingą planą? Ar kam nors pavyks išgyventi?

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top