Puiki proga išbandyti kitokį ugdymą kitokiose erdvėse

Darželinukai apžiūrėjo netgi gyvus viščiukus, kuriuos iš savo namų atvežė skyriaus darbuotoja Olga Audėjienė.

Šiais metais Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos Zibalų skyriaus darželinukai labai intensyviai dalyvauja Šviečiamosios gyvulininkystės programoje. Ugdytiniai jau ne vieną kartą buvo išvykę už darželio ribų ir daug sužinojo.

Bitininkas Ernestas Ruseckas papasakojo vaikams apie bites.

Balandžio viduryje darželyje vyko susipažinimo su paukštininkyste renginys „Cip – cip – cip viščiukai“. Vaikučiai sužinojo apie ūkyje gyvenančius naminius paukščius, jų elgesį, lesinimą, teikiamą žmogui naudą. Darželinukai žiūrėjo filmuotą medžiagą, spalvino viščiukų figūrėles, kūrė darbelius, apžiūrėjo netgi gyvus viščiukus, kuriuos iš savo namų atvežė skyriaus darbuotoja Olga Audėjienė. Mažųjų delnuose laikyti ir glostyti geltonsnapiai vaikučiams padovanojo daug puikių emocijų, šypsenų ir juoko.

Balandžio pabaigoje darželinukai aplankė Ruseckų bityną, esantį Anciūnų kaime. Bitininkai Loreta, Ernestas ir Gintarė Ruseckai vaikučiams papasakojo daug įdomių dalykų apie ūkyje laikomas bites, jų gyvenimą, naudą žmogui, bičių gaminamą medų. Bitininkai Ernestas su Gintare pademonstravo bitininko kostiumą, vaikai patys galėjo rankoje laikyti ir spausti dūminę, pamatyti įvairius bitininko darbo įrankius, paragauti medaus iš korio. Grįždami iš bičių ūkio, vaikai aplankė Širvintų Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos Anciūnų filialo biblioteką. Vyr. bibliotekininkė Rita Makauskienė svečiams paskaitė knygelę „Bitės“, o pagal M. Sluckio knygelę „Skrido bitė vakarienės“ buvo suvaidintas trumpas bei žaismingas spektakliukas.

Gegužės pradžioje skyriaus darželinukai bendravo su ožkytėmis. Pirmiausia darželio grupėje klausėsi pasakų, eilėraščių bei mįslių, po to lankėsi Zibalų bibliotekoje ir pagal brolių Grimų pasaką drauge su vyr. bibliotekininke Rita Makauskiene suvaidino spektakliuką „Vilkas ir septyni ožiukai“. Įgyvendindami Šviečiamosios gyvulininkystės programą, darželinukai dalyvavo edukacinėje išvykoje ir aplankė Limonių kaime esantį Valdonės Pažūsienės ir Stasio Motiejūno ožkyčių ūkį. Šeimininkė Valdonė darželinukams papasakojo įdomiausių istorijų apie ožkytes, jų mitybą, gyvenimo būdą. Vaikai sužinojo, kad ožka yra bandos gyvūnas. Tvartelyje pamelžusi ožkytę, šeimininkė pavaišino vaikučius skaniu pieneliu.

Zibalų skyriaus darželinukai Ruseckų bityne, esančiame Anciūnų kaime.
Zibalų skyriaus darželinukai aplankė Limonių kaime esantį Valdonės Pažūsienės ir Stasio Motiejūno ožkyčių ūkį.
Su vyr. bibliotekininke Rita Makauskiene po suvaidinto spektakliuko „Vilkas ir septyni ožiukai“.

Džiugu, kad Šviečiamosios gyvulininkystės programa padeda darželinukams geriau pažinti paukštininkystės, bitininkystės, ožkininkystės ūkių kasdienybę. Vaikams kyla dar didesnis noras kuo daugiau sužinoti. Visą programos veiklą mes integruojame į pasaulio pažinimo užsiėmimus.

Zibalų skyriaus darželinukai jau nemažai žino apie naminius gyvūnus ir malonu, kad jie tas žinias geba pritaikyti. Be to, vaikams ypač patinka išvykos. Mes daug dėmesio skiriame patyriminiam mokymui ir netradicinėms veikloms. Šviečiamosios gyvulininkystės programa – tai puiki proga išbandyti kitokį ugdymą kitokiose erdvėse. Tokiu būdu vaikams daug lengviau suvokti gaunamą informaciją.

Laima Čigienė
Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos
Zibalų skyriaus ikimokyklinio ugdymo mokytoja

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (6 įvert.)

2 Atsakymai į “Puiki proga išbandyti kitokį ugdymą kitokiose erdvėse”

  1. simona parašė:

    valio!

  2. Anonimas parašė:

    – Aktyvistai, inovatoriai, valio!!!

Comments are closed.

scroll to top