Lauko darbai: kokie įrankiai yra būtini kiekvienam sklypo savininkui?

Sklypų savininkai yra linkę patekti į „pasidaryk pats“ gyvenimo būdo kategoriją. Nuosavo ploto turėjimas arba nuoma reiškia, kad visus metus teks užsiimti sodininkyste, tvarkymu, priežiūra ir remontu. Daugelį darbų geriausia atlikti naudojant specialius arba universalius įrankius. Tad kokie įrankiai privalo būti kiekvieno sklypo savininko kolekcijoje?

  1. Genėjimo žirklės

Šis pjovimo įrankis – genėjimo žirklės – tai iš esmės ilgos rankenos genėtuvai, naudojami sunkiai pasiekiamoms vietoms ir storesnėms šakoms genėti. Ilgos rankenos suteikia svertą, kurio reikia norint nupjauti iki 2,5 cm ar didesnio skersmens šakas. Rankenos paprastai būna nuo 40 cm iki 90 cm ilgio.

  • Ilgesnės rankenos genėjimo žirklės gali būti sunkios. Žinokite, ką pjausite bei kaip toli jums reikės pasiekti, ir įsigykite tinkamo ilgio įrankį.
  • Aliuminio arba anglies kompozito rankenos yra lengvesnės.
  • Prižiūrėkite genėjimo žirklių ašmenis ir reguliariai juos galąskite.

2. Aukšto slėgio plovykla

Tai neįkainojamas įrankis valant takus, terasos baldus ir prižiūrint pačią terasą. Galite rinktis iš dujinių ir elektrinių modelių. Dujiniai modeliai bus daug galingesni (būkite atsargūs, kad nenaudotumėte per didelės galios), tačiau jiems reikės daugiau priežiūros. Elektriniai modeliai turėtų užtikrinti pakankamą galią lengviems ir vidutinio sunkumo darbams atlikti.

3. Kastuvas

Rinkoje yra daugybė kastuvų, todėl kiekvienas įrankis tinka skirtingai duobei iškasti. Į ką atkreipti dėmesį perkant: ieškokite kastuvo su pakankamai aukšta rankena, kuri siektų jūsų krūtinę. Ilgesnė rankena suteiks daugiau jėgos kasant. Yra įvairių rūšių rankenų, įskaitant medines, metalines ir stiklo pluošto, tačiau medines dažnai lengviausia suimti, todėl kasdami turėsite daugiau svertų.

4. Grėblys

Naudojant grėblius, svarbiausia yra patogumas: parduotuvėje apžiūrėkite skirtingų tipų grėblius ir atkreipkite dėmesį į tai, kaip jaučiasi kiekvieno jų forma ir svoris, kai paimate jį viena ranka. Tiesą sakant, rekomenduojame į parduotuvę pasiimti sodo pirštines, kad galėtumėte tiksliau įvertinti patogumą.

5. Rankinis pjūklas

Labai dažnai prireikia rankinio pjūklo, kuris yra itinlengvas ir kompaktiškas. Jei reikia nupjauti šaką, nebūtina iškart jungti grandininį pjūklą– imkite įprastą rankinį prietaisą. Šio įrankio pasirinkimas yra pakankamai platus– jų būna įvairių formų ir dydžių. Yra ir labai mažų pjūklų, kuriuos lengvai gali valdyti irsmulkesnio sudėjimo asmenys.

6. Žoliapjovė

Daugumai namų savininkų tenka rūpintis veja. Apžėlęs kiemas ne tik atrodys neestetiškai, bet ir rizikuosite sulaukti neigiamų atsiliepimų iš kaimynų. Jei kiemas nedidelis, apsvarstykite galimybę įsigyti mašininę vejapjovę– tai pigiausias variantas. Jeigu norite, kad šienavimas būtų mažiau varginantis, pasidomėkite savaeigežoliapjove, kurios ratus suka transmisija.

7. Siaurapjūklis

Kitas variantas – elektrinės žoliapjovės, kurioms niekada nereikės degalų! Jums tereikės ilgo maitinimo laido (geriausiai 30ir daugiau cm) ir priprasti atsargiai valdyti vejapjovę, kad netyčia neperpjautumėte laido ar jame neįsipainiotumėte. Tačiau apskritai elektrinės vejapjovės nereikalauja daug priežiūros, yra ekologiškos ir nebrangios.

Tai vienas reikalingiausių ir naudingiausių statybų, remonto bei kitų lauko darbų įrankių. Siaurapjūklis yra sudarytas iš pjūklelio ir korpuso, taip turėdamas galimybę išpjauti lanksčias formas tiek medienoje, tiek metalo ar keramikinėse medžiagose.

Paprastai siaurapjūkliai būna akumuliatoriniai arba elektriniai. Kurį pasirinkti, priklauso nuo to, kokiomis sąlygomis ruošiatės dirbti. Jeigu jums reikalingas įrankis lauke arba toli nuo elektros šaltinio, patariama rinktis akumuliatorinį siaurapjūklį. Tuo tarpu elektriniai įrankiai pasižymi didesne galia, be to, jie niekada neišsikraus.

8. Lapų pūstuvas ir smulkintuvas

Dažnai lapų pūstuvas ir smulkintuvas yra komplektuojami. Lapų pūstuvo funkcija puikiai tinka šiukšlėms išvalyti, lapams iš didelių plotų pašalinti ir sutvarkyti po pjovimo darbų. Smulkintuvo funkcija gerokai sumažina maišų, kurių prireiks lapams sudėti, skaičių.

9. Apsauginė įranga

Dirbant su elektrine įranga ir aštriais ašmenimis svarbu užtikrinti saugumą. Geros pirštinės apsaugos jūsų rankas nuo spyglių, įdrėskimų ir pūslių, o marškiniai ilgomis rankovėmis bei kelnės apgins rankas ir kojas nuo įbrėžimų. Priklausomai nuo atliekamo darbo, taip pat apsvarstykite galimybę dėvėti apsauginius akinius ir tvirtus darbinius batus.

Ypač svarbu yra turėti kokybiškas pirštines – o gal net kelias jų poras. Pirštinės būtinos bet kokiam darbui su augalais, tačiau jų taip pat būna skirtingų rūšių. Minkštos medvilninės pirštinės geriausiai tiks darbui su švelniais augalais, pavyzdžiui, gėlėmis. Guminės ar plastikinės pirštinės padės tvarkyti krūvas šlapių lapų ar drėgną dirvą, o odinės pirštinės geriausiai tiks visiems kitiems tikslams. Jos gali apsaugoti rankas nuo įpjovimų, pūslių, spyglių, kandančių vabzdžių ir daugelio kitų pavojų.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)
scroll to top