PRICER.LT VERTINA: KURIŲ TINKLŲ VAISIŲ IR DARŽOVIŲ KATEGORIJA GERIAUSIA? 2023 ŽIEMOS SEZONASJau daugiau kaip metai prabėgo nuo paskutinio vaisių ir daržovių skyrių vertinimo…


<< PRICER.LT VERTINA: KURIAME PREKYBOS TINKLE VAISIŲ IR DARŽOVIŲ SKYRIUS GERIAUSIAS? 2021 RUDENS SEZONAS >>


Todėl pats laikas šį tyrimą pakartoti. Vertinimą nusprendėme įvesti tam, kad galėtume sekti mūsų prekybininkų vystymąsi, parodyti, kaip jie atrodo iš šono, paskatinti dar geriau dirbti su vaisių ir daržovių skyriais, atkreipti
dėmesį į Lietuvos augintojus, jų produkcijos pateikimą prekybos tinklų leidiniuose, lentynose tikslu pagerinti jų pardavimus per didžiuosius tinklus.

Vertinamos bus 3 vaisių ir daržovių kategorijos dedamosios ir išvedamas bendras rezultatas:

  1. Reklaminiai leidiniai – kiek juose yra pasiūlymų? Kiek jie yra lietuviški?
  2. Skyrių vaizdas – vizualinė prekių gausa ir pasirinkimas, kaip gerai pateiktos akcinės prekės, kaip komunikuojama su pirkėju – kainolapiai, įvairūs paaiškinimai, kokybės pojūtis skyriuje ir kaip gerai parodytos lietuviškos prekės?
  3. Asortimentas – pagrindinių prekių kainos, tame tarpe lietuviškų ir ekologiškų prekių kainos ir pasirinkimas.

Reklaminiai leidiniai
Maxima

Maxima savo leidinyje daržoves ir vaisius pateikia kaip eilinius pasiūlymus, be vartojimo idėjų. Iš viso pateikiama 11 prekių, iš kurių 2 lietuviškos, nors pažymi tik 1.

IKI prekybos tinklas

Prekybos tinklas IKI turi 19 (kopūstų salotų marinate neskaičiuosim) vaisių ir daržovių pasiūlymų. Lietuviškumo leidinyje neakcentuoja yra tik viena lietuviška prekė, kurią pavyko nustatyti pagal paveikslėlį – plautos morkos.

LIDL

LIDL prekybos tinklas siūlo 15 vaisių ir daržovių – iš jų 4 prekės deklaruojamos kaip lietuviškos. Papildomų akcijų ar palaikymo vaisiams ir daržovėms nėra, lietuviškos prekės leidinyje sužymėtos.

Norfa

Kaip įprasta Norfa leidinyje vaisių ir daržovių nėra. Taip suprantame – 2 savaitėms fiksuoti kainas sudėtinga, bet metodai yra. Taigi susirinkome, ką Norfa reklamavo tyrimo savaitę internete.

7 (raugintų agurkų neskaičiuojame) vaisių ir daržovių pasiūlymai, 2 prekės deklaruojamos, kaip lietuviškos.

Rimi

Rimi – 14 vaisių ir daržovių pasiūlymų, 2 prekės deklaruojamos, kaip lietuviškos. Lietuviškos prekės pažymėtos leidinyje.

Bendrai leidinius galima įvertinti taip:

Daugiausia vaisių ir daržovių akcinių pasiūlymų turi IKI ir Lidl leidiniai, bet Lidl yra labiau orientuoti į Lietuvos augintoją, todėl Lidl – 4 balai, IKI – 3 balo. Norfą gelbėja tai kad proporcingai turi daugiau lietuviškų prekių. Bendrai žiemos vidurio leidinių vaisių ir daržovių pasiūla silpna į lietuviškas prekes kreipiama labai mažai dėmesio.

Parduotuvių skyriai


Aišku – viena yra leidiniuose, kita kas yra fiziškai parduotuvės – todėl įvertinsim parduotuvių skyrius.

Maxima

Prekių gausu, produkcija atrodo gerai, kainininkai yra savo vietose, akciniai kaininkai gerai matomi. Atskiros akcines vietos neišskirtos – jas galima pastebėti tik pagal raudonų akcinių kainininkų koncentraciją atskirose vietose.

IKI

Prekių išdėstymas gausus, kainolapiai su pakankamu kiekių informacijos, akciniai kainolapiai išsiskiria. Prekės išsiskiria aplinkoje, dominuoja įrangos fone. Akciniai prekių išdėstymai ryškiai išskirti, aišku, jie pažymėti bendra sausio mėnesio tinklo akcija „-10% kitam apsipirkimui”, bet vis vien išsiskiria išdėstymo vietas. Dar yra atskirai išskirtas egzotinių vaisių ir daržovių stendas „Paradiso“ – IKI projektas startavęs lapkričio mėnesį ir po truputį gęstanti komunikacijoje.

LIDL

Prekių gausu, pasirinkimas didelis, akcijų prekės aiškiai išskirtos ir savo įprastose vietose ir papildomose akcijų zonose, kainolapiai informatyvūs, savo vietose prie prekių, tvarkingi, prekės kokybiškos. Skyrius kiek purvinas, ne visos prekės sutvarkytos – galbūt todėl, kad pataikėme prieš skyriaus sutvarkymą.

NORFA

Prekių išdėstymas, gausa patenkinamas, asortimentas atrodo ribotas, akcijų prekės išskirtos, tačiau atskirų akcinių vietų neišskiriama. Nors kainolapiai be pastovios tvirtinimo vietos, bet sudėti tvarkingai, informacija kainolapiuose tvarkinga. Skyrius gana tamsus, nėra akcentų – kur tinklas norėtų, kad pirkėjas prieitų ir nupirktų daugiau. Pigiausios prekės suverstos dideliuose konteineriuose iš kurių nepatogu imti prekes, yra prekių kurių kokybė prasta – jų tikrai nenupirks, o pirkėjus jos gąsdina.

RIMI

Prekių išdėstymas pakankamas, pasirinkimas didelis, akcijų prekės išskirtos atskiroje vietoje – „Savaitės penketas“ tiek išskirtos ir lentynose. Komunikacija su pirkėju patenkinama, nes palyginus su praeitu tikrinimu ji sumažėjo dvigubai. Prisidėjo komunikacija kaip pirkti nukainotas prekes, vaikams skirtų bananų stovelis tuščias. Kainolapiai tvarkingi tik sunkiau pastebima kilmės šalis, yra papildoma edukacinė informacija, vaisių ir daržovių skyrius liko įjungtas į Rimi „Rinkis sveikiau“ programą.

Pabandysim įvertinti situaciją parduotuvių skyriuose balais:

Šiame įvertinime matome, kad tinklai suvienodėjo. Labiausiai visiems rodiklius gadino tai, kad mažai skiriama dėmesio lietuviškumui. Taip, žiemą lietuviškų prekių mažiau, bet jos geriau matytųsi.

Pagrindinių asortimento prekių kainos, lietuviškumas ir ekologija

Įvertinsim pagrindinių prekių ekologiškų alternatyvų turėjimą, kiek yra lietuviškų prekių.

Jeigu vertinti pagal tai tinklų kainų agresyvumą kiekiais ir balais – Maxima turi daugiausia ir daugiausia pigiausių prekių. Panašiai turi Lidl, Norfa ir Rimi. IKI turi mažiausiai pigiausių alternatyvų.


Vertiname kiek tarp pagrindinių prekių yra lietuviškų

Daugiausia ir pigiausia lietuviškas prekes parduoda Maxima, panašiai IKI, Po to seka Lidl, Norfa ir Rimi turi mažiau.

Vertiname kiek tarp pagrindinių prekių yra ekologinių

Ekologinių prekių daugiausia Maxima. Lidl ir Rimi jų dvigubai mažiau, IKI ir Norfa tik po vieną.

Bendras asortimento įvertinimas atrodytų taip

Pirmauja Maxima, po to seka Lidl, IKI ir Rimi, paskutinėje vietoje Norfa.

Bendras vaisių ir daržovių kategorijos įvertinimas

Laimėtojas su 4,1 balo yraMaxima. Antra vieta Lidl su 4 balais. Trečią ir ketvirtą vietas su 3,6 balo užima IKI ir Rimi. Paskutinę, penktą vietą su 3,4 balo – Norfa.

Bendri pastebėjimai


Vaisiai ir daržovės žiemą yra labai svarbi kategorija, o ir pardavimuose sudaro nemažą dalį. Keista, kad tinklai po švenčių nesugeba to išnaudoti. Pardavimų skatinimas pas visus yra silpnokas, neišnaudojamas aktualios – peršalimo sezono, aukštų kainų / infliacijos (daržovės bet kokiu atveju padeda taupyti) temos. Lietuviškas gamintoja nustumtas į antrą planą. Stipriai nusivažiavo Rimi komunikacija su pirkėjais. Nemokamų bananų vaikams stendas tuščias – jei jau negali sau leisti dėl kaštų krizės – tai galėtų ir patraukti, visa kokybės komunikacija, kuri buvo virš kainolapių dingo, liko tik tvirtinimo elementai. Tai iš esmės dar kartą parodo lietuviškų tinklų vadovybės žemą kompetenciją – vieną kartą gražų projektą padaryti galim, bet paversti tai visus metus dirbančia sistema nesugebam.

Papildoma informacija:
Išsami informacija apie visą atliktą tyrimą ir tyrimo metodologiją pateikiama https://pricer.lt/posts/523-pricerlt-vertina-kuriu-tinklu-vaisiu-ir-darzoviu-kategorija-geriausia-2023-ziemos-sezonas

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top