Atlikęs paskutinę bausmę, iškentė nenusikaltęs mažiau kaip dvi savaites

Asociatyvi kaunas.kasvyksta.lt nuotr.

1988 metais gimęs Eimontas L. dar nesulaukęs pilnametystės Širvintų rajono apylinkės teismo jau buvo teistas penkis kartus. Už nuolatines vagystes, taip pat plėšimą vaikinas dukart buvo pasiųstas atlikti arešto bausmės, o kitus tris kartus jam skirta laisvės atėmimo bausmė, tačiau jų vykdymas tuomet buvo atidėtas.

Jau būdamas 18-kos, Eimontas L. triskart išklausė nuosprendžius apie jam skirtas realias laisvės atėmimo bausmes už vagystes ir plėšimą, tačiau iš pradžių už du vagysčių epizodus skirta 2 metų laisvės atėmimo bausmė po dar dviejų nuosprendžių juos subendrinus pailgėjo tik 9 mėnesiais.

Padaręs pertrauką, širvintiškis savo žygius atnaujino vėl atsidūręs laisvėje. Už dvi nusikalstamas veikas, turto sugadinimą ir vagystę, jam buvo skirta laisvės apribojimo bausmė, po mėnesio už vagystę – 1 metų laisvės atėmimo bausme, jos vykdymą atidedant 1 metams ir paskiriant įpareigojimus. Jog tai nepadėjo ir Eimontas L. visai nepasimokė, nepadarė tinkamų išvadų, aišku iš to, kad po pusantrų metų jis jau išklausė nuosprendį apie tai, kad už vagystę jam skiriama 2 metų laisvės atėmimo bausmė, kuri, tiesa, Vilniaus apygardos teismo buvo pakeista į 1 metų 9 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, paskiriant baudžiamojo poveikio priemonę. Po kelių mėnesių vėl atsidūrus teisme ir už plėšimą bei vagystę skirtą bausmę subendrinus su ankstesnėmis, Eimontas L. buvo nuteistas 2 metų 4 mėnesių laisvės atėmimo bausme.

2020 metais širvintiškio patirtis tapo gerokai platesnė. Tais metais Eimontas L. jau buvo teisiamas už nusikalstamą veiką, susijusią su narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis. Daugėjo ir bendrinimų, subendrinimų, trūko tik apibendrinimų…

Pasiųstas į pataisos namus, Eimontas L. bausmę atliko 2022 metų rugsėjo 27 dieną, tačiau jau 2022 metų spalio 9-ąją padarė naują nusikalstamą veiką. Tą vakarą jis Širvintose, Mindaugo gatvėje, neblaivus (1,82 prom.) vairavo automobilį NISSAN ALMERA. Dėl šio fakto buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Ikiteisminio tyrimo metu Eimontas L. savo kaltę pripažino. Kaip ir tai, kad vairuotojo pažymėjimo ir teisės vairuoti nėra įgijęs. Kaip aiškino kaltinamasis, tą vakarą jis buvo pas savo pažįstamą svečiuose, kur girtavo. Kai išgėrė turėtą degtinę, vyrai sugalvojo jos dar nusipirkti. Kadangi „niekas nedirba“, kaip sakė Eimontas, jie nusprendė nuvažiuoti pas pažįstamą, kad jiems duotų butelį degtinės. Buto savininkas turi automobilį, tai Eimontas L. paprašė jam duoti, kad galėtų „nuvažiuotų iki pažįstamos ir atvežtų butelį degtinės“. Savininkas sutiko, nors žinojo, kad jis neblaivus – juk kartu gėrė. Nuvažiavo, grįžo, bet važiuodamas užkabino aikštelėje stovintį automobilį AUDI A4. Jiems sėdint bute, atvyko policijos pareigūnai, kuriems Eimontas L. prisipažino, kad vairavo jis.

Vilniaus regiono apylinkės teismo Ukmergės rūmų baudžiamuoju įsakymu Eimontui L. buvo skirta galutinė 58 MGL (2900 Eur) bauda ir uždrausta naudotis specialiąja teise (teise vairuoti kelių transporto priemones) 4 metus. Paskirta ir baudžiamojo poveikio priemonė – konfiskuota automobilio NISSAN ALMERA vertę atitinkanti pinigų suma – 950 Eur.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite vasario 17 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top