KUO TRUMPAREGYSTĖ SKIRIASI NUO TOLIAREGYSTĖS IR KAIP JAS ABI ĮVEIKTI?

Dažniausiai daugumą mūsų kamuoja tokie regėjimo sutrikimai kaip trumparegystė arba toliaregystė. Šiuos negalavimus įmanoma palengvinti nešiojant priskirtus atitinkamus akinius, kontaktinius lęšius arba pasitelkus į pagalbą regėjimo korekciją lazeriu. Jeigu turite regos sutrikimų ir norite jų atsikratyti, tai padaryti padės patyrusių akių gydytojų įmonė: regoscentras.lt.

Dėl kokių pagrindinių priežasčių atsiranda trumparegystė?

Jeigu akies obuolys yra per ilgas, ragena pasidaro per smarkiai išgaubta, tada šviesos spinduliai fokusuojasi dar prieš pasiekdami tinklainę. Dėl to objektai, kurie yra toliau nuo mūsų praranda ryškumą, užtat visa, kas yra arti, matosi labai ryškiai. Tai ir vadinama trumparegyste.

Kita vertus, daugelis iš mūsų ankstyvoje vaikystėje, kol akys dar nėra pilnai suaugusios, būname šiek tiek toliaregiai, nes geriau matome tai, kas yra toliau nuo mūsų, o ne tai, kas yra panosėje. Vėliau, kai akys kaip reikiant suauga aštuntaisiais gyvenimo metais, regėjimas pagaliau normalizuojasi.

Pirmieji šios rūšies regėjimo sutrikimo požymiai dažniausiai pasirodo subrendimo laikotarpiu, kai akis būna pilnai suaugusi. Kol trumparegystės atvejai lengvi, tada gydymas dar nėra būtinas, bet jiems pasunkėjus, delsti neapsimoka.

Kas nutinka regėjimui esant toliaregystei?

Jei akies obuolys yra per trumpas arba jos ragena per plokščia, tada aplinkos vaizdai fokusuojasi už tinklainės, užpakalinėje akies dalyje. Tada artimieji vaizdai yra neryškūs, tarsi migla apsitraukę. Negaluojant toliaregyste, kai dirbama su kompiuteriu, kartais ima skaudėti galvą, net ima pykinti, nedirba skrandis, užklumpa kiti nemalonūs pojūčiai.

Tiesa, toliaregystė turi ir savotiškų privalumų, nes tada žmogus labai gerai mato net itin tolimus objektus, ir juos pastebi anksčiau už kitus. Be to, toliaregystė, kaip ir dauguma kitų regos negalavimų, gali būti paveldėta.

Lygiai taip pat kaip trumparegystė, taip ir toliaregystė gali būti lengva arba gana daug išsivysčiusi. Pastaroji liga ypač išsivysto senatvėje, nes dėl jos akies lęšiukas nebėra pajėgus tiek išsigaubti, kad tinklainėje būtų sufokusuotas ryškus vaizdas. Toliaregystė vieniems gali būti stabili, o kitiems – progresuojanti. Tačiau ją, kaip ir trumparegystę, parinkus tinkamą gydymą galima įveikti.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top