Kaip pradėti savo perkraustymo verslą ir kodėl tai daryti verta?

Padangos, darbo rūbai

Ar kada galvojote, jog būtų gerai sukurti papildomą pajamų šaltinį? Jeigu atsakymas „Taip“, tai tikriausiai sukote ar net šiuo metu sukate galvą, kokia gi veikla užsiimti, kad ji neštų pelną? Vienas iš patrauklių sprendimų – perkraustymas. Tai yra paslauga, kuriai atlikti pakanka kruopštumo, laiko planavimo ir beveik nereikia įgūdžių. Kasdien kraustosi dešimtys žmonių ir, jeigu jums pavyktų savaitgaliais ar kitu metu gauti keletą užsakymų – uždarbis tikrai būtų solidus. Mes nesistengsime jums įsiūlyti pirkti furgoną ar kažkokias kitas paslaugas. Tiesiog iš žmogiškosios pusės apžvelgsime esminius dalykus, kaip pradėti savo perkraustymo verslą ir kodėl tai daryti būtų verta?

Pradžia – legalumas

Kad galėtumėte uždirbti siūlydami paslaugas, turite būti įteisinę savo veiklą. Tą padaryti galite keliais būdais – įsteigdami įmonę arba išsiimdami individualios veiklos pažymą. Net nerizikuokite visko atlikti paprastai, neturėdami legalaus veiklos įrodymo dokumento. Bet kokių ginčų ar nesutarimų atveju jums grės daug didesni nemalonumai nei klientui, todėl reikia apsaugoti save.

Individualios veiklos pažyma geriau tada, kai dirbate vieni arba jums retai reikia kitų asmenų pagalbos. Jeigu perkraustyti norite dažnai arba turite didesnį kapitalą ir norite į tai įsitraukti rimčiau, steikite mažąją bendriją arba uždarąją akcinę bendrovę.

Turėdami juridinį statusą galėsite išrašyti žmonėms sąskaitas, sudaryti sutartis, apsaugoti jų turtą ir save bei savo darbą nuo ginčų metu kylančių nesklandumų. Įsteigti įmonę ar išsiimti individualios veiklos pažymą yra ganėtinai pigu (atėmus įstatinį kapitalą UAB atveju), todėl nereikės sukti galvos dėl didelių išlaidų.

Antra – finansiniai privalumai

Taigi, vienas iš svarbiausių privalumų, kodėl perkraustymo verslas minimas mūsų straipsnyje – be galo maži veiklos išlaikymo kaštai. Taip, būti pelningiems niekada nėra paprasta, tačiau privalumas perkraustant tas, kad didelių nuostolių irgi nepatirsite. Tereikia išlaikyti techniką ir darbuotojus (jeigu tokių turite), o sudėtingų darbo planavimo sistemų ar
kitų išlaidų nebus.

Kaip maksimaliai sutaupyti pradžioje?

Veiklos pradžioje būtina rasti sprendimus, kurie padėtų sutaupyti ir mažinti kintamas išlaidas. Džiugu, kad perkraustymo verslas yra būtent toks, kuriame galima rasti ne vieną nišą, kurioje pavyks sumažinti išlaidas, tačiau niekuo nesuprastės teikiamų paslaugų kokybė. Visų pirma – galite samdyti nereguliarią darbo jėgą. Kada turite užsakymą, pasamdote žmogų, kuris gali padėti pernešti daiktus.

Taip pat pradžioje turbūt neapsimoka pirkti nuosavo furgono. Kodėl? Ogi dėl to, kad jis turi atsipirkti. Ne tik pačio furgono įsigijimo kaina, tačiau ir jo išlaikymas kainuoja daug. Kuras, draudimas, o ką jau kalbėti apie greitai besidėvinčias padangas (štai čia galite pasižiūrėti, kiek jos kainuoja https://www.varle.lt/padangos-automobiliams/). Dėl to verta nuomotis furgoną – mokate tik už tai, kada juo naudojatės ir visai nereikia rūpintis išlaikymu.

Taip pat galite patys administruoti savo socialinės medijos kanalus ir atsakinėti į skambučius – nereikės samdyti tam žmogaus.

Jūsų ir darbuotojų saugumas darbo vietoje

Daug kas perkraustymo versle mato labai paprastą būdą viską atlikti – greitai viską pernešti į furgoną, pervežti ir iškrauti. Tačiau svarbiausia turėtų būti ne tai, kas perveš greičiau, tačiau kas perveš saugiau ir efektyviau. Tiek darbuotojų, tiek pačių daiktų saugumas yra be galo daug dėmesio reikalaujantys akcentai.

Pasirūpinkite darbo rūbais (spausti čia), sudarykite lankstų ir nuo kojų nenuvarantį darbo grafiką, neatlikite nesaugių daiktų pernešimo be tinkamų žinių ir taip toliau.

Vertybės ir svarbiausi niuansai perkraustant

Kaip jau minėjome, uždirbti iš perkraustymo gali kiekvienas(-a), nes čia nėra didelių išlaidų ar reikalavimų. Svarbu tik tinkamai suprasti, ko iš jūsų nori klientas ir ar galite tą užduotį atlikti.

Tačiau suprasti reikia ir tai, kad perkraustymas arba daiktų pervežimas – fizinis darbas.

Todėl tokį darbą geriausia dirbti fiziškai gerai pasiruošusiems asmenims, kurie neturi didelių sveikatos problemų. Perkraustytojai beveik visada ir beveik be išimties – vyrai.

Dirbti perkraustytoju be B kategorijos vairuotojo pažymėjimo – bergždžia, nes negalėsite valdyti vieno svarbiausių darbo įrankių – transporto.

Galiausiai galima klientams siūlyti už papildomą įkainį daiktus papildomai apsaugoti – įvyniojant juos į specialią plėvę, ar sudedant į apsaugines talpas. Perkraustymo vertybės – saugumas, patogumas klientui ir be abejo, greitis. Tačiau šie trys dalykai ne visada suderinami tarpusavyje. Ieškokite kompromiso tarp jų.

Galbūt laikas specializuotis?

Jeigu jau turite šiokios tokios patirties dirbant perkraustymo versle arba nesate visiški naujokai, pats laikas rasti savo specializaciją. Butų perkraustymas? Biurų perkėlimas? Specializuotos mokslinės technikos gabenimas? Gamyklų įrangos perkėlimas?

Viešieji pirkimai ir verslo aptarnavimas

Vienas iš didžiausių privalumų, kodėl verta imtis perkraustymo veiklos – ne tik žmonių daiktų pervežimas iš senų namų į naujus. Iš tiesų didžiąją dalį jūsų klientų gali sudaryti ne privatūs asmenys, o viešasis sektorius ir verslas.

Dalyvaudami viešuosiuose pirkimuose arba perkraustydami įmones galite užlipti ant tikros aukso gyslos, kuri leis per mėnesį ar pusmetį uždirbti kelis kartus didesnes sumas. Vien dėl to yra tikrai verta įsitraukti į perkraustymą.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+