Tūkstančiai širvintiškių parašų A. Verygai

Iniciatyvinės grupės nariai skaičiuoja tarpinius rezultatus.

Iniciatyvinės grupės nariai skaičiuoja tarpinius rezultatus.

Ne kartą rašyta, kad susibūrusi iniciatyvinė grupė, kurią sudaro Tarybos nariai Marija Gudonienė, Daiva Puzinienė, Remigijus Bonikatas, VšĮ Širvintų ligoninės atstovės Nijolė Vasiliauskienė, Aldona Beliakova, asociacijos Širvintų miesto bendruomenės „Mūsų Širvintos“ pirmininkė Inga Vaickienė, parengė peticiją dėl Širvintų ligoninės išsaugojimo.

Praėjo vos daugiau nei savaitė po peticijos parengimo, o redakcija per tą laiką sulaukė ne vieno skaitytojo komentaro, norinčių pasirašyti po peticija klausimų. Todėl iniciatyvinės grupės pasiteiravome, kaip sekasi rinkti parašus ir kokių atsiliepimų apie šią iniciatyvą sulaukia iš rajono gyventojų.

Pasak iniciatyvinės grupės pirmininkės Tarybos narės Marijos Gudonienės, parengti peticiją ir atsakingiems valstybės pareigūnams parodyti, kad mažųjų ligoninių išlikimas yra labai svarbus daugeliui regionų gyventojų, paskatino pastarųjų metų įvykiai, nuolatiniai vieši pranešimai, paskui kuriuos taip ir neatėjo jokie konkretūs aukščiausios šalies valdžios sprendimai. Tikriausiai aukščiausi šalies pareigūnai nelabai supranta, ką reiškia žmogui iš atokesnio kaimo nusigauti į eilėmis užkimštą didmiesčio ligoninę. Kaip sulaukti 2-3 mėnesius ar dar ilgiau trunkančios eilės, jei užklupo liga… Ligoninė čia pat, vietoje, ir jos paslaugos žmonėms labai reikalingos, ir tai nėra tik politikų kalbos ar noras pasirodyti, kaip tai įvardina opozicija, bandydama pasišaipyti iš šios iniciatyvos.

Iniciatyvinės grupės narių nuomone, ką jau ką, bet paniekinti, pakritikuoti ir pašiepti bet kokią iniciatyvą mūsų rajono opozicija tikrai moka. Tik štai, didžiausiam kritikui „valstiečiui“ V. Šimonėliui būnant meru, prasidėjus švietimo įstaigų reorganizacijoms, turint visas galias savo rankose, apie panašias priemones nebuvo pagalvota. Tuometinė valdžia lengvai sutiko su nuleista tvarka, o galėjo irgi suburti žmones, rinkti parašus, pasipriešinti…

Kas žino, gal laiku garsiai pareikštas gyventojų balsas galėjo pakreipti įvykius kita linkme. O ir per pastaruosius metus iš opozicijos apart skundų jokio pasiūlymo ar iniciatyvos nebuvo girdėti. Nebent mažos išimtys, kai reikėjo apginti saviškius…

Dabar rajone turime pavyzdį, kai visi gyventojai kviečiami pareikšti savo nuomonę dėl labai svarbaus kiekvienam klausimo. Imtasi priemonių, kaip garsiai pareikšti visuomenės nuomonę. Nes pasak iniciatyvinės grupės narių, tiek Seimo Pirmininkas, tiek Sveikatos apsaugos ministras, kiti atsakingi valstybės pareigūnai, kuriems ir bus įteikta peticija su parašais, privalės reaguoti ir pateikti atsakymus apie aiškesnę mūsų ligoninės perspektyvą kiekvienam ją pasirašiusiam gyventojui.

Ir pabaigai apie skaičius, kurie parodo, kad Širvintų rajono žmonės turi tvirtą nuomonę – ligoninę išlaikyti būtina. Iniciatyvinės grupės turimais tarpiniais duomenimis, po peticija jau pasirašė 3125 širvintiškiai. Be to yra paskelbta ir elektroninė peticija, po kuria taip pat pasirašo ne tik mūsų, bet kitų rajonų gyventojai, neabejingi mažųjų rajoninių ligoninių likimui.

Peticiją numatyta adresatams įteikti jau šią savaitę, todėl tikimasi, kad parašų skaičius turėtų būti dar didesnis.

Norintys pasirašyti peticiją internete, ją gali rasti tinklalapyje www.peticijos.com

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

6 Atsakymai į “Tūkstančiai širvintiškių parašų A. Verygai”

  1. lalaila parašė:

    Prie Pinskuvines valdzios labai isgrazejo miestas, tiek daug padaryta ir dar daroma. Balsuosiu vel uz Pinskuvine.

  2. paskutiniam parašė:

    O kas jums draudžia gultis čia arba liepia pasirašyti? Jūsų teisė rinktis!

  3. parašė:

    Mes visi pasirašom, kad ligoninės neuždarytų, bet, kai susergam norim gultis į ligoninę Ukmergėj, arba Vilniuje…???

  4. ui oi parašė:

    Teisingoje gazietoje paskaiciau, kai jie ruosiasi mere nuversti, oi negaliu , tikri cirkinykai. Uz mere visi balsuos , o ne uz ju siulomus diedukus.

  5. svajone parašė:

    Kai isrinks jau tą gerajį mera, tai gyvensime kaip rojuje. Keliuose leda tirpys sildomas asfaltas, slidumo nebus, soc bustus gaus visi kas tik norene vien tik nusipelniusi zurnaliste, o vietoj ligonines bus gal kokia klinika su visokiais pricindalais. Tik reikia isrinkti ta gera mera, kad tik neliktu sitos ale blogos.

  6. jane parašė:

    Ačiū iniciatoriams tokios geros idejos.

Comments are closed.

scroll to top
+