Entuziazmo nestokojanti jaunuomenė darbuojasi Širvintų ligoninėje

Rūtenis Badikonis ir Gabija Krutkytė džiaugiasi galėdami padėti ligoniams.

Širvintų ligoninėje sulaukta savanorių. Vienas iš jų – Rūtenis Badikonis, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto šeštakursis. Jo ir kitų bendrakursių veiklą Širvintų ligoninėje labai teigiamai vertina rajono merė Živilė Pinskuvienė: „Kartu su ligoninės kolektyvu džiaugiuosi ir tariu nuoširdų AČIŪ. Už tai, kad į pagalbos prašymą atsiliepė iš karto. Kad nepabijojo palikti miestą ir atvykti į rajoninę ligoninę. Už tai, kad yra pasiryžę padėti, kad šių jaunų žmonių akys dega noru veikti.“ Būsimasis gydytojas Rūtenis Badikonis sutiko pasidalyti mintimis apie darbą Širvintų ligoninėje, studentišką entuziazmą, ateities perspektyvas.

Entuziazmo kupini medikai Miglė Kalinauskaitė ir Kipras Jauniškis.
Širvintų medikams talkina Mantas Balčytis, Rūtenis Badikonis ir Lukas Kevličius.
 • Kas ir kaip atsitiko, kad pradėjote savanorystę Širvintų ligoninėje?
 • Savanorystės idėja kilo, kai iš tėčio, dirbančio „Širvintų šilumoje“ išgirdau, kad ligoninėje dėl koronaviruso yra didelis gydytojų bei slaugytojų ir jų padėjėjų trūkumas. Nieko nelaukdamas susisiekiau su draugais iš savo kurso ir, kartu aptarę susidariusią situaciją, pasisiūlėme suformuoti kelias studentų komandas budėjimams Širvintų ligoninėje.
 • Į Širvintas atvykote ne vienas. Drauge su Jumis darbuojasi gražus būrelis jaunimo. Kas tie savanoriai drąsuoliai, sutikę iš sostinės vykti dirbti į provincijos ligoninę?
 • Visi esame bendrakursiai – jau šeštus metus kartu studijuojame. Su manimi į praktiką atvyko Mantas Balčytis, Kipras Jauniškis, Miglė Kalinauskaitė, Lukas Kevličius ir Gabija Krutkytė. Visi jie svajoja apie skirtingas medicinos sritis ir atkakliai siekia savo tikslų. Jaučiuosi kiek nejaukiai vienas duodamas šį interviu ir kalbėdamas už bendrą mūsų visų pagalbą Širvintų ligoninei, nes kiekvienas iš šių studentų atliko vienodai daug darbo ir galėtų plačiai papasakoti apie savo patirtis. Antra vertus, tikrai žinau, kad visi šie bendrakursiai ateityje sąžiningai darys tuos darbus, kurie garsiai kalbės už juos pačius.
 • Darbo krūvis tikrai nemažas, darbas nelengvas ir reikalauja daug laiko. Kas palaiko Jūsų entuziazmą dirbti? Minčių viską mesti dar nebuvo?
 • Kadangi vis dar esame studentai, universitete didžiąją laiko dalį skiriame teorinių medicinos žinių gilinimui. Todėl kiekvieną kartą, kai gauname galimybę patobulinti ir savo praktinius įgūdžius, labai džiaugiamės ir sąžiningai atliekame visas paskirtas užduotis. Be to, esame jauni, profesiniame kelyje turime užsibrėžę konkrečius tikslus, kurie reikalauja pastangų, todėl entuziazmas yra šimtaprocentinis. Svarbu paminėti ir faktą, kad Širvintų ligoninės darbuotojai yra labai atsidavę darbui, neskaičiuoja darbo valandų ir supranta studentus. Dėliojant darbo grafikus, mums leidžiama juos suderinti tiek su galimybėmis atvykti iš Vilniaus, tiek su kasdien universitete vykstančiais seminarais.
 • Kaip dažnai tenka susidurti su koronavirusu sergančiais ligoniais?
 • Kol kas visus kartus būdavo po kelis ligonius, kuriems koronavirusinė infekcija jau patvirtinta ar yra laukiama tyrimo rezultato. Eidami pas tokius pacientus, imamės visų reikalingų apsaugos priemonių. Baigę šiuos apsilankymus, atliekame dezinfekciją bei pilną apsauginės aprangos pakeitimą ir einame daryti kitų darbų. Kol kas visiems ligoninėje apsilankiusiems studentams koronaviruso išvengti pavyko.
 • Esate labai jaunas. Netrukus baigsite studijas. Kaip dažnai aplanko noras atvykti visam laikui į Širvintas, čia apsigyventi ir prisijungti prie Širvintų medikų kolektyvo?
 • Kol kas Širvintų ligoninėje teko pabuvoti labai trumpą laiką, todėl platesnių pamąstymų gyventi ir dirbti Širvintose vėlesniuose gyvenimo perioduose dar nebuvo. Be to, visiems mums prieš akis ilgos rezidentūros, kurios yra atliekamos didesnių miestų ligoninėse. O ir pasaulis šiais laikais yra labai atviras – Lietuvos medikai po studijų turi geras galimybes tobulintis daugelyje užsienio šalių, kur suteikiamos sąlygos gerinti ne tik bazinius medicinos įgūdžius, bet ir mokytis naujų, mūsų šalyje nebūtinai taikomų metodikų. Kalbant apie Širvintų kraštą – tik geri žodžiai. Jis turi ir nuostabią aukštaitišką gamtą, ir puikiai plėtojamą rajono infrastruktūrą, ir malonius žmones. Tiesa, Širvintų ligoninė, kaip ir daugelis kitų, esančių mažesniuose rajonuose, išgyvena ne pačius geriausius laikus ir laukia savojo renesanso. O juk ligoninė turi svarbiausius pamatinius elementus – personalą ir patalpas su bazine įranga. Atnaujinimo ir modernizavimo darbai duotų papildomos motyvacijos atvažiuoti kitų miestų medikams ir suteiktų geresnes gydymo sąlygas pacientams.
 • Širvintų rajone gausu gyventojų, turinčių Banikonio pavardę. Jūsų pavardėje skiriasi tik 1 raidelė. Gal turite kokių sąsajų su Širvintų kraštu?
 • Mano senelis (tėčio tėtis) buvo kilęs iš Šešuolių kaimo, esančio už mažiau nei 20 kilometrų nuo Širvintų. Iš ten ir Badikonio pavardė.
 • Ačiū už pokalbį.

Kalbėjosi Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys
Nuotraukos iš Rūtenio Badikonio asmeninio albumo

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite gruodžio 18 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (11 įvert.)

2 Atsakymai į “Entuziazmo nestokojanti jaunuomenė darbuojasi Širvintų ligoninėje”

 1. kavos puodelis parašė:

  Naujos kartos daktarai yra visiškai kitokie daktarai.

 2. Anonimas parašė:

  valio!

Comments are closed.

scroll to top