Širvintų ligoninė

Širvintų ligoninė: negalima miegoti – reikalingi sprendimai

Pastaruoju metu prabilus apie situaciją, kurioje atsidūrė daugelis Lietuvos mažųjų ligoninių, iškilo ir klausimas, o kas gi laukia Širvintų ligoninės?

Į šį klausimą sveikatos sritį kuruojanti Širvintų r. savivaldybės mero pavaduotoja Irena Vasiliauskienė atsakė taip:

- Nuo 2011 m., kai tapau Tarybos nare, esu Socialinės, sveikatos apsaugos ir šeimos komiteto pirmininkė. Todėl sveikatos įstaigų situacija man yra gerai žinoma. Širvintų ligoninės padėtis yra prasta jau daugiau nei dešimtmetį ir pagrįstai kyla minčių, kad tuomet, kai situacija ėmė blogėti, padaryti ryžtingesni žingsniai, priimti sprendimai galėjo nulemti kitokią dabartį. Kad ir pavyzdys su brangia chirurgijos įranga, kurią gavus labai greitai pats Chirurgijos skyrius buvo uždarytas, o įranga padovanota Ukmergei. Skaityti daugiau »

Karšta tema: Lėkštės „su ryškiais dėvėjimo pėdsakais“ – geriausias įrodymas, kad dešimtmečiais tie dalykai niekam nerūpėjo

Po trečiadienį viešojoje erdvėje pasirodžiusių publikacijų apie Sveikatos apsaugos ministerijos sudarytos Ligoninių maisto tikrinimo komisijos išvyką į Širvintų ligoninę, permainų priešininkams beliko iš apmaudo kandžiotis alkūnes. Portale DELFI antraštė, kaip įprasta, skambėjo grėsmingai „Patikrino maistą Širvintose: maistas tiekiamas kibiruose, ligoninė kenčia skurdą“, tačiau tai buvo viskas, ką sensacijų medžiotojams pavyko išspausti iš šio reportažo. „Maisto kokybę, maistingumą ir išvaizdą komisija įvertino 6 balais iš 10,“ – rašo DELFI ir cituoja Komisijos pirmininką Almantą Kranauską, kuris pripažįsta, kad jokių rimtų pažeidimų nenustatyta. Skaityti daugiau »

Aurelijaus Verygos „aukštasis pilotažas“ regionų ligoniams žada skausmingų permainų

A. Veryga jau nusitaikė ir į Širvintų ligoninę?

A. Veryga jau nusitaikė ir į Širvintų ligoninę?

Antradienį viena iš Alytaus žiniasklaidos priemonių paskelbė Eglės Indrelytės straipsnį „Ar Alytus taps pilotiniu miestu sujungiant gydymo įstaigas?“ Nors iš pavadinimo gali pasirodyti, kad šie pasvarstymai aktualūs tik Dzūkijos sostinės ir šio regiono gyventojams, taip nėra. Straipsnis apie tai, ką susitikę kalbėjo Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius. O jų pokalbis siunčia labai jautrų signalą visai Lietuvai, kadangi liečia regionuose dar veikiančių smulkiųjų savivaldybių ligoninių ateitį. Skaityti daugiau »

Opozicijos „sensacija“ – dar viena „antis“ prieš Širvintų ligoninę?!

Lietuvos sveikatos apsaugos politika pražūtinga – šalį palieka daugelis jaunų gydytojų, slaugytojų, geresnės ateities beieškantys Norvegijoje, Airijoje, kitose išsivysčiusiose šalyse. Sudėtinga mažųjų rajonų ligoninių padėtis, atrodo, Vyriausybės labai nejaudina. Politinės valios ir realių sprendimų, kaip joms padėti neparodė dar nei vienas ministras.

Sudėtinga situacija daugelyje šalies mažųjų ligoninių. Tačiau mes, širvintiškiai, esame išskirtiniai kitu bruožu – mūsų rajone prie tokios valstybinės politikos savo sisteminga kenkiančia veikla prisideda ir kai kurie politikai. Skaityti daugiau »

Ko nepadarė kiti, padarė 4 moterys

Ko nepadarė kiti, padarė 4 moterys
Širvintų ligoninės vidaus ligų skyriaus aplinka kėlė siaubą tiek rajono vadovams, tiek jame gulintiems pacientams, lankytojams. Šiurpino neatmenamus laikus liudijanti aplinka, neremontuotos palatos, sanitariniai mazgai. Neūkiškumą puikiai iliustruoti galėjo net metalinės, tarybinius laikus primenančios šiukšliadėžės…
Balandžio mėnesį rajono Savivaldybės Tarybai priėmus sprendimą, buvo nutraukta patalpų nuomos sutartis su UAB „Socialiniai ir sveikatos projektai“, kuriai suremontuotos 1-ojo aukšto patalpos (372,50 kv. m) 2009 metais buvo išnuomotos už juokingai mažą įkainį. Rajono vadovių įpareigojimu laikinai Širvintų ligoninės direktoriaus pareigas einantis Vidmantas Eigėlis į šias kur kas labiau sveikatos priežiūros paslaugų veiklai tinkančias patalpas perkėlė vidaus ligų skyrių. „Pagarba žmogui – tai svarbiausia, ką turime parodyti ir padaryti dėl Širvintų ligoninėje besigydančių pacientų. Dėkoju Tarybos valdančiosios koalicijos nariams už tai, kad palaikė mano idėją ir nepabūgo priimti sprendimą nutraukti vienai šaliai itin palankią nuomos sutartį su UAB „Socialiniai ir sveikatos projektai“. Niekam nėra paslaptis, jog ši įmonė yra tiesiogiai susijusi su įtakingu konservatoriumi, buvusiu Vilniaus meru Raimundu Alekna. Po ilgų diskusijų dauguma Tarybos narių sutiko, kad Širvintų rajono žmonės, ligoninės pacientai turi gydytis normaliose patalpose. Daugybę metų nebuvo daroma nieko. Didžiuliai pinigai sumokėti už strategijas, o žmonės gulėjo palatose su kiaurais mediniais langais, nudrengtomis sienomis, dvokiančiais sanitariniais mazgais. Dėkoju laikinai paskirtam ligoninės direktoriui Vidmantui Eigėliui už tai, kad su paskirta užduotimi puikiai susitvarkė. Tai parodo, kad jei žmogui patikėtos vadovo pareigos, dirbti ir stengtis yra privaloma, o ne vien gauti atlyginimą ir tyliai sėdėti šiltoje vietoje,“ – sakė gegužės 19 dieną naujojo vidaus ligų skyriaus atidarymo metu merė Živilė Pinskuvienė.
Darbai tęsiami: trečiojo aukšto patalpos, kuriose iki šiol veikė vidaus ligų skyrius, laikinai uždarytos. Jas suremontavus, bus teikiamos geriatrijos paslaugos.
„Širvintų krašto“ informacija
Tokioje aplinkoje iki šiol buvo gydomi ligoniai.
Ne veltui sakoma, kad ir aplinka padeda žmogui išgyti….
Naujojo vidaus ligų skyriaus atidarymas
Rajono vadovės ir medikai džiaugiasi, kad labai pagerės pacientų gydymo sąlygos

Rajono vadovės ir medikai džiaugiasi, kad labai pagerės pacientų gydymo sąlygos

Širvintų ligoninės vidaus ligų skyriaus aplinka kėlė siaubą tiek rajono vadovams, tiek jame gulintiems pacientams, lankytojams. Šiurpino neatmenamus laikus liudijanti aplinka, neremontuotos palatos, sanitariniai mazgai. Neūkiškumą puikiai iliustruoti galėjo net metalinės, tarybinius laikus primenančios šiukšliadėžės… Skaityti daugiau »

Kodėl Širvintų ligoninės direktorė klaidina gyventojus?

Kodėl Širvintų ligoninės direktorė klaidina gyventojus?
Gruodžio 22 d. VšĮ Širvintų ligoninės tinklalapyje www.sirvintuligonine.lt buvo paskelbta informacija, sukėlusi gyventojų susirūpinimą. Jame skelbiama, kad „nuo 2016 m. sausio 1 d. netenkama priėmimo-skubios pagalbos ir specializuotos ambulatorinės chirurgijos paslaugų tikslinio finansavimo, dėl kurio ligoninėje bus vykdomi struktūriniai pertvarkymai, t. y. naikinamos priėmimo-skubios pagalbos ir specializuotos ambulatorinės chirurgijos paslaugos.“
Ši informacija VšĮ Širvintų ligoninės steigėjai – rajono Savivaldybei – buvo lyg perkūnas iš giedro dangaus. Ligoninės nuostatuose yra  aiškiai parašyta, kad sprendimus, susijusius su paslaugų naikinimu, apimčių mažinimu, personalo struktūra, etatais, ši įstaiga gali priimti tik suderinusi su steigėju ir Stebėtojų taryba. Tai nebuvo padaryta, tad galima daryti išvadą, kad, priimdama sprendimą naikinti paslaugas, direktorė Laima Meškauskienė paprasčiausiai viršijo savo įgaliojimus. Kodėl taip pasielgė, ko tuo siekia?
Kad išsiaiškintų situaciją, gruodžio 23 d. Savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, mero pavaduotoja Irena Vasiliauskienė, Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Elona Pečiukaitienė susitiko su VšĮ Širvintų ligoninės direktore Laima Meškauskiene. Ligoninės direktorės prašyta paaiškinti, kodėl pasirodė šis pranešimas ir yra klaidinami rajono gyventojai, jei to paties pranešimo apačioje pateikti Vilniaus teritorinės ligonių kasos ir Sveikatos apsaugos ministerijos dokumentai, kad minėtos paslaugos bus apmokamos pagal patvirtintas bazines kainas.
- Padriki ir vieni kitiems prieštaraujantys L. Meškauskienės paaiškinimai nesuteikė atsakymų į klausimus,- sako Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė. – Mes tokius kompetenciją viršijančius ligoninės direktorės sprendimus suprantame kaip piktavalį norą sukiršinti, supriešinti Savivaldybės vadovus, valdančiąją daugumą su visuomene, pastangas įteigti, kad visa tai vyksta dėl įstaigų reorganizacijos, nors tai yra visiškas melas. Rajono vadovai, valdančioji dauguma kaip tik siekia išsaugoti esamas paslaugas, rasti lėšų gydytojų, slaugytojų, slaugytojų padėjėjų darbo užmokesčiui didinti, įstaigos teikiamų paslaugų kokybei ir prieinamumui gerinti ir pan.
Galiausiai ligoninės direktorė, panašu, visiškai susipainiojo savo sprendimuose. Gruodžio 29 d. tame pačiame įstaigos interneto puslapyje pasirodė naujas pranešimas, kuriame skelbiama, kad priėmimo-skubios pagalbos ir specializuotos ambulatorinės chirurgijos paslaugos bus teikiamos dar mėnesį, t.y. iki 2016 m. sausio 31 d. Tik šį kartą prie informacijos jau nebepateiktos nuorodos į Valstybinės ligonių kasos ir Sveikatos apsaugos ministerijos dokumentus, reglamentuojančius minėtų paslaugų apmokėjimą.
Kuo remiasi ligoninės direktorė priimdama tokius jos kompetenciją viršijančius sprendimus ir įžūliai klaidindama gyventojus, kitaip sakant jiems meluodama?
Toks L. Meškauskienės elgesys primena „Pati muša – pati rėkia“ situaciją. Ar nebaugu, kad taip įsismaginusi ir „pasitarusi su savimi“ diektorė gali nuspręsti ne tik kai kurias paslaugas panaikinti, bet ir ligoninę uždaryti?..
Tikimasi, kad į klausimus konkrečiau bus atsakyta atlikus tarnybinį patikrinimą.
Pranešimas Širvintų ligoninės tinklalapyje

Pranešimas Širvintų ligoninės tinklalapyje

Gruodžio 22 d. VšĮ Širvintų ligoninės tinklalapyje www.sirvintuligonine.lt buvo paskelbta informacija, sukėlusi gyventojų susirūpinimą. Skelbiama, kad „nuo 2016 m. sausio 1 d. netenkama priėmimo-skubios pagalbos ir specializuotos ambulatorinės chirurgijos paslaugų tikslinio finansavimo, dėl kurio ligoninėje bus vykdomi struktūriniai pertvarkymai, t. y. naikinamos priėmimo-skubios pagalbos ir specializuotos ambulatorinės chirurgijos paslaugos.“ Skaityti daugiau »

„Ligoninės vadovybė neįvykdė slaugytojams įsipareigojimų.“

Sveikatos apsaugos ministrė: „Ligoninės vadovybė neįvykdė slaugytojams įsipareigojimų.“
Taip teigė lapkričio 6 d. Širvintų rajono savivaldybėje viešėjusi Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė. Tai, kad mūsų gydymo įstaigų teikiamos paslaugos netenkina rajono gyventojų, steigėjui (Savivaldybei, jos vadovėms, Tarybos nariams) kelia didelį nerimą veiklos rodikliai, yra aišku jau seniai. Ligoninė skendi skolose, rajono vadovybę nuolat pasiekia gyventojų nusiskundimai dėl paslaugų, įstaigoje dirbančių specialistų, išskyrus kai kuriuos gydytojus ir administracijų darbuotojus, atlyginimai yra mažesni nei šalies vidurkis (šį faktą įvardino ir ministrė) – visa tai rodo, kad pertvarka būtina.
Ministrės Rimantės Šalaševičiūtės ir jos specialistų komandos: patarėjos Dalios Guobužienės, Sveikatos ekonomikos departamento vadovės Jolantos Iždonienės, Teisės departamento vadovės Nerijos Stasiulienės, Personalo skyriaus vedėjos Donatos Budrevičienės, Asmens sveikatos priežiūros departamento direktoriaus Zdislavo Skvarciany, vizito tikslas – su rajono vadovybe ir medikais aptarti įstaigų pertvarką, ketvirtąjį konsolidavimo etapą, kuris neišvengiamai palies ir Širvintų rajoną.
Susitikimo metu buvo pristatyta rajoninių ligoninių situacija, finansinės galimybės, problemos, aktualios daugumai šalies rajonų. R. Šalaševičiūtė atkreipė susirinkusiųjų dėmesį į mažą darbo užmokestį, ypač sunkią slaugytojų situaciją. Ministrei paklausus, kiek į šį susitikimą atvyko slaugytojų, salėje pakilo vos 5 rankos. O į klausimą, ar Širvintų ligoninės slaugytojoms, 2015 m. ministerijos siūlymu, buvo 60 Eur pakelta alga, atsakymą padiktavo iškalbinga tyla.
Taigi, mūsų rajone slaugytojų ir kito personalo atlygis yra bene mažiausias. Šią mūsų įstaigų problemą Savivaldybės merė Ž. Pinskuvienė kėlė jau anksčiau. Apie tai, kad išskirtiniai medikai gauna „padorius“ atlyginimus, o kiti specialistai, ypač slaugytojos ir pagalbinis personalas, uždirba kur kas mažiau nei šalies vidurkis, rodo ir atlikto audito išvados. Aiškiai matoma, kad tik sumažinus administravimo naštą, būtų galima kalbėti apie galimybes kurti normalias sąlygas visam dirbančiam personalui, lėšas skirti reikalingam paslaugų, jų kokybės bei prieinamumo gerinimui. To neįmanoma padaryti, kol pagal 2005 m. nustatytus darbo užmokesčio normatyvus atlyginimams yra skiriama kone 90 proc. (o ligoninėje dar daugiau) pajamų. Ko gero, būtent todėl, kad kalbama apie administracinio mechanizmo mažinimą, medikų bendruomenėje sukeltas nepasitenkinimas, ministerijai nusiųstas „atviras laiškas“ su 95 parašais dėl ligoninės direktorės L. Meškauskienės tariamo persekiojimo ir ketinimo atleisti ją iš pareigų. Pasak Administracijos direktorės Ingridos Baltušytės-Četrauskienės, panagrinėjus parašų po laišku surinkimą, pagrįstai kyla klausimas, ar žmonės žinojo, po kuo pasirašo, mat laiškas rašytas 2015-10-21, o parašai surinkti spalio 13,14,15 dienomis? Galbūt todėl ir į susitikimą su ministre tegalėjo ateiti vos 5 slaugytojos, kitos juk, kaip buvo pasakyta, turėjo dirbti, o gal joms buvo perduota neva „Savivaldybės“ siųsta žinia, kad vietų skaičius salėje ribotas…
Deja, susitikimo metu pasisakiusios Širvintų ligoninės ir Pirminės sveikatos priežiūros centro vadovės L. Meškauskienė ir N. Dimšienė didelio dėmesio įstaigų veiklos gerinimui, būsimai pertvarkai neskyrė. Jų kalbose pagrindinė įvardinta problema – galima grėsmė netekti darbo vietos. N. Dimšienei prakalbus apie „jau priimtą nuosprendį dėl jos ir ligoninės direktorės atleidimo“, ministrė R. Šalaševičiūtė pasakė, kad jokios informacijos apie tai neturi, o įstaigos vadovui pasakyti „aš nebedirbsiu“ nėra teisinga, būtina susėsti kartu ir ieškoti išeičių, problemų sprendimo. Ir nors N. Dimšienė teigė, kad medikų bendruomenė Širvintose yra „susikalbanti, vieninga ir ieškanti kompromisų“, tačiau ministerijos atstovams pasiūlius svarstyti galimybę sujungti abi rajono gydymo įstaigas, apjungti administracinį aparatą, tam griežtai pasipriešino. Poliklinikos vyr. gydytoja savo kalboje bandė kaltinti merę Živilę Pinskuvienę, kuri esą nepagrįstai reikalavo iš gydymo įstaigų vadovių darbuotojų sąrašų su pareigybėmis ir pareigybių dydžiais. Ministrės R. Šalaševičiūtės teigimu, šios informacijos merės prašė ministerija, todėl įstaiga privalėjo ją suteikti.
Visų susirinkusiųjų dėmesį į save bandė atkeipti ir kaip pačią svarbiausią problemą – tariamą nuosprendį atleisti iš darbo būtent ją – įvardino ir dar viena moteris – ligoninės ir poliklinikos teisininkė Meilutė Saidienė. Jos teigimu, visos problemos tarp rajono vadovių ir medikų bendruomenės kilo dėl jos asmens, jos politinės veiklos, tariamo rajono vadovių noro atleisti ją iš darbo.
Deja, jokio save ypatingai vertinančio asmens atleidimas iš darbo ligoninės situacijos nepagerins, būtini kur kas svarbesni sprendimai. Pirmiausia, sprendimai, susiję su tiesiogine darbuotojų, specialistų gerove. Juos, pasak R. Šalaševičiūtės, turi priimti pirmiausia gydymo įstaigų vadovės. „Jei darbuotojų atlyginimai yra maži, vienareikšmiškai, kalti vadovai,“ – sakė ministrė. O sprendimus, susijusius su bendra įstaigų veikla, priimti turės steigėjas, t.y. Savivaldybės taryba. Ministrė kalbėjo be užuolankų: Širvintų ligoninei galimi du variantai, dėl kurių teks apsispręsti pačioms įstaigoms kartu su steigėju (Savivaldybe): 1) ligoninės jungimasis su Pirminės sveikatos priežiūros centru (poliklinika), 2) tapimas kitos ligoninės filialu. Todėl būtina siaurinti veiklą, atsisakyti nuostolingos veiklos, surasti sritis, kurių paslaugos būtų reikalingos gyventojams, užtikrinančios stabilesnę padėtį ir geresnius specialistų atlyginimus. Viena iš tokių galimybių – geriatrijos paslaugų teikimas. R. Šalaševičiūtė džiaugėsi, kad rajono vadovės, keturios pas ją atvykusios moterys, yra aktyvios, svarsto visas įmanomas galimybes, kad jų vizitas į ministeriją prieš porą mėnesių buvo konstruktyvus, jo metu išsamiai pristatyta įstaigų situacija, aptarti galimi pertvarkos variantai. Susitikime dalyvavusiam Tarybos nariui Kęstučiui Pakalniui uždavus klausimą, ar ministrei nepasirodė keista, kad pas ją į ministeriją dėl Širvintų ligoninės situacijos atvyko tik keturios rajono vadovės, bet nė vieno mediko, R. Šalaševičiūtė jam atsakė, kad visai nekeista. Pas ministrę dažniausiai atvyksta savivaldybių merai, kadangi steigėjai atvažiuoja konsultuotis, o tik paskui kartu su medikais dėliojamos pozicijos.
Ministrė palinkėjo medikų bendruomenei ir Savivaldybės atstovams sklandaus dialogo, pabrėždama, kad sprendimus, kurie turi gerinti veiklą, turės priimti jie patys.
Besibaigiant 2015 metams, Širvintų rajono savivaldybėje būtent tai ir bus daroma. Merės Živilės Pinskuvienės potvarkiu sudaryta darbo grupė, kur, remdamasi teisės aktais, audito išvadomis, ministrės siūlymais ieškos geriausių variantų, kaip išsaugoti Širvintų gydymo įstaigas, kaip pagerinti jų veiklą. Ingridos Baltušytės-Četrauskienės teigimu, gana vadovautis paskalomis ir grįžus į savo vadovaujamas įstaigas kelti nerimą darbuotojams. Ministrei atkreipus dėmesį, kad niekas nėra atleistas, nuosprendis abiejų įstaigų vadovėms yra vienas – dirbti. Dirbti, laikantis teisės aktų. Tam, kad būtų geriau ne ligoninės ar poliklinikos administracijoms, bet visiems rajono žmonėms.
Pasak R. Šalaševičiūtės, sprendimus, susijusius su bendra įstaigų veikla, turės priimti steigėjas - Savivaldybės taryba.

Pasak R. Šalaševičiūtės, sprendimus, susijusius su bendra įstaigų veikla, turės priimti steigėjas - Savivaldybės taryba.

Taip teigė lapkričio 6 d. Širvintų rajono savivaldybėje viešėjusi Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė. Tai, kad mūsų gydymo įstaigų teikiamos paslaugos netenkina rajono gyventojų, steigėjui (Savivaldybei, jos vadovėms, Tarybos nariams) kelia didelį nerimą veiklos rodikliai, yra aišku jau seniai. Ligoninė skendi skolose, rajono vadovybę nuolat pasiekia gyventojų nusiskundimai dėl paslaugų, įstaigoje dirbančių specialistų, išskyrus kai kuriuos gydytojus ir administracijų darbuotojus, atlyginimai yra mažesni nei šalies vidurkis (šį faktą įvardijo ir ministrė) – visa tai rodo, kad pertvarka būtina.     Skaityti daugiau »

Dėl ko niršta ligoninės „grietinėlė“?

Merės Živilės Pinskuvienės kreipimasis į Širvintų rajono gyventojus dėl Širvintų ligoninės
Dėl ko niršta ligoninės „grietinėlė“?
Gerbiami Širvintų rajono gyventojai,
jau ne vienerius metus, tiek man dirbant Tarybos nare, tiek dabar, atstovaujant Jums kaip rajono merei, bene dažniausiai gaunu nusiskundimų ne tik dėl rajono kelių, bet ir dėl sveikatos priežiūros įstaigų veiklos, gydytojų darbo. Jūs skundžiatės, kad kreipiantis į ligoninę „reikia duoti“, nes kitaip žmogui nėra vietos, skundžiatės dėl prastos priežiūros, gydytojų neatidumo ir kt. Mane sukrėtė paskutinio savaitgalio istorija, kai ligoninėje apsilankęs prastai besijaučiantis žmogus, sulašinus lašinę, sulaukė diagnozės „per senas“, buvo paleistas namo, o kitą dieną mirė… Ne gandais, o konkrečiais duomenimis vadovaujantis, Širvintų ligoninėje buvo atliktas auditas, paaiškėjo daugybė pažeidimų. Tikriausiai išsigandę to, kas gali iškilti į viešumą, atsakingi dėl susidariusios padėties gydytojai ir politikai ėmėsi veiksmų.
Spalio 17 d. internetu buvo išplatintas Širvintų ligoninės kolektyvo kvietimas spalio 19 d. atvykti į „atvirą diskusiją dėl ligoninės pertvarkos“. Kvietime rašoma, kad „medikų bendruomenė turi savo poziciją ir nuomonę dėl to, ar Širvintoms reikalinga ligoninė, kaip atskira įstaiga. Direktorė pristatys gyventojams savo, kaip įstaigos vadovės, viziją, kaip galėtų nenuostolingai veikti ligoninė. Kartu tikimasi išgirsti gyventojų nuomonių, pageidavimų ir pamąstymų šiuo klausimu“. Deja, į diskusiją pati direktorė taip ir neatvyko.
Širvintų ligoninės klausimas man, kaip rajono savivaldybės merei, irgi labai aktualus, ir nors nebuvau pakviesta, su visa komanda – pavaduotoja Irena Vasiliauskiene, Tarybos nare Daiva Puziniene, Administracijos direktore Ingrida Baltušyte-Četrauskiene, jos pavaduotoja Elona Pečiukaitiene ir Savivaldybės gydytoja Valentina Deisadze nuvykome dalyvauti diskusijoje. Tiesa, paskubomis surengta „diskusija“ labiau panašėjo į opozicijos politikų susirinkimą. Kalbu apie tuos žmones (Seimo narę R. Tamašunienę, K. Pakalnį, E. Davidavičienę, V. Šimonėlį, V. Jasiukevičių, Anną Kuznecovienę), kurie nepagrįstai sukėlė visuomenėje ažiotažą dėl neva planuojamo Širvintų ir Ukmergės ligoninių sujungimo. Susitikimo metu tiek politikai, tiek pasisakę medikai, ligoninės „grietinėlė“ (R. Gulbinavičienė, J. Šiukštienė, A. Lidžius) – žmonės, kuriuos laikiau Širvintų aukštuomene, griebėsi absurdiškų kaltinimų ir nuolat akcentavo mano „veiksmus“, siekiant sujungti dviejų rajonų ligonines. Maža to, imti narstyti ir mano šeimos, mamos asmeniniai reikalai.
Visa tai stebina ir liūdina – manau, kad Širvintų ligoninei dėl tokių „diskusijų“ nė kiek geriau ar aiškiau, kaip organizuoti veiklą, nebus.
Taigi, pirmadienio „diskusijoje“, į kurią širvintiškiai buvo pakviesti šeštadienį tik vienu interneto kanalu, savo poziciją pateikiau remdamasi faktais ir turimais dokumentais. Ją noriu pateikti ir platesniam gyventojų ratui, iki kurių žinia apie „diskusiją“ neatėjo.
Spalio 6 d. Savivaldybės ir Administracijos vadovės gavo VšĮ Širvintų ligoninės raštą „Dėl VšĮ Širvintų ligoninės išlaikymo“, kuriame direktorė Laima Meškauskienė pateikia įstaigos viziją.
Antru punktu yra išskirta: „uždaryti vaikų ligų skyrių, kaip neefektyvų, palikti tik vaikų dienos stacionaro paslaugą ir ambulatorinių konsultacijų paslaugą. Vaikų ligų skyrių uždaryti nuo 2016 m. sausio mėn.“. Taigi, ligoninės vaikų ligų skyriaus uždarymas yra įstaigos planuojamas veiksmas, siekiant pagerinti nuostolingą veiklą.
L. Meškauskienė, remdamasi statistiniais duomenimis, kad tik 7,5 proc. Širvintų rajono gyventojų kreipiasi į Ukmergės ligoninę dėl paslaugų teikimo, tuo tarpu 41,5 proc. kreipiasi į Vilniaus miesto ligonines, iš jų: Santariškių klinikas – 24,9 proc., Respublikinę Vilniaus universitetinę ligoninę – 11,6 proc.“, siūlo „Širvintų ligoninei svarstyti sujungimą pagal pacientų srautus su tretinio lygio Vilniaus ligonine: Santariškių klinikomis arba Respublikine Vilniaus universitetine ligonine“.
Su šia direktorės vizija mes griežtai nesutinkame ir siekiame įstaigą išlaikyti savarankišką.
* Noriu atkreipti gyventojų dėmesį, kad Savivaldybės ir Administracijos vadovės susitiko su Ukmergės savivaldybės ir Ukmergės ligoninės atstovais spalio 13 d., t.y. praėjus savaitei po Širvintų ligoninės direktorės vizijos pristatymo.
* Kaltinimus dėl ligoninės sujungimo akivaizdžiai paneigia mano, Savivaldybės merės, ir Administracijos direktorės vizitai pas sveikatos apsaugos ministrę R. Šalaševičiūtę dėl ligoninės išsaugojimo. Atkreipiu gyventojų dėmesį, kad susitikimo su ministre rugpjūčio mėnesį metu dėtos visos pastangos geriatrijos skyriui įsteigti. Tai yra papildomas finansavimas, naujos darbo vietos gydytojams ir slaugytojams, naujos paslaugos žlungančiai įstaigai. Seimo narė Rita Tamašunienė diskusijoje viešai pripažino, kad merė ir Administracijos direktorė, nuvykusios pas ministrę R. Šalaševičiūtę, buvo parengusios labai detalią ir konkrečią ligoninės viziją, o pristatymas nulėmė teigiamą sprendimą dėl geriatrijos paslaugų teikimo Širvintų ligoninėje finansavimo.
* Apie Savivaldybės ir Administracijos vadovių vizitą į Ukmergę ir susitikimą dėl ligoninės paslaugų gerinimo gyventojai buvo informuoti tiek Savivaldybės interneto svetainėje, tiek rajono laikraštyje „Širvintų kaštas“. Į kaltinimus, esą rajono valdžia, važiuodama ligoninės reikalais, nekviečia įstaigos direktorės, norėčiau atsakyti labai paprastai – finansavimo galimybes dažnai padidina tie, kurie rašo, važiuoja, susitinka ir kalbasi, o ne tie, kurie laukia, kada bus pakviesti. Kai išėjome iš susitikimo su sveikatos apsaugos ministre, už durų laukė bent keli įstaigų vadovai, kurie savo valia ir iniciatyva atvažiavo, siekdami atkreipti ministrės dėmesį į savo įstaigos veiklą, poreikius ir perspektyvas. Siūlyčiau Širvintų ligoninės vadovei imtis aktyvesnių veiksmų ir ieškoti galimybių dalyvauti ne mokymuose su aptarimais „prie kavos puodelio“, o gerai pasiruošus vykti į susitikimus su konkrečiais atsakingais asmenimis.
* Man labai apmaudu, kad pilamas purvas tuomet, kai darbai ir konkretūs veiksmai rodo pastangas gelbėti skolose skendinčią įstaigą. Finansinių ataskaitų duomenimis, 2014 metus Širvintų ligoninė baigė turėdama 91 638,28 Eur (316 408,65 Lt) skolos, per 2015 m. pirmąjį pusmetį ji padidėjo dar 46 556 Eur (160 748,56 Lt). Iš viso skola sudaro kone 140 000 Eur (483 392 Lt).
Man tikrai nėra svarbu sujudinti gydytojų klano ambicijas. Man svarbu pačios ligoninės, joje besigydančių rajono gyventojų ir joje dirbančių specialistų, slaugytojų, jų padėjėjų gerovė. Aš matau, kad direktorei ir už jos stovintiems opozicijos nariams nepatinka, kad gilinamės į finansinę situaciją, kad žinome, kokius atlyginimus gauna ligoninės vadovai ir gydytojai, o slaugytojai, dirbantys po pusantros paros, teuždirba vos kelis šimtus.
Baigdama norėčiau pasakyti, kad Sveikatos apsaugos ministerijos leidimas dėl geriatrijos paslaugų teikimo Širvintų ligoninėje jau yra gautas, sprendimas priimtas. Atsakingai patikinu – dėsime visas pastangas dėl Širvintų ligoninės išgyvenimo ir jos veiklos gerinimo, kad ir kaip tai būtų kai kam nemalonu.
Nuoširdžiai,
Širvintų rajono savivaldybės merė
Živilė Pinskuvienė

Merės Živilės Pinskuvienės kreipimasis į Širvintų rajono gyventojus dėl Širvintų ligoninės

Gerbiami Širvintų rajono gyventojai,

jau ne vienerius metus, tiek man dirbant Tarybos nare, tiek dabar, atstovaujant Jums kaip rajono merei, bene dažniausiai gaunu nusiskundimų ne tik dėl rajono kelių, bet ir dėl sveikatos priežiūros įstaigų veiklos, gydytojų darbo. Jūs skundžiatės, kad kreipiantis į ligoninę „reikia duoti“, nes kitaip žmogui nėra vietos, skundžiatės dėl prastos priežiūros, gydytojų neatidumo ir kt. Mane sukrėtė paskutinio savaitgalio istorija, kai ligoninėje apsilankęs prastai besijaučiantis žmogus, sulašinus lašinę, sulaukė diagnozės „per senas“, buvo paleistas namo, o kitą dieną mirė… Ne gandais, o konkrečiais duomenimis vadovaujantis, Širvintų ligoninėje buvo atliktas auditas, paaiškėjo daugybė pažeidimų. Tikriausiai išsigandę to, kas gali iškilti į viešumą, atsakingi dėl susidariusios padėties gydytojai ir politikai ėmėsi veiksmų. Skaityti daugiau »

Ir ligoninė, ir poliklinika pernai dirbo nuostolingai

 Į tarybos nario Alfredo Astiko klausimą apie įsiskolinimą už vaistus, ligoninės vadovė sakė, kad skola siekianti 120 000 litų.

Į klausimą apie įsiskolinimą už vaistus, ligoninės vadovė sakė, kad skola siekianti 120 000 litų.

Kovo 27 dieną vykusiame Širvintų rajono tarybos posėdyje dėmesio sulaukė medicinos įstaigos. Tądien patvirtinta VšĮ Širvintų ligoninės direktoriaus 2013 metų veiklos ataskaita bei 2013 metų finansinių ataskaitų rinkinys. Taip pat pritarta šios medicinos įstaigos ir VšĮ Širvintų rajono pirminės sveikatos priežiūros centro 2014 metų siektinų veiklos užduočių projektui.

Sprendimo projektą ,,Dėl pritarimo viešosios įstaigos Širvintų ligoninės direktoriaus 2013 metų veiklos ataskaitai“ pristatė Širvintų ligoninės direktorė Laima Meškauskienė. Ji supažindino su įstaigos veikla, pasisakė apie suteiktas paslaugas, apie lėšų šaltinius, nedidelę darbuotojų kaitą, vykdomus projektus, gydytojų stoką.

Direktorės pateiktoje ataskaitoje plačiai kalbama apie paslaugas, profesinę veiklą, kiekybinius ir kokybinius rodiklius. Teigiama, jog VšĮ Širvintų ligoninės 2013 metų finansinės veiklos rezultatas buvo neigiamas. Skaityti daugiau »

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Kada pastarąjį kartą apžiūrėjote Kernavės muziejaus ekspozicijas?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 12 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.