Mokinių rajone keliais daugiau nei pernai, beveik dvigubai mažiau, nei prieš dešimtmetį

Rugsėjo 1-oji Širvintų oradinėje mokykloje

Rugsėjo 1-oji Širvintų oradinėje mokykloje

Kaip informuoja Švietimo ir mokslo ministerija, bendrojo ugdymo mokyklose šiemet sulaukta per 29 tūkst. pirmokėlių, panašiai kaip ir pernai. 

„Trečius metus iš eilės jų yra daugiau nei abiturientų, kurių, preliminariais duomenimis, bendrojo ugdymo mokyklose šiemet mokysis per 26 tūkst., keliais šimtais mažiau nei pernai. Iš viso į mokyklas susirinks daugiau kaip 450 tūkst. mokinių ir studentų,“ – rašoma Komunikacijos skyriaus pranešime spaudai.

Išankstiniais duomenimis, šalyje veikiančiose 1148 bendrojo ugdymo mokyklose rugsėjį naujus mokslo metus pradėjo 326 tūkst. mokinių, o tai 4 tūkst. mažiau nei pernai. Anot to paties pranešimo, 70 profesinio mokymo įstaigų sulaukė panašaus kaip pernai moksleivių skaičiaus – 47 tūkst., o 22 kolegijoje ir 21 universitete – per 116 tūkst. studentų, arba 8 tūkst. mažiau nei pernai.

Kaip jau esame rašę, preliminariais duomenimis, kurie šiandien jau turėtų būti tikslūs, naujuosius 2017-2018 mokslo metus Širvintų rajono savivaldybėje pradėjo 1542 mokiniai – 2 mokiniais daugiau nei baigė 2016-2017 mokslo metus. Maždaug per dešimtmetį mokinių rajone sumažėjo kone dvigubai – štai 2006-2007 mokslo metus pradėjo 2945 mokiniai, juos mokė 350 pedagogų. Šių metų rugsėjį mokinius į klases pakvietė jau tik 191 pedagogas, dirbantis pirmaeilėse pareigose. Tiesa, jiems talkins pedagogai, dirbantys ne pilnu krūviu.

Padidėjimas dviem mokiniais – tegul simbolinis, bet, ko gero, pirmasis po tiek metų. Naujausiais duomenimis, palyginti su praėjusiais, šįmet į mokyklas susirinko 15 pirmaklasių daugiau, iš viso – 125. Daugiau atėjo į Širvintų pradinę mokyklą. Kaip Rugsėjo 1-ąją džiaugėsi šios mokyklos direktorė Irena Sližauskienė, skambutis į klases pakvietė net 94 pirmokus, t. y. 12 pirmokų daugiau nei prieš metus. Iš viso susirinko 374 šios mokyklos mokinukai. Prisiminus tuos pačius 2006-2007 mokslo metus, sumažėjimas ne toks ir didelis – tuomet į ką tik pradėjusią veikti Širvintų pradinę mokyklą susirinko per 400 mokinių.

Šįmet pradinėje mokykloje kaip niekada daug priešmokyklinukų – jų, oficialiais duomenimis, net 22. Panašu, kad jau pati pirmoji diena šį skaičių kiek pakoregavo į didesnę pusę.

Irena Sližauskienė susirinkusius pradžiugino, kad Širvintų pradinė mokykla yra didžiausia mokykla rajone.

Jau tapo gražia tradicija Rugsėjo 1-osios proga mokyklos „Gyvajam kampeliui“ dovanoti gyvūnėlių. Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė ir merės Živilės Pinskuvienės patarėja Janina Greiciūnaitė mokyklai perdavė merės dovaną – narvelį su banguotosiomis papūgėlėmis.

Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijoje rugsėjis sukvietė 4 mokiniais daugiau nei pernai, į Gelvonų gimnaziją atėjo 1 mokiniu daugiau. Deja, Barskūnų pagrindinėje, Bartkuškio mokykloje-daugiafunkciame centre, Čiobiškio pagrindinėje mokykloje pirmokų skaičius šįmet mažesnis.

Rugsėjo 1-ąją Širvintų rajono savivaldybės vadovai ir atstovai visus rajono mokytojus pasveikino su Mokslo ir žinių diena, jiems įteikė merės dovanas – Mokslo knygas. Pirmokėliams iškilmingai įteikti pirmoko pasai ir briedžiuko formos atšvaitai, kad mažieji būtų saugūs kelyje į mokyklą ir iš jos. ŠK

P. S. Visą reportažą apie tai rasite laikraštyje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

33 Atsakymai į “Mokinių rajone keliais daugiau nei pernai, beveik dvigubai mažiau, nei prieš dešimtmetį”

 1. rima parašė:

  jei ne musu mere, rajonas zluges butu, saunuole

 2. garfildas parašė:

  tikrai grazi rugsejo 1-oji

 3. Anonimas parašė:

  Pagarba gerb. P. Kamienui.

 4. to Ana parašė:

  Vestant orams,bus dar daugiau nusisnekejimu is operos – „odna babūška mnie skazala“…:D:D

 5. . parašė:

  Mokytis mokykloje lengviau ekstravertiško charakterio vaikams, kurie pasikrauna energijos nuo nuolatinės sąveikos su kitais vaikais. Tuo tarpu introvertiško charakterio vaikus buvimas kitų vaikų apsuptyje vargina, jiems mokymuisi reikia ramesnės vietos, kurios mokykloje rasti neįmanoma. Tikrai ne visi suaugę žmonės renkasi darbus, kur nuolat bendraujama su kitais žmonėmis, tai kodėl manoma, kad visiems vaikams yra komfortiška mokytis kitų vaikų apsuptyje?

 6. joo parašė:

  tikrai taip.

 7. loreta parašė:

  idomu koks skaitomumas tu pezalu, ar kas skaito? uztenka vien antrastes paziuret, ir bloga pasidaro

 8. juozui parašė:

  Jūsų komentaras labai taiklus.

 9. juozas parašė:

  juokina ano laikrastelio topines frazes: pilietiskas gyventojas, pasipiktines skaitytojas, neatsikentes kaimynas, susirupines gyventojas 🙂 juokina liaudi tas briedas ir skleidziamas melas

 10. violeta parašė:

  joooo, gerai prasove k. n. , eilini karta 🙂

 11. w parašė:

  Nieko baisaus, jeigu kai kam nepatinka mere. Juk ne visi turi gerą skonį.

 12. pagaliau parašė:

  Pagaliau zmones nebegali taikstytis su smeiztu. O sveikata yra brangesne uz teisybes ieskojima, todel visi tyli.

 13. Ana parašė:

  As rasydama neuzdejau kabuciu ant zodelio saziningai. Taigi ir sakau, jei jau zmogus pasirase po komentaru. Vadinasi neapsikente k.n. rasomu straipsniu, kurie raso informacija neteisinga. Kad tik Merei ikast. Bet kaip drista buvusieji meluot ir per spauda. O tas kersto naujienu “ viena skaitytoja paskambino“ tai toks zemas lygis. Straipsniai tendencingi. Su noru ikast ir pazemint. Linkiu joms, kad musu gerbiamas kunigas kada nors apvalytu uztersta siela. Nors ka cia apvalys. Ju ne karto baznycioj nemaciau.

 14. to Ana parašė:

  Netikėti gerbiamo direktoriaus paskelbta žinia nėra jokio pagrindo. Juolab kad direktorius pasirašo. Vadinasi, jis parašė tikrą tiesą. Čia juk ne iš tos serijos, kur „mums paskambino sunerimęs skaitytojas“.

 15. Ana parašė:

  Kokia geda k. naujienoms, kurie parase straipsni apie tai, kaip buvo buvusiuju meru dalinami autobusiukai. Paskaitykit P. Kamieno, buvusio direktoriaus, komentara 14. Zmogus jau neapsikente to k.n. melo, kurie vadovaujasi principu viena boba pasake. Ir parase tiesa, kaip buvo anksciau. Tai dar karta irodo, kaip k.n. dirba ir kaip vadovaujasi saziningai rasydami ir pateikdami informacija.

 16. to fff parašė:

  Mazai kas ta ju info skaito. Tiesiog zmones vieni per kitus girdi kazkokias nesamones ir daro neteisingas isvadas arba parduotuveje pasiskaito kas desimta zodi. Man tai ten viskas taip tendencinga ir butinai negraziai.

 17. fff parašė:

  uzknisa durniai, kurie klaidina bloga info, jauciu specialiai daro

 18. to danas parašė:

  Nekreipkite dėmesio į provokacijas. Jiems bet tik prisikabinti. Laikykitės ramiai, tai juos labiausiai veda iš pusiausvyros.

 19. sirvintiskei parašė:

  klaidinga info skelbiate, niekas nieko neuzdaro

 20. Gelena parašė:

  Buvo labai labai grazi rugsejo 1 – oji Sir.vintose

 21. Gudis parašė:

  tai kad aukstesnioji valdzia vilniuje liepia uzdarineti, bet pas mus rajone stengiamasi nepaklusti ir issaugoti, is kur tokias nesamones rasote???

 22. danas parašė:

  kokios dar uzdaromos mokyklos? kaip tik siekiama issaugoti, jus gal is kosmoso?

 23. baronka parašė:

  Prie Pinskuvienes kuriama, o ne griaunama ir uždaroma.

 24. birute parašė:

  Taip skaniai prisijuokiau is varnalešų istorijų, taip linksmai ir taikliai parasyta.

 25. Anonimas parašė:

  Jai iki raštingumo kaip iki kosmoso.

 26. Ana parašė:

  To xui. Matyt etatine komentatore komentuoja is k.n. .kitus moko, o pati beraste.

 27. randasi parašė:

  randasi tik baravykai po lietaus…

 28. X'as parašė:

  ”Oradinė” mokykla…. čia kur randasi ?

 29. laima parašė:

  Malonu, kad mūsų miestas kasdien grazeja. Gaila, kad anksciau nebuvo taip gražinamas. Būtume buvę patrauklesni kitiems. Tik dabar jaunosw šeimos pradejo važiuoti pas mus. Tai labai dziugu.

 30. to sirvintiske parašė:

  Dar neteko girdeti, kad būtų kur nors uždaryta mokykla. Visos veikia, gal jums galvoj kas uždaroma?

 31. ea parašė:

  Grazi svente,

 32. Kira parašė:

  Butent…geras (sirvintiskes)komentaras patiko,, mokiniu tipo daugeja, bet mokyklos uzdaromos!! Ai nu,bet mums kiek skaiciau koment.pavydi kiti miestai, kvailesniu atsiliepimu nesu nei girdejusi , nei skaiciusi, klausimas ko pavydet!!!

 33. sirvintiske parašė:

  Tai kodėl uždaromos mokyklos, jeigu mokinių savivaldybėje padaugėjo

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+