Rugsėjo 1-oji

Mokslo ir žinių diena Širvintų rajone

Rugsėjį pasitiko antroji pagal mokinių skaičių rajone – Širvintų „Atžalyno“ progimnazija.

Mokslo ir žinių diena Širvintų rajono ugdymo įstaigose vyko rugsėjo 2 d. Naujus mokslo metus saulėtą pirmadienį pradėjo 1438 mokiniai.

Skaityti daugiau »

Naujuosius mokslo metus pradėsime rugsėjo 3-ąją

Širvintų rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Regina Jagminienė: „Jaunų specialistų neturime. Mažose mokyklose trūksta informacinių technologijų mokytojų.“

Širvintų rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Regina Jagminienė: „Jaunų specialistų neturime. Mažose mokyklose trūksta informacinių technologijų mokytojų.“

Netrukus Rugsėjo 1-osios skambutis sukvies mokinius ir mokytojus į klases. Vėl prasidės kasmetis nelengvas, bet mielas darbymetis. Šį rugsėjį į Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklas sugrįš mažiau mokinių negu prieš metus. Mokinių gretas retina demografinė Lietuvos padėtis ir emigracija. Naujųjų 2018-2019 mokslo metų išvakarėse į klausimus atsakyti sutiko Širvintų rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Regina Jagminienė.

– Delfi skelbia, jog Vilniaus mokyklose laukiama keliomis dešimtimis pirmokų daugiau nei pernai. Kokia padėtis Širvintų rajono mokyklose? Kiek pirmokų pravers rajono mokyklų duris?

– Vilniuje daugėja, o Širvintų rajone pirmokų mažėja. Skaityti daugiau »

Mokinių rajone keliais daugiau nei pernai, beveik dvigubai mažiau, nei prieš dešimtmetį

Rugsėjo 1-oji Širvintų oradinėje mokykloje

Rugsėjo 1-oji Širvintų oradinėje mokykloje

Kaip informuoja Švietimo ir mokslo ministerija, bendrojo ugdymo mokyklose šiemet sulaukta per 29 tūkst. pirmokėlių, panašiai kaip ir pernai.  Skaityti daugiau »

Rajono mokyklose pirmokų bus daugiau

Širvintų rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Regina Jagminienė: „Artėjantys mokslo metai bus dešimčia dienų ilgesni - tai numatyta naujuose bendrojo ugdymo planuose.“

Širvintų rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Regina Jagminienė: „Artėjantys mokslo metai bus dešimčia dienų ilgesni - tai numatyta naujuose bendrojo ugdymo planuose.“

Jau penktadienį Rugsėjo 1-osios skambutis sukvies mokinius ir mokytojus į klases. Vėl prasidės kasmetis nelengvas, bet mielas darbymetis. Naujųjų 2017-2018 mokslo metų išvakarėse Širvintų rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Regina Jagminienė sutiko atsakyti į keletą klausimų.

– Žiniasklaida džiaugsmingai praneša, kad Vilniuje – pirmokų antplūdis. Skaičiuojama, kad rugsėjį į mokyklą žengs šešiais šimtais pirmaklasių daugiau nei pernai. Vilniaus savivaldybė džiūgauja ir steigia papildomas klases, tačiau Švietimo ir mokslo ministerija kiek santūresnė – kituose didžiuosiuose miestuose pirmokėlių skaičius taip smarkiai neauga, o mažesnėse gyvenvietėse atvirkščiai – mažėja. Kokia padėtis Širvintų rajono mokyklose? Kiek pirmokų pravers rajono mokyklų duris? Ar visose rajono pagrindinėse mokyklose bus pirmokų? Skaityti daugiau »

Rugsėjo 1-oji rajono mokyklose

Rugsėjo 1-ąją duris atvėrė Bartkuškio mokykla-daugiafunkcis centras
Štai ir vėl po vasaros atostogų skambutis sukvietė išsiilgtus mokinius į mokyklos klases. Tačiau šiemet jis skambėjo jau nebe Bartkuškio pagrindinei mokyklai, bet Bartkuškio mokyklai-daugiafunkciam centrui.
Pasidžiaugti su mumis tokiais atsinaujinusiais atvyko ne tik mokyklos bendruomenės nariai, bet ir svečiai. Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys Zenonas Miselis su naujais mokslo metais ir daugiafunkcio centro atidarymu pasveikino ne tik nuo savęs, bet ir perdavė Širvintų rajono savivaldybės merės Živilės Pinskuvienės šiltus sveikinimo žodžius. Ne tik mokyklos, bet ir visa seniūnijos bendruomene pasidžiaugė Jauniūnų seniūnijos seniūnas Vidmantas Grinis. Jam buvo patikėtas ir svarbus uždavinys – įteikti pirmokų pasus šiemet pirmąkart į mokyklos suolą sėsiantiems aštuoniems šauniems pirmokams. Gražius ir prasmingus žodžius Rugsėjo 1-osios proga tarė mokinių tėvelių atstovė Jolanta Ašmegienė.
Šventės antrajai daliai – daugiafunkcio centro atidarymo iškilmėms visus saugiai „nuskraidino“ akivaizdžiai didelę lėktuvų pilotavimo patirtį turintys mokinių tėvų atstovai Ieva Pumputienė ir Vygintas Šuminskas. Apie mokyklos-daugiafunkcio centro svarbą visai bendruomenei kalbėjo direktoriaus pavaduotoja daugiafunkciam centrui Aurelija Vlasova ir Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys Zenonas Miselis, jis ir l. e. p. direktorė Gailutė Kontautienė perkirpo simbolinę juostą ir atidarė daugiafunkcį centrą, į kurį iškart sugužėjo patys mažiausieji ir patys pirmieji šio centro „naudotojai“ – ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai, lydimi savo tėvelių ir auklėtojų.
Gražią šventę lydėjo l. e. p. direktorės Gailutės Kontautienės sveikinimai ir linkėjimai bendruomenės nariams bei gražios eilės, kurias deklamavo 10 klasės mokinės ir renginio vedėjos Dovilė Andrukaitytė ir Karina Tumaš, 9 klasės mokiniai Justina Bobrovska ir Vitalij Pilvinskij. „Skrydį“ į naujus mokslo metus praskaidrino mokytojo Arvydo Golco dainos ir gitara. Jam puikiai pritarė 6 klasės mokinys Rytis Mažeika ir visas mokytojų kolektyvas. Mokslo metų pabaigoje vėliavą nuleidę, šįryt ją vėl pakėlė jaunieji šauliai Karolis Tamašunas ir Dominykas Turba.
Ramunė Pivoraitė
Lietuvių kalbos vyr. mokytoja
Kai kam – pirmieji žingsniai į mokslo šalį.
Jauniūnų seniūnas Vidmantas Grinis įteikia pirmokų pasus.
Sveikinimo žodį taria Širvintų rajono tarybos narys Zenonas Miselis.
„Skrydžio“ į naujus mokslo metus „ekipažas“ bei „keleiviai“.

Rugsėjo 1-osios renginyje Širvintų pradinėje mokykloje dalyvavo ir rajono merė Živilė Pinskuvienė
Rugsėjo 1-osios renginyje Širvintų pradinėje mokykloje dalyvavo ir rajono merė Živilė Pinskuvienė

Skaityti daugiau »

Mokyklose bus naujovių

Naujuosius mokslo metus pasitinkant
Mokyklose bus naujovių
Antradienį Rugsėjo 1-osios skambutis sukvies mokinius ir mokytojus į klases, vėl prasidės kasmetis nelengvas, bet mielas darbymetis. Naujųjų 2015-2016 mokslo metų išvakarėse – pokalbis su Širvintų rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Jagminiene.
– Kiek mokinių Širvintų rajono mokyklose pasitinka Rugsėjo pirmąją? Kuri mokykla didžiausia? Kokiose nebus nė 100 moksleivių?
– Tikslų mokinių skaičių Švietimo ir sporto skyrius žinos rugsėjo 1 dieną, kai mokyklos pateiks informaciją apie atvykusius ir išvykusius vaikus. Daugiausia mokinių mokysis Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje ir Širvintų pradinėje mokykloje, kiek mažiau „Atžalyno“ progimnazijoje. Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijoje ir Gelvonų vidurinėje mokykloje turėtų mokytis po daugiau nei 200 mokinių. Pagrindinėse mokyklose mokinių skaičius nesiekia nė 100. Į mokyklas ateina vis mažiau mokinių. Tai mūsų nedžiugina. Mažėja mokytojų darbo krūviai ir darbo vietų skaičius. Daugėja pedagogų, kurių krūvis per savaitę bus po 10-15 valandų.
– Mokinių skaičiaus mažėjimas verčia daryti pokyčius mokyklose. Turbūt teks peržiūrėti mokyklų tinklo pertvarkos planą. Kokie pokyčiai bus Širvintų rajone? Kurios mokyklos Rugsėjo 1-ąją neatvers durų ir nepasitiks klegančių vaikų?
– Didelių pokyčių neplanuojame. Bartkuškio mokykloje-daugiafunkciame centre pradės veikti ikimokyklinio ugdymo grupė, mokiniai galės sportuoti sporto salėje. Bartkuškio bendruomenė turės galimybę suaktyvinti savo veiklą, naudotis mokyklos-daugiafunkcio centro patalpomis. Jau kelerius metus iš eilės Barskūnų pagrindinės mokyklos Medžiukų pradinio ugdymo skyriuje mokosi 5 mokiniai. 2015 metų rugsėjo 1 dieną Medžiukuose mokytųsi 1 pirmokas, 1 antrokas ir 3 ketvirtokai. Planuojame šių mokinių ugdymą tęsti Barskūnų pagrindinėje mokykloje. Medžiukų skyriaus mokiniams bus didesnės galimybės išmokti bendrauti su bendraamžiais, įgyti socialinių įgūdžių, pasiekti geresnių rezultatų, nes iki šiol anglų kalbos pamokos vykdavo sudvigubintos vieną kartą per savaitę Barskūnų pagrindinėje mokykloje. Medžiukų skyriaus būsimam pirmokui nesikeistų mokykla, nes priešmokyklinio ugdymo grupę jis lankė Barskūnų pagrindinėje mokykloje. Barskūnuose atsirastų galimybė mokiniams pradinį ugdymą rinktis valstybine kalba, gal atsirastų ir daugiau norinčių nuo pirmos klasės mokytis lietuvių kalba, kadangi 12-toje klasėje lietuvių kalbos egzamino reikalavimai visiems mokiniams vienodi.
– Didėja poreikis vaikus ugdyti dar ikimokykliniame amžiuje. Ar visiems rajono mažyliams bus pakankamai vietų lopšeliuose-darželiuose?
– Mokyklose mokinių skaičius mažėja, miesto ikimokyklinėse įstaigose didėja. Nuo šių metų rugsėjo 1 dienos 20 vaikų į darželius nepatenka. Bus peržiūrėta priėmimo tvarka, ieškoma būdų, kaip spręsti šią problemą.
– Jau 4 metus galioja nauja mokyklų vadovų skyrimo tvarka. Gal galėtumėte pasakyti, kokios mokyklos vis dar neturi vadovų ir prie mokyklų vairo stovės laikinai direktorių pareigas einantys pedagogai?
– Kol kas vadovų neturi Bartkuškio mokykla-daugiafunkcis centras, Barskūnų ir Zibalų pagrindinės mokyklos. Šių metų balandžio 28 d. Švietimo ir mokslo ministro įsakymu Nr. V-399 buvo pakeistas Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų vadovų aprašas, kuris įsigaliojo nuo birželio 29 dienos. Pretendentas, siekiantis užimti vaikų darželio, bendrojo ugdymo mokyklos vadovo pareigas, turi pasitikrinti kompetencijas Nacionalinėje mokyklų vertinimo agentūroje pagal visiems kandidatams sukurtą vienodą metodiką, tai būtų pirmasis konkurso etapas. Jei pretendentas įveikia pirmą etapą, tai gali dalyvauti antrame etape. Antras etapas yra vykdomas Savivaldybėje. Prieš antrą etapą būsimas pretendentas turi pristatyti savo viziją mokykloje, kurios direktoriumi nori tapti. Vasarą, kai visi pedagogai atostogauja, būsimam pretendentui nėra galimybės prisistatyti mokyklos bendruomenei. Bartkuškio mokyklos-daugiafunkcio centro konkursas įvyks rugsėjo 14 dieną. Barskūnų pagrindinės mokyklos skelbtas konkursas neįvyko, nes kandidatas Nacionalinėje mokyklų vertinimo agentūroje neperėjo pirmo etapo patikros ir negalėjo dalyvauti antrame etape. Zibalų pagrindinės mokyklos direktoriaus pareigybė tapo laisva prieš pat rugsėjį. Kartais nutinka taip, kad reikia susitaikyti su dalykais, su kuriais visai nesinorėtų susitaikyti, tenka atsisveikinti su žmonėmis, su kuriais visai nesinorėtų atsisveikinti…
– Kokių pasikeitimų bus Širvintų rajono mokyklose? Kur dirbs jauni specialistai? Kokių specialistų vis dar trūksta mokyklose?
– Ypatingų pasikeitimų nėra. Mažėja mokinių ir klasių komplektų skaičius, mažėja mokytojų darbo krūvis. Jauniems specialistams darbo nėra, o pedagoginio darbo ieško ne tik jauni specialistai. Tačiau nuo 2015 metų spalio 1 dienos bus naujovių. Tai gera žinia tėveliams, vaikams ir kūrybingiems mokytojams, amatininkams, kultūros dabuotojams, visiems, kurie gali ir geba dirbti su mokiniais. Siekdami neformaliojo vaikų švietimo programų kokybės, įvairovės ir prieinamumo didinant įvairia veikla po pamokų užsiimančių vaikų skaičių 2015 metų IV ketvirtį sudaroma galimybė pasinaudoti nacionaliniu mastu įvedamu neformaliojo vaikų švietimo krepšeliu. Iš valstybės biudžeto neformaliojo švietimo krepšeliui nuo 2015 m. spalio 1 d. iki 2015 m. gruodžio 31 d. skiriama 3 mln. 240 tūkst. eurų. Jau parengtas Savivaldybės neformaliojo vaikų švietimo lėšų skyrimo ir naudojimo tvarkos aprašo projektas. Iki rugsėjo 5 dienos bus paskelbtas kvietimas Neformaliojo vaikų švietimo teikėjams teikti parengtas Neformaliojo vaikų švietimo programos atitikties reikalavimams paraiškas, o ne vėliau kaip iki rugsėjo 22 d. bus organizuotas programų kokybės vertinimas ir atrinktos programos bus paskelbtos Savivaldybės interneto svetainėje kartu su kvietimu vaikams (tėvams, globėjams, rūpintojams) registruotis.
– Ko palinkėtumėte rajono mokytojams ir mokiniams artėjančios Rugsėjo 1-osios proga?
– Palinkėčiau kuo geriausios kloties, stiprybės, kūrybingumo, gražių ir prasmingų darbų, produktyvaus mokymosi, noro tobulėti ir su jaunąja karta visada judėti į priekį. Norėtųsi, kad nepralėktumėme pro šalį greituoju traukiniu nepamatę, kad šalia kolega, draugas, mokinys…
– Ačiū už pokalbį.
Romas Zibalas
1. Širvintų rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Jagminienė: „Mokyklose mokinių skaičius mažėja, miesto ikimokyklinėse įstaigose didėja.“
2. Antradienį gerokai per vasarą ūgtelėjusius mokinius Rugsėjo 1-osios skambutis pakvies į klases.

Širvintų rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Jagminienė: „Mokyklose mokinių skaičius mažėja, miesto ikimokyklinėse įstaigose didėja.“

Širvintų rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Jagminienė: „Mokyklose mokinių skaičius mažėja, miesto ikimokyklinėse įstaigose didėja.“

Antradienį Rugsėjo 1-osios skambutis sukvies mokinius ir mokytojus į klases, vėl prasidės kasmetis nelengvas, bet mielas darbymetis. Naujųjų 2015-2016 mokslo metų išvakarėse – pokalbis su Širvintų rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Jagminiene.

– Kiek mokinių Širvintų rajono mokyklose pasitinka Rugsėjo pirmąją? Kuri mokykla didžiausia? Kokiose nebus nė 100 moksleivių?

– Tikslų mokinių skaičių Švietimo ir sporto skyrius žinos rugsėjo 1 dieną, kai mokyklos pateiks informaciją apie atvykusius ir išvykusius vaikus. Daugiausia mokinių mokysis Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje ir Širvintų pradinėje mokykloje, kiek mažiau „Atžalyno“ progimnazijoje. Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijoje ir Gelvonų vidurinėje mokykloje turėtų mokytis po daugiau nei 200 mokinių. Pagrindinėse mokyklose mokinių skaičius nesiekia nė 100. Į mokyklas ateina vis mažiau mokinių. Tai mūsų nedžiugina. Mažėja mokytojų darbo krūviai ir darbo vietų skaičius. Daugėja pedagogų, kurių krūvis per savaitę bus po 10-15 valandų. Skaityti daugiau »

Ir vėl rugsėjis pakvietė į klases

Progimnazijos naujokai - penktųjų klasių mokiniai - su klasės vadove Valerija Daniene.

Progimnazijos naujokai - penktųjų klasių mokiniai - su klasės vadove Valerija Daniene.

Širvintų rajono mokyklų mokiniai pirmadienį vėl išgirdo mokyklinio skambučio aidą – nerūpestingų atostogų metą pakeitė mokyklos kiemas, kabinetai, knygos ir sąsiuviniai. Pasak Švietimo ir sporto skyriaus vedėjos Reginos Jagminienės, šiais mokslo metais rajono mokyklose mokysis 1798 I-XII klasių mokiniai. O tai bus 111 mokinių mažiau nei praėjusiais mokslo metais. Mokinius mokys 318 pedagogų.

Širvintų „Atžalyno“ progimnazijoje į Rugsėjo 1 – osios šventę susirinko 330 mokinių. Tai tris kartus mažiau nei prieš dešimtmetį. Aidint mokykliniam varpeliui, į mokyklos kiemą buvo pakviesti naujokai – penktųjų klasių mokiniai – ir jų auklėtojos: Valerija Danienė, Evelina Stankevičienė ir Renata Blusevičienė. Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos