Rajono mokyklose pirmokų bus daugiau

Širvintų rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Regina Jagminienė: „Artėjantys mokslo metai bus dešimčia dienų ilgesni - tai numatyta naujuose bendrojo ugdymo planuose.“

Širvintų rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Regina Jagminienė: „Artėjantys mokslo metai bus dešimčia dienų ilgesni - tai numatyta naujuose bendrojo ugdymo planuose.“

Jau penktadienį Rugsėjo 1-osios skambutis sukvies mokinius ir mokytojus į klases. Vėl prasidės kasmetis nelengvas, bet mielas darbymetis. Naujųjų 2017-2018 mokslo metų išvakarėse Širvintų rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Regina Jagminienė sutiko atsakyti į keletą klausimų.

– Žiniasklaida džiaugsmingai praneša, kad Vilniuje – pirmokų antplūdis. Skaičiuojama, kad rugsėjį į mokyklą žengs šešiais šimtais pirmaklasių daugiau nei pernai. Vilniaus savivaldybė džiūgauja ir steigia papildomas klases, tačiau Švietimo ir mokslo ministerija kiek santūresnė – kituose didžiuosiuose miestuose pirmokėlių skaičius taip smarkiai neauga, o mažesnėse gyvenvietėse atvirkščiai – mažėja. Kokia padėtis Širvintų rajono mokyklose? Kiek pirmokų pravers rajono mokyklų duris? Ar visose rajono pagrindinėse mokyklose bus pirmokų?

– Širvintų rajone pirmokų skaičius padidės 12. Planuojama, kad pirmokų rajone turėsime 122 (rugpjūčio 25 dienos duomenys). Didėja Širvintų pradinėje (16 mokinių) ir Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijoje (4 mokiniais), Gelvonų gimnazijoje didėja vienu mokiniu. Džiugu, kad Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijoje pradinės klasės nebus jungiamos. Barskūnų pagrindinėje, Bartkuškio mokykloje-daugiafunkciame centre, Čiobiškio pagrindinėje mokykloje pirmokų skaičius mažėja.

– Kiek visose rajono mokyklose turėsime mokinių? Kiek mokytojų juos mokys?

– 1-12 klasėse mokysis 1542 mokiniai. 2016-2017 mokslo metus baigė 1540 mokinių. Juos mokys 191 pedagogas, dirbantis pirmaeilėse pareigose, jiems talkins pedagogai, dirbantys ne pilnu krūviu.

– Kiek turite jaunų specialistų? Ar rajono mokyklose yra laisvų darbo vietų? Kokių specialistų labiausiai trūksta?

– Rajono mokyklose yra laisvų pamokų, kurioms reikalingi pedagogai. Kaimo mokyklose yra laisvų informacinių technologijų ir dailės pamokų.

– Rugpjūčio 25 dieną dalyvavote Švietimo ir mokslo ministerijoje vykusiame Švietimo skyrių vedėjų pasitarime. Kokių naujienų turite?

– Artėjantys mokslo metai bus dešimčia dienų ilgesni – tai numatyta naujuose bendrojo ugdymo planuose. Pradinukams mokslo metai neilgės, tik bus atsisakyta papildomų 10 dienų trukmės atostogų. Sprendimus dėl 2017-2018 mokslo metais 10 ugdymo dienų organizavimo laiko dėl 5 dienų priima pati mokykla, dėl kitų 5 ugdymo dienų organizavimo laiko priima Savivaldybės administracija, įvertinusi mokyklos siūlymus. Pradinukams mokslo metai truks 170 dienų arba 34 savaites, 5-11 klasių mokiniams – 181 dieną arba 36 savaites.

– Ko palinkėtumėte rajono mokytojams ir mokiniams artėjančios Rugsėjo 1-osios proga?

– Mokytojams palinkėčiau nuolat skirti dėmesį mokiniui, gerbti jį kaip žmogų ir puoselėti šiltus santykius. To paties palinkėčiau ir mokiniams. Linkiu abipusės pagarbos. Linkiu sau ir visiems rajono pedagogams, kad savo darbuose nepamestumėme pagrindinių vertybių ir svarbiausių švietimo tikslų. Sveikinu visus Rugsėjo 1-osios proga, pradedant naujus didelius darbus, ir linkiu sėkmingų naujųjų mokslo metų. Linkiu, kad būtumėte laimingi, gerbiami ir mylimi.

– Ačiū už pokalbį.

Romas Zibalas

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

19 Atsakymų į “Rajono mokyklose pirmokų bus daugiau”

 1. laukų lauke parašė:

  Ši vedėja yra labai humaniška ir suprantanti mokytojus, nebaisu užeiti ir paklausti.

 2. ? parašė:

  O kiek per teismus pensininkų sugražinta i darbą? kO DAR maza.

 3. to babce parašė:

  Skundus rasinėti irgi nelabai įkandamas menas. Bet, deja, yra meistrų ir pameistrių.

 4. babcė parašė:

  Grakščiai vaikščioti taip pat ne kiekvienam įkandamas menas.

 5. Janė parašė:

  Kaip atrodo socialinė darbuotoja pensininkė? Kai pensininkė prižiūri pensininkus.

 6. Anonimas parašė:

  babce,
  neprilyginkite tarybinių laikų diplomo šių dienų magistrui. Žinome, kokios dabar studijos ir kokie studentai. Pasivaikščiojimai aukštosios koridoriais dar nereiškia studijų. O čia dirba žmogus praktikas, išmanantis švietimo politiką. Sėkmės.

 7. babcė parašė:

  Dabar iš mokytojų reikalaujama magistro laipsnio, o pensininkė su bakalauro laipsniu vadovauja visam rajonui.

 8. ? parašė:

  Pradinukams papildomų atostogų nebus, o penktokams bus?

 9. Stasė parašė:

  Reikia atleisti visus pensininkus iš visų įstaigų, kiek darbo vietų bus jauniem darbingiem žmonėm.

 10. to babce parašė:

  Kiek pensininku visur dirba ir nekliuva? O cia matau jau uzkliuvo? Susiskaiciuok visus sau lojalius pensininkus, kurie dierba nu sssr laiku ir tada kvarksek.

 11. Ana parašė:

  To babce. O kas jum darbo. Pensininke ar ne. Ka? Pensininkas jau ne zmogus. Miegokit ramiai. Isgerkit metu arbatos pries miega.

 12. babcė parašė:

  O vedėja dar ne pensininkė?

 13. rasa parašė:

  Pirmokų daugėja, nes mūsų miestas labai patrauklus vilniečiams. Čia kuriasi jaunos šeimos, nes miestas labai atgijo prie naujos valdžios.

 14. ramune parašė:

  kad tik daugetu vaikuciu musu mokyklose

 15. isvada parašė:

  Labai blogai dirbo ginekologinis ligonines skyrius, nes vaiku nebuvo, gerai, kad uzdare, tai dabar mokyklose vaiku nebera.

 16. ? parašė:

  taip ir nesupratau, kokie šių mokslo metų tikslai? Ir naujiena pateikta labai primityviai…

 17. sveikin parašė:

  Su švente Jus, gerb. vedėja.

 18. urte parašė:

  smagu

 19. x parašė:

  Mieli tėveliai, ateikite į mokyklą su kardeliu, o ne su kardais.

Comments are closed.

scroll to top
+