Anciūnuose Mikei Pūkuotukui karstytis po medžius netrukdė net lietus

Nulėpausio gimtadienio tortas, kurį padovanojo verslininkė Nijolė Didžiokienė.

Nulėpausio gimtadienio tortas, kurį padovanojo verslininkė Nijolė Didžiokienė.

Netradiciškai papasakoti vaikų mylimo rašytojo Alano Aleksanderio Milno parašytas istorijas apie mažą smaližių meškiuką Mikę Pūkuotuką sumanė Anciūnų bibliotekos bibliotekininkė Rita Makauskienė. Ji rugpjūčio 5-osios vidurdienį susitikti su istorijų herojais, prisiminti jų nuotykius pakvietė Anciūnų krašto vaikus, jų tėvelius ir senelius. Tai jau tradicija tampantis renginys, vasarai riedant į pabaigą sukviečiantis anciūniškių ir jų svečių šeimas į gražią šventę.

Norinčių pamatyti teatralizuotą šventę „Pūkuotuko pasaulis“ Anciūnų filialo kieme susirinko gerokai daugiau nei septynios dešimtys. Patogiai įsitaisę ant šieno „kitkų“, papuoštų spalvingais užtiesalais, ir ilgų suolų šventę susidomėję stebėjo tiek vaikai, tiek suaugusieji. Spektaklio scenovaizdis atitiko šventės nuotaiką – improvizuotą sceną puošė vežimas, pilnas žaislų, papuoštas balionais ir gėlėmis, netgi šalia gulėjo Mikės Pūkuotuko mėgstamo medaus statinaitė.

Į susitikimą su gausiai susirinkusiais žiūrovais atvyko Knysliukas (Alvyda Krapienė), Pelėda (Vitalija Narkevičienė), Mikė Pūkuotukas (Rita Makauskienė), Nulėpausis (Loreta Ruseckienė), istoriją skaitė Gediminas Makauskas. Buvo vaidinamos ištraukos iš A. A. Milno kūrinių, vyko teatralizuotas Nulėpausio gimtadienis, kurį norėjo pertraukti netikėtai nušvokštęs vasariškai šiltas lietus. Jis visai nesutrukdė šventės ir Mikė Pūkuotukas įnirtingai karstėsi po medžius ieškodamas gimtadienio dovanėlės.

Po spektaklio šventė tęsėsi „Anciūnų kluone“ – Anciūnų krašto etnografiniame muziejuje. Čia prie ilgų stalų susėdę vaikai skanavo ypatingai gražų Nulėpausio gimtadienio tortą, kurį padovanojo verslininkė Nijolė Didžiokienė.

Bibliotekininkė Rita Makauskienė parengė edukacinę parodą „Pūkuotuko pasaulis – mažiems ir dideliems“, pristatančią A. A. Milno kūrybą. Šventės dalyviai galėjo parodą apžiūrėti čia pat, kieme. „Anciūnų kluone“ buvo paruošta meškiukų paroda „Mano vaikystės žaislai“. Maloniai su vaikais bendravo ir visų norinčių veidus piešiniais puošė Monika Jasionytė ir Aurelija Krapienė.

Kadangi susidomėjimas A. A. Milno kūryba neslūgsta, tad Anciūnuose susirinkusiems vaikams buvo įdomu pabendrauti su jo kūrinių herojais, pasižiūrėti spektaklį, paskaityti ant klojimo durų sukabintų išmintingų Mikės Pūkuotuko citatų, pašokinėti ant batuto, pašokti bendrame ratelyje.

Šventės dalyvius pasveikino Zibalų parapijos klebonas Egidijus Kazlauskas, Širvintų rajono merės Živilės Pinskuvienės dovanas vaikams ir bibliotekininkei Ritai Makauskienei įteikė Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Regina Jagminienė ir Tarybos narys Romas Zibalas. Renginį rėmė verslininkė Nijolė Didžiokienė ir Anciūnų bendruomenė.

Tomas Sarakiškis

Naujausi komentarai
  • grasilda    2018-08-16 16:28         

    Labai graži šventė, ačiū rengėjams.

  • gal kas    2018-08-11 20:44         

    Man labai patinka Anciunu kapela, tai yra fantastika,saunuoliai

  • neringa    2018-08-10 19:06         

    Labai gražus tortas.

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar jau pasinaudojote proga po Širvintas pasivažinėti Kalėdiniu traukinuku?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Farming simulator 19 mods
Apskaitos paslaugos
Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 16 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.