Violina Romeikaitė: „Šokis man yra visas gyvenimas“

Ukmergiškė Violina Romeikaitė skleidžiama šokio magija „užsikrėtė“ dar vaikystėje. Ją žavėjo plastiški šokių judesiai, šokėjų drabužiai, muzika ir kuriama nuotaika. Mergina nė nepajuto, kai visapusiškai įsisuko į ritmišką gyvenimą, kuris persmelktas šokio dvasia. Šiuo metu Violinai vos 23-ji metai, bet ji jau spėjo įgyti aukštajį šokio pedagogikos išsilavinimą ir dirba penkiose darbo vietose. Negana to, ji tuo pačiu metu spėja sudalyvauti įvairiuose šokių konkursuose ir iškovoti prizines vietas. Pavyzdžiui, neseniai vykusiame šokių čempionate Italijoje jai pavyko pelnyti 3-iąją vietą.

Tad galima drąsiai teigti, jog ši mergina yra energijos užtaisas ir motyvacijos šaltinis kiekvienam iš mūsų. Gelvonų gimnazijos bendruomenė džiaugiasi, jog šiais mokslo metais jų kolektyvo gretas papildė tokia entuziastinga, aktyvi ir gebanti sudominti mokinius asmenybė. Kviečiu ir Jus, mieli skaitytojai, susipažinti su Violina ir „užsikrėsti“ jos jaunatvišku maksimalizmu bei pasinerti į šokio industrijos platybes.

Violina Romeikaitė šokiu susižavėjo būdama žiūrove

Violina Romeikaitė
Šokis Violinai padeda atsiriboti nuo pašalinių minčių. Ji teigia, kad šokio nuotaika ir susikaupimas priklauso nuo pačio šokio kuriamo charakterio.

-Violina, kada pajutai aistrą šokiui ir kokiu keliu nusprendei pasukti baigusi mokyklą?

-Šokiu susidomėjau dar vaikystėje, kai man buvo 5-6 metai. Tik tuomet buvau žiūrovė. Kadangi mano brolis taip pat yra šokėjas ir tuo metu šoko įvairiose šokių varžybose, tai nuolatos sukausi toje aplinkoje. Mane žavėjo šokio judesiai, šokėjų drabužiai, muzika ir šokio metu sukuriama estetika. Vėliau pradėjau lankyti šokių būrelius, be kurių neįsivaizdavau, ką dar norėčiau veikti laisvalaikiu. Tačiau didžiausią ačiū už tai, kas esu dabar ir ką pasiekiau šokių srityje, noriu pasakyti savo vadovei Egidijai Merenanu. Atėjusi į gimnaziją supratau, kad ateitį noriu sieti su šokiu. Būtent tada labiausiai pradėjau gilintis į skirtingus šokių stilius ir daugiau šokti. Būtent vadovės palaikymas skatino eiti į priekį ir dar labiau tobulėti šokio srityje. Ji sugebėjo mane sudominti šokiu.

Tiek mokykloje, tiek studijų metu turėjau vadovės palaikymą, kuris skatino nepasiduoti iškilus sunkumams ir siekti savo svajonės. Iki šiol vadovė man yra autoritetas, ne tik kaip geros mokytojos, bet ir žmogiškumo pavyzdys. Baigusi mokyklą nusprendžiau, kad noriu savo profesiją pasirinkti pagal pomėgius. Šiuo atveju sujungiau du mėgstamiausius dalykus: šokį ir darbą su jaunimu bei vaikais. Todėl, baigusi mokyklą, įstojau į Lietuvos edukologijos universitetą (dabar vadinamą VDU Švietimo akademiją) ir pasirinkau šokio pedagogikos specialybę.

Niekada nesureikšmina apdovanojimų ir laimėjimų

-Ką jauti šokdama? Kokias emocijas išgyveni?

-Šokis man padeda atsiriboti nuo visų minčių ir nerimo. Šokis nėra tik smagus praleidimo būdas. Šokdama aš išlieju savo emocijas. Nesvarbu, esu pikta, liūdna ar linksma – aš visada šoku, tiesiog tas šokis kiekvieną kartą būna skirtingas. Tiesa, kiekvienas šokis turi savo charakterį bei nuotaiką, todėl labai dažnai tenka ir būnant liūdnai atlikti smagų ir kupiną geros energijos šokį bei atvirkščiai. Tokiais atvejais gyveni tiesiog čia ir dabar. Koks šokio charakteris – tokia nuotaika ir šoki.

-Kokie tavo didžiausi laimėjimai šokių srityje?

-Gal ir juokingai nuskambės, bet niekada nesureikšminu apdovanojimų ir laimėjimų. Tiesiog kiekvienas apdovanojimas džiugina širdį, nes tai, lyg mano darbo įvertinimas.

Didžiausias laimėjimas, kad galiu šokti pati, o dar didesnis, kad galiu šokio mokyti kitus. Kalbant apie laimėjimus, už kuriuos esu apdovanota taurėmis ar medaliais, tai yra dalyvavimas įvairiose varžybose. KLŠA reitinginių šokių varžybų nugalėtoja ar 1-3 vietų laimėtoja, Lietuvos čempionato nugalėtoja ir finalistė, WCDF tarptautinių varžybų nugalėtoja ir finalistė, Italijos čempionato 3 vietos laimėtoja, pasaulio čempionato finalistė bei kiti apdovanojimai už pasirodymus ar choreografijų kūrimus.

Violina Romeikaitė mano, kad sudėtingiausia yra viską suderinti

-Su kokiais sunkumais tenka susidurti? Kokias savybes žmoguje ugdo šokis?

-Jeigu kalbėti apie iškylančius sunkumus ruošiantis varžyboms ar pasirodymams, tai galėčiau įvardinti laiko trūkumą. Jei kalbėti apie mokinių ugdymą šokių srityje, tai sunkiausia yra atrasti tokius būdus, kurie patrauktų visų mokinių dėmesį, nes mano pagrindinis tikslas, kad šokdami vaikai būtų laimingi. O bendrai, tai sudėtingiausia yra viską suderinti, nes kuomet prasideda koncertai ar renginiai, tai jie prasideda vienu metu ir visuose darbuose bei veiklose.

Violina Romeikaitė
Violina Romeikaitė
Violina nesureikšmina pasiekimų.
Mergina nesureikšmina pelnytų laimėjimų, bet neneigia to, kad tokiu būdu jaučia įdėtų pastangų įvertinimą.
Violina Romeikatė po bakalauro darbo gynimo koncerto.
Akimirka po baigiamojo bakalauro darbo gynimo koncerto, kuriam šokių judesius kūrė pati Violina.

Šokis ugdo tikrai ne vieną žmogaus savybę. Pirmiausia, žinoma, ugdo žmogaus kūrybiškumą, kantrybę bei kruopštumą. Šokis padeda tapti savimi pasitikinčiu ir tikslo siekiančiu žmogumi.

Dirba penkiose mokyklose

-Kaip vyksta pasiruošimai šokių konkursams? Tiesa, kad reikia atsižvelgti į maisto racioną ir tinkamą miego rėžimą? Kiek kartų per savaitę vyksta pasiruošimo repeticijos?

-Ruošiantis varžyboms labai svarbu yra atkreipti dėmesį į smulkiausias detales ir tobulinti šokio atlikimą. Taip, šokėjams labai svarbus yra organizmui vertingas maistas ir, žinoma, poilsis. Tiesa, čia aš nesu geras pavyzdys, nes dažniausiai per darbus pamirštu pavalgyti, o kartais ir miegui nelieka laiko. Šiuo metu treniruojuosi į savaitę po du, tris kartus, po 2 valandas ir kai lieka šiek tiek laisvo laiko – keliauju į salę repetuoti. Tačiau negaliu apibrėžti to valandomis. Tiesa, buvo ir tokių dienų, vasarų, kuomet visas dienas šokdavau po 6 valandas, net ir šeštadieniais. O dabar šoku tiek, kiek lieka laiko po darbų.

-Šiuo metu dirbi keliose mokyklose šokių mokytoja. Kaip apibūdintum darbą su mokiniais? Tai lengviau nei pasiruošti šokių konkursui?

-Šiuo metu dirbu penkiose vietose: Gelvonų gimnazijoje, Paberžės „Verdenės“ gimnazijoje, Ukmergės kultūros centre, Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje bei „Amber figt“ sporto klube. Darbą su mokiniais apibūdinčiau kaip amžiną staigmeną. Dirbant su mokiniais niekada nežinai ko tikėtis. Kiekvienas mokinys yra labai skirtingas, todėl jo požiūris, nusiteikimas šokiui taip pat skiriasi. Man lieka ta užduotis, kai reikia atrasti būdus, kurie sudomintų ir įtrauktų visus mokinius. Darbas skirtingose vietose turi pliusų, nes kiekvienoje vietoje mokiniai susirenka su skirtingais siekiais ir norais.

Labai džiaugiuosi mokiniais, kurie domisi šokiu, nori mokytis, augti ir tobulėti šioje srityje. Didžiuojuosi kiekvieno mokinio asmeniniu tobulėjimu. Sudėtingiau yra mokyti kitus, nei ruoštis varžyboms pačiai. Kadangi ruošiantis aš esu atsakinga tik už save, o ugdant mokinius esu atsakinga už daug skirtingų asmenybių.

Violina Romeikaitė yra laiminga, kad gali šokti

-Teko pastebėti, kad esi kupina jaunatviško maksimalizmo ir net patyrusi traumą, mažai miegojusi ar beveik nevalgiusi – nepristygsti energijos šokiui. Tad galima teigti, kad šokis tau yra visas gyvenimas. Tik kirba vienas klausimas: ar nebijai, jog toks režimas gali prišaukti rimtas ligas ir kurį laiką negalėsi džiaugtis šokio teikiamais malonumais?

-Visada, kai gaunu klausimą, kas man yra šokis, atsakau, kad tai yra gyvenimas. Ne kiekvieną kartą yra tų jėgų ir energijos, bet kažkas tokio atsitinka, kad, būtent, šokio metu „pasikraunu“ emociškai, o po kiek laiko ir fiziškai daug lengviau šokti. Sakoma, kad kaip nusiteiki, taip ir jautiesi. Žinoma, kai šoki su trauma ar skausmu yra baimė, jog kažkas nutiks dar blogiau. Tačiau, šokant išmoksti paskirstyti energiją ir saugai traumuotą vietą. Nors ir susimąstai, kad, galbūt, reikia sustoti, pailsėti, bet visada nugali noras šokti, viską išbandyti, nes kitą kartą tokių galimybių gali nebūti. O dėl miego ar valgymo – visada ateina laikas kada ir pamiegu, ir pavalgau. Kol kas esu laiminga, kad galiu šokti.

-Ukmergėje vedi šokių užsiėmimus. Papasakok apie tai plačiau: šokių žanrai, nauda žmogui, tik merginoms ar ir vaikinams tinka, kokiomis dienomis, kur vyksta ir pan…

-Ukmergėje yra mano pagrindinės dvi veiklos. Viena iš jų – Ukmergės kultūros centre sukurtas šiuolaikinio šokio kolektyvas „Aidas“. Čia turiu dvi mokinių grupes. Vienoje grupėje šoka mokiniai nuo 8 iki 11 metų – kitoje nuo 4 iki 6 metų. Kolektyve šoka tiek mergaitės, tiek berniukai. Čia mokiniai mokosi šiuolaikinio šokio pagrindų, ruošiasi pasirodymams, koncertams bei spektakliams.

Kita vykdoma veikla Ukmergėje – „Amber figt“ sporto klube vedamos „Salsation“ treniruotės. Šie užsiėmimai skirti tiek moterims, tiek vyrams. Tiesa, kol kas kolektyvą sudaro tik moterys. „Salsation“ treniruotės skirtos šokiui ir sportui. Tai yra kardio treniruotės, paremtos funkciniais pratimais, Lotynų Amerikos šokių judesiais bei fitness programa.

Pagrindinis planas – būti laimingai ir džiaugtis tuo, ką daro

-Kokie tavo artimiausių kelių metų planai?

-Tiesa sakant, nemėgstu ilgalaikių planų, nes, dažniausiai, kai susiplanuoju tolimą ateitį, tai kas nors atsitinka ir viskas kardinaliai pasikeičia. Kalbant apie šokius, tai tikiuosi, kad vis dar šoksiu ir šokyje išbandysiu naujas sritis, apie kurias svajoju, bet šiuo metu nenoriu išsiduoti. Tikiuosi, kad vis dar turėsiu puikius mokinius ir su jais pasieksime gerų rezultatų. Per artimiausius metus noriu susidėlioti visus prioritetus. Atsirinkti kas yra svarbiausia ir ko, galbūt, reikėtų atsisakyti. Gyvenime norėčiau įsivesti balansą tarp įvairios veiklos ir ramybės. Pagrindinis planas – būti laimingai ir džiaugtis tuo, ką darau.

Kalbino Odeta Bagdžiūnė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4 (3 įvert.)
scroll to top