Erasmus+ kontaktų užmezgimo seminaras „Žingsnis pirmyn“ skatino kurti bendrus tarptautinius projektus

Širvintų rajono jaunimo visuomeninių organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“ įgyvendino projektą Erasmus+ programos kontaktų užmezgimo seminarą „Step forward“ (liet. „Žingsnis pirmyn“).

Vienas pagrindinių šio projekto uždavinių buvo užmegzti santykius su kitomis organizacijomis, skatinti tarpkultūrinį dialogą, stiprinti organizacijos gebėjimus siekiant įtraukti ir įgalinti jaunimo darbuotojus, organizacijų atstovus, savanorius kurti tarptautines partnerystes ir projektus.

Vasario 7-14 dienomis į Širvintas atvyko dalyviai iš 8 šalių, kurie atstovavo jaunimo organizacijoms. Visas dienas dalyviai intensyviai dalyvavo įvairiose veiklose. Pirma diena buvo pilna naujų patirčių, vyko susipažinimas, dalyvių lūkesčių apsitarimas, komandos formavimo užduotys. Antrą projekto dieną dalyviai susipažino ir pagilino žinias apie Erasmus+ programą, ES Jaunimo strategiją, vėliau dalyviai dirbo ties projekto idėjomis, buvo pristatytos ES paramos gavimo galimybės, apsikeista, kaip būtų galima paskatinti jaunimą aktyviau dalyvauti pilietiniame gyvenime kuriant ES ateitį.

Ypač daug dėmesio buvo skiriama gerinti dalyvaujančių organizacijų darbo, veiklos kokybę ir susitiprinti gebėjimus. Dalyviai turėjo galimybę projekto savaitės metu susitikti su jaunimo organizacijomis Širvintose. Jie apsilankė Širvintų atvirame jaunimo centre, kur ten juos pasitiko Jaunimo reikalų tarybos nariai, „Apskritojo stalo“ pirmininkas Simas Buinickas ir jaunimo reikalų koordinatorė Gintarė Lipskė.

Jaunimo užimtumo specialistės Vakarė, Jelena ir Živilė pristatė atviro jaunimo centro tikslus, mobilų darbą su jaunimu ir organizuojamas veiklas.

Jaunimo reikalų koordinatorė pristatė prioritetines jaunimo politikos sritis Širvintų rajone, apžvelgė visą jaunimo politiką nacionaliniu mastu, savanorystės, jaunimo įgalinimo ir palaikymo galimybes, supažindino su Savivaldybės jaunimo reikalų tarybos darbu.

Širvintų rajono tarybos narys ir „Apskritojo stalo“ pirmininkas Simas Buinickas pasidžiaugė aktyviu Širvintų rajono jaunimu, tarptautiniais savanoriais, kurie pagyvina mažo miestelio gyvenimą ir pabrėžė, kad yra vykdomi tokie projektai, kurie suteikia galimybių skirtingų Europos šalių komandoms dirbti kartu ir ieškoti bendrų būdų, kaip pagerinti jauno žmogaus gyvenimą.

Straipsnį parengė Širvintų rajono jaunimo visuomeninių organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ atstovas

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top