Susitikimas su Turkijos Jaunimo Organizacijomis: Ekologinis sodas ir jaunimo verslumo įgūdžių skatinimas Širvintose

Rugsėjo pradžioje Širvintose įvyko ypatingas ir prasmingas susitikimas su Turkijos jaunimo organizacijų IYACA ir ECOBALANCE atstovais. Šis susitikimas buvo ne tik reikšmingas, bet ir vienas iš pagrindinių įvykių, susijusių su Erasmus + programos projekto „Ekologinis sodas – jaunimo verslumo įgūdžių skatinimui“, įgyvendinimu.

Projekto dalyviai, kartu su Musninkų kaimo bendruomene ir Širvintų sporto centro atviruoju jaunimo centru, įgyvendino šią unikalią iniciatyvą. Tikslas – skatinti ekologinę jaunimo sąmonę. Viena iš šio projekto dalių buvo „Eko gido“, skirto jaunimui, kūrimas. Šis gidas ne tik padėjo jaunimui geriau suprasti ekologijos ir tvarumo principus, bet ir skatino juos integruoti principus į savo kasdienį gyvenimą. Tai buvo tikra galimybė jauniems žmonėms įgyti žinių ir suvokti svarbius ekologinius klausimus, kurie turi didelę reikšmę mūsų visuomenei.

Projekto metu buvo organizuotos šešios kūrybinės dirbtuvės, kuriose jaunimas turėjo išskirtinę galimybę išbandyti save. Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos devintokai ir Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos dešimtokai dalyvavo vienoje iš šių dirbtuvių, kurios vyko anglų kalba. Dalyvavimas šiose dirbtuvėse ne tik buvo iššūkis kūrybiškumui, bet ir puikus būdas tobulinti užsienio kalbų įgūdžius. Per dirbtuvių sesijas jaunimas turėjo atlikti užduotis, kurios reikalavo kūrybiškumo, pasitikėjimo savo jėgomis, gebėjimo bendradarbiauti ir priimti bendrus sprendimus.

Šių dirbtuvių tikslas buvo ne tik ugdyti jaunimo kūrybiškumą, bet ir skatinti aktyvų klausymąsi, bendravimą bei komandinio darbo įgūdžius. Tai buvo puiki galimybė jauniems žmonėms išbandyti savo ribas ir tobulinti svarbius asmeninius įgūdžius.

Šis projektas taip pat labai pabrėžė ekologijos ir tvarumo temą. Per dirbtuves jaunimas ne tik lavinosi įvairiose srityse, bet ir svarstė svarbius ekologijos klausimus, mokėsi apie tvarumo svarbą ir kaip jie gali prisidėti prie šių svarbių tikslų įgyvendinimo mūsų visuomenėje.

Šis projektas buvo ne tik puikus jaunimo bendruomenės bendradarbiavimo pavyzdys, bet ir unikali proga ugdyti jaunųjų žmonių įgūdžius, kurie yra esminiai jų ateities sėkmei. Projekto rezultatai liudija, kad kartu galime padaryti didelį poveikį ir siekti svarbių tikslų mūsų visuomenei.

Straipsnį parengė Živilė Jankauskaitė-Turkmen

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top