Vietos gyventojų bei svečių poreikiams

Ateities kartoms sodinamas medelis.

Ateities kartoms sodinamas medelis.

Lapkričio 10 dieną per pietus čiobiškiečiai rinkosi netoli Musės ir Neries santakos tyvuliuojančio tvenkinio. Vyko projekto „Čiobiškio bendruomenės viešosios erdvės tarp Kranto, Vilties gatvių bei Musės ir Neries upių santakos sutvarkymas ir pritaikymas vietos gyventojų bei svečių poreikiams“ atidarymas. Projektas finansuotas iš lėšų Širvintų rajono vietos veiklos grupės plėtros strategijos įgyvendinimui pagal „LEADER“ programą. Paramos suma – 194 895 litai.

Į šventę atvykęs ir, ko gero, senokai buvojęs Čiobiškyje tūlas svečias nustebęs apsidairė aplinkui ir pratarė: „Matyt, ne ten pataikiau… Juk čia toks šabakštynas anksčiau buvo!“ Iš tikrųjų dar visai neseniai ši vieta atrodė nekaip… Šiandien viešoje erdvėje tarp Čiobiškio Kranto ir Vilties gatvių bei Musės ir Neries upių santakos sukurta patraukli aplinka, pritaikyta ne tik vietos gyventojų, bet ir svečių poreikiams.

Į projekto atidarymą susirinkę čiobiškiečiai džiaugėsi išgražėjusia aplinka.

Į projekto atidarymą susirinkę čiobiškiečiai džiaugėsi išgražėjusia aplinka.

Pasak Čiobiškio seniūno Virginijaus Niekio, darbų buvo atlikta tiek, kiek leido paramos dydis. O padaryta nemažai: iškirsti krūmai, suplaniruoti šlaitai, išvalyti grioviai, įrengti šaligatvių pagrindai ir jų danga. Prie išvalyto tvenkinio įrengtas alpinariumas, pastatyti mediniai suoliukai poilsiui. Netoli Neries kranto geltonuoja šiukšliadėžė ir persirengimo kabina.

Iškilmingai perkirpta simbolinė juosta reiškė visų darbų pabaigą ir oficialų pagražintos vietovės atidarymą. Ta proga buvo sodinami medeliai. Čiobiškiečiai ir svečiai savo kojomis išmėgino apie kilometro ilgio smulkiais akmenukais grįstą taką.

Pasak Širvintų rajono vietos veiklos grupės pirmininkės Vitos Janavičienės, džiugu buvo matyti tokį vietos gyventojų aktyvumą. Buvo iškilęs pavojus, jog šį patrauklų savo geografine padėtimi žemės kampelį gali privatizuoti. Atsirado žmonių, tokių kaip Rygaudas Guogis, bendruomenės pirmininkė Regina Ambrazienė ir kitų, neabejingų gimtojo miestelio likimui. Jie patys ruošė teritorijos tvarkymo planą, rūpinosi jo įgyvendinimu.

Neries ir Musės santakos vieta.

Neries ir Musės santakos vieta.

Rajono kaimuose ir miesteliuose yra daug patrauklių gamtos kampelių, kurie gali būti panaudoti bendruomenės poreikiams arba įtraukti į privatizuotinų plotų sąrašą ir vėliau privatizuoti. Kad taip neatsitiktų, bendruomenės turėtų kreiptis į Savivaldybę su prašymu. Tada Savivaldybė kreiptųsi į Nacionalinę žemės tarnybą, ir nurodyta prašyme erdvė būtų įteisinta visuomeniniams poreikiams.

Apie abejones. Atliktų darbų įmonės vadovo kalboje nuskambėję žodžiai: „Man šiek tiek kelia nerimą pavasario potvynio vanduo“, – sukėlė šiokių tokių abejonių dėl kai kurių darbų tikslingumo. Be to, bevaikštinėjant Neries pakrante, vienas vietinis gyventojas patarė tokį išgražintą Musės ir Neries santakos slėnį nufotografuoti dabar ir pavasarį…

Puiki maudynių vieta vasarą.

Puiki maudynių vieta vasarą.

Gerokai toliau nuo kranto, jau už slėnio ribų, ranka parodė į senų raudonų plytų apgriuvusį statinį – platų neaukštą stulpą – ir paklausė: „Ar žinai, kas čia?“ Pasirodo, tas daiktas vadinasi bangolaužiu. Ties šia miestelio vieta Neris daro vingį ir pavasarį patvinusi neša vandenį ir ledus tiesiai į krantą. Bangolaužiai statomi tam, kad sulaikytų pašėlusį upės spaudimą. Vadinasi, pavasarį vanduo šią vietą apsemia… Žinoma, visus slėnyje įtaisytus įrenginius pavasarį galima išnešti aukščiau, tačiau iš gražios tako dangos, matyt, nelabai kas ir liks. Paprasčiausiai ją vanduo išplaus. Girdėjau ir priešingų nuomonių. Atseit, jau keletą metų didelių potvynių nebuvo. Belieka laukti ateinančio pavasario. Yra geras posakis: „Laikas parodys…“

Remigijus Bonikatas

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+