Apmulkintos vilnietės pinigai atsidūrė širvintiškio sąskaitoje

Atrodo, kad apie telefoninių sukčių išradingumą nebeįmanoma pasakyti ką nors naujo, kadangi šie darbuojasi pagal kelias gerai išbandytas schemas, ne kartą perpasakotas įvairiose žiniasklaidos priemonėse. Tiesiog nesuvokiama, kaip šiais laikais, kai informacija apie sukčių metodus liejasi visais kanalais, dar atsiranda lengvatikių. Vienas iš tokių pavyzdžių – vilnietės Teodoros B. mulkinimo istorija. Mums jį įdomi tuo, kad bene pagrindinis šios istorijos etapas buvo įvykdytas Širvintose.

2012 metų liepos 9-ąją, apie 13.15 val., į Teodoros B. namus paskambinęs asmuo apsimetė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnu ir pamelavo, kad neva moters vardu įvairiuose bankuose yra atidarytos sąskaitos. Jis nurodė telefono numerį, kuriuo Teodora turėtų paskambinti. Paskambinus atsiliepęs asmuo apgaulingai prisistatė tyrėju Gediminu Jerašiumi ir iškamantinėjo, kad moteris turi sąskaitą banke „Swedbank“, tačiau nėra sudariusi interneto prieigos sutarties. „Tyrėjas“ užsiminė, kad Teodora labai padėtų tyrimui, jei sudarytų tokią sutartį. Vilnietė sutiko.

Per kelias valandas Teodora B. „Swedbank“ Viršuliškių skyriuje sudarė internetinės bankininkystės sutartį. Kai „FNTT tyrėjas“ vėl paskambino, moteris jam padiktavo prisijungimo kodus. Paskui bus nustatyta, kad, mulkindami vilnietę, sukčiai jai skambino net 6 kartus.

Kai vakare Teodora B. namiškiams prasitarė apie jos „pagalbą policijai“, kilo įtarimas. Moteris užblokavo savo sąskaitą, tačiau iš jos per du kartus jau buvo paimta 3700 litų. Dėl šio įvykio pablogėjo Teodoros sveikata, moteris ilgai sirgo.

Policijos vykdyto tyrimo metu buvo nustatyta, kad iš vilnietės sąskaitos pagrobti pinigai atsidūrė 1992 metais gimusio Širvintų miesto Vilniaus gatvės gyventojo Paulius M. sąskaitoje. Vyras šiuos pinigus iš bankomato paėmė „Swedbank“ Širvintų skyriuje.

Priremtas prie sienos, širvintiškis prisipažino, kad paėmė pinigus, tačiau teigė nežinąs, kaip šie atsidūrė jo sąskaitoje. Anot vyro, nežinomi asmenys jo paprašė duoti savo sąskaitos numerį, o paskui iš sąskaitos paimtus pinigus perduoti nurodytam asmeniui. Tai darydamas, širvintiškis atseit nežinojo, kad į jo sąskaitą pervesti pinigai bus įgyti apgaule. Pasiūlymu susigundė, nes už paimtus ir perduotus pinigus gaudavo po 100 Lt. Su kuo jis bendravo ir kam perduodavo pinigus, pasakyti negali, nes jų kontaktų neturi.

Teismas nepatikėjo Pauliaus žodžiais, kad jis nieko nežinojo apie nusikaltimą ir tik už 100 Lt įvertintą paslaugą nepažįstamiems asmenims suteikė savo sąskaitą pinigams pervesti. Užfiksuota, kad jis svetimus pinigus iš bankomato pasiėmė asmeniškai. Širvintiškio paaiškinimas, kad jis pinigus kažkam atidavė, teismo buvo įvertintas, kaip galimybė išvengti atsakomybės, nes tai – dalis jo versijos. Beje, ikiteisminio tyrimo metu Paulius M. buvo sukūręs visai kitą versiją apie pinigų atsiradimą jo sąskaitoje. Tai įrodo, kad širvintiškis puikiai suprato, kad pinigai jo sąskaitoje negalėjo atsirasti be teisėto pagrindo.

Už sukčiavimą Paulius M. buvo nuteistas laisvės apribojimu šešiems mėnesiams. Per bausmės laiką jis įpareigotas pradėti dirbti arba užsiregistruoti Darbo biržoje ir atlyginti Teodorai B. nusikalstama veika padarytą turtinę žalą.

„Širvintų krašto“ informacija

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top