VMI pervedė 543 tūkst. eurų GPM permokų Širvintų r. savivaldybės gyventojams

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Vilniaus AVMI) informuoja, kad beveik 3,7 tūkst. Širvintų rajono sav. gyventojų, kurie laiku ir teisingai užpildė pajamų deklaracijas, iki liepos 31 d. susigrąžino 543 tūkst. eurų Gyventojų pajamų mokesčio (toliau – GPM) permokų.

„Pažymime, kad deklaracijas pateikę, tačiau permokų iki liepos 31 d. nesulaukę gyventojai turėtų pasitikrinti ar jiems nereikia patikslinti pateiktos deklaracijos. VMI duomenimis Širvintų r. deklaracijas turėtų patikslinti apie 100 gyventojų, kuriems sugrįžtų apie 18 tūkst. eurų GPM. Visus priminimus apie nepateiktas deklaracijas ar tikslintinus duomenis bei kitus dokumentus galima rasti prisijungus prie Elektroninio deklaravimo sistemos (EDS), skiltyje „Pranešimai vartotojui“. Primename, kad permoką galima susigrąžinti už praėjusius penkerius metus“ – sako Vilniaus AVMI viršininkė Virginija Ginevičienė.

Susigrąžinti GPM permoką už 2018 m. dar galėtų 1 tūkst. Širvintų r. gyventojų, jei tik pateiktų GPM deklaraciją per EDS. VMI pastaraisiais metais gyventojus informuoja asmeniškai apie šią galimybę, kuria pasinaudoti galima už penkerius pradėjusius metus.

Beveik 700 tūkst. visos šalies gyventojų, laiku ir teisingai užpildę pajamų deklaracijas, iki liepos 31 d. susigrąžino 109,4 mln. eurų GPM permokų.

Vilniaus AVMI informuoja, kad daugiausiai permokų, net 85 proc., susidarė dėl per mažo pritaikyto neapmokestinamųjų pajamų dydžio (NPD). GPM permoką gali susigrąžinti ir tie gyventojai, kurie mokėjo gyvybės draudimo ar pensijų įmokas, palūkanas už būsto kreditą, įmokas už studijas. Kaip ir kasmet, grąžinant permoką atsižvelgiama, ar gyventojas nėra skolingas valstybei bei ar yra pateikęs, patikslinęs ankstesnių laikotarpių turto ir pajamų deklaracijas, kurias jam privaloma pateikti.

Išsami informacija apie pajamų ir turto deklaravimą bei permokų grąžinimą paskelbta interneto svetainėje www.vmi.lt, pasikonsultuoti su VMI specialistais mokesčių klausimais galima  paskambinus mokesčių informacijos telefonu 1882 arba +370 525 53190 arba nuvykus į gyventojų aptarnavimo skyrius.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+